Koty z Hucianego Grodu cd.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro cze 07, 2023 7:08 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Jest uroczy, to chyba młode jeszcze stworzenie, nie jest jeszcze duży. Na pewno poluje, ale musi mieć siłę, żeby to robić. Przez lato musi nabrać ciałka, mieć tłuszczyk, żeby mógł spokojnie zasnąć jesienią.
Dzisiaj jakoś ponuro, nie ma słońca. W nocy balkon był nieczynny, więc teraz koty na nim szaleją. Są po śniadaniu, więc wkrótce pewno utną sobie drzemkę. Podjadę oczywiście do Kulek. Dorota już wyszła ze szpitala, ale na razie nie pomoże mi w ich karmieniu. Jutro święto, trzeba zrobić zapasy mięsa, bo na to głównie koty czekają.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 07, 2023 14:26 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Rano trochę kropiło, a teraz zdrowo pada i jest dość zimno. U Kulek byłam dwa razy. Była tylko Sreberko. Dzisiaj kosili trawę wzdłuż torów, cieli gałęzie, jest tak łyso :evil: Myślę, że z powodu hałasu tylko jedna kotka się pojawiła. Widziałam, jak już wracałam, że pobiegła do lasu. Kocia mama żebrze pod blokiem, są tam jakieś miski. Zwołałam ją jednak, nałożyłam jedzenie na czysty talerzyk i jadła ze smakiem. Za drugim razem pojawiła się Lila. Ma jakiś problem, bo zjadła malutko, syczała, kiedy ją głaskałam. Jest naprawdę przestraszona, mieszka teraz w zupełnie innej części tego terenu. Burasa nie było, a miałam mięso. Zobaczymy, czy jutro się pojawi.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 08, 2023 8:26 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 08, 2023 8:53 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Dziękuję :1luvu:
Dzisiaj niezbyt ładny dzień, ponuro, ale nie jest zimno. Tylko Sreberko czekała na mnie pod domkiem. Zjadła, poszła na tory, zrobiła kupę ( :oops: ) i pobiegła do siebie. Kocia mama znowu żebrała pod blokiem, dałam jej jeść tak jak wczoraj
Obrazek
Obrazek
A to domowe koty
Misza lizał Frodo, ale na widok aparatu przestał
Obrazek
Obrazek
Frodo w hamaczku
Obrazek
i w koszyczku, który koty bardzo lubią
Obrazek
A to Bratek w śpiworku :wink:
Obrazek
Zbiorowe zdjęcia na balkonowym drapaku. Tam jest też Lucy, która pomimo niepełnosprawności świetnie sobie radzi
ObrazekObrazek

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 08, 2023 8:59 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Dziękuję :1luvu:
Dzisiaj niezbyt ładny dzień, ponuro, ale nie jest zimno. Tylko Sreberko czekała na mnie pod domkiem. Zjadła, poszła na tory, zrobiła kupę ( :oops: ) i pobiegła do siebie. Kocia mama znowu żebrała pod blokiem, dałam jej jeść tak jak wczoraj
Obrazek
Obrazek
A to domowe koty
Misza lizał Frodo, ale na widok aparatu przestał
Obrazek
Obrazek
Frodo w hamaczku
Obrazek
i w koszyczku, który koty bardzo lubią
Obrazek
A to Bratek w śpiworku :wink:
Obrazek
Zbiorowe zdjęcia na balkonowym drapaku. Tam jest też Lucy, która pomimo niepełnosprawności świetnie sobie radzi
ObrazekObrazek


Nie wiem czy Lucy wie ,że jest niepełnosprawna, radzi sobie dobrze, tym bardziej jak teraz nic ją nie boli.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw cze 08, 2023 9:24 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Wie. Jest bardzo ostrożna, chodzi powolutku, wytęża słuch, co zrozumiałe. Nauczyła się jednak wskakiwać coraz wyżej, oczywiście nie na szafę. Jestem pewna, że żyje teraz we względnym komforcie. Oczko nie boli, gruczoły wyczyszczone, ząbki też przy okazji zostały zrobione. Wet mi powiedział, że antybiotyk, który dostała miał przy okazji zadziałać na uszy. Bardzo się cieszę, że moje łobuziaki nic złego Lucy nie robią, żadnej krzywdy, nawet w ferworze zabawy. Teraz sobie leży na bambusowej wycieraczce na balkonie.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 08, 2023 12:11 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Dorota podeszła do Kulek, ale tylko Sreberko przybiegła do parku. Zjadła mnóstwo gotowanego mięsa, Dorota zostawiła jej jeszcze saszetkę i chrupki, które ona bardzo lubi. Prawdopodobnie jeż już był, bo sporo chrupek zniknęło i miska była przechylona, on tak robi. Jedzenia jeszcze sporo jest.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 08, 2023 13:46 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Frodo w hamaczku jak zwykle rewelacyjny, a poza Bratka to miaaau! Cudnie mu łapka wystaje :) Bajce też dzisiaj wystawała :) Z Twojego, Ewo, parapetnika czerwonego :)

Edit: pokażę ją tutaj, wszak ona od Ciebie przybyła :)
Obrazek

Firanka przeszkadzała, a kiedy ją odchyliłam, to już się Baja obudziła, czujna jest bardzo. Przez sen to samo - Felka mogę w nocy miziać bez przerywania snu, a Bajadera się ocknie od razu i mruknie coś pod noskiem :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11224
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 09, 2023 6:32 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Dzięki za zdjęcie :1luvu: Tłuścioch z niej, czy mi się wydaje? Parapetnik nieźle się trzyma jak na swoje lata :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 09, 2023 6:37 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Chyba upał dziś u Was niemiłosierny? Wczoraj byłam blisko Stalowej Woli na grobach u dziadków. Mam cudowne wspomnienia związane z tym miejscem, boli że się to skończyło wraz ze śmiercią dziadków.

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt cze 09, 2023 7:09 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Nie, upału nie ma, jest parno i duszno, ale ponuro. Ma padać. Wczoraj wychodziło słońce, potem się rozpadało. Chyba z powodu takiej pogody chciało mi się cały dzień spać.
Zaraz oczywiście szykuję jedzenie dla gołębi i Kulek i wsiadam na rower. Mam nadzieję, że zdążę przed deszczem. Chciałabym zobaczyć Lilę, bo ostatnio się nie pojawiła.
Domowe koty wywietrzone, nakarmione i już spokojniejsze. Teraz chyba Adaś dzierży palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o łobuzowanie. Nie mam wyjścia, muszę to wszystko zaakceptować.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 09, 2023 9:39 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Straszna duchota dzisiaj, nie ma czym oddychać. U Kulek były trzy koty- Sreberko, buras i Lila.Tylko kociej mamy nie widziałam. Koty zjadły conieco i sobie poszły. Podjechałam na chwilę do Doroty i wracając nakarmiłam Atola i Łatkę, koty, które Dorota też podkarmia. Niestety, zaczęły pojawiać się te obrzydliwe ślimaki bez muszli :evil: Jest ciepło i wilgotno, to przyłażą. Brzydzę się nimi, są ohydne i jest ich zwykle mnóstwo. Nie zabiję, ale wyrzucam gdzieś dalej. Mało to skuteczne, bo wracają i mam wrażenie, że w większej liczbie.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 09, 2023 10:30 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Obrazek
Też nie lubię ślimaków, zjadły mi szałwię :cry:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 09, 2023 10:46 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Dziękuję :1luvu:

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 09, 2023 16:49 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Dzięki za zdjęcie :1luvu: Tłuścioch z niej, czy mi się wydaje? Parapetnik nieźle się trzyma jak na swoje lata :mrgreen:

Właśnie coś grubo tu wyszła :)
Ale fakt, ma brzuszek. Zawsze była szczuplakiem, a potem… To pewnie efekt pandemii i lockdownów… :oops:
Byle była zdrowa!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11224
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości