Odpowiedzialność

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt cze 03, 2011 16:07 Re: Odpowiedzialność

wyrażenie swojego zdania to nie atak
za atak moglabys uznać: ales ty straszna, jak możesz uwazać, że 10 tygodni to dobry wiek na oddanie kociąt! musisz byc okropna!

widzisz różnicę?

Oczywiście, że widzę. :lol: Dopiero się powoooli uczę nie być nadwrażliwa. :kotek:
Nutka, Muza, Amber, Evo, Bonnie Blue, Demi, Goran oraz Gama pozdrawiają wszystkich.:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
viewtopic.php?f=20&t=137690 - Bazarek na Kotylion Viva!

mojekoty

 
Posty: 1522
Od: Pon maja 03, 2010 13:57

Post » Pt cze 03, 2011 16:10 Re: Odpowiedzialność

Czy to będzie 12 czy 14 tygodni to już nie ma takiego znaczenia, zresztą to hodowca widzi tego kota na codzień i powinien ocenić kiedy jest już na tyle samodzielny żeby zmienić dom. Do tego też trzeba podejść trochę indywidualnie. Niektóre będą samodzielne w wieku 12 tygodni inne 18.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pt cze 03, 2011 17:10 Re: Odpowiedzialność

Satyr77 pisze:Niektóre będą samodzielne w wieku 12 tygodni inne 18.

A niektóre nigdy :twisted: :D

Fainche

 
Posty: 111
Od: Sob kwi 30, 2011 9:49

Post » Pt cze 03, 2011 18:31 Re: Odpowiedzialność

Fakt, takie też się zdażają :mrgreen:
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pt cze 03, 2011 19:49 Re: Odpowiedzialność

mojekoty pisze:Tego, że nastąpiła zmiana w WCF nie wiedziałam. Fajna wiadomość. :piwa:

A tak swoją drogą z moich osobistych obserwacji wynika, że przynajmniej jeden powód, by kocięta wydawać po ukończeniu 12 tygodni życia jest naciągnięty - to że dłużej przebywają z matką i uczą się od niej. U mnie obecnie matka goni od siebie 10 tygodniowe kocięta, warczy na nie i atakuje, gdy tylko podchodzą zbyt blisko. Stała się od kilku dni nerwowa, i jej nerwowość udziela się drugiej matce.
Oczywiście za późniejszym wydawaniem kociąt bezwzględnie przemawia program szczepień i to, że dłużej pozostają z rodzeństwem (o ile nie są jedynakami...)
Nie wydaję moich kociąt nigdy wcześniej ale jestem zdania, że 10 tygodni to już są zupełnie samodzielne a w środkowym okresie pomiędzy szczepieniami nie ma przeciw skazań dla zmiany otoczenia. Natomiast niezwykle bulwersujący jest dla mnie fakt, że matka kociąt jest już przed następnym porodem... :evil: Bywa, że są wskazania do wcześniejszego krycia, ale przecież nie aż tak wcześniejszego - zaraz po porodzie. :?



np. w CFA normalnie i legalnie można zgłosić kolejny miot tej samej kotki 65 dni od narodzenia poprzedniego i zgłoszonego ...
regulamin na to pozwala ... co wcale nie jest tożsame z tym, że znacząco większa część hodowców tak postępuje ...
I am a real witch, which is all the love and magic gave my cats!

ObrazekObrazek

Go!Go!

 
Posty: 2999
Od: Czw wrz 08, 2005 17:35
Lokalizacja: Polska

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: xmalyna i 13 gości