Ogłoszenia "Wezmę kota"

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie kwi 21, 2019 17:15 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Najpierw chodziłam do weta w moim mieście ale po tym jak przez 1,5 miesiąca podawał mu antybiotyk po którym nie było poprawy postanowiłam iść do innego. Jeździłam do innego miasta oddalonego o 20 km, zaufałam. Podejrzewam, że zalecone przez niego kroplówki dobiły mi kota chorego na anemię, że tę anemię pogłębiły.

Dlaczego nie zmieniłam weta widząc nieodpowiednie leczenie - zanim otrzymałam do rąk własnych wyniki krwi zrobione po "terapii kroplówkowej" kot zmarł.

Więcej opisałam tutaj: viewtopic.php?f=36&t=187929&start=30

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Nie kwi 21, 2019 20:15 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

M1ck3yx1000 pisze:Witam.
Szukam młodego kociaka (najlepiej dziewczynka, a jeżeli chłopczyk to wykastrowany, ponieważ mam dorosłą kotkę), najlepiej, żeby kociak był do 6 miesięcy (nie chce dorosłego ze względu na moją dorosłą kotkę - mogłyby siebie nie polubić, a moja kotka bardzo chętnie opiekuje się małymi kociakami). Kotek musi być zdrowy, niestety nie dysponuję dużym budżetem i nie dał bym rady utrzymać kotka który musi cały czas być leczony. Za wszystkie ogłoszenia bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dodam, że kotek wyłącznie w Warszawie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

M1ck3yx1000

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 21, 2019 16:05

Post » Pon kwi 22, 2019 8:27 Re: Ogłoszenia

M1ck3yx1000 pisze:
M1ck3yx1000 pisze:Witam.
Szukam młodego kociaka (najlepiej dziewczynka, a jeżeli chłopczyk to wykastrowany, ponieważ mam dorosłą kotkę), najlepiej, żeby kociak był do 6 miesięcy (nie chce dorosłego ze względu na moją dorosłą kotkę - mogłyby siebie nie polubić, a moja kotka bardzo chętnie opiekuje się małymi kociakami). Kotek musi być zdrowy, niestety nie dysponuję dużym budżetem i nie dał bym rady utrzymać kotka który musi cały czas być leczony. Za wszystkie ogłoszenia bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dodam, że kotek wyłącznie w Warszawie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

A twoja kotka zdrowa? Nic nie piszesz. Masz testy, szczepienia, badania zrobione, kotka wykastrowana- znaczy się wsio jest w książeczce zdrowia? Bo to nie jest tak, że tylko "obcy" przynosi zarazki. Twoja też je posiada i może być zagrożeniem dla innego kota. Izolacja potrzebna przy zapoznaniu! Napisz jeszcze jak z zabezpieczeniami okien i balkonu, czy jeśli dom wychodzący to czy okolica bezpieczna.
Swoją drogą co zrobisz jeśli kociak twój czy nowy się rozchoruje? A z tym trzeba się liczyć. Zmiana domu, przybycie nowego...to olbrzymi stres dla obu kotów. A stres może wywołać choroby. Liczysz sie z tym?
Nikt nie da gwarancji zdrowia swego podopiecznego. Tak jak ty nie dasz gwarancji, że twoja nie ma ukrytych wad.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon kwi 22, 2019 11:35 Re: Ogłoszenia

M1ck3yx1000 pisze:Witam.
Szukam młodego kociaka (najlepiej dziewczynka, a jeżeli chłopczyk to wykastrowany, ponieważ mam dorosłą kotkę)


Z tego nie wynika, by ta kotka była wykastrowana.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon kwi 22, 2019 11:53 Re: Ogłoszenia

Muireade pisze:
M1ck3yx1000 pisze:Witam.
Szukam młodego kociaka (najlepiej dziewczynka, a jeżeli chłopczyk to wykastrowany, ponieważ mam dorosłą kotkę)


Z tego nie wynika, by ta kotka była wykastrowana.

Mnie zawsze powala roszczeniowość w stosunku do kota , któremu "chce się dać dom". Jakby zapominano, że każda adopcja to dwie strony medalu. I obie strony mają równe prawa. Moi podopieczni mają full wypas i jestem w stanie udowodnić to, nie tylko okazaniem książeczki, ale i kontaktem z wetem. Żyją z nami, w domu. Od każdego chcącego adoptować ode mnie kota na do kocenie, wymagam by ich kot miał co najmniej to samo. A nawet więcej. Wszak mają tylko jednego członka rodziny do obrobienia. I tutaj zaczynają się schody. Bo mnie winno wystarczyć stwierdzenie, że ich kot jest domowy. A od mojego cała litania życzeń jest wymieniana. A czym się różni mój od ich? Większość (moje i ich) są od domowej kotki. Tylko moje zostały wyrzucone w większości przypadków. I przebadane od ogona do pyska. Ich też są od domowej kotki, tylko często nawet szczepienia nie mają. A czort wie z jakim kawalerem mama się zadała. A jak kot nie kastrowany i wychodzący to czort wie co nosi w sobie. Jakby stwierdzenie ,że "z domu" miało załatwić całą sprawę. Jeśli ktoś ma wymagania do mojego kota, ja też mam wymagania do ich kota. Nie puszczę kota na zmarnowanie by np zaraził się FELV czy FIV bo kot takowych testów nie ma.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon kwi 22, 2019 23:07 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

M1ck3yx1000 pisze:Witam.
Szukam młodego kociaka (najlepiej dziewczynka, a jeżeli chłopczyk to wykastrowany, ponieważ mam dorosłą kotkę), najlepiej, żeby kociak był do 6 miesięcy (nie chce dorosłego ze względu na moją dorosłą kotkę - mogłyby siebie nie polubić, a moja kotka bardzo chętnie opiekuje się małymi kociakami). Kotek musi być zdrowy, niestety nie dysponuję dużym budżetem i nie dał bym rady utrzymać kotka który musi cały czas być leczony. Za wszystkie ogłoszenia bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Kotka opiekuje się kociakami - czyli rodziła?
Czy kotka została potem wykastrowana?
W jakich okolicznościach zaciążyła?
Jeśli kotka nie została wykastrowana (a sądzę z kontekstu, że nie), to grozi jej ropomacicze oraz nowotwór listwy mlecznej. Operacje w obu przypadkach są dość kosztowne. Bierzesz to pod uwagę? Czy przy skromnym budżecie jesteś w stanie zapewnić opiekę medyczną? To samo tyczy się drugiej kotki, którą chcesz adoptować.
Czym dokładnie karmisz kotkę? Podaj nazwy karm.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw kwi 25, 2019 22:03 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Łazik pisze:Proszę Cię o polecenie dobrego weterynarza w mojej okolicy. Napisałam tak bo straciłam kota po 4 miesiącach chodzenia do weterynarza przynajmniej raz w tygodniu. Nikt mu nie pomógł, a na koniec dobili kroplówkami.

Jest cały wątek z polecanymi weterynarzami z Warszawy. Dla chcącego...

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 07, 2020 17:57 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Obiecałam sobie adoptować kotkę na dokocenie. Moje marzenie to niebieska krótkowłosa, spokojna kicia. Mam w domu 11 letnią czarną kotkę która 6 lat temu wybrała mnie (przyszła sama pod drzwi) i piesię którą wzięłam 6 lat temu ze schroniska ( ja wybrałam trzęsący się kłębek nerwów). Kicia musiałaby przynajmniej tolerować domowników. Mieszkamy w budynku wielorodzinnym we Wrocławiu. Jestem na emeryturze. Poszukiwana kotka nie będzie wychodzić poza mieszkanie.
Dlaczego niebieska ? Kiedyś dano mi małą szarą kuleczkę, siedziała u mnie na biurku i czekała na koniec pracy - skończyło się tak, że szefowa zabrała ją do swojego domu a mnie pozostało niespełnienie.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2306
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 10, 2020 8:40 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

.
Ostatnio edytowano Nie lut 02, 2020 21:04 przez Ofelia, łącznie edytowano 1 raz

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Pt sty 10, 2020 10:06 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Senanta pisze:Obiecałam sobie adoptować kotkę na dokocenie. Moje marzenie to niebieska krótkowłosa, spokojna kicia. Mam w domu 11 letnią czarną kotkę która 6 lat temu wybrała mnie (przyszła sama pod drzwi) i piesię którą wzięłam 6 lat temu ze schroniska ( ja wybrałam trzęsący się kłębek nerwów). Kicia musiałaby przynajmniej tolerować domowników. Mieszkamy w budynku wielorodzinnym we Wrocławiu. Jestem na emeryturze. Poszukiwana kotka nie będzie wychodzić poza mieszkanie.
Dlaczego niebieska ? Kiedyś dano mi małą szarą kuleczkę, siedziała u mnie na biurku i czekała na koniec pracy - skończyło się tak, że szefowa zabrała ją do swojego domu a mnie pozostało niespełnienie.


Tutaj dorcia44 ma niebieskiego. Strachliwy trochę,popytaj Ją.
viewtopic.php?f=1&t=179553&start=2940

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sty 10, 2020 10:11 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Ofelia pisze:Bardzo powoli i niespiesznie (na razie mam tymczas na stanie), ale gdyby ktoś miał: Poszukuję kota (płeć i umaszczenie obojętne), dla którego celem życia jest wiszenie na człowieku. Na kolanach, na rękach, w łóżku ;) musi tolerować inne koty. Dołączy do trzech panienek. Myk: będzie kotem wychodzącym. I tu proszę o nie komentowanie i nie nawracanie mnie na jedynie słuszną drogę, ponieważ jestem na forum od początku, przerabiałam koty niewychodzące i wychodzące i decyzja jest jaka jest. Kto nie chce, nie da, kto chce da. Ja decyzji nie zmienię. Oczywiście jest możliwość nie wypuszczania kota czasowo. Nasze dwie dziewczyny, które trafiły do nas jako dzieciaki jesienią, wyszły dopiero latem, po steryliacji, zaczipowaniu i zaszczepieniu.


To chyba obowiązek,a nie możliwość. Zwłaszcza jeśli jesteś długoletnią ,teoretycznie świadomą forumowiczką.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sty 10, 2020 13:41 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Tutaj dorcia44 ma niebieskiego. Strachliwy trochę,popytaj Ją.
viewtopic.php?f=1&t=179553&start=2940

Dziękuję tabo10. Poczytam wątek bo tak z marszu nie wiem czy to kotek czy kicia. Właściwie to najważniejsze żeby to była kicia, jakoś tak przyzwyczaiłam się, że mieszkają u nas same dziewczyny :roll: Myślałam o kici z Wrocławia i przeszukuję ogłoszenia pod tym kątem. Nawet trafiłam taką pięknistą którą jeszcze mam przed oczami ale odpowiadałam godzinę po wystawieniu do oddania i to było już za późno. Nie tylko moje serce skradła. Jak nie będzie niebieskiej przez miesiąc to rozejrzę się za czarną sympatyczną, spokojną dziewczynką.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2306
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 10, 2020 15:06 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Senanta pisze:
Tutaj dorcia44 ma niebieskiego. Strachliwy trochę,popytaj Ją.
viewtopic.php?f=1&t=179553&start=2940

Dziękuję tabo10. Poczytam wątek bo tak z marszu nie wiem czy to kotek czy kicia. Właściwie to najważniejsze żeby to była kicia, jakoś tak przyzwyczaiłam się, że mieszkają u nas same dziewczyny :roll: Myślałam o kici z Wrocławia i przeszukuję ogłoszenia pod tym kątem. Nawet trafiłam taką pięknistą którą jeszcze mam przed oczami ale odpowiadałam godzinę po wystawieniu do oddania i to było już za późno. Nie tylko moje serce skradła. Jak nie będzie niebieskiej przez miesiąc to rozejrzę się za czarną sympatyczną, spokojną dziewczynką.


tu też masz kota ,który PILNIE potrzebuje domu, tempa nie będę komentować,bo szkoda nerwów
https://www.olx.pl/oferta/kot-brytyjski ... D9MKX.html

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sty 10, 2020 20:26 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

tabo10 pisze:tu też masz kota ,który PILNIE potrzebuje domu, tempa nie będę komentować,bo szkoda nerwów
https://www.olx.pl/oferta/kot-brytyjski ... D9MKX.html


Zgłoszenie nieaktualne.
Skoro kotek ma już nowego opiekuna to ok.

Widocznie szukanie nowej przyjaciółki, która będzie ze mną przez wiele lat musi potrwać.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2306
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 10, 2020 22:51 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

Mam dobrych ludzi, którzy szukają egzotyka lub kota w typie. Wiek, płeć, bez znaczenia. Dom zabezpieczony. Chcą kupować ale poprosiłam żeby się wstrzymali.
Kupują mój dom (dostają w gratisie ścianę pełną drapaków i zabezpieczony ogródek) i rozglądają się za kotem. Chcieli nawet mojego Rambo wziąć, bo skradł ich serca (mimo tego że ślepym kulawy i leje gdzie popadnie) ale oczywiście go nie oddałam ;)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: persik_ns i 29 gości