Regulamin hodowlany FIFe

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie sty 16, 2011 19:03 Re: Regulamin hodowlany FIFe

Rafał, ale porównaj z wersją FIFe a nie wersją angielską FPL. Też tak było? Oj, chyba nie.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie sty 16, 2011 19:06 Re: Regulamin hodowlany FIFe

To nie jest wersja angielska FPL bo taka nie istnieje, ja podlinkowałem oficjalny regulamin FIFe, który był dostępny na stronie http://www.fifeweb.org jeszcze 17 dni temu.

http://miau.pl/upload/show_rules_en.zip

Część strony FIFe jest na serwerze miau.pl (dokumenty itp) dlatego mam dostęp do archiwum.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Nie sty 16, 2011 19:11 Re: Regulamin hodowlany FIFe

W 2010 roku tych uwag (nie wiedzieć czemu) nie było w regulaminie wystawowym - irafal przytoczył ci nawet link 3 posty w górę. W tym roku dużo paragrafów, artykułów i punktów zmieniło swoje miejsce we wszystkich czy większości regulaminów ze względów porządkowych i dla większej czytelności. W związku z powyższym pojawiły się tam gdzie ich brakowało odnośniki. Sama współtworzyłam nową wersję regulaminu wystawowego na 2011 rok.
Ave
 

Post » Nie sty 16, 2011 19:18 Re: Regulamin hodowlany FIFe

No, to zwracam honor.
FIFe też ma refleks - zrobić poprawkę po 5 latach.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon sty 17, 2011 15:15 Re: Regulamin hodowlany FIFe

lrafal pisze:
2010PL:
4.11 Udział kastratów w BIV i BIS
USUNIĘTO
4.12 World Winner (WW)
USUNIĘTO
4.13 Distinguished Merit (DM)
USUNIĘTO


2010EN:
4.11 Neuters participation in BIV and BIS
DELETED
4.12 World Winner (WW)
DELETED
4.13 Distinguished Merit (DM)
DELETED


Wszystko się zgadza, tłumaczenie jest dokładne.


Myśle, że chodziło o odesłania do artykułów, które - choć brak ich w Twoim tekście - są w wersji dostępnej na stronie FIFe.

OloK.

 
Posty: 535
Od: Śro cze 27, 2007 9:15
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pon sty 17, 2011 15:23 Re: Regulamin hodowlany FIFe

MariaD pisze:Obowiązek posiadania polskiej wersji dokumentu na FPL nakłada Ustawa o języku polskim (art.4).


MarioD, FPL nie jest organem publicznym, a zadań publicznych też raczej nie wykonuje. Jest prywatną organizacją i sporządzenie polskich wersji regulaminów FIFe to wyłącznie jego decyzja.

OloK.

 
Posty: 535
Od: Śro cze 27, 2007 9:15
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt sty 13, 2012 14:33 Re: Regulamin hodowlany FIFe

Czy gdzieś w przepisach jest może napisane, że zarejestrowana hodowla może/nie może być działalnością gospodarczą? Szukałam i nie znalazłam żadnej informacji na ten temat
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 13, 2012 14:58 Re: Regulamin hodowlany FIFe

kiche_wilczyca pisze:Czy gdzieś w przepisach jest może napisane, że zarejestrowana hodowla może/nie może być działalnością gospodarczą? Szukałam i nie znalazłam żadnej informacji na ten temat

W regulaminie klubu - mojego - jest zapis:

Członkami Klubu EKKR mogą być osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawione praw publicznych, które:

Hodowca z zarejestrowaną działalnością gospodarczą polegajaca na hodowli kotów rasowych staje się, chyba, osoba prawną, przedsiębiorcą?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 13, 2012 17:16 Re: Regulamin hodowlany FIFe

U mnie w gminie powiedzieli, że hodowla kotów nie podlega pod działalność gospodarczą, nie ma możliwości zarejestrowania ją jako DG.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt sty 13, 2012 19:16 Re: Regulamin hodowlany FIFe

Hodowla zwierząt futerkowych w ilości pow. 100 szt. :lol: albo jakoś podobnie... Wtedy nawet można pod KRUS podlegać.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 13, 2012 19:21 Re: Regulamin hodowlany FIFe

Ale w FIFowskich jest gdzies taki zapis? Bo jak patrzę na ten projekt ustawy, że hodowle mają być działalnościa gospodarczą, to nóż w kieszeni mi się otwiera :evil:
Pycha kroczy przed upadkiem. A za upadkiem kroczy śmieszność... :mrgreen:

WarKotka

Avatar użytkownika
 
Posty: 19064
Od: Pt lip 31, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 13, 2012 20:35 Re: Regulamin hodowlany FIFe

kiche_wilczyca pisze:Ale w FIFowskich jest gdzies taki zapis? Bo jak patrzę na ten projekt ustawy, że hodowle mają być działalnościa gospodarczą, to nóż w kieszeni mi się otwiera :evil:


A może z naszego podwórka - FPL jest Federacją zrzeszającą Stowarzyszenia. Każdy z hodowców do jakiegoś należy.
Wg przepisów Stowarzyszenia mogą prowadzić działalność gospodarczą jako działalność pomocniczą, to znaczy, że działalność gospodarcza nie może być podstawową działalnością stowarzyszenia, tylko dodatkową, wspierającą.Dochód z niej w całości musi być przeznaczony na realizację celów statutowych.

Jeśli stowarzyszenie chce prowadzić działalność gospodarczą, to w statucie musi znaleźć się zapis mówiący o takiej możliwości.

Jestem członkiem Stowarzyszenia , który nie prowadzi działalności gospodarczej oraz jest organizacją hobbystyczną zrzeszającą osoby zainteresowane hodowlą kotów rasowych oraz miłośników kotów. O :kotek:
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt sty 13, 2012 20:39 Re: Regulamin hodowlany FIFe

kiche_wilczyca pisze:Ale w FIFowskich jest gdzies taki zapis? Bo jak patrzę na ten projekt ustawy, że hodowle mają być działalnościa gospodarczą, to nóż w kieszeni mi się otwiera :evil:

Nie wiem czy jest w FIFowskich. Jest w ZUSowskich.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 13, 2012 21:10 Re: Regulamin hodowlany FIFe

W PKD (Polska Klasyfikacja działalności) pod nazwą Chów i hodowla zwierząt http://www.chow-i-hodowla-zwierzat.01.4.pkd-24.pl/
nie ma hodowli kotów rasowych (chów i hodowlę zwierząt domowych, z wyłączeniem ryb: kotów i psów, ptaków, takich jak papużki itp., chomików itp.

i to jest projekt Ustawy sporządzony przez Koalicję dla Zwierząt , który narzuca obowiązek wręcz nakaz prowadzenia działalności gospodarczej dla hodowców , który nie powinien zaistnieć. Powinna być dowolność - chce sobie ktoś prowadzić niech prowadzi .
Istoty ludzkie to jedyny gatunek zwierząt, których szczerze się obawiam.
Autor: G.B. Shaw

danunka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5206
Od: Sob kwi 30, 2005 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt sty 13, 2012 21:17 Re: Regulamin hodowlany FIFe

danunka bardziej przeraża to jak zostały potraktowane koty rasowe i to przez "miłośników zwierząt", ich zdaniem te koty to zwykły towar na którym się zarabia, a hodowca to producent :evil:
Obrazek

Satyr77

 
Posty: 7920
Od: Pt lip 31, 2009 12:06
Lokalizacja: Óć

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości