Używanie moich zdjęć przez klub którego nie jestem członkiem

Forum Felis Polonia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lip 12, 2020 7:17 Używanie moich zdjęć przez klub którego nie jestem członkiem

Od kilku miesięcy nie jestem członkiem klubu CCF, Nie będę już się rozpisywać jak paskudnie klub zachował się po otrzymaniu mojej rezygnacji (to już gdzieś tam było opisane na FB i kto ciał mógł sobie poczytać). Koniec końcem klub skutecznie zablokował mnie w strefie klubowicza w sekundzie w której otrzymał pismo. Nie miałam szansy na usunięcie swoich zdjęci z profilu. W spisie klubu już nie widnieje ale Feniks ciągle używa zdjęć moich kotów w galerii utytułowane koty. Wiem fajnie jest się chwalić National Winnerem ale może własnym. Po otrzymaniu informacji od innego członka CCF że p. Sawicki ciągle reklamuje swój klub moimi kotami napisałam grzeczna wiadomość do p. Sawickiego:

"W dniu dzisiejszy dostałam wiadomość od innego hodowcy na temat zdjęć moich kotów hodowlanych które ciągle reklamują wasz klub. Z uwagi na to iż od dawna członkiem waszego klubu nie jestem uprzejmie proszę o usunięcie tych zdjęć z waszej strony internetowej."
Niestety bez odzewu, następnie napisałam na grupie klubowej CCF na FB gdzie komentarz został natymuast usunięty a mnie zablokowana możliwość ich dodawania. Po tym jak zostałam potraktowana przez Feniksa nie mam zamiaru robić im reklamy kotami których już nie ma w ich klubie jak również nazwą mojej hodowli którą podpisane są zdjęcia. Może ktoś potrafi mi pomóc z wyegzekwowaniem mojego prawa?

butterfly2101

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Wto gru 18, 2012 20:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post » Nie lip 12, 2020 9:54 Re: Używanie moich zdjęć przez klub którego nie jestem człon

Nie dopełniła Pani formalności związanych z rezygnacją z członkostwa w CCF, kilkukrotnie wysyłane były szczegółowe informacje dotyczące wymogów, jakie należy spełnić, by złożyć rezygnację z członkostwa w stowarzyszeniu, do których się Pani nie dostosowała. Sprawa zostanie zakończona na najbliższym WZ CCF.
Klub nie otrzymał od p. Skrzypczak żadnej wiadomości/ maila na temat usunięcia zdjęć kotów ze strony klubowej.

DoBo

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Sob paź 06, 2007 17:36
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post » Śro lip 15, 2020 14:47 Re: Używanie moich zdjęć przez klub którego nie jestem człon

Jeżeli pomimo wezwania do wykasowania zdjęć nadal klub ich używa to wyślij rachunek za licencje. Szczegóły na fb w grupie Prawo w fotografii. To nie jest tak, ze musisz złożyć rezygnację, żeby klub nie używał twoich zdjęć. Oczywiście podstawowy warunek: ty jesteś ich autorem.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1910
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Garwolin

Post » Czw lis 26, 2020 15:34 Re: Używanie moich zdjęć przez klub którego nie jestem człon

Jak rozwinął się temat zdjęć?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1910
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Garwolin
Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości