Ogłoszenia "Wezmę kota"

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sty 19, 2016 14:52 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Fatka pisze:Wydaje mi się, że ogłoszenie mandarynki potraktowano jako "zamówienie" i całkiem odpowiedzialnej dziewczynie oberwało się, za wszystkich lekkoduchów którzy życzą sobie kota na wygląd, z wyprawką, dostawą do domu i podbitą gwarancja, że nie będzie chorował, drapał mebli i lał poza kuwetę. Wiem kobity, ze macie dużo na głowie, wyobrażam sobie że nieraz podczas rozmowy z kandydatami na adoptujących to nieraz cyce opadają :ryk: ale czasami lepiej podejść na chłodno.

Nigdy nie wiesz, czy dom odpowiedzialnie podejdzie do kolejnej adopcji, nawet jeśli ma już dwa inne koty i o nie dba. Wydający do adopcji winien ufać swojej intuicji, bo stawką jest dobrostan i życie kota. Każdy ma swoją definicję chłodnego podejścia. Jego stosowanie wcale nie oznacza traktowanie poważnie życzeń adoptującego co do wyglądu kota. Przyjmowanie kota to przyjmowanie członka rodziny, a nie spełnianie swoich zachcianek.
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Śro sty 20, 2016 10:22 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Vombat pisze:Trochę za ostro...

Z tego co pisze mandarynka882 w swoich postach, to ma dom odpowiedzialny i skłonny do poświęceń- edukuje się w sprawie karm, szuka zabezpieczeń na okna, promuje ideę sterylizacji. Z tym dowozem to dość niefortunnie sformuowanie, podejrzewam, że chodziło o stworzenie możliwości dowozu, a nie "przywieź mi kota, a ja się zastanowię". Są też fundacje, DT, które zgadzaja się na adopcję wyłącznie w obszarze swoich działań.
A że szuka kota długowłosego- co w tym złego? Fakt, mając już kota bardziej bym się skupiła na charakterze nowego kota, niż na sierści/kolorze, ale jeśli da się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, to czemu nie?


Myślę, że zawiniła tu trochę kwestia doboru słów, bo ja odebrałam to trochę podobnie jak Dark Angel.

Mandarynko, jeśli będziesz adoptować kota, to wszyscy prosimy, byś wzięła pod uwagę przede wszystkim (albo również) jego charakter, żeby się nie zdarzyło, że kotek będzie musiał wrócić z adopcji, bo nie dogadał się z rezydentem.
Dla większości ludzi wygląd kota ma jednak znaczenie, wszak nawet tu na forum mamy dział o kotach czarnych/rudych/łaciatych/burych i tak dalej :)
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 20, 2016 10:56 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

boniedydy pisze: Przyjmowanie kota to przyjmowanie członka rodziny, a nie spełnianie swoich zachcianek.


mam słabość do czarnych kotów - płytka ja :mrgreen:
Gdy ktoś marzy o długowłosym kocie to czy jest czymś złym spełnić to marzenie(oczywiście zakładając, że wygląd to tylko wyznacznik, po znalezieniu kandydata charakter i wymagania też są brane pod uwagę)? Przegonią z for adopcyjnych to się kupi kocie typu "w genach norweski leśny się zaplątał" za 3 stówki. I nikt nie fuka, pytań nie zadaje i nie ocenia, "intuicyjnie" po 1 poście. Takie półdługowłose jak wspomniałam, mam pod nosem co roku :( , obowiązkowo ze świerzbem w uszach.



Myślę, że zawiniła tu trochę kwestia doboru słów


też mi się tak wydaje- lampki alarmowe w głowach się pozapalały i hajda ;)
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro sty 20, 2016 11:53 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Fatka pisze:
Gdy ktoś marzy o długowłosym kocie to czy jest czymś złym spełnić to marzenie(oczywiście zakładając, że wygląd to tylko wyznacznik, po znalezieniu kandydata charakter i wymagania też są brane pod uwagę)?

To zależy, jakie jest to marzenie. Dosłownie raz się spotkałam z tak wyrażonym takim marzeniem, ze miałam ochotę je spełnić. Akurat pani wzięła ostatecznie, zachwycona, innego kota, który z punktu widzenia wielu schronisk byłby uznany za kota kompletnie nieadopcyjnego - co tylko pokazało, że miałam rację i pani kochała koty.

Ale jeśli kot ma być długowłosy i żaden inny, bo wszystkie pozostałe odpadają, to ja bym takiego marzenia nie spełniła. Kot nie jest narzędziem do zaspokajania czyichś zachcianek, a adopcja do takiego domu jest obarczona ogromnym ryzykiem. Nie bierze mnie szantażyk, że jak się nie spełni fanaberii domu adopcyjnego, to pójdzie i kupi kota. Zresztą tak czy siak trudno te fanaberie spełnić, bo podaż kotów długowłosych do adopcji jest za mała w stosunku do zgłaszanych przez ludzi zachcianek; trzeba by je porozmnażać specjalnie i tu wracamy do punktu wyjścia (kocięcia typu "w genach norweski leśny się zaplątał").

Nie wiem, czym się konkretnie zajmujesz jeśli chodzi o działalność prokocią; ja działam w miejscu, gdzie jest ogromny napływ kotów i dużo adopcji, i gdybyśmy tak się roztkliwiały nad marzeniami każdego, kto przychodzi po długowłosego kota w sytuacji, kiedy długowłosych kotów do adopcji po prostu NIE MA albo jest jeden kompletnie niepasujący do tego domu (bo np. nie nadaje się na dokocenie, co w przypadku bezdomnych długowłosych kotów jest jakby statystycznie częstsze niż w przypadku krótkowłosych), to w schronisku byłoby teraz (o tej porze roku) 80 kotów, a nie 26 łącznie z kwarantanną. Proponuję już zakończyć ten OT :)
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Śro sty 20, 2016 12:22 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Kończmy, kończmy. Moja wypowiedź nie zawierała żadnego szantażyku- nadinterpretujesz. Nie zajmuję się działalnością prokocią(ew.okazyjnie- mam sławę zwierzoluba i jak sie cos komuś przypalęta czy okoci to do mnie o pomoc w ogłaszaniu etc i "bo Ty masz takich znajomych co moze wezmą")- jestem potencjalnym domem adopcyjnym.

A z długowłosymi kociętami pewnie zgłoszę się na wiosnę, o ile mnie o pomoc w wydaniu corocznego przychówku poproszą- szczękościsk mi to powoduje, ale co koty winne :(
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro sty 20, 2016 12:38 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Ja bym ciachała i tak, skoro kotka siedzi na płocie, to jak na tydzień się "zgubi", a wróci bez brzucha, to kto tam znajdzie winnego :oops:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt sty 22, 2016 23:16 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Dziewczyny (i chłopaki :wink: ), szukam kota na dokocenie - naszedł czas 8) Mam już na stanie 1,5-roczną, charakterną szylkretkę, która będąc całe życie jedynaczką, niestety póki co dość nerwowo reaguje na inne dorosłe koty. Mimo to widać, że bywa samotna i że zabawy z ludźmi nie zastępują jej w pełni tych, jakie mogłaby mieć z kotami ;) W związku z tym szukam jakiejś małej biedy do przygarnięcia - myślę, że do 4 miesięcy. Zależy mi, żeby cała "procedura" dokocenia przebiegła jak najmniej stresująco zarówno dla rezydentki jak i dla Nowego - mam możliwość początkowej izolacji kotów, mam zamiar wymieniać im zapachy i bardzo powoli i cierpliwie ze sobą zapoznawać, zaopatrzyłam się też w feliway do kontaktu. Mieszkam w Łodzi, w bloku na 4. piętrze - na balkonie mam siatkę, a w oknach uchylnych kratki. Wiem, że sporo z Was tymczasuje kociaki, dlatego chętnie rozważę każdą propozycję. Preferowałabym kocurka, ze względu na to, że mam dosyć nieprzyjemne wspomnienia ze sterylizacją Kiary (i etapem szwów/kaftanika), ale to mój prywatny "odchył", nie wykluczam adopcji drugiej dziewczynki, może uda się odczarować te wspomnienia :wink: Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob sty 23, 2016 1:25 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Ja mam Vito (w stopce link do jego wątku), bardzo fajny na dokocenie, ale 4 miesiace to on miał, jak do mnie trafił ;) ale nadal jest fajny bardzo :D

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob sty 23, 2016 8:43 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

mandala20, przejdź się do łódzkiego schroniska, tam jest pełno kotów. Możesz w tej sprawie napisać do ruru lub mamamariana z forum, to wolontariuszki, które tam znają każdego stworka. Na www schroniska też są ogłoszenia. Powodzenia :)

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 23, 2016 8:56 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Dzięki Dark Angel, tak się składa, że też jestem tam wolontariuszką :mrgreen: Ale w tej chwili maluchów tam brak. Nie ta pora roku chyba :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob sty 23, 2016 10:26 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Ja w swoim czasie dokociłam ok. 1,5-rocznego kota określanego jako "jedynak" dorosłym kotem i owszem, na początku bywało niełatwo, ale obecnie koty żyją w zgodzie. A do 1,5-rocznej kotki dobierałabym raczej inne stworzenie z grubsza w jej wieku. Spróbuj w ten sposób, tylko izoluj dość długo koty, jeśli podejrzewasz swoją o jedynactwo.
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Sob sty 23, 2016 13:55 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

mandala20 pisze:Dzięki Dark Angel, tak się składa, że też jestem tam wolontariuszką :mrgreen: Ale w tej chwili maluchów tam brak. Nie ta pora roku chyba :wink:

O proszę :) Mały świat. Ja z Łodzi Buddynia adoptowałam. Długo nie pożył z nami, bo to był stary i chory kocurek, ale co przeżył, to jak król.

Zdecydowanie nie ta pora roku na kocięta. Ale ja bym chyba dobrała jakiegoś kota w wieku około 1-1,5 roku, jak ona, po charakterze.

Jeśli ma być młodszy i nie z Łodzi, to warszawski DT u Magdy ma Baryłkę (ozdrowieniec po pp): https://kotyumagdy.wordpress.com/2015/1 ... -swietami/ - ma ok. 7 miesięcy
Mniej więcej roczny Malutek: https://kotyumagdy.wordpress.com/2015/0 ... o-adopcji/
I jakoś w tym samym wieku Prezes: https://kotyumagdy.wordpress.com/2015/0 ... cy-i-domu/
oraz Mira: https://kotyumagdy.wordpress.com/2015/0 ... -wsparcie/

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 23, 2016 14:55 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Po charakterze to raczej ciężko mi będzie dobrać, bo ona do ludzi jest zupełnie otwarta, wyluzowana, śmiała, od razu się tuli, wskakuje na kolana i mruczy. Na koty natomiast warczy i syczy - tylko małe ciekawie obwąchuje. No nic, popatrzę i popytam jeszcze, dzięki za linki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob sty 23, 2016 18:02 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Warczenie i syczenie na widok obcych kotów jest absolutnie normalną reakcją większości kotów. Na twoim miejscu, jeśli się boisz, wzięłabym jakiegoś potrzebującego kota od roku do dwóch ze schroniska, w którym działasz, na tymczas z opcją ds. Na początku - izolacja ok. 2 tygodni i stopniowe wprowadzanie kotów do siebie. Są 1,5-roczne koty niecierpiące innych kotów (ale nie wiem, czy młody wiek kociaka w czymś pomoże), jednak w większości przypadków młody wiek i chęć zabawy robią swoje, a koty się przyzwyczajają do kompana.
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Pon sty 25, 2016 11:04 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

A piotrkowskie Miasto Kotów? Chyba są teraz maluchy do wyadoptowania:
http://miastokotow.pl/piekne-i-madre/

Bibi zdaje się już w DS, ale głowy nie dam. Najlepiej dzwonić pod numery podane przy ogłoszeniach, dziewczyny są bardzo sprawne w "dobieraniu" kotów ;) Jakby był potrzebny transport- chętnie pomogę!

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości