[Bydg]FKD-BenekKotZSofy:PojechałDoSuperDomu!:)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lut 24, 2008 19:07 [Bydg]FKD-BenekKotZSofy:PojechałDoSuperDomu!:)

Benek ma 7 miesięcy. Został znaleziony na wycieraczce. Jakieś 3 miesiące temu. Z chorym okiem, które w zasadzie miało zostać usunięte, jednak udało się je ocalić (widać, że jest zmętniałe). Benek miał szczęście. Trafił na tymczasowy tymczas do kogoś, kto zajął się nim troskliwie. Benek zamieszkał w domu z dwiema kotkami. I natychmiast okazało się, że to oswojony, kochany, miziasty kociak. Jednak nie mógł tam zostać na zawsze. Trafił do Kociej Doliny w piątek. Piękny, zdrowy, miły, odważny, przytulak w 100%. Idealny do każdego domu. Uniwersalny taki. Lubi ludzi baaaardzo. Sypia w łóżku, a jakże. Może zamieszkać w domu z dziećmi (zna dzieci, mogą z nim robić co im się żywnie podoba - w Benku występuje agresja w ilości 0), z psem (zna psy, nie boi się), jako pierwszy kot (patrz: lubi ludzi), jako kolejny kot (trochę na początku syczał na moje futra, ale już jest ok).

Benek jest oczywiście kuwetkowy. Jest kanapowy. Jest fanem myszki łiskasowej i każdej innej (kill, kill!). Jeszcze nie został wykastrowany, ale powoli zaczyna dojrzewać. W najbliższych dniach utnie mu się to i owo.

Benek oczywiście szuka domu na stałe.

Benek wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Ja się zakochałam. Ktoś jeszcze? :D

Dlaczego kot z sofy? O tym w kolejnych odcinkach ;)
Ostatnio edytowano Sob kwi 26, 2008 15:26 przez reddie, łącznie edytowano 5 razy

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie lut 24, 2008 20:15

Piękny kocio!!
kciuki za domek :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Raja i Hawanek -> Fotki / Filmy

Optimistic

 
Posty: 338
Od: Śro sty 16, 2008 9:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie lut 24, 2008 20:52

Benek pięknie dziękuje za miłe słowa i kciuki :)

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie lut 24, 2008 21:18

O rany ale cudo!

Zawsze marzyłam o takim szarym pręgowanym (dlatego mój pierwszy kot był czarny a teraz mam dwa bialobrzuchy :lol: ), przepiękny jest!

Ale mam jedną uwagę merytoryczną - kot który da z sobą zrobić wszystko absolutnie nie jest kotem dla dzieci. No dobra, dla MAŁYCH dzieci :D

Śliczny kocurek!
Bonziaku zawsze będziemy Cię pamiętać [']
7 cudów świata lub plag egipskich w zależności od dnia ;) czyli dwaj Książęta i Księżniczka

desi

 
Posty: 334
Od: Wto gru 11, 2007 12:52
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lut 24, 2008 22:07

Desi, masz rację ;) Może sprecyzuję o co mi chodziło: Benek nie zrobi krzywdy dziecku. Co nie oznacza, że pozwoli się zagłaskać na śmierć :) Tak obserwuję od piątku jak on funkcjonuje w obecności namolnego Barnusia i muszę przyznać, że potrafi się obronić przed natrętami ;) Ale robi to delikatnie (acz zdecydowanie). To miałam na myśli.

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie lut 24, 2008 22:48

Reddie napisz proszę o Benku coś więcej. Czy był szczepiony? Kiedy będzie kastrowany? Czy miał wykonane testy na FIV i FelV?
Czy problemy z oczkiem są po urazie czy po kocim katarze? Czy według Ciebie dobrze czułby się w domu z rezydentem w podobnym wieku ?
Tygrysek jest cudowny.
Przepraszam że tak Cię zarzuciłam pytaniami i pozdrawiam :D

Aniulek

 
Posty: 138
Od: Sob sie 18, 2007 21:10

Post » Pon lut 25, 2008 0:04

Aniulek, już odpowiadam na pytania.

Zaszczepiony był dwukrotnie Tricatem i raz Biocanem M (na grzybka ma być jeszcze doszczepiany 6 marca).

Kastrowany będzie najprawdopodobniej w piątek.

Testów na FIV i FelV nie miał.

Oko - nie wiem, wiem tylko, że znaleziony był z takim uszkodzonym, wet stwierdził przepuklinę tęczówki oraz ubytek w rogówce. To oczko jest zmętniałe, lekko nachodzi trzecia powieka na nie i w środku takie jakby pogniecione jest. Początkowo miało być usuwane, ale się udało uratować. Nie wiem czy nie będzie nawracać. Jak do tej pory chyba nic złego się nie dzieje.

Wydaje mi się, że z rezydentem w podobnym wieku czułby się znakomicie, jednak na początku na pewno bedzie straszliwie się na niego wydzierał i syczał. Ale bez ataków. Tak przynajmniej jest u mnie. Benek jest tu dopiero od 3 dni, ale już sobie relacje z kotami poukładał. Nadal jeszcze posykuje, ale jest coraz lepiej. Acha, i nasikał do wanny 3 razy.

Jeszcze takie dodatkowe info: mały był odrobaczany 4 razy. I raz wystąpiła u niego biegunka.

Jeśli byś miała jeszcze jakieś pytania - pytaj :D Gdybym czegoś nie wiedziała, dopytam poprzedniego opiekuna. Ale się ucieszy, że JEGO Benas ma powodzenie ;)

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 25, 2008 20:43

Yo chicks, to ja Benas. Nie macie pojęcia ile ja tu mam zajęć! Muszę pilnować porządku, zabijać różową mysz, niebieską mysz, żółtą mysz, myszy we wszystkich barwach tęczy. Kocia dolina? Mysia dolina!! I jeszcze wspinałem się dziś po siatce na oknie. Po co ta siatka? Mógłbym przecież skoczyc do dziewczyn na dole, widziałem, że jakieś fajne kociczki się kręcą pod oknami :mrgreen: Jestem pewien, że chciałyby mnie poznać. Czarna Ink zajęła mi mój transporter i korzysta z mojego kocyka, ale niech tam. Pozwalam jej, bo jest całkiem miła dla mnie. Zresztą ja wolę spać w wannie. Albo na kolanach u tej z czerwonymi włosami :twisted: Lub wręcz na kanapie. W końcu jestem kotem sofowym, czyli tak jakby również kanapowym. Biegnę się bawić z Barnabą. Jeszcze tu wrócę! Meoowww&purrrrrrrr.

Benjamin

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon lut 25, 2008 20:51

Niezły ziomal z tego Benasa :D A jak tam jego zdrówko? Czy piątkowa kastracja jest aktualna? Jeśli tak to trzymamy kciuki. Pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości. :D No i najważniejsze -czemu Benio to "kot z sofy"?

Aniulek

 
Posty: 138
Od: Sob sie 18, 2007 21:10

Post » Pon lut 25, 2008 22:12

Zdrówko mi dopisuje, droga Aniulko. Dziękuję za zainteresowanie. Jestem wręcz tym - okaaaazem zdrowia! Tylko pirackie oko mam trochę, ale to tylko korzystnie wpływa na wizerunek, czyż nie? :twisted: Mam chyba zresztą nowe imię, brzmi tak piracko: Matkogdzietywlazłeśznowu. Groźne, nie? :twisted:

I w ogóle to... JAKA KASTRACJA??? 8O W piątek się gdzieś wybieramy, ta ruda mówiła. Że do weta. Ale nie wiem nic o żadnej... kastracji. Jakie okropne słowo... ka-stracja. Czy zostanę stracony? :strach:

Nie jestem z żadnej sofy, tylko z wycieraczki. Dużej rudej się coś pomyliło chyba :roll: Może wyjaśni później sama, jak ją dopuszczę do głosu, mraaaau :twisted:

Benas

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 26, 2008 18:45

Beniusiu kochanu , wybacz mi to straszne słowo na "k". Duzi jak czasem coś chlapną to aż żal :D Oczywiscie - w piątek idziesz w odwiedziny do miłego gościa, poproś swoja Dużą , żeby napisała po powrocie jak Ci się tam podobało :D
U nas też jest mnóstwo myszek - i łiskasowa i takie kolorowe z piórkami i z dzwonkami , a jedna to nawet piszczy jak sie ją trąca łapką, jest też dużo różnych piłeczek. Ten dziwak Maniek wcale się nimi nie bawi , tylko ciągle chce aportować patyki po lizakach. Maniek też ma drugie imię a nawet dwa- " OBożeManiek" i "TomekZdejmijGoStamtąd", więc może to twoja bratnia dusza ?
Mnóstwo mizianek dla Ciebie i dopuść trochę Dużą do głosu. :D

Aniulek

 
Posty: 138
Od: Sob sie 18, 2007 21:10

Post » Wto lut 26, 2008 22:24

Ok, zabieram głos ;)

Dziś odwiedziła nas madziabrau. I wygląda mi na to, że Benas ma szczęście do facetów o imieniu Iwo. Mieszkał już u jednego. I teraz syn Magdy - właśnie Iwo - został uznany za najlepszego kumpla na świecie :D Bawili się do upadłego.

I dostaliśmy od Madzi 20 kilo żwirku... Benek :mrgreen: Dziękuję, Madzia!

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto lut 26, 2008 22:48

Byłam , miziałam CUDO . A Iwo to faktycznie sie nie mógł od niego odkleić i na odwrót, kulali się po podłodze i skakali po łóżku jak dwa kociaki tylko jeden na sterydach :lol: :lol:
Reszta towarzystwa patrzała na nich z pełnym politowaniem :wink:
:ok: za domek
I naprawdę nie ma za co :oops: Jak tylko będę mogła to chętnie pomogę.

madziabrau

 
Posty: 308
Od: Nie sty 27, 2008 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Czw lut 28, 2008 0:07

Part One - Mouse Hunter

Obrazek
This mouse...

Obrazek
...deserves...

Obrazek
...severe...

Obrazek
...punishment...

Obrazek
Hate mice, ugh! :evil:

Obrazek
See? Hate!

Obrazek
Mouse killer @ work

Obrazek
Wha'?

Obrazek
Hmm? Where's MY mouse?

Obrazek
Gonna find you! Know you're behind the sofa!
Ostatnio edytowano Czw lut 28, 2008 12:51 przez reddie, łącznie edytowano 1 raz

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw lut 28, 2008 0:15

Part Two - Natural Born Heart Breaker

I know I'm pretty. And sooooo cute. And have this natural ability to make hearts melt. I'm absolutely aware of it. Absolutely. I'm a superstar. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

reddie

 
Posty: 6261
Od: Śro lip 19, 2006 15:35
Lokalizacja: Szczecin

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości