Odpowiedzialność

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto kwi 19, 2011 16:14 Odpowiedzialność

Mam pytanie, jaka jest odpowiedzialność karna dla hodowcy który oddaje kociaki do nowego domu w wieku 10 mscy i bez ostatniego szczepienia. Co prawda za zgodą nowych nabywców kota,ale zgodą wynikającą z ich niewiedzy. Przecież to hodowca ma wiedzieć co dla kota jest najlepsze. Nadmienie,że kot ma zaburzenia behavioralne, dodatkowo ssie i ugniata co ranek co ewidentnie wskazuje na za wczesną rozłąkę. Proszę o odpowiedź

DevonLine*PL

 
Posty: 10
Od: Pon sty 10, 2011 12:21

Post » Wto kwi 19, 2011 16:56 Re: Odpowiedzialność

10 mscy to przecież nie jest za wczesna rozłąka..? Chyba, że chodzi o 10 tygodni...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto kwi 19, 2011 17:09 Re: Odpowiedzialność

Zgłoś to do klubu do którego należy hodowca, jeżeli kocięta miały poniżej 12 tygodnia złamał regulamin hodowlany. Przynajmniej jeżeli chodzi o FIFe, jak jest w innych federacjach nie wiem.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Śro kwi 20, 2011 13:09 Re: Odpowiedzialność

DevonLine*PL pisze: odpowiedzialność karna

Żadna.
Kodeks karny nie reguluje terminu wydawania kociąt.
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro kwi 20, 2011 14:06 Re: Odpowiedzialność

Chodziło mi o 10 tygodni, faut pas.

Czyli co, nie ma żadnych przepisów nawet wewnętrznych zapobiegających pseudohodowcom którzy wydają kociaki jak najszybciej się da bo następny miot już ssie drugą kotkę i mogą być problemy?

DevonLine*PL

 
Posty: 10
Od: Pon sty 10, 2011 12:21

Post » Śro kwi 20, 2011 14:07 Re: Odpowiedzialność

Satyr77 pisze: jeżeli kocięta miały poniżej 12 tygodnia złamał regulamin hodowlany.



i jakie mogą być konsekwencje dla hodowcy?

DevonLine*PL

 
Posty: 10
Od: Pon sty 10, 2011 12:21

Post » Śro kwi 20, 2011 14:34 Re: Odpowiedzialność

O tym decydują już władze klubu do którego należy dany hodowca. Od ostrzeżenia do wyrzucenia z klubu.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Śro kwi 20, 2011 23:22 Re: Odpowiedzialność

DevonLine*PL pisze:Mam pytanie, jaka jest odpowiedzialność karna dla hodowcy który oddaje kociaki do nowego domu w wieku 10 mscy i bez ostatniego szczepienia. Co prawda za zgodą nowych nabywców kota,ale zgodą wynikającą z ich niewiedzy. Przecież to hodowca ma wiedzieć co dla kota jest najlepsze. Nadmienie,że kot ma zaburzenia behavioralne, dodatkowo ssie i ugniata co ranek co ewidentnie wskazuje na za wczesną rozłąkę. Proszę o odpowiedź




a w jakiej federacji jest zarejestrowana matka-kotka owego- w twojej ocenie -zbyt wcześnie wydanego kociaka ???
/ bo hodowla może należeć do kilu kocich federacji /


kiedyś ( FIFE ) - w Polsce SHKRP - regulaminowo pozwalał wydawać kocięta po ukończeniu 10 tygodni ...
w FPL - zostałoto wydłużone do 12 tygodni ...
ale - pozostaje WCF, PZF, TICA, CFA ...

wklej skan pierwszej strony rodowodu - bo rozumiem, że kociak taki dokument posiada ...
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

Post » Śro cze 01, 2011 12:16 Re: Odpowiedzialność

Ponieważ status PZF (należy do WCF) zmienia się według mnie ciągle z korzyścią dla kotów, to pozwolę sobie zacytować obowiązujące w tym względzie obecnie przepisy:

Hodowca ma bezwzględny obowiązek dokonania w hodowli 2- krotnego zaszczepienia kociaków na podstawowe choroby wirusowe (panleukopenia, kaliciwirus, herpes).....

Wiek kociaków do sprzedaży ustala się na ukończone minimum 12 tygodni życia.

Dorota I

 
Posty: 105
Od: Śro sty 19, 2005 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 03, 2011 12:15 Re: Odpowiedzialność

Tego, że nastąpiła zmiana w WCF nie wiedziałam. Fajna wiadomość. :piwa:

A tak swoją drogą z moich osobistych obserwacji wynika, że przynajmniej jeden powód, by kocięta wydawać po ukończeniu 12 tygodni życia jest naciągnięty - to że dłużej przebywają z matką i uczą się od niej. U mnie obecnie matka goni od siebie 10 tygodniowe kocięta, warczy na nie i atakuje, gdy tylko podchodzą zbyt blisko. Stała się od kilku dni nerwowa, i jej nerwowość udziela się drugiej matce.
Oczywiście za późniejszym wydawaniem kociąt bezwzględnie przemawia program szczepień i to, że dłużej pozostają z rodzeństwem (o ile nie są jedynakami...)
Nie wydaję moich kociąt nigdy wcześniej ale jestem zdania, że 10 tygodni to już są zupełnie samodzielne a w środkowym okresie pomiędzy szczepieniami nie ma przeciw skazań dla zmiany otoczenia. Natomiast niezwykle bulwersujący jest dla mnie fakt, że matka kociąt jest już przed następnym porodem... :evil: Bywa, że są wskazania do wcześniejszego krycia, ale przecież nie aż tak wcześniejszego - zaraz po porodzie. :?
Nutka, Muza, Amber, Evo, Bonnie Blue, Demi, Goran oraz Gama pozdrawiają wszystkich.:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
viewtopic.php?f=20&t=137690 - Bazarek na Kotylion Viva!

mojekoty

 
Posty: 1522
Od: Pon maja 03, 2010 13:57

Post » Pt cze 03, 2011 12:53 Re: Odpowiedzialność

Z moich obserwacji wynika że kocięta są w pełni samodzielne i gotowe do zmiany domu najwcześniej w wieku 14 tygodni.

Wydanie kociat na jednym szczepieniu w glowie mi sie nie mieści

caminada

 
Posty: 683
Od: Pt lip 25, 2008 10:54
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt cze 03, 2011 13:21 Re: Odpowiedzialność

Caminada, przeczytaj lub przytocz całą moją wypowiedź. Ja też tak NIGDY nie robię. Stwierdziłam jedynie, że nie ma przeciwskazań zdrowotnych, ponieważ kocię jest przez te dwa, trzy tygodnie dostatecznie chronione do momentu powtórnego szczepienia.
Generalnie całe zachowanie przytoczonego w pierwszym poście "hodowcy" mi się nie mieści w głowie.


Z moich obserwacji wynika że kocięta są w pełni samodzielne i gotowe do zmiany domu najwcześniej w wieku 14 tygodni.

To zależy co uważasz za w pełni samodzielne, bo przecież nie wydajemy kociąt do polowania na myszy. One trafiają do kochających ludzi, którzy poświęcają im mnóstwo uwagi. W wieku 12 tygodni już od dawna same jedzą, wspinają się pod sufit, nawiązują świetny kontakt z człowiekiem. Oczywiście ten wiek musi wzrosnąć do minimum 14-16 tygodni, jeśli wydajemy kociątko wykastrowane.
Nutka, Muza, Amber, Evo, Bonnie Blue, Demi, Goran oraz Gama pozdrawiają wszystkich.:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
viewtopic.php?f=20&t=137690 - Bazarek na Kotylion Viva!

mojekoty

 
Posty: 1522
Od: Pon maja 03, 2010 13:57

Post » Pt cze 03, 2011 13:38 Re: Odpowiedzialność

caminada pisze:Z moich obserwacji wynika że kocięta są w pełni samodzielne i gotowe do zmiany domu najwcześniej w wieku 14 tygodni.

Wydanie kociat na jednym szczepieniu w glowie mi sie nie mieści

podpisuję się pod tym na obie ręce

względna fizyczna samodzielność dziesięciotygodniowego malca to duzo za mało, by kocię komfortowo zmieniło dom
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt cze 03, 2011 14:06 Re: Odpowiedzialność

W końcu wyjdzie na to, że atak skieruje się przeciwko mnie, więc lepiej już się nie będę wypowiadała na tematy budzące kontrowersje, bo ja z tych nadwrażliwych na swoim punkcie. :wink:
Nutka, Muza, Amber, Evo, Bonnie Blue, Demi, Goran oraz Gama pozdrawiają wszystkich.:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
viewtopic.php?f=20&t=137690 - Bazarek na Kotylion Viva!

mojekoty

 
Posty: 1522
Od: Pon maja 03, 2010 13:57

Post » Pt cze 03, 2011 14:23 Re: Odpowiedzialność

mojekoty pisze:W końcu wyjdzie na to, że atak skieruje się przeciwko mnie, więc lepiej już się nie będę wypowiadała na tematy budzące kontrowersje, bo ja z tych nadwrażliwych na swoim punkcie. :wink:

wyrażenie swojego zdania to nie atak
za atak moglabys uznać: ales ty straszna, jak możesz uwazać, że 10 tygodni to dobry wiek na oddanie kociąt! musisz byc okropna!

widzisz różnicę? :wink:
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości