FIFe, WCF, FPL

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt lis 12, 2010 19:38 FIFe, WCF, FPL

Witam wszystkich.
Czy może ktoś wyjaśnić zależności pomiędzy tymi organizacjami???
Jak się ma FIFe do WCF i co ma do tego FPL??? :?: :?: :?:

Tercja

 
Posty: 14
Od: Śro paź 13, 2010 16:00

Post » Sob lis 13, 2010 19:53 Re: FIFe, WCF, FPL

Tercja pisze:Witam wszystkich.
Czy może ktoś wyjaśnić zależności pomiędzy tymi organizacjami???
Jak się ma FIFe do WCF i co ma do tego FPL??? :?: :?: :?:


na stronie Hodowli kotków Brytyjskich Nilfgaard*PL masz pięknie opisane ,poczytaj :D
http://www.koty-brytyjskie.republika.pl ... giczne.htm
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob lis 13, 2010 21:58 Re: FIFe, WCF, FPL

Wszystko świetnie, tylko który ważniejszy, pod którego skrzydłami się lepiej znaleść i dlaczego.
A może należeć do dwóch?????

Tercja

 
Posty: 14
Od: Śro paź 13, 2010 16:00

Post » Pon lis 15, 2010 9:05 Re: FIFe, WCF, FPL

Tercja pisze:Wszystko świetnie, tylko który ważniejszy, pod którego skrzydłami się lepiej znaleść i dlaczego.
A może należeć do dwóch?????


Nikt nie jest ważniejszy ;)

Różne organizacje mają różne zasady, dla niektórych ras także różne standardy. Trzeba poczytać o wszystkich, porozmawiać z hodowcami z każdej i podjąć decyzję, z kim bardziej po drodze...

Można też należeć do więcej, niż jednej, ale trzeba pamiętać, że to dodatkowe koszty i formalności. Chociaż niektórzy (ja też) właśnie tak robią.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 15, 2010 20:23 Re: FIFe, WCF, FPL

Tercja pisze:A może należeć do dwóch?????

Wlasciciel kotow moze nalezec do kilku organizacji, koty natomiast musza byc zarejestrowane tylko w jednej.
Np. czesc kotow masz w klubie nalezacym do FPL, a czesc do klubu przynaleznego WCF.

Ponadto czesto "na plus" FPL /FIFe/ przemawia fakt, ze organizowana jest ZNACZNIE wieksza ilosc wystaw w Polsce,
praktycznie co weekend gdzie sie jakas odbywa. Klubow WCF w Polsce jest nieporownywalnie mniej - a wystawy tylko kilka
razy do roku.

Choc podzial ten nie jest taki oczywisty - sa rasy /jak np. moja/, ktora jest w FIFe wstepnie uznana, wiec w klubie WCF
moze wiecej zwojowac. Poza tym jak pisala Atka - organizacje maja rozne standarty rasy. Czasem sa takie rasy, a wlasciwie osobniki kocie :)ze warto "dostosowac" pod nie dana organizacje.
ObrazekObrazek
Obrazek

Przepis na sok z buraków dla kociąt - http://blog.augustynska.eu/sok-z-burakow-dla-kociat/

bitis

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Śro paź 15, 2008 11:04
Lokalizacja: Myślenice /Małopolska/

Post » Wto lis 16, 2010 7:55 Re: FIFe, WCF, FPL

bitis pisze:
Tercja pisze:A może należeć do dwóch?????

Wlasciciel kotow moze nalezec do kilku organizacji, koty natomiast musza byc zarejestrowane tylko w jednej.


Nieprawda ;)

Moja bengalka jest zarejestrowana w FIFe (czyli FPL) i TICA, kocięta dostały rodowody z obu organizacji (no, w przypadku TICA nie tyle rodowody, co certyfikaty rejestracyjne). Nie ma przepisów, które zabraniają kotom "podwójnego obywatelstwa" w różnych organizacjach.

Tylko trzeba pamiętać, że n.p. dwa różne kluby FIFe to jedna organizacja i tu ograniczenie ma zastosowanie.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 16, 2010 9:32 Re: FIFe, WCF, FPL

Oooo... to mnie zaskoczylas! Nie wiedzialam, ze tak mozna! Czyli kot moze miec jednoczesnie rodowod z WCF i FIFe? Czy tak, Atko?
ObrazekObrazek
Obrazek

Przepis na sok z buraków dla kociąt - http://blog.augustynska.eu/sok-z-burakow-dla-kociat/

bitis

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Śro paź 15, 2008 11:04
Lokalizacja: Myślenice /Małopolska/

Post » Wto lis 16, 2010 9:37 Re: FIFe, WCF, FPL

bitis pisze:Oooo... to mnie zaskoczylas! Nie wiedzialam, ze tak mozna! Czyli kot moze miec jednoczesnie rodowod z WCF i FIFe? Czy tak, Atko?


Tak, dokładnie :) Aczkolwiek to nie jest częste. Ja mam po prostu swoje powody, żeby tak robić ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 16, 2010 14:57 Re: FIFe, WCF, FPL

Hmmm... no mnie takie rozwiazanie z wielu wzgledow tez by idealnie odpowiadalo. Czas sie nad tym zastanowic.
Podsunelas mi dobry temat, Atko :)
ObrazekObrazek
Obrazek

Przepis na sok z buraków dla kociąt - http://blog.augustynska.eu/sok-z-burakow-dla-kociat/

bitis

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Śro paź 15, 2008 11:04
Lokalizacja: Myślenice /Małopolska/

Post » Wto lis 16, 2010 15:01 Re: FIFe, WCF, FPL

bitis pisze:Oooo... to mnie zaskoczylas! Nie wiedzialam, ze tak mozna! Czyli kot moze miec jednoczesnie rodowod z WCF i FIFe? Czy tak, Atko?

macie dziewczyny rację, można być członkiem kilku federacji, ale Regulamin Hodowlany FIFe mówi, że:
4.4 Rejestracja
4.4.1 Zasady ogólne
Wszystkie kocięta wyhodowane przez hodowcę należącego do organizacji będącej członkiem FIFe muszą być zarejestrowane w FIFe.

to znaczy, że każdy miot urodzony w waszej hodowli musi w pierwszej kolejności mieć wystawione rodowody FIFe.
Ave
 

Post » Śro lis 17, 2010 8:15 Re: FIFe, WCF, FPL

Ave pisze:
bitis pisze:Oooo... to mnie zaskoczylas! Nie wiedzialam, ze tak mozna! Czyli kot moze miec jednoczesnie rodowod z WCF i FIFe? Czy tak, Atko?

macie dziewczyny rację, można być członkiem kilku federacji, ale Regulamin Hodowlany FIFe mówi, że:
4.4 Rejestracja
4.4.1 Zasady ogólne
Wszystkie kocięta wyhodowane przez hodowcę należącego do organizacji będącej członkiem FIFe muszą być zarejestrowane w FIFe.

to znaczy, że każdy miot urodzony w waszej hodowli musi w pierwszej kolejności mieć wystawione rodowody FIFe.


Ave, dlaczego "w pierwszej kolejności"? Czy to po prostu taka figura retoryczna? Mnie się wydawało, że każdy kociak musi mieć wystawiony rodowód FIFe i już, ale przecież nie będę trzymała za rączkę EO TICA, żeby przypadkiem nie wprowadziło kociąt do systemu minutę wcześniej, niż zrobi to nasze BR FPL ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 17, 2010 9:16 Re: FIFe, WCF, FPL

Atka pisze:
Ave pisze:
bitis pisze:Oooo... to mnie zaskoczylas! Nie wiedzialam, ze tak mozna! Czyli kot moze miec jednoczesnie rodowod z WCF i FIFe? Czy tak, Atko?

macie dziewczyny rację, można być członkiem kilku federacji, ale Regulamin Hodowlany FIFe mówi, że:
4.4 Rejestracja
4.4.1 Zasady ogólne
Wszystkie kocięta wyhodowane przez hodowcę należącego do organizacji będącej członkiem FIFe muszą być zarejestrowane w FIFe.

to znaczy, że każdy miot urodzony w waszej hodowli musi w pierwszej kolejności mieć wystawione rodowody FIFe.


Ave, dlaczego "w pierwszej kolejności"? Czy to po prostu taka figura retoryczna? Mnie się wydawało, że każdy kociak musi mieć wystawiony rodowód FIFe i już, ale przecież nie będę trzymała za rączkę EO TICA, żeby przypadkiem nie wprowadziło kociąt do systemu minutę wcześniej, niż zrobi to nasze BR FPL ;)

tak, oczywiście - miałam na myśli tylko, że muszą mieć przede wszystkim wyrobione rodowody FIFe -sorki za przejęzyczenie :wink:
Ave
 

Post » Śro gru 01, 2010 8:02 Re: FIFe, WCF, FPL

Gccf to podobno jakiś koszmar, jak rozmawiałam z koleżanką z WB

Amusia

 
Posty: 949
Od: Śro wrz 10, 2008 6:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 05, 2011 22:12 Re: FIFe, WCF, FPL

mam pytanie dotyczace swiatowki. Jestem czlonkiem TICACATS w Niemczech. Chetnie pojechalabym do Poznania, kolezanka bedaca w moim klubie powiedziala mi ze MUSZE byc czlonkiem FIFE by brac udzial w Swiatowce, ponadto nie wystarczy ze moj kot ma np BIS-y u nas by sie zakwalifikowal bo potrzebuje zdobyc 3x EX1 lub nom na wystawie FIFE.... jak to jest?
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie lut 06, 2011 0:17 Re: FIFe, WCF, FPL

SPOSÓB KWALIFIKACJI KOTÓW DO WYSTAWY ŚWIATOWEJ (Wyciąg z Regulaminu Wystawowego FIFe - pkt.2.3.)
W Wystawie Światowej mogą brać udział tylko koty ras w pełni uznanych, oraz koty domowe, należące do poszczególnych klubów zrzeszonych w FIFe.
Udział w Wystawie Światowej możliwy jest tylko dla kotów, które uzyskały następujące kwalifikacje w ciągu trzynastu miesięcy poprzedzających wystawę:
- Kocięta (klasa 12):
- Best In Variety
lub: - nominacja do Best In Show
lub: - 3 x Excellent 1.
Dodatek dla klasy 12 (3-6 miesięcy)
Kocięta w przedziale wiekowym 3-6 miesięcy mogą uczestniczyć w WŚ w klasie 12, jeśli uzyskały co najmniej jedną ocenę Excellent 1. Wyjątek ten dotyczy jedynie klasy 12.
- Młodzież (klasa 11)
- Best In Variety
lub: - nominacja do Best In Show
lub: - 3 x Excellent 1.
- Koty dorosłe (klasy 1-10)
- Best In Variety
lub: - nominacja do Best In Show
lub: - każdy kot z tytułem International Champion, International Premier, lub wyższym
lub: - każdy dorosły kot, który w okresie 13 miesięcy poprzedzających WŚ spełniał kwalifikacje wymagane dla kociąt (klasa 12) lub młodzieży (klasa 11).
- Koty domowe (klasa 14)
- nominacja do Best In Show w klasie kotów domowych
Kwalifikacje do Wystawy Światowej są sprawdzane i potwierdzane przez Krajową Federację lub Klub, do którego należy dany wystawca.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości