Jak pisać ogłoszenia :)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw cze 30, 2005 17:24 Jak pisać ogłoszenia :)

Kochani, przyklejam tu ogłoszenie z adopcyjnej, bo zachwyciła nie tylko mnie jego forma. Może warto z podobnej skorzystać zamieszczając swoje.

GRAFITOWI: MISIO, FOXIK i SYLA - Warszawa (nr 3179
2- miesięczne, do oddania w każdej chwili, jedzą wszystko, korzystają z kuwety, pełne radości i kociej miłości.
1.Misio
Kot o wrodzonym talencie do mruczenia, znawca kanap, koneser poduszek z uwielbieniem oddaje się głaskaniu. Zabawa to jego powołanie. Doktorat z zastosowania kuwety w różnych aspektach kociego życia. Ma wzrok uwodziciela ala Kasanowa. Futro gęste, ciemno grafitowe z nutką ekstrawagancji w postaci licznych długich, białych włosków, czyli puchata kuleczka pełna ciepełka i miłości.
2. Foxik
Spryt i inteligencja Jamesa Bonda, urok Arsena Lupina. Ciągoty alpinistyczne, każda szafa stanowi dla niego wyzwanie. Uwielbia telewizję, niekiedy bierze ją zbyt dosłownie i atakuje ukazujące się przedmioty na ekranie, może to wpływ Matrixa. Bardzo rozmowny ( na razie tylko w kocim języku). Porusza się z turbo doładowaniem. Nawet w kuwecie zachowuje się jak dżentelmen. Zawsze uśmiechnięty.
3. Syla
Piękność wśród kocich dam. Miss gracji - kot 2005. Fakultet z myszologii, skoków z komody i kuwetologii. Uwielbia sporty ekstremalne, przy czym zaskakuje nie raz swoich braci. Uwielbia relaks na kanapie, zwłaszcza jak ktoś już tam siedzi. Serce o rozmiarach XXL, czyli ful miłości. Futro bardzo ciemno grafitowe, prawie czarne, lśniące + wielkie śmiejące się oczy.

Kontakt: Kasia Maj, e-mail: user9744@sferia.net, telefon: 0-660-34-00-99


fotka: http://www.miau.pl/adopcje/ogloszenia/pics.php?u=L1.jpg
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35114
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Czw cze 30, 2005 17:44

Świetnie napisane :!:
Nie potrafiłabym tak :oops:
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Czw cze 30, 2005 18:16

Może zrzędzę ale gdybym myślała o adopcji wolałabym więcej inforamcji o kocie a mniej popisów oratorskich (jeśli to napisane to może narratorskich?) autora. Z drugiej strony oryginalnie napisane ogłoszenie moze faktycznie przyciągnąć uwagę czytajacych i zapadać lepiej w pamięć. Więc chyba - zależy co kto lubi :wink:

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 30, 2005 19:33

O szczegóły można się zawsze wypytać. Ważne jest też pierwsze pozytywne wrażenie. Do ogłoszenia jest dołączone zdjęcie.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35114
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt lip 01, 2005 0:12

to skoro już mowa to tej trójce a wątek tutaj - to może wkleić te zdjęcia? :)

Lemon

 
Posty: 116
Od: Czw paź 07, 2004 15:01

Post » Pt lip 01, 2005 7:41

Swietne ogloszenie :ok: :D
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 01, 2005 13:29

Mnie się nie za bardzo podoba. Ogłoszenie powinno być krótkie, ale treściwe...
Ale muszę przyznać, że dziewczyna ma talent... i trzymam kciuki za kotki :D
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pt lip 01, 2005 13:43

Problem polega na tym, ze ogloszen krotkich typu "male buraski do oddania, jedza same i kuwetkuja"jest na adopcyjnej kilkaset. A to przykuwa uwage, bo rzeczywiscie czegos o tych kotach sie mozna sie z niego dowiedziec :)

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Pt lip 01, 2005 13:45

Daga pisze:Problem polega na tym, ze ogloszen krotkich typu "male buraski do oddania, jedza same i kuwetkuja"jest na adopcyjnej kilkaset. A to przykuwa uwage, bo rzeczywiscie czegos o tych kotach sie mozna sie z niego dowiedziec :)

Popadamy ze skrajności w skrajność :D :lol: Najlepsze są takie pośrodku...
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pt lip 01, 2005 14:03

Ja sobie przemyślałam sprawę jeszcze raz i już wiem co mi w tym ogłoszeniu nie leży: forma przytłacza treść.
Całość budzi moje mgliste podejrzenie, że swada z jaka zachwalane są kociaki moze ma na celu ukrycie jakiś niewygodnych faktów. Ja zamiast "doktoratu z zastosowania kuwety w różnych aspektach kociego życia" wolałabym jednak "wzorowo korzysta z kuwety"
A tak na prawdę to chyba najskuteczniejsze, zwłaszcza w przypadku kociaków, jest dobrze zrobione zdjęcie :)

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 01, 2005 15:14

Fotka dodana. Dzięki Daguś :D
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35114
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Pt lip 01, 2005 15:23

eela pisze:Ja zamiast "doktoratu z zastosowania kuwety w różnych aspektach kociego życia" wolałabym jednak "wzorowo korzysta z kuwety"


no widzisz, a dla mnie znowuz to byloby nudne :wink: To chyba jednak zalezy od czytajacego, kazdy ma inny gust.

eela pisze: A tak na prawdę to chyba najskuteczniejsze, zwłaszcza w przypadku kociaków, jest dobrze zrobione zdjęcie :)

Z tym natomiast zgadzam sie w 100%

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości