Mrówki - jedziemy do domku :)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw lip 21, 2005 10:10

Mroweczki są już u mnie :D
Jeszcze nie wiem jakiej są płci (może dziś mi się uda to sprawdzić)


Wczoraj Rysiek dowiozl nas bezpiecznie do domu :mrgreen: :wub: w lazience otworzylam trnasporter (pani) zeby od razu mu oddac. Mrowka wyparowala, wskoczyla do wanny i z wanny wcisnela sie pod ekran za umywalka (mam tam liczniki na wode wiec nie dalo sie deska zastawic). TZT cierpliwie rozkrecil caly ekran i przez pol godziny probowalismy wydobyc mrowke z pomiedzy rur :roll: tak sie skubana wpasowala, ze nie wiedzialam, z ktorej strony ja zlapac :conf:
Jakos sie udalo :mrgreen: wszytskie dziury za umywalka, kibelkiem i pralka od razu upchnelam recznikami. W tym czasie druga mrowka (pierwsza co zlapalismy) nawet nie wyszla z transportera 8O Zostawilam im kuwete, wode i pare chrupek i poszlam spac.
Rano wstaje, wchodze do kibelka i cos smierdzi - patrze a w kuwecie sa dwa piekne kupale i dwie gorki siusiu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tak sie martwilam, ze nie beda wiedzialy gdzie sie zalatwic :mrgreen: polowa sukcesu juz za nami :mrgreen: :mrgreen: :dance: :dance2:

Charakterystyka:
Pierwsza mrowka (nie wiem, ktora, ale chyba ta pierwsza zlapana) jest spokojniutka. Lezy na pralce daje sie glaskac i przenisic (nie drapie i nie syczy).

Druga mrowka jest bardziej dzika. Nie daje sie podejsc, ucieka, prycha, ale potrzeba jej czasu zeby sie oswoic.

Tamta pierwsza to sila spokoju :mrgreen: polozyla sie na polce nad wanna i patrzyla jak myje glowe, czyszcze wanne i umywalke i dawala sie poglaskac :wub: :mrgreen: Druga juz nie bardzo, od razu ucieka :roll:

Dalam im dzis gotowanego kurczaczka i suche. Nie chcialy jesc. Reszte kurczaka polozylam na szafce w przedpokoju i jak mrowki lataly po przedpokoju to widzialam, ze jedna z nich podjadala :mrgreen: wiec im smakuje, tylko pewnie nie chcialy przy mnie jesc :evil:

Mam nadzieje, ze jak wroce do domu to wszystko bedzie zjedzone juz :)

Zostawilam im lazienke i przedpokoj. A Smyska upchenelam w swoim
pokoju :roll:

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Czw lip 21, 2005 11:14

A nie mówiłam, ze cudne są :D
Kto chce mrówkę, bo potem może braknąć .... :twisted:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Czw lip 21, 2005 12:57

Mysza pisze:
Ada pisze:czarne futra to najcudnowniejsze przytulaki 8)

a wcale nie :evil:

obrażeni budrys i Kicion

:twisted:


Aga i Kura- jaka ich płec?

:lol: no taakk ..jasne

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Czw lip 21, 2005 21:35

Wrocilam do domu z pracy i znalazlam jedna mrowke lezaca w kacie a druga przy kibelku :roll: przenioslam ta spokojniejsza na pralke i zaczelam glaskac....rozmruczala sie :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: Druga nie uciekala juz tak bardzo jak wczoraj. Wieczorkiem nawet lezala kolo tamtej jak ja glaskalam :flowerkitty:

Kurczaczek zostal wchloniety, w kuwetce piekne kupale i siusiu :mrgreen:

Przed chwila wyszlam z wanny. Wychodze z lazienki i widze dwie mrowki leza pod drzwiami od pokoju, w ktorym byl Smysiek. Podchodze blizej i slysze dwukotne mruczenie :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: tylko Smysiek zawodzil po drugiej stronie :roll:

Mam nadzieje, ze juz niedlugo calkowicie sie oswoja :mrgreen: Z dnia na dzien robia duze postepy :flowerkitty:

Jutro bedzie u nas Aga i moze beda nowe zdjecia :D
Ostatnio edytowano Czw lip 21, 2005 21:39 przez kura1336, łącznie edytowano 1 raz

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Pt lip 22, 2005 10:11

Napewno będą :D
Bardzo proszę wszytkich o pomoc w znalezieniu im domku! Są naprawdę przesłodkie i kochane!
A mamy tylko 2 tygdnie ....

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Sob lip 23, 2005 8:06

cudowne Mróweczki
trzymam kciuki za domki :ok:
Vici, Klarcia, Fire Dragon, PD i Asiczek
Obrazek

asiczek

 
Posty: 1245
Od: Czw sie 12, 2004 13:23
Lokalizacja: w-wa ursynów

Post » Sob lip 23, 2005 12:25

Mróweczki...ccccudne Mróweczki....komu? komu?
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk


Post » Sob lip 23, 2005 23:22

a jak płeć? :)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lip 25, 2005 7:24

Mysza pisze:a jak płeć? :)

Mrówki to parka - chłopiec i dziewczynka. Chłopak ma troszkę syjamowatą buźkę. Dziewczynka jest bardziej strachliwa, ale jak ją wziełam na kolana to się tak wtuliła i rozmruczała, że aż brak słów ...Jak się bardziej oswoi to nie będzie schodziła z kolan :D

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon lip 25, 2005 10:51

Czas na krótki bilans weekendu :D

Sobota:

4:00 Smysiek bawi sie grzechoczaca pileczka (pierwszy raz odkad ja ma)
4:15 mam go w doopie i spie dalej
4:17 za drzwiami mrowki dra ryjki i skrobia w drzwi
4:20 wstaje i wstawiam do gotowania noge kurczakowa
4:25 zagladam do lazienki. W wodzie plywaja namoczone chrupku RC, a suche sa posklejane woda .
4:27 sprzatam lazienke. W tym czasie mrowkowa pannica wchodzi do kuwety i zaczyna drapac. Podrapala i wskoczyla do wanny. Od razu po niej do kuwety wskoczyl mrowkowy chlopak, zrobil siusiu i poszedl dalej. Panienka wskoczyla znowu i zakopala (typowy chlop, jak nasika to kobieta musi po nim deske opuscic )
5:15 daje kuraka i patrze jak powoli znika
5:20 wypuszczam Smyska do przedpokoju. Zostaje otoczony przez diwe mrowki, nie wie co robic, ucieka
5:30 miziam mrowki na dobranoc i ide spac
5:40 cudem uszy odpadaja mi od glowy i nic juz nie slysze. Zaspypiam

Niedziela:

Stan lazienki w niedziele rano:
Oprocz przedmiotow przytwierdzonych na stale (wanna, umywlka, wc i pralka) wszystkie pozostale zmienily swoje miejsce polozenia :roll:
1. miski do prania (standardowo wcisniete za kibelek) jedna przy wannie, druga przy drzwiach.
2. waga na srodku lazienki
3. papier toaletowy w przedpokoju
4. moje kapcie - jeden przy wannie drugi w przedpokoju
5. Kocie miski - porozrzucane po calej lazience

Dzis rano do tej listy moge dolaczyc poopuszczane sznurki na pranie (nad wanna - nie wiem jak one to zrobily)

Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie!!!!

Poszukiwany korek od wanny 8O
Ostatni raz widziany w niedziele rano w okolicach szafki na buty w przepokoju. Probowal zbiec z mieszkania korzystjac z pomocy dwoch, naiwnych, malych kotkow 8) Po odlozeniu na miejsce slad po nim zaginal :roll:

O pomoc w poszukiwaniach blagaja zrozpaczeniu wlasciciele lazienki, ktorzy nie moga sie wykapac :twisted:


Mrówczany są cudowne :1luvu: :1luvu: :1luvu: Straszne rozrabiaki, ale co sie dziwić jak tylko w lazience i przedpokoju siedzą :(
W ciągu dnia są grzeczniutkie, kurczaka zjadają z prędkością światła, apetyt mają bardzo dobry. Podkradają nawet surowego kurczaka Smyśkowi, który nie pozostaje dłużny i też im wyjada z miski :evil:

Dziś idziemy z nimi do weta na oględziny i szczepienie. Mam nadzieję, że wieczorem będę mogła otworzyć im wszystkie drzwi :D

Maluchy nie boję się już w ogóle. Na mój widok od razu włączają motorki :1luvu: :1luvu: :1luvu: Na kolanach grzecznie wtulają się i mruuuuuuuuuuczą :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Kto chętny, bo tylko dwa takie mamy :twisted: :twisted: :twisted:

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Pon lip 25, 2005 12:03

słodkie są :lol:




i szczepienie już? 8O A dwukrotne odrobaczenie najpierw?? :!:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon lip 25, 2005 12:38

Mysza pisze:słodkie są :lol:




i szczepienie już? 8O A dwukrotne odrobaczenie najpierw?? :!:


Mysza masz racje :oops: :oops: :oops: Dzis idziemy na ogledziny i odrobaczenia a pozniej na szczepienie. Jestem pewna, ze wet nie pozowlilby zrobic tego w odwrotnej kolejnosci :D
Ostatnio edytowano Pon lip 25, 2005 12:52 przez kura1336, łącznie edytowano 1 raz

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Pon lip 25, 2005 12:45

KTO CHCE MRÓWKI :flowerkitty:

kura1336

 
Posty: 865
Od: Śro lut 18, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa - Bródno

Post » Pon lip 25, 2005 12:57

masz nowe zdjęcia, trzeba dać nowe ogłoszenie na wszytskie portale, bo na starym tylko plecy kociąt widać, na forum GW, do samej GW, allegro.
Do roboty ;)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: IrenaIka2 i 157 gości