Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąki"

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie gru 18, 2022 22:20 Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąki"

Moja przyjaciółka mieszkająca trochę we Wrocławiu, a trochę w Kędzierzynie, była na działkach "Niskie Łąki" i tam spotkała panią, która zajmuje się kotami (dokarmia?). Okazuje się, że na działkach jest kotka w wysokiej ciąży.
Próbowały zainteresować tym Ekostraż przy Miłoszyckiej, ale dowiedziały się, że Ekostraż nie zajmuje się takimi sprawami. Nie chciałbym czegoś przekręcić, ale jeśli dobrze zrozumiałem, chodzi o to, że kotu nie dzieje się krzywda i nie ma podstaw do interwencji.
Koleżanka wyjeżdża do Kędzierzyna, ale ma kontakt telefoniczny z panią z działek.

Możecie podpowiedzieć gdzie we Wrocławiu szukać pomocy i schronienia dla tej kotki "na już" (kotka może lada chwila urodzić)?

A może ktoś z czytelników ma warunki by zająć się ciężarną kotką?

Wojtek

 
Posty: 27339
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pon gru 19, 2022 12:32 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Może pomoże Pani Małgorzata Szablowska, która prowadzi od wielu lat dom tymczasowy dla kotów we Wrocławiu https://www.facebook.com/ZaMoimiDrzwiami .
Telefon 607 203 053 .

Trzymam kciuki z całych sił !
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon gru 19, 2022 12:54 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Dziękuję, przekazałem. :)

Wojtek

 
Posty: 27339
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pon gru 19, 2022 14:35 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

ach ta Eko Straż. Wolą poczekać aż małe będą za chwilę umierały na mrozie długo cierpiąc i ich wyczerpana mama też. Ja rozumiem odmowę, z różnych powodów , ale z powodu "nie dzieje się krzywda" to nie łapię. Trzeba być głupim by tak powiedzieć zimą o bezdomnej kotce w zaawansowanej ciąży. Nawet jakby mieli ją zabrać tylko na kastrację aborcyjną (ogólnie nie popieram w wysokiej ciąży, ale tu i tak nie ma szans na przeżycie dla takiej rodziny) .. to już by coś zrobili- uratowali przynajmniej kotkę.

Powodzenia życzę mimo wszystko. Oby znalazł się ktoś bardziej wrażliwy i miał możliwość zabezpieczyć :(

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon gru 19, 2022 21:24 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Może fundacje: Kocie Życie, Koci Zakątek...

MaryLux

 
Posty: 159647
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 19, 2022 21:45 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Dziękuję, przekazałem. :)

Wojtek

 
Posty: 27339
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 21, 2022 12:51 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

kwinta pisze:Może pomoże Pani Małgorzata Szablowska, która prowadzi od wielu lat dom tymczasowy dla kotów we Wrocławiu https://www.facebook.com/ZaMoimiDrzwiami .
Telefon 607 203 053 .

Trzymam kciuki z całych sił !

Pani pomogła znaleźć dom dla kotki. :)
Nie znam szczegółów, wiem tylko tyle, że kotka ma dom i jest pod opieką.

Dziękuję wszystkim za pomoc w poszukiwaniach. :D

Wojtek

 
Posty: 27339
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 21, 2022 13:46 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Bardzo się cieszę,że się udało :D :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro gru 21, 2022 23:24 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Wojtek pisze:
kwinta pisze:Może pomoże Pani Małgorzata Szablowska, która prowadzi od wielu lat dom tymczasowy dla kotów we Wrocławiu https://www.facebook.com/ZaMoimiDrzwiami .
Telefon 607 203 053 .

Trzymam kciuki z całych sił !

Pani pomogła znaleźć dom dla kotki. :)
Nie znam szczegółów, wiem tylko tyle, że kotka ma dom i jest pod opieką.

Dziękuję wszystkim za pomoc w poszukiwaniach. :D

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 159647
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 25, 2022 21:48 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

ita79 pisze:ach ta Eko Straż. Wolą poczekać aż małe będą za chwilę umierały na mrozie długo cierpiąc i ich wyczerpana mama też. Ja rozumiem odmowę, z różnych powodów , ale z powodu "nie dzieje się krzywda" to nie łapię. Trzeba być głupim by tak powiedzieć zimą o bezdomnej kotce w zaawansowanej ciąży. Nawet jakby mieli ją zabrać tylko na kastrację aborcyjną (ogólnie nie popieram w wysokiej ciąży, ale tu i tak nie ma szans na przeżycie dla takiej rodziny) .. to już by coś zrobili- uratowali przynajmniej kotkę.

Powodzenia życzę mimo wszystko. Oby znalazł się ktoś bardziej wrażliwy i miał możliwość zabezpieczyć :(


Widziałam ich maleńką siedzibę i poupychane klatki na zwierzaki. Oni naprawdę nie mają gdzie ulokować zdrowych zwierzaków, którymi może zajmować się "zwykły" ciepły dom albo Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2380
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 25, 2022 21:57 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Najważniejsze, że kotka ma dom

MaryLux

 
Posty: 159647
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 26, 2022 8:20 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Senanta pisze:
ita79 pisze:ach ta Eko Straż. Wolą poczekać aż małe będą za chwilę umierały na mrozie długo cierpiąc i ich wyczerpana mama też. Ja rozumiem odmowę, z różnych powodów , ale z powodu "nie dzieje się krzywda" to nie łapię. Trzeba być głupim by tak powiedzieć zimą o bezdomnej kotce w zaawansowanej ciąży. Nawet jakby mieli ją zabrać tylko na kastrację aborcyjną (ogólnie nie popieram w wysokiej ciąży, ale tu i tak nie ma szans na przeżycie dla takiej rodziny) .. to już by coś zrobili- uratowali przynajmniej kotkę.

Powodzenia życzę mimo wszystko. Oby znalazł się ktoś bardziej wrażliwy i miał możliwość zabezpieczyć :(


Widziałam ich maleńką siedzibę i poupychane klatki na zwierzaki. Oni naprawdę nie mają gdzie ulokować zdrowych zwierzaków, którymi może zajmować się "zwykły" ciepły dom albo Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Dokladnie.
I codzienne interwencje w sprawie różnych zwierzaków - od ptaków, wiewiórek po psy.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 26, 2022 15:17 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

morelowa, Senata .. macie problem z czytaniem ze zrozumieniem ? To przetłumaczę. Nigdzie nie napisałam , że mieli by przyjąć zwierzaka- bo jak najbardziej rozumiem ograniczenia organizacji (choć tej nie znam) . "JA ROZUMIEM ODMOWĘ"(nawet że może nie być klatki na tydzień by wykastrować) , nie rozumiem stwierdzenia "nie dzieje się krzywda" . Takie słowa nie powinny paść- bo są kłamstwem (a niektórzy by odpuścili wierząc "bardziej doświadczonym" ) .

Super, że udało się pomóc kotce. Kamień z serca i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tą pomoc.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon gru 26, 2022 16:51 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Senanta pisze:
ita79 pisze:ach ta Eko Straż. Wolą poczekać aż małe będą za chwilę umierały na mrozie długo cierpiąc i ich wyczerpana mama też. Ja rozumiem odmowę, z różnych powodów , ale z powodu "nie dzieje się krzywda" to nie łapię. Trzeba być głupim by tak powiedzieć zimą o bezdomnej kotce w zaawansowanej ciąży. Nawet jakby mieli ją zabrać tylko na kastrację aborcyjną (ogólnie nie popieram w wysokiej ciąży, ale tu i tak nie ma szans na przeżycie dla takiej rodziny) .. to już by coś zrobili- uratowali przynajmniej kotkę.

Powodzenia życzę mimo wszystko. Oby znalazł się ktoś bardziej wrażliwy i miał możliwość zabezpieczyć :(


Widziałam ich maleńką siedzibę i poupychane klatki na zwierzaki. Oni naprawdę nie mają gdzie ulokować zdrowych zwierzaków, którymi może zajmować się "zwykły" ciepły dom albo Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.


ita79 pisze:morelowa, Senata .. macie problem z czytaniem ze zrozumieniem ? To przetłumaczę. Nigdzie nie napisałam , że mieli by przyjąć zwierzaka- bo jak najbardziej rozumiem ograniczenia organizacji (choć tej nie znam) . "JA ROZUMIEM ODMOWĘ"(nawet że może nie być klatki na tydzień by wykastrować) , nie rozumiem stwierdzenia "nie dzieje się krzywda" . Takie słowa nie powinny paść- bo są kłamstwem (a niektórzy by odpuścili wierząc "bardziej doświadczonym" ) .

Super, że udało się pomóc kotce. Kamień z serca i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tą pomoc.



Przypomnę ci co napisałaś:
ita79 pisze:ach ta Eko Straż. Wolą poczekać aż małe będą za chwilę umierały na mrozie długo cierpiąc i ich wyczerpana mama też. Ja rozumiem odmowę, z różnych powodów , ale z powodu "nie dzieje się krzywda" to nie łapię. Trzeba być głupim by tak powiedzieć zimą o bezdomnej kotce w zaawansowanej ciąży. Nawet jakby mieli ją zabrać tylko na kastrację aborcyjną (ogólnie nie popieram w wysokiej ciąży, ale tu i tak nie ma szans na przeżycie dla takiej rodziny) .. to już by coś zrobili- uratowali przynajmniej kotkę.

Powodzenia życzę mimo wszystko. Oby znalazł się ktoś bardziej wrażliwy i miał możliwość zabezpieczyć :(

Wypadało by wiedzieć co się pisze a nie pouczać innych ita79.
Tekst pogrubiłam aby łatwiej było czytać.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2380
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 27, 2022 16:36 Re: Wrocław, kotka w wysokiej ciąży na działkach "Niskie Łąk

Senata.. i gdzie wyczytałaś że powinni ją zabrać ? Nie cytuj mi całości, tylko pokaż mi gdzie napisałam o tym by ją zabrali ? Napisałam, że nawet gdyby mieli zabrać na kastrację... to by pomogli. A nie , że powinni zabrać . Nie powinni mówić, że nie ma problemu.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości