Koty z Hucianego Grodu cd.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie sty 01, 2023 11:58 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Tak, rozmowy jak o kupkach niemowlaków :)

Styczeñ, styczeñ. Ale pamiętam taki styczeń, jakoś w 90-tych latach, że chyba ze 20stC było w Krakowie, zielono i słonecznie. Pamiętam głównie dlatego, de mam to uwiecznione na zdjęciach - rozpięte wiosenne płaszczyki itp :)

Zyziu, kciuki za kupki! :mrgreen:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11287
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 02, 2023 7:50 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Pamiętam też, że 1 listopada kiedyś szłam na cmentarz w żakiecie :wink: Dzisiaj ma być ciepło, ale zapowiadają powrót zimy. W sumie to dobrze, bo inaczej przyroda zwariuje. Coś słyszałam, że pszczoły mogą wylecieć w poszukiwaniu pyłków, a ich nie znajdą i... :cry:
Kotom wszystko jedno, tym domowym, oczywiście. Moje już się wyszalały, będą chyba spać. Dzisiaj Dorota podjedzie do Kulek. Zobaczymy, czy wszystkie przyjdą.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 02, 2023 9:58 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Tylko Jagódka przyszła. Ona jakoś wyjątkowo lubi Dorotę :lol: Łasi się, dopomina o głaski i oczywiście wędka jest w użyciu. Później jeszcze raz obie tam podjedziemy, planujemy posprzątać. Nie po kotach, a ludziach :wink: Powycinano drzewka, wszędzie rzucone są gałęzie, o śmieciach nie wspomnę. Ma wrócić zima, trzeba wykorzystać wiosenną aurę.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 02, 2023 13:03 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Posprzątałyśmy, Jagódka nam towarzyszyła. Zdziwiona była, co się dzieje, bo nosiłyśmy gałęzie na taką stertę. Pozbierałyśmy śmieci i zagrabiłyśmy teren. Jest już tam w miarę przyzwoicie. Mam nadzieję, że w miejsce wyciętych drzewek i krzewów coś wyrośnie.
Znowu zamknęłam Bratka na balkonie :evil: Uważam naprawdę, ale on jest chyba zbyt sprytny. Tam nie ma gdzie się schować, nie wiem, jak więc to robi.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 02, 2023 15:26 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Zdolne zwierze, kamufluje sie :).
Takie galezie przydadza sie zima roznym stworzeniom, ciekawe, czy przetrwaja przynajmniej do wiosny.
U nas od lat jest zwyczaj podrzucania poswiatecznych choinek (bez ozdobek) na farmy dla zwierzat i na wydmy nadmorskie, dla ochrony przed wiatrem.

FuterNiemyty

 
Posty: 3744
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon sty 02, 2023 18:06 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Znowu zamknęłam Bratka na balkonie :evil: Uważam naprawdę, ale on jest chyba zbyt sprytny. Tam nie ma gdzie się schować, nie wiem, jak więc to robi.

Zdarzyło mi się tak kilka razy z moim Klonkiem, też nie wiedzialam, jak. I ostatnio złapałam, że jak uchyliłam drzwi balkonowe, żeby po coś sięgnąć i na chwilę odwróciłam głowę, to on jak torpedka prześlizgnął się szczeliną i schował za murkiem. Tym razem musnął mnie o nogę i poczułam- bo nie zauważyłam w inny sposób. Klonek uwielbia balkon i nie lubi bardzo zimowych ograniczeń, więc wykorzystuje każdy moment, żeby się wymsknąć- może i Bratek robi coś w tym stylu?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7134
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto sty 03, 2023 7:04 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Myślę, że jak patrzę do góry, aby zobaczyć, czy firanka nie zahacza o drzwi, to on przemyka na balkon. Na szczęście jest ciepło, nic mu się nie stało. Muszę naprawdę uważać.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 03, 2023 7:09 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

FuterNiemyty pisze:Zdolne zwierze, kamufluje sie :).
Takie galezie przydadza sie zima roznym stworzeniom, ciekawe, czy przetrwaja przynajmniej do wiosny.
U nas od lat jest zwyczaj podrzucania poswiatecznych choinek (bez ozdobek) na farmy dla zwierzat i na wydmy nadmorskie, dla ochrony przed wiatrem.

Pomyślałam o jeżach. Tam jest ogromna sterta gałęzi i liści.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 03, 2023 11:41 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Dzisiaj słońce jak w lecie, ale upału nie ma, co oczywiste. U Kulek byłam, obie łaciatki wygłaskałam, wyprzytulałam i nakarmiłam. Zabawa wędką też była, obie kotki były zachwycone. Najbardziej Jagódce podobało się, kiedy kładłam wędkę na daszku domku, a ona ją kradła i uciekała :lol: Cudne są te moje bezdomniaczki. W słońcu sierść im się błyszczy jakby posypana brokatem. Jedzą dużo i dobrą karmę, nic więc dziwnego, że są w dobrej kondycji. Wczoraj Dorota zostawiła mnóstwo jedzenia, ale wszystko zniknęło, oprócz suchej karmy. Myślę, że jakieś inne koty też tam przychodzą. Sreberko była w parku. Dostała jeść, nie powinna być głodna. Jutro nakarmi je Dorota, a potem już ja do niedzieli włącznie.
Domowe koty dostały nową zabawkę, oczywiście kupioną w szmateksie. To jakby trójkątny kawałek sera, z dziur wyskakują myszki. Na baterie, ale po jakimś czasie automatycznie się wyłącza. Nie wszystkie koty były zaintersowane, ale kocia młodzież owszem. Muszę zrobić zdjęcia, wcześniej nie miałam czasu, bo spieszyłam się do Kulek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 04, 2023 7:17 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Obudziłam już domowe koty i zrobiłam to, co zawsze, czyli nakarmiłam, posprzątałam kuwety, wymieniłam wodę w miskach i fontannie...itd. Jak zrobi się jasno, to wsiadam na rower i pedałuję na rynek, mam zamiar zrobić drobiowe zakupy. Umówiłam się też z p.Izą na odrobaczanie Zyzia, podetnę mu też pazurki i może zrobię jakieś zdjęcia. Dorota nakarmi Kulki.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 04, 2023 11:45 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

No i nakarmiła. Nie było tylko Sreberka, oczywiście kociej mamy też nie. To już miesiąc odkąd jej nie ma :cry: Koty nakarmione, wybawione. Po drodze Dorota wstąpiła do kotów obok jej bloku, które podkarmia. Była kotka i ów czarny łobuz, ale dzisiaj był bardzo grzeczny. Dostały surowe i gotowane mięso, wsuwały, aż miło.
Byłam u Zyzia, podcięłam mu pazurki. Nie podobało mu się to, ale bez problemu wykonałam manicure i pedicure :lol: Tabletkę na robaki łyknął koncertowo. Dostał zieloną, stylonową budkę i szeleszczące piłeczki, co mu przypadło do gustu. Zabawki na baterie, takiej z wyskakującą myszką się bał 8O Zrobiłam parę zdjęć, wkleję później. Takie sobie wyszły, bo kot nie miał ochoty pozować.
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55087
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 04, 2023 18:49 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Zyzio nie pozował, ale urodę widać :1luvu:
Już martwię się tą nieobecnością Kociej Mamy.

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 04, 2023 19:20 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Ladny rudzik :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3744
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro sty 04, 2023 19:57 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Śliczny rudasek do mordki mu w tym zielonym namiociku. :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 04, 2023 23:28 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

I na tym zielonym ramieniu pani Izy :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11287
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 45 gości