Kot domowy a wystawa

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lut 13, 2011 10:49 Kot domowy a wystawa

Mamy dachowca, chcielibyśmy go wystawiać, ale kot ma zdeformowane uszko - pozostałość po krwiaku. Czy taka "wada urody" nie dyskwalifikuje go, można go zabierać na wystawy? Oczywiście wszystkie pozostałe warunki o szczepieniach, czipie, przynależności do klubu są spełnione :)
Ostatnio edytowano Pon lut 14, 2011 19:59 przez WarKotka, łącznie edytowano 1 raz
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź


Post » Pon lut 14, 2011 12:15 Re: Kot domowy

można :) jest klasa kotów domowych na wystawie :)
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 14, 2011 12:35 Re: Kot domowy

Oj. Ja też o tym nie słyszałam... Ale dobrze wiedzieć :) babcia z dziadkiem też takiego właśnie obecnie posiadają ;) Uwielbiam go i wydaje mi się, że z wzajemnością :) Co do Twojego kotka kiche-wilczyca -> biedactwo z tym uszkiem :( Sama niestety nie wiem jak w takiej sytuacji sprawa wygląda :(

kotka_2

 
Posty: 3
Od: Pon lut 14, 2011 12:19

Post » Pon lut 14, 2011 13:50 Re: Kot domowy

kiche_wilczyca pisze:Mamy dachowca, chcielibyśmy go wystawiać, ale kot ma zdeformowane uszko - pozostałość po krwiaku. Czy taka "wada urody" nie dyskwalifikuje go, można go zabierać na wystawy? Oczywiście wszystkie pozostałe warunki o szczepieniach, czipie, przynależności do klubu są spełnione :)


Wystawa to konkurs piękności ;) Kotka można zabrać, ale trzeba się liczyć z tym, że jeśli deformacja uszka jest widoczna i ujmuje mu urody, to zostanie odpowiednio niżej oceniony.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 14, 2011 13:53 Re: Kot domowy

to wiem i z tym się liczę :) chodzi o to, czy wogóle taki kot ma wstęp na wystawę :)
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź


Post » Pon lut 14, 2011 15:18 Re: Kot domowy

aktualne szczepienia, w tym na wściekliznę, czip, zarejestrowanie w klubie, no i oczywiście kot musi być zdrowy :)
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 14, 2011 15:25 Re: Kot domowy

No i kastracja :wink:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 14, 2011 19:39 Re: Kot domowy

OKI pisze:No i kastracja :wink:

To ostatnie to chyba oczywiste i to nie tylko dla kotów na wystawie :wink:
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon lut 14, 2011 19:41 Re: Kot domowy

Satyr77 pisze:
OKI pisze:No i kastracja :wink:

To ostatnie to chyba oczywiste i to nie tylko dla kotów na wystawie :wink:

Dla mnie oczywiste, dla Ciebie oczywiste, ale czy dla wszystkich, to sobie nic nie dam obciąć :mrgreen:
Nie wiem, kto tu zagląda - każdy może :wink:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 14, 2011 19:55 Re: Kot domowy

Raczej do działu FPL nie zaglądają osoby które dopiero pojawiają się na forum, zanim się tu znajdą, to już będą miały wszystkie swoje koty pokastrowane, na kotach raczej bym się obawiał. Chociaż jakby się zastanowić. Jakby ktoś chciał wystawić 3 miesięcznego kocurka/kotkę przed zabiegiem, ciekawy czy by mógł.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon lut 14, 2011 20:01 Re: Kot domowy

Nie wiem, jak z wystawianiem kociąt domowych :roll:
Ale to był pierwszy dział na forum, do którego zajrzałam - no musiałam sprawdzić, cóż to za skrót podejrzany :oops: :lol:
Uważam, że jak się podaje jakąkolwiek informację, to ona musi być pełna przynajmniej na tyle, na ile możliwe.
Bez pomijania rzeczy "oczywistych".

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 14, 2011 20:07 Re: Kot domowy a wystawa

Też prawda, ale też chyba każdy kto wystawia koty, zapozna się wcześniej przynajmniej pobieżnie z regulaminen wystawowym, tam też ma określone, w ulotce informacyjnej dotyczącej wystawy też, więc jak ktoś pomyśli na poważnie o wystawieniu kota domowego, to już będzie to wiedział. Inna sprawa, że nie mówi się o wymaganiach dotyczących charakteru kotów domowych i nie wiadomo czy trochę bardziej syczący kot przejdzie czy dostanie dyskwalifikacje za agresje, ale to akurat chyba zależy od sędziego.
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

Post » Pon lut 14, 2011 20:14 Re: Kot domowy a wystawa

Satyr77 pisze:Też prawda, ale też chyba każdy kto wystawia koty, zapozna się wcześniej przynajmniej pobieżnie z regulaminen wystawowym, tam też ma określone, w ulotce informacyjnej dotyczącej wystawy też, więc jak ktoś pomyśli na poważnie o wystawieniu kota domowego, to już będzie to wiedział.

Nie, nie, nie... prawie nikt nie czyta regulaminów, bo łatwiej zapytać na forum :lol:

Satyr77 pisze:Inna sprawa, że nie mówi się o wymaganiach dotyczących charakteru kotów domowych i nie wiadomo czy trochę bardziej syczący kot przejdzie czy dostanie dyskwalifikacje za agresje, ale to akurat chyba zależy od sędziego.

Szukałam trochę w tym temacie viewtopic.php?f=10&t=87738&hilit=kot*+domow*
I o ile dobrze rozumiem, to raczej domowe syczeć nie powinny :lol:
Ale chętnie dowiem się więcej :wink:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości