Koty z Hucianego Grodu cd.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie mar 12, 2023 10:25 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

ewar pisze:Zima w pełnej krasie :wink: Wczoraj była zamieć, śniegu pełno, ale powinien stopnieć, bo temperatura ma być na plusie. Domowym kotom ciepło, są najedzone, gorzej z bezdomniaczkami. Ciepłe schronienie chyba mają, ale nie wiem, czy wczoraj coś zjadły. Oczywiście dzisiaj do nich podjadę, mam nadzieję, że przyjdą.
Wczoraj był dzień niemiły dla części kotów, bo podcinałam im pazurki i wyczesywałam. Dałam pastę odkłaczającą na miskę i niektóre koty potraktowały ją jak przysmak :lol: Jeżeli chodzi o czesanie, to Lucy i Frodo uwielbiają to. Mogłabym je wyczesywać godzinami, reszta jakoś to znosi, a Mimek i Gabryś cierpią przy tym katusze. Każdy kot jest inny. To samo jest z jedzeniem. Zgodnie tylko nie tykają feringi. Bezdomniaki też jej nie chcą jeść. Nie kupuję nigdy dużych ilości tej samej karmy, żeby się nie marnowała.


moje koty też nie chciały jeść feringi
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72705
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie mar 12, 2023 11:58 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Coś w niej musi być nie tak. Teoretycznie bezdomniaki powinny jeść wszystko, ale akurat nie moje :wink: Jakiś czas temu pewna kobieta zostawiała im puszki Kitty z Biedronki, te gorsze. Bardzo była zdziwiona, kiedy po dwóch dniach ta karma była nieruszona. Teraz to samo jest z jakąś suchą, którą ktoś z uporem maniaka wsypuje do miski, a zabiera mokrą. Tej suchej nawet ptaki nie zjadają. Po co marnować jedzenie? Lepiej kupić mniej, a coś lepszego. Niektórzy ludzie już się przekonują, że nawet najdroższe mięso wychodzi taniej niż gotowa karma. Dorota nie znała się na karmach, polegała na mojej opinii, ale już jest wyedukowana :D . Pani ze sklepu naprzeciwko ma kotkę, która nie chciała jeść, były z nią problemy.Pani bała się dawać jej surowe mięso, a okazało się, że kotka wcina aż miło. Przemrożone, sparzone...itd Oczywiście dostaje też gotową karmę, ale najwyraźniej mięso było kotce potrzebne. Uprzedziłam, że nie powinno być zbyt chude, że tłuszcz jest też potrzebny. Kiedyś jakiś pan kupował karmę dla kotów swojej mamy. Oczywiście sięgnął po whiskasa i był zdziwiony, że warto jest czytać skład. Kupił też coś lepszego, ale uprzedziłam, że koty przyzwyczajone do whiskasa mogą nie chcieć jeść niczego innego, więc wziął tylko coś na próbę. W zoologicznym, nowo zakocona pani myślała, że kitekat i whiskas to najlepszy wybór :wink: Ucieszyłam się, bo wyszła z animondą i paroma innymi dobrymi puszkami.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie mar 12, 2023 15:03 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Dopóki nie miałam Felka i nie zaczęłam czytać o karmieniu kotów, też myślałam, że koty się karmi whiskasem… Oj…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 12, 2023 15:21 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Whiskas był pierwszym posiłkiem mojej Guci :wink: Kotkę podrzucono wieczorem na klatkę schodową, a ja miałam w domu tylko saszetkę whiskasa, którą dostałam od koleżanki, była gratisem przy jakiejś gazecie. Oczywiście następnego dnia zrobiłam zakupy. Wiedziałam, że whiskas to badziewie, ale byłam przekonana, że RC to rarytas :oops: To nie są trucizny, wiadomo, ale ....

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon mar 13, 2023 15:16 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Bardzo "zaganiany" dzień miałam dzisiaj. U Kulek oczywiście byłam, nakarmiłam Sreberko i Lilę. Tylko one się pojawiły. Ładnie zjadły, ale coś jeszcze w miskach zostało dla nieobecnych, lub "na potem". Zrobiło się już wiosennie, upału nie ma, ale jest słonecznie i sucho. Koty bardzo długo siedziały na balkonie, bo był nasłoneczniony i osłonięty od wiatru. Teraz wszystkie smacznie śpią.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 14, 2023 12:10 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Dzisiaj znowu wiosennie, ciepło, ale wieje bardzo silny wiatr. U Kulek była tylko Sreberko. Była głodna, jest w ciąży, już to widać :( Tak bardzo chciałabym przynajmniej ją złapać, ale jak to zrobić? Klatkę mam w akademiku, żebym nie musiała jej targać tak daleko, ale ona ją omija z daleka :evil: :evil: :evil: Bardzo nam teraz ciężko tam jeździć z Dorotą, bo mamy świadomość, że za chwilę będą kocięta, a jesteśmy bezradne. No i nie ma Jagódki[*] :cry: , cudownej koteczki. Nie należę do osób, które wylewają swoje żale, może nawet tak byłoby lepiej, ale ...Tak bym chciała, żeby wątek był optymistyczny, a być na razie nie może.
Koty skorzystały ze słonecznej pogody, wygrzały się na balkonie, ale już robi się chłodno, trzeba je zagonić do domu.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 14, 2023 14:07 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Ło matko, Sreberko, no kobieto, dajże się wreszcie złapać!!!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 14, 2023 16:44 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Niechby Cię posłuchała....

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 14, 2023 19:58 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Gdyby sie tak dalo wytlumaczyc, przemowic do kota.
Niechby wreszcie dala sobie pomoc i jedna i druga kocica.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro mar 15, 2023 11:39 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Dzisiaj Dorota karmiła Kulki. Na początku nie było żadnej kotki, ale Dorota chwilę tam była i pojawiły się wszystkie. Zimno jest bardzo, kotki więc jadły ładnie.
Domowe śpią jak zabite, cisza, spokój i tak chyba będzie do wieczora. Potem zaczną szaleć.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 15, 2023 16:04 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Szaleństwa u Ciebie to nie to samo, co umie - u mnie szaleństwa jest mniej, bo to i starsze, i spokojniejsze generalnie :)

Niech szaleją, oby nie chorowały!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 16, 2023 7:11 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Naprawdę NIGDY nie miałam takich łobuzów. Bratek i Adaś wystarczą za całe stado. Adaś naśladuje Bratka, chociaż on akurat nie łazi po meblach, mam na myśli górę mebli. Bratek to alpinista, niestety. Misza i Mimek też szaleją, ale w parterze, że się tak wyrażę. Reszta bardzo spokojna, grzeczna.
Chyba dzisiaj będzie ciepło, fajnie będzie jechać na rowerze do Kulek.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw mar 16, 2023 14:59 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Tak bardzo ciepło to nie było :wink: Przyszła Lila i Sreberko. Wczesnym popołudniem Dorota tam podjechała i widziała kocią mamę. Kotka jest w rujce, a nieopodal był buras. Powinnam chyba tam rozbić namiot i być w ciągłej gotowości na łapankę :wink: Mam już naprawdę dość. To nie jest duże stado do wyłapania, a tyle lat ( tak!) staram się i nic z tego nie wychodzi.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 17, 2023 11:06 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Upału nie ma, ale świeci piękne słońce. Sreberko czekała w parku, wygrzewała się w słońcu. Była głodna, sporo zjadła. Koło domku czekał Atol ( chyba to on, ale pewna nie jestem). Też ładnie jadł, potem przybiegła Lila. Tyle, więcej kotów nie widziałam.
Domowe koty wygrzewają się na balkonie. Na razie jeszcze nie jest urządzony, nie ma na nim drapaka, leżaczków, bo za wcześnie.
A to parę zdjęć. Niestety, nie mam dobrego aparatu :oops:
Adaś
ObrazekObrazek
Obrazek
Bratek
Obrazek
Misza i Mimek
Obrazek
Obrazek
Gabryś
Obrazek
Wczoraj byłam u p.Izy, podcięłam Zyziowi pazurki. To rewelacyjny kotek. Proludzki, prokoci, pieska też by zaakceptował. Ma piękne, mięciutkie futerko, aż przyjemnie go głaskać. Lubi być czesany. Zyzio lubi być na rękach, śpi w łóżku, a w dzień towarzyszy p.Izie w kuchni, w łazience, jest taki trochę psi.Zdjęcia kiepskie :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 17, 2023 15:04 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.Jagódka za TM

Wczoraj Dorota widziała kocią mamę i burasa, więc postanowiłam spróbować złapać przynajmniej kocura. Wzięłam transporterek i poszłam o tj samej porze, co Wczoraj Dorota. No, cóż :wink: Zrobiłam sobie spacerek, bo żadnego kota nie było, chociaż długo łaziłam dookoła. W końcu wypatrzyłam tylko Lilę, która wygrzewała się w słońcu. Naprawdę mam dość :evil:
Frodo lubi spać na stole w kuchni, nie tylko zresztą on. Wzruszył mnie widok śpiącego kocura, obok niego spał przytulony Misza. Rudzielec ma ogromną potrzebę opiekowania się innym kotem. Jeśli koło któregoś przechodzi, to musi się o niego otrzeć i chociaż parę razy liznąć po główce. Ma bardzo dobre serduszko.
ObrazekObrazek

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości