Zasady Kociarni

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lip 09, 2005 17:56 Zasady Kociarni

Zgodnie z nazwą forum mieści ono wątki dotyczące kotów i kociaków poszukujących domów w różnych okolicznościach życia i z różnych powodów.

:arrow: Niezmiennie miejscem na standardowe ogłoszenia adopcyjne pozostaje STRONA ADOPCYJNA

:arrow: Prosimy również o informowanie moderatorów, gdy któryś z wątków przestanie być aktualny. O ile nie będzie się w nim toczyć dalsza rozmowa, zostanie on zamknięty, albo przesunięty na Koty, dla większej czytelności forum.

Uwaga - nie zamieszczamy na tym forum ofert kupna czy sprzedaży kotów. Nie promujemy też pseudohodowli ani bezmyślnego rozmnażania kotów.

W posiadaniu moderatorów znajduje się stworzona na podstawie doświadczenia zaangażowanych w adopcje forumowiczów lista osób, z którymi forumowicze mieli złe doświadczenia adopcyjne.

Przydatne linki (szczególnie dla nowych forumowiczów i gości)
Kocie ABC
Fakty i mity na temat sterylizacji
Człowiek szuka kota
APEL DO OSÓB ZAPALCZYWYCH - POMYŚL 3 RAZY ZANIM NAPISZESZ


Jak zamieszczać zdjęcia?

:arrow: Najlepiej zajrzyj do odpowiedniego wątku na forum technicznym, na przykład TUTAJ
:arrow: Nasz główny serwer do umieszczania zdjęc: http://www.upload.miau.pl - :!: AKTUALNY
:arrow: Awaryjnie, możemy też skorzystać z:
http://www.imageshack.us
http://www.fotosik.pl
i innych do tego przeznaczonych..

Pamiętajcie koniecznie o zasadach umieszczania zdjęć:
FAQ pisze:Zdjęcie nie powinno być większe niż 640 pikseli na dłuższym boku i przekraczać wagi 150 kilobajtów. Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.

Uwaga! Zdjęcia większe, niż powyżej opisane będą zamieniane na linki.

Dla zainteresowanych trochę historii, jak przebiegały adopcje w latach ubiegłych:

2005
2006
2007
Ostatnio edytowano Pt kwi 04, 2008 14:02 przez Daga, łącznie edytowano 8 razy

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Nie sie 21, 2005 13:09

Gdzie się ogłaszać:
linki pochodzą z wątku :arrow: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=30854&start=0

ana pisze:Podajcie, please, linki do miejsc w sieci gdzie można umieszczać info o kotach do adopcji.
Jeśli to możliwe: z zaznaczeniem czy serwis wymaga rejestracji, czy nie.

Znalazłam:

http://ktosiad.webd.pl/cat/viewforum.php?f=11 (bez rejestracji)

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=664 (bez rejestracji)

Gdzie jeszcze?





gonzo pisze:jeszcze jedno http://www.koty.civ.pl/ogloszenia/oglosz.php

('zmień' się haczy i dorzucić nie mogę)




Wojtek pisze:W pierwszym poście mojego wątku http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=8779 jest dostępny wykaz serwisów, w których szukam "kocich" ogłoszeń. Niektóre z nich zostały już tu wymienione.



dyzio_miszcz pisze: http://www.vetopedia.pl


Można dodawać adopcje - wyświetlane są na stronie oraz kilkunastu innych (za pomocą pluginów), dodatkowo są sygnaturki, których można używać na forach internetowych

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Czw sie 17, 2006 22:20

Kochani, bardzo, bardzo proszę o przestrzeganie zasad umieszczania zdjęć. Znajdują się one zarówno w tym wątku w pierwszym poście jak i w regulaminie forum.
Ponawiam apel, bo zasady te są nagminnie łamane - zamiast jednego, dwóch umieszczacie czasami nawet 30 (!) i więcej zdjęć na jednej stronie.
To naprawdę uniemożliwia otwieranie takiego wątku, szczególnie teraz, jak forum działa wolniej.

Tak więc kończąc i licząc na owocną współpracę przytaczam jeszcze raz:

Staraj się nie umieszczać bezpośrednio na forum zdjeć ani innej grafiki, która moze obciążać pobieranie forum. Zamiast zdjęć umieść linki do nich. Jeżeli już musisz umieścić zdjęcie na forum, to nie powinno ono być większe niż ok. 350 na 200 pixeli (...). Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Sob lut 09, 2008 23:17 Re: Pytanie

Ewa Świecicka pisze:Gdzie moge umiescic ogloszenie o zaginieciu kota ?

www.zaginione.pl

edit: niestety strona przestała już działać

mokkunia

 
Posty: 22181
Od: Wto gru 20, 2005 18:14

Post » Sob wrz 20, 2008 21:03

[...]
Ostatnio edytowano Wto sie 07, 2012 20:08 przez sanna-ho, łącznie edytowano 2 razy

sanna-ho

 
Posty: 7530
Od: Wto sie 28, 2007 13:41

Post » Pon lut 15, 2010 1:23 Re: Zasady Kociarni

Cześć,
Chciałem wnieść parę słów konstruktywnej krytyki. Jako, że jestem nowy inaczej patrzę na to forum niż wy.
Moim zdaniem forum jest nieczytelne... takie mam pierwsze wrażenie wchodząc tu, a potem szukając różnych rzeczy również.

TO JEST OGROMNE FORUM, bo jest tu cała rzesza ludzi i ciężko jest się połapać co gdzie jest, a czasami to nawet ciężko znaleźć własny temat, łatwo o chaos.

Proponuję podział wewnętrzny w kociarni oraz ścisłe zasady ogłoszeń adopcyjnych. (ułatwiło by to życie wszystkim)

K-O-C-I-A-R-N-I-A:

1)KOTY DO ADOPCJI:
-województwo1
-woj2
....
-woj16

2)POMOC DLA KOTÓW:
-województwo1
-woj2
....
-woj16

_____________________________
1)
Zasady umieszczania postów w dziale KOTY DO ADOPCJI.
Masz kota do wydania jak go wydać. 1kot = 1 wątek
Wątek zakładamy w województwie w którym znajduje się kot.

TEMAT: MIEJSCOWOŚĆ // IMIĘ // do DT czy do DS

treść postu:
-Wiek
-Opis kota
-Historia kota
-Informacje dodatkowe
-2 lub 3 zdjęcia

Kot zaadoptowany = temat zamknięty (chyba, że jakieś szczególne okoliczności)
Tym sposobem, ktoś kto szuka kota łatwo go znajdzie, a aktualne ogłoszenia będą zawsze na wierzchu.

________________________
2)
Zasady umieszczania postów w dziale POMOC DLA KOTÓW:
TEMAT: tu wpisujemy, czy to jeden kot, czy dom tymczasowy, czy schronisko, czy jakaś akcja i gdzie to się dzieje.
np. Zagłodzone kocięta - SZCZECIN

treść postu;
Co się dzieje: np. kot z wypadku i piszemy o jego tragedii
Co trzeba: tu piszemy, co jest potrzebne, np. kasa na leczenie, itp.
Jak pomóc: tutaj np. adres, albo nr konta bankowego itp.

I tak samo jak wyżej, kot uratowany, temat zamknięty... bo jest tak, że jakiś kociak potrzebuje pomocy a jego temat jest zakopany pod setką innych w tym tych już nieaktualnych.



Napisałem nieładnie, bo ktoś może odebrać to tak "przychodzi nowy na forum i robi bajzel/mądrzy się/dużo gada, a nic nie robi".
Dlatego muszę się wytłumaczyć, chcę dobrze i moim zdaniem gdy na forum jest ład i porządek, łatwiej wszystko znaleźć, może zwiększy się ilość adopcji i wygoda użytkowników.

Napiszcie co o tym myślicie, czy podoba się wam pomysł, czy warto coś zmienić itp.
Dobra dyskusja nie jest zła.
pozdrawiam :wink:

proca

 
Posty: 21
Od: Pt lut 12, 2010 19:15

Post » Pon lut 15, 2010 8:12 Re: Zasady Kociarni

O właśnie sobie przypomniałem, że jest coś takiego jak http://forum.miau.pl/adopcje/.

:oops: :oops: :oops:
Pisanie postów w późnych godzinach, nie jest dobrym pomysłem...
SORRY

proca

 
Posty: 21
Od: Pt lut 12, 2010 19:15

Post » Czw sie 12, 2010 10:55 Re: Zasady Kociarni

Witam, ja też nowa, jednak zgadzam się z przedmówcą - trudno się tu połapać na wejściu.

Dobrze by było, gdyby w dziale Kociarnia tytuły wątków zawierały informacje: kot, wiek, miasto, problem :).
Niezależnie od strony adopcyjnej, która jest uporządkowana i czytelna, fajnie by było gdyby w dziale Kociarnia również 1 wątek opisywał 1 kota, a po szczęśliwym zakończeniu do tytułu dodawane było info, że kot już adoptowany. Niekoniecznie trzeba zamykać wówczas wątek, bo może on służyć rodzinie adopcyjnej do dzielenia się zdjęciami i informacjami z nowego domu :). Powstałaby wówczas czytelna kartoteka :).

Jeszcze jedna rzecz: trudno się przedzierać przez ileś-tam stron up-ów. Moim zdaniem powinny być wycinane bo zniechęcają. Niemoderowane wojenki między userami też odstraszają (ale może się rozbestwiłam na super-uporządkowanym i przyjemnym forum na którym jestem jednym z modów ;))

Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę.
Pozdrawiam :)

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw sie 12, 2010 14:09 Re: Zasady Kociarni

Antares pisze:Dobrze by było, gdyby w dziale Kociarnia tytuły wątków zawierały informacje: kot, wiek, miasto, problem :).

W tytule wątku mieści się ograniczona ilość znaków,czasami te wszystkie informacje się nie zmieszczą.
Zwłaszcza jak problem jest skomplikowany.
Za bardzo uporządkowne tytuły są nudne i nie przyciągają uwagi :wink:

Antares pisze:Niezależnie od strony adopcyjnej, która jest uporządkowana i czytelna, fajnie by było gdyby w dziale Kociarnia również 1 wątek opisywał 1 kota,(...)

Ostatnio przeważały głosy nawołujące do łączenia wątków kotów adopcyjnych, znajdujących się pod opieką np jednej fundacji,schroniska czy domu tymczasowego.
Po przyjęciu Twojej propozycji wątków na Kociarni byłoby wielokrotnie więcej.

Antares pisze:(...)a po szczęśliwym zakończeniu do tytułu dodawane było info, że kot już adoptowany. Niekoniecznie trzeba zamykać wówczas wątek, bo może on służyć rodzinie adopcyjnej do dzielenia się zdjęciami i informacjami z nowego domu :). Powstałaby wówczas czytelna kartoteka :).

Tak teraz jest.
Patrz post pierwszy tego wątku.
Po szczęśliwej adopcji zmieniasz tytuł i możesz zgłosić do moderatora przeniesienie na Koty,gdzie może pisać rodzina adopcyjna lub Ty- co jakiś czas- podajesz informacje z nowego domu.
Można też zamknąć wątek.
(albo zostawić by sam zniknął w otchłani forum)

Antares pisze:Jeszcze jedna rzecz: trudno się przedzierać przez ileś-tam stron up-ów. Moim zdaniem powinny być wycinane bo zniechęcają.

Jest zakaz upowania(nowowprowdzony - "na dotarciu")
viewtopic.php?f=13&t=114670

Antares pisze: Niemoderowane wojenki między userami też odstraszają (ale może się rozbestwiłam na super-uporządkowanym i przyjemnym forum na którym jestem jednym z modów ;))

Lubię wojenki niemoderowne i moderowane.Takich osób jest pewnie więcej - zajrzą na gorący wątek,chociaż kota pewnie nie adoptują."Gorące wątki" są na górze. :roll:
Na Twoje forum jest rejestracja automatyczna czy admin zatwierdza?


Antares pisze:Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę.
Pozdrawiam :)

Większość propozycji już pewnie komuś kiedyś przyszła do głowy .
Również pozdrawiam
:D
i pewnie tego postu nie powinno być w podklejonym wątku.
Dawno go nie czytałam i widzę,że trochę sie zdezaktualizował :wink:
[*] 7.03.1992-18.03.2004[']
Należało wdać się w awanturę. :(
Gdziekolwiek jesteś ...♥♥♥
KARINKA[*]15.06.2003-13.10.2008['] MACIUŚ[']5.05.2011 KUBUŚ[']26.07.2011 MRUŻKA[']27.03.2013
:cry: :cry: :cry:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Czw sie 12, 2010 19:24 Re: Zasady Kociarni

NITKA/KARINKA pisze:W tytule wątku mieści się ograniczona ilość znaków,czasami te wszystkie informacje się nie zmieszczą.
Zwłaszcza jak problem jest skomplikowany.
Za bardzo uporządkowne tytuły są nudne i nie przyciągają uwagi :wink:

Upsss... :oops: zapomniałam że forum jest na skrypcie phpBB...rzeczywiście są straszne ograniczenia co do liczby znaków tytułu wątku. Postulat wycofuję ;).
NITKA/KARINKA pisze:Ostatnio przeważały głosy nawołujące do łączenia wątków kotów adopcyjnych, znajdujących się pod opieką np jednej fundacji,schroniska czy domu tymczasowego.
Po przyjęciu Twojej propozycji wątków na Kociarni byłoby wielokrotnie więcej.

Nie wiedziałam...choć w sumie biorąc pod uwagę, że po 100 stronie wątku zakładany jest nowy a dłuuuugie wątki chodzą wolniej...no nie wiem.

NITKA/KARINKA pisze:Tak teraz jest.
Patrz post pierwszy tego wątku.
Po szczęśliwej adopcji zmieniasz tytuł i możesz zgłosić do moderatora przeniesienie na Koty,gdzie może pisać rodzina adopcyjna lub Ty- co jakiś czas- podajesz informacje z nowego domu.
Można też zamknąć wątek.
(albo zostawić by sam zniknął w otchłani forum)

Tego to się akurat nie da zrobić w przypadku wątków zbiorczych (przykład->CZERWIENIAMI MALOWANE, czyli wątek rudzielców;]). Nie wiadomo z której strony czytać :mrgreen:


NITKA/KARINKA pisze:Jest zakaz upowania(nowowprowdzony - "na dotarciu")
viewtopic.php?f=13&t=114670

Ogłoszenie widziałam...tylko w dalszym ciągu są up-y ;) No ok, może ciut mniej :D

NITKA/KARINKA pisze:Lubię wojenki niemoderowne i moderowane.Takich osób jest pewnie więcej - zajrzą na gorący wątek,chociaż kota pewnie nie adoptują."Gorące wątki" są na górze. :roll:
Na Twoje forum jest rejestracja automatyczna czy admin zatwierdza?

Cóż...ja tam wolę merytorykę. Problemy można rozwiązywać inaczej niż osobistymi wycieczkami ;). Odstrasza, bo ktoś kto wchodzi tu z zamiarem zrobienia czegoś dobrego, przerazi się, że gdy mu się noga powinie, zostanie publicznie zmieszany z błotem. Ot co. :|
Forum które mam na myśli nie jest moje, jestem tam tylko modem ;). Rejestracja jest automatyczna :mrgreen:

NITKA/KARINKA pisze:Większość propozycji już pewnie komuś kiedyś przyszła do głowy .
Również pozdrawiam
:D
i pewnie tego postu nie powinno być w podklejonym wątku.
Dawno go nie czytałam i widzę,że trochę sie zdezaktualizował :wink:

Wątek nie jest zamknięty, więc przyjęłam, że można się wypowiadać ;) Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa na mój wpis tutaj :oops: :mrgreen:

Przepraszam, że dopiero co tu weszłam a już się "wymądrzam", :mrgreen: po prostu nim jestem "nowa", dzielę się spostrzeżeniami jako osoba niezorientowana na forum, próbująca się na nim rozeznać ;). Mam nadzieję, że taki głos może się przydać Administracji tak dużego forum.

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt cze 08, 2012 13:36 Re: Zasady Kociarni

Gorąca prośba o dom dla Olafa- kilkuletniego ragdolla naszego zmarłego kolegi!
Kot jest kilkuletnie, niewykastrowany, nosiciel fiv ale też zasługuje na spokojny dom! Zdecydowanie dom niewychodzący i bez innych kotow. Był zaprzyjaźniony i mieszkał natomiast z innym psem... Nie może też się dostać w łapy osob ktore oszukują na adopcjach. Prosimy o pomoc.
Wszelkie info i kontakty:
https://www.facebook.com/events/4780640 ... up_comment

rekinu

 
Posty: 20
Od: Nie wrz 12, 2010 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 21, 2012 12:11 Re:

http://ktosiad.webd.pl/cat/viewforum.php?f=11 (bez rejestracji) - potrzebna jest rejestracja poprzez maila

[quote="gonzo"]http://koty.zwierzeta.eurocity.pl/glowna.php?v=Lista - ogłoszenia są płatne
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem..."

Czarownica22

 
Posty: 4
Od: Wto cze 19, 2012 16:37
Lokalizacja: Sochaczew




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka-, muza_51 i 52 gości