Kot domowy a wystawa

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lut 14, 2011 20:54 Re: Kot domowy a wystawa

Satyr77 pisze:Jakby ktoś chciał wystawić 3 miesięcznego kocurka/kotkę przed zabiegiem, ciekawy czy by mógł.

Nie.
Kot domowy musi być wykastrowany by mógł być wystawiany.

kiche_wilczyca pisze:to wiem i z tym się liczę :) chodzi o to, czy wogóle taki kot ma wstęp na wystawę :)

Tak. To nie choroba zakaźna. ;) Ale jak napisała Atka, trzeba się liczyć z gorsza oceną.

Satyr77 pisze: Inna sprawa, że nie mówi się o wymaganiach dotyczących charakteru kotów domowych i nie wiadomo czy trochę bardziej syczący kot przejdzie czy dostanie dyskwalifikacje za agresje, ale to akurat chyba zależy od sędziego.

Zależy od sędziego, ale przy kotach domowych oceniany jest też w dużej mierze charakter.
Wystawianie denerwującego się kota nie jest dla niego dobre.
Kot musi być spokojny, znosić z godnością macanie, obracanie, hałas sali i wiele zapachów (widoki też) innych kotów.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lut 14, 2011 21:08 Re: Kot domowy a wystawa

No to już wszystko wiem, dziękuję :)
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 14, 2011 21:42 Re: Kot domowy a wystawa

poniżej standard kota domowego - 25 pkt. za temperament :wink: - to dużo
http://www1.fifeweb.org/dnld/std/HCL-HCS.pdf
Ave
 

Post » Pon lut 14, 2011 22:58 Re: Kot domowy a wystawa

Przetłumaczyłam.

1) Doskonała kondycja fizyczna, indywidualne cechy osobnicze, przyjacielski temperament i miłe zachowanie podczas oceny są najważniejszymi cechami podczas oceny kotów domowych.

Koty domowe mogą posiadać dowolny kolor oczu, dowolny kolor sierści i rysunek na futrze, dowolną długość włosów i fakturę futra i dowolną długość ogona.

2) Dobrze zbalansowana i proporcjonalna do korpusu, nie za mała i nie za duża.

3) Błyszczące, ufne, naturalnie czujne i otwarte. Lśniące i klarowne. Dowolnego kształtu i wielkości.

Wszystkie kolory dozwolone.

4) Doskonale zbalansowane ze zdrową muskulaturą. Nadwaga i niedowaga niepożądane. Każdej długości i kształtu.

5) Każdej wysokości i budowy kośćca. W harmonii z ciałem.

Każdej wielkości i kształtu. W harmonii z kończynami.

6) Dowolnej długości i kształtu. Defekty ogona nie są karane, jeżeli kot nie odczuwa dyskomfortu podczas badania.

7) W doskonałej kondycji. Doskonale przygotowane do wystawy i pozbawione brudu.

Wszystkie kolory i rysunki na futrze dopuszczalne. Harmonia połączenia barw preferowana.

8) Szczęśliwy i słodki. Powinien być zawsze przyjacielski w stosunku do ludzi. Zawsze łatwo poddający się ocenie, nie nerwowy, nie lękliwy.

9) Powinien być w doskonałej kondycji fizycznej, lśniący i zadbany.

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Wto lut 15, 2011 8:45 Re: Kot domowy a wystawa

MariaD pisze:
Satyr77 pisze:Jakby ktoś chciał wystawić 3 miesięcznego kocurka/kotkę przed zabiegiem, ciekawy czy by mógł.

Nie.
Kot domowy musi być wykastrowany by mógł być wystawiany.


Nie do końca ;)

Konkretnie:

W Polsce: każdy wystawiany domowy musi być wykastrowany, bez względu na wiek (uchwała FPL)
W FIFe ogólnie: wystawiany domowy powyżej 10 miesięcy musi być wykastrowany (przepis FIFe, może ulegać zaostrzeniu w konkretnym kraju, patrz piętro wyżej ;) ).

Polski przepis został uchwalony w czasach, kiedy FIFowskiego jeszcze nie było i taki trochę wyszedł "ostry" z rozpędu ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 15, 2011 8:55 Re: Kot domowy a wystawa

Cameo, bardzo dziękuję za tlumaczenie :D

Atka pisze:
MariaD pisze:
Satyr77 pisze:Jakby ktoś chciał wystawić 3 miesięcznego kocurka/kotkę przed zabiegiem, ciekawy czy by mógł.

Nie.
Kot domowy musi być wykastrowany by mógł być wystawiany.


Nie do końca ;)

Konkretnie:

W Polsce: każdy wystawiany domowy musi być wykastrowany, bez względu na wiek (uchwała FPL)
W FIFe ogólnie: wystawiany domowy powyżej 10 miesięcy musi być wykastrowany (przepis FIFe, może ulegać zaostrzeniu w konkretnym kraju, patrz piętro wyżej ;) ).

Polski przepis został uchwalony w czasach, kiedy FIFowskiego jeszcze nie było i taki trochę wyszedł "ostry" z rozpędu ;)

CAŁKIEM ŚWIADOMIE, NIE Z ROZPĘDU !
Ave
 

Post » Wto lut 15, 2011 9:03 Re: Kot domowy a wystawa

Ave pisze:
Atka pisze:[...ciach...]
W Polsce: każdy wystawiany domowy musi być wykastrowany, bez względu na wiek (uchwała FPL)
W FIFe ogólnie: wystawiany domowy powyżej 10 miesięcy musi być wykastrowany (przepis FIFe, może ulegać zaostrzeniu w konkretnym kraju, patrz piętro wyżej ;) ).

Polski przepis został uchwalony w czasach, kiedy FIFowskiego jeszcze nie było i taki trochę wyszedł "ostry" z rozpędu ;)

CAŁKIEM ŚWIADOMIE, NIE Z ROZPĘDU !


No dobrze, w takim razie mam dwa sprzeczne zeznania (od osób, które na walnych bywają, żeby nie było, że przekazywane przez 5 pośredników), ponieważ mnie przy tym nie było, to niniejszym oświadczam uroczyście, że nie wiem, dlaczego akurat tak to zostało uchwalone ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 15, 2011 9:23 Re: Kot domowy a wystawa

Atka pisze:No dobrze, w takim razie mam dwa sprzeczne zeznania (od osób, które na walnych bywają, żeby nie było, że przekazywane przez 5 pośredników), ponieważ mnie przy tym nie było, to niniejszym oświadczam uroczyście, że nie wiem, dlaczego akurat tak to zostało uchwalone ;)

Atka, cenię sobie wlasne wypowiedzi, bo tylko takie mają wartość, a nie co pani Zosia usłyszala od pani Krysi :wink:
Walne Zebranie Czlonków FPL to poważne spotkanie, więc jako stały uczestnik mogę z całą stanowczością zapewnić, że decyzje i uchwały na nim podejmowane nie są podejmowane z rozpędu. Czasem poprzedza je bardzo gorąca długa dyskusja. Nie zawsze każdy może zgodzić się z wynikiem głosowania, ale to się nazywa demokracja :wink:
Ave
 

Post » Śro lut 16, 2011 10:05 Re: Kot domowy a wystawa

Atka pisze:[trochę wyszedł "ostry" z rozpędu ;)

Jaki ostry, bardzo dobry wyszedł. Lepszy wyjść nie mógł :ok:
Obrazek

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto lut 22, 2011 17:53 Re: Kot domowy a wystawa

Ja już wystawiałam mojego domowego kota Otisa
był bezkonkurencyjny :) (tzn sam w swojej kategorii)
Przywiozłam dwa puchary a moja Ela nic, smutno jej było ale się Otis z nią podzielił :P
http://www.rudakita.pl/ruda/Galeria/Otis/index.html#147
www.rudakita.pl
"Każdy kotek zostawia ODCISK swojej ŁAPKI w Twoim SERCU"
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzina

 
Posty: 3
Od: Wto lut 22, 2011 16:08

Post » Sob lut 26, 2011 18:04 Re: Kot domowy a wystawa

A powiedzcie mi czy uzębienie ma znaczenie przy wystawianiu domowego kota?
Zastanawiam się nad wystawianiem drugiego kota, a raczej koteczki, dość leciwej, chociaż sprawa z zębami nie od wieku zależna. Po prostu w młodości dużo przeżyła i ma ułamane dwa kły, jeden bardziej, drugi mniej.
Czyt o na kontroli weterynaryjnej, a potem przez sędziego jest brane pod uwagę?

rapsodia82

 
Posty: 1474
Od: Nie sty 03, 2010 14:55

Post » Sob lut 26, 2011 18:39 Re: Kot domowy a wystawa

rapsodia82 pisze:A powiedzcie mi czy uzębienie ma znaczenie przy wystawianiu domowego kota?
Zastanawiam się nad wystawianiem drugiego kota, a raczej koteczki, dość leciwej, chociaż sprawa z zębami nie od wieku zależna. Po prostu w młodości dużo przeżyła i ma ułamane dwa kły, jeden bardziej, drugi mniej.
Czyt o na kontroli weterynaryjnej, a potem przez sędziego jest brane pod uwagę?

Na pewno dostanie mniejszą punktację niż kot bez uszczerbków, ale jeżeli jest zdrowa zaszczepiona i wysterylizowana to może być wystawiona.
Może się kiedyś spotkamy na wystawie :)
12 marca będę we Wrocławiu z Otisem i Elą
www.rudakita.pl
"Każdy kotek zostawia ODCISK swojej ŁAPKI w Twoim SERCU"
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzina

 
Posty: 3
Od: Wto lut 22, 2011 16:08

Post » Sob lut 26, 2011 18:56 Re: Kot domowy a wystawa

Własnie zastanawiam się, czy to w ogole jest brane pod uwagę, bo w standardzie i przy ocenach, ktore mam przy innym moim domoszczaku, nie ma w ogóle informacji o stanie uzębienia. Jeśli ją będę wystawiala, to na pewno bedzie spełniać wszystkie wymagania, już 2 wystawy z domowym kotem mam za sobą :)
Niestety południe Polski jest dla mnie niedostepne, ponieważ nie posiadam wlasnego środka lokomocji, raczej wystawy w stolicy, ewentualnie Gdańsk i okolice :)
Ale może kiedyś się uda :)

rapsodia82

 
Posty: 1474
Od: Nie sty 03, 2010 14:55

Post » Pon mar 07, 2011 0:37 Re: Kot domowy a wystawa

Zdarzają się u nas na wystawach, koty domowe długowlose?
http://norweskie.blog.onet.pl/czekam na zamówienia;)
ObrazekObrazek

Niutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2205
Od: Pt sty 16, 2009 22:38
Lokalizacja: Zgierz

Post » Pon mar 07, 2011 11:10 Re: Kot domowy a wystawa

Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości