Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt maja 27, 2011 15:02 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

makaranka pisze:
malgosia_07 pisze:
jest to w 100% pewne?
Czy wiadomo juz jakie do zmiany?


Pewne w 100%.

Zmiany:

usunięte fragmenty:

"at the veterinary", "from the veterinarian" oraz "Breeders (sellers) must inform buyers of Norwegian Forest Cats about GSD IV disease and the registration requirements"


Dziekuję
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 27, 2011 15:12 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Szkoda że certy nie przeszły. Wiadomo co z domusami z DSM i czy to tylko na Poznań czy weszło by ogólnie :roll:
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pt maja 27, 2011 15:53 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Satyr77 pisze:Szkoda że certy nie przeszły. Wiadomo co z domusami z DSM i czy to tylko na Poznań czy weszło by ogólnie :roll:

info uzupełniam w pierwszym poście :wink:
Ave
 

Post » Pt maja 27, 2011 21:49 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Jestem bardzo zadowolona z obowiązku badania kotów burmskich w kierunku gangliozydozy.
I pochwalę się - moje koty chyba są dotychczas jedynymi w Polsce przebadanymi na gangliozydozę :D

Gratuluję uznania peterbaldów :1luvu:

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Sob maja 28, 2011 10:01 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

DoBo, mam pytanie w związku z GM - czy faktycznie jest tak, jak implikowali autorzy wniosku, że sytuacja jest tak poważna, jak w przypadku koratów swego czasu? (nie szukam sensacji, po prostu zdziwiłam się, bo o problemach z GM u burm w ogóle nie słyszałam).

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 28, 2011 13:39 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Oberhexe pisze:DoBo, mam pytanie w związku z GM - czy faktycznie jest tak, jak implikowali autorzy wniosku, że sytuacja jest tak poważna, jak w przypadku koratów swego czasu? (nie szukam sensacji, po prostu zdziwiłam się, bo o problemach z GM u burm w ogóle nie słyszałam).


Nie słyszałam, by jakieś burmy w Polsce chorowały na Gm2 (ale też hodowcy raczej się takimi chorobami nie chwalą...). Nikt w Polsce nie robił do tej pory badań, więc, czy są jacyś nosiciele - nie wiem. Gangliozydoza typu II dotyka burm europejskich, które przeważają na terenie Europy (burmy amerykańskie - chodzi o typ, nie pochodzenie - mogą nieść inne choroby). Jak wiadomo Gm2 ma dziedzizenie recesywne, więc ilu jest nosicieli, okaże się dopiero po wprowadzeniu masowych badań.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Nie maja 29, 2011 9:30 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Dzięki!

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 01, 2011 8:32 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

8.2. Open Doors (zmiana artykułu 8.2.2.b)
2. Exhibitors belonging to any non-FIFe organisation may enter cats at FIFe
shows under the following conditions:
a. all non-FIFe exhibitors must agree to respect all FIFe Rules and
Standards
b. they may only enter their cats in classes 12, 11 and 9 or 10; if they
wish to enter cats in higher classed, they should become individual members
of a FIFe Member
/zmieniony/
/ b. wystawcy nie należący do FIFe mogą zgłosić swoje koty tylko w
klasach 12, 11 i 9 lub 10; jeżeli jednak chcieliby zgłosić koty w wyżej
klasyfikacji, powinni zostać indywidualnymi członkami Członka FIFe /


Czyli członkowie zawieszonego DCC mogą wystawiać swoje dorosłe koty tylko w klasach 9 lub 10, mimo, że koty mają zatwierdzone wyższe tytuły?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Pt lip 01, 2011 13:56 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

M. pisze:
8.2. Open Doors (zmiana artykułu 8.2.2.b)
2. Exhibitors belonging to any non-FIFe organisation may enter cats at FIFe
shows under the following conditions:
a. all non-FIFe exhibitors must agree to respect all FIFe Rules and
Standards
b. they may only enter their cats in classes 12, 11 and 9 or 10; if they
wish to enter cats in higher classed, they should become individual members
of a FIFe Member
/zmieniony/
/ b. wystawcy nie należący do FIFe mogą zgłosić swoje koty tylko w
klasach 12, 11 i 9 lub 10; jeżeli jednak chcieliby zgłosić koty w wyżej
klasyfikacji, powinni zostać indywidualnymi członkami Członka FIFe /


Czyli członkowie zawieszonego DCC mogą wystawiać swoje dorosłe koty tylko w klasach 9 lub 10, mimo, że koty mają zatwierdzone wyższe tytuły?

Według tego co tutaj :arrow: viewtopic.php?p=7562549#p7562549 napisano wystawiamy kota dalej w klasie która mu przysługuje racji z posiadanego już i zatwierdzonego tytułu, natomiast nie możemy uzyskać kolejnego tytułu bez "ponownego zapisania się do FIFe"
Ave pisze: jeśli wystawca nie FIFe ma kota z tytułem FIFe to wystawia go w odpowiedniej klasie, ale jeśli chce po uzyskaniu odpowiedniej ilości certyfikatów uzyskać tytuł FIFe to musi stać się członkiem tej organizacji

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Pt lip 01, 2011 14:26 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

ewkaa pisze:Według tego co tutaj :arrow: viewtopic.php?p=7562549#p7562549 napisano wystawiamy kota dalej w klasie która mu przysługuje racji z posiadanego już i zatwierdzonego tytułu, natomiast nie możemy uzyskać kolejnego tytułu bez "ponownego zapisania się do FIFe"
Ave pisze: jeśli wystawca nie FIFe ma kota z tytułem FIFe to wystawia go w odpowiedniej klasie, ale jeśli chce po uzyskaniu odpowiedniej ilości certyfikatów uzyskać tytuł FIFe to musi stać się członkiem tej organizacji


Też tak mi się wydawało, ale dla pewności zapytałam organizatora wystawy i dostałam odpowiedź, że jako członek zawieszonego DCC nie mogę wystawić kota w klasie wyższej niż 9 i jako uzasadnienie podano co poniżej.
wystawcy nie należący do FIFe mogą zgłosić swoje koty tylko w
klasach 12, 11 i 9 lub 10; jeżeli jednak chcieliby zgłosić koty w wyżej
klasyfikacji, powinni zostać indywidualnymi członkami Członka FIFe
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Pt lip 01, 2011 14:33 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

M. pisze:
ewkaa pisze:Według tego co tutaj :arrow: viewtopic.php?p=7562549#p7562549 napisano wystawiamy kota dalej w klasie która mu przysługuje racji z posiadanego już i zatwierdzonego tytułu, natomiast nie możemy uzyskać kolejnego tytułu bez "ponownego zapisania się do FIFe"
Ave pisze: jeśli wystawca nie FIFe ma kota z tytułem FIFe to wystawia go w odpowiedniej klasie, ale jeśli chce po uzyskaniu odpowiedniej ilości certyfikatów uzyskać tytuł FIFe to musi stać się członkiem tej organizacji


Też tak mi się wydawało, ale dla pewności zapytałam organizatora wystawy i dostałam odpowiedź, że jako członek zawieszonego DCC nie mogę wystawić kota w klasie wyższej niż 9 i jako uzasadnienie podano co poniżej.
wystawcy nie należący do FIFe mogą zgłosić swoje koty tylko w
klasach 12, 11 i 9 lub 10; jeżeli jednak chcieliby zgłosić koty w wyżej
klasyfikacji, powinni zostać indywidualnymi członkami Członka FIFe

8O no to nie wiem :? ja właśnie wróciłam z wystawy, gdzie bez żadnego problemu wystawiłam mojego Granda w Grandach :wink: a zapisując się na wystawę sugerowałam się powyższą wypowiedzią Ave, ale może faktycznie przydała by się jakaś bardziej oficjalna informacja :|

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Pt lip 01, 2011 14:49 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

M. pisze:
ewkaa pisze:Według tego co tutaj :arrow: viewtopic.php?p=7562549#p7562549 napisano wystawiamy kota dalej w klasie która mu przysługuje racji z posiadanego już i zatwierdzonego tytułu, natomiast nie możemy uzyskać kolejnego tytułu bez "ponownego zapisania się do FIFe"
Ave pisze: jeśli wystawca nie FIFe ma kota z tytułem FIFe to wystawia go w odpowiedniej klasie, ale jeśli chce po uzyskaniu odpowiedniej ilości certyfikatów uzyskać tytuł FIFe to musi stać się członkiem tej organizacji


Też tak mi się wydawało, ale dla pewności zapytałam organizatora wystawy i dostałam odpowiedź, że jako członek zawieszonego DCC nie mogę wystawić kota w klasie wyższej niż 9 i jako uzasadnienie podano co poniżej.
wystawcy nie należący do FIFe mogą zgłosić swoje koty tylko w
klasach 12, 11 i 9 lub 10; jeżeli jednak chcieliby zgłosić koty w wyżej
klasyfikacji, powinni zostać indywidualnymi członkami Członka FIFe

mea culpa :oops:
ja również sądziłam, że będzie to wyglądało tak jak napisałam powyżej, tym bardziej że dyskusja na GA nastawiona była na inne aspekty tej zmiany. Poprosiłam więc o wyjaśnienie i rzeczywiście wygląda to tak, że koty nie zarejestrowane w FIFe, których właściciele nie są członkami indywidualnymi FIFe będą mogły występować na wystawach FIFe tylko w kl. 12, 11, 10 i 09.

do artykułu 4.1.1 Show Rules zostanie dodane zdanie:
All FIFe Show Titles are only available for FIFe registered cats, owned by individual members of national FIFe Members.

a modyfikacji ulegnie artykuł 8.2.1.b
Exhibitors belonging to any non-FIFe organisation may enter cats at FIFe shows under the following conditions:
(...)
b. an adult cat or neuter, which does not have a FIFe title must be entered into class 9 or 10 respectively; a cat with a FIFe title or one possessing certificates towards a FIFe title, shall be entered in the appropriate class.

Jeśli ktoś ma kota z tytułem FIFe i chce wystawiać go w odpowiednio wyższej klasie powinien stać się członkiem klubu FIFe.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Ave
 

Post » Pt lip 01, 2011 15:01 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Eeee no dobrze, ale ja dostałam 2 kolejne certy na następny tytuł - czy to znaczy że są nie ważne :?
i mój kot jest już zapisany na następną wystawę, dostałam normalnie powiedzenie przyjęcia :| wychodzi na to, że niezgodnie z przepisami :(

edit: przeczytałam ten kawałek jeszcze raz
Ave pisze:do artykułu 4.1.1 Show Rules zostanie dodane zdanie:
All FIFe Show Titles are only available for FIFe registered cats, owned by individual members of national FIFe Members.
Czy to ozancza, że koty, które miały zatwierdzone tytuły FIFe przed wejściem tej zmiany z chwilą jej wejścia jeśli nie są w FIFe to je tracą :? Bo jeżeli nie to według tego
Ave pisze:b. (...) a cat with a FIFe title or one possessing certificates towards a FIFe title, shall be entered in the appropriate class.
To co wcześniej pisałaś, o wystawianiu kota, który już miał przyznany tytuł FIFe w odpowiadającej mu klasie jest jednak zgodne z przepisami - no chyba, że znowu mi coś umknęło :|

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Pt lip 01, 2011 15:59 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

a co w przypadku gdy kot robi sobie jakis tytuł np. suprima a ma dopiero zatwierdzony tytuł CH a papiery na IC i granda zostaną przesłane i kot należy do niezawieszonego klubu
http://www.kocieforum.pl (MCO i nie tylko ...)
Obrazek
"Tajemnica sukcesu: mieć pod ręką jakiegoś Smoka" ze Shrek'a http://mco-kocury.manifo.com/
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=84343&hilit=Smok+i+amor

sunshain

Avatar użytkownika
 
Posty: 4117
Od: Nie lis 16, 2008 17:36
Lokalizacja: okolice Bielska Białej

Post » Pt lip 01, 2011 16:23 Re: Nowiny z FIFe GA 2011 - Bukareszt

Ave wspomniałaś:
Ave pisze:ja również sądziłam, że będzie to wyglądało tak jak napisałam powyżej, tym bardziej że dyskusja na GA nastawiona była na inne aspekty tej zmiany.

Czym więc kierowało się GA FIFe wprowadzając te zmiany, które - jak widać - mają szeroką implikację na dotychczasowy proces uzyskiwania tytułów przez koty spoza FIFe?

Czy nie obowiązuje tu jakaś karencja? Np. skończenie aktualnie robionego tytułu - co byłoby logiczne? No i co z dotychczas uzyskanymi tytułami? Chyba prawo nie działa wstecz?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości