kot i pies w domu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon lis 21, 2022 13:35 kot i pies w domu

Hej... od jakiegoś czasu zastanawiam się psem w domu, tak był razem z kotem. Przejdzie taki duet ? jak myślicie ?

Renya88

 
Posty: 21
Od: Pon wrz 12, 2022 8:14

Post » Pon lis 21, 2022 13:48 Re: kot i pies w domu

To zależy tylko do Ciebie 8) jak ustawisz ich wzajemne stosunki.
Mam dwa psy i koty i jest prawie bezproblemowo, ale trzeba czuwać nad całością szczególnie na poczatku znajomości.
Oczywiści podstawa to Twój czas dla psa - pies, który ma zapewniony czas i zajęcia z właścicielem, codziennie, pies, który jest spełniony i akceptowany i ma zapewnione zaspokojenie swoich potrzeba nie zajmuje się utrudnianiem życia kotu/czy kotom.
A i kot/koty muszą mieć zaspokojone swoje potrzeby - wtedy pies jest dla nich dodatkową atrakcją, nie problemem.

jakiego psa chcesz wziąć?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 30, 2022 15:15 Re: kot i pies w domu

Szczerze to chciałam wziąć psa ze schroniska ... żal mi tych piesków bardzo :( Nie pomogę wszystkm, ale chociaż jednemu bym pomogła

Renya88

 
Posty: 21
Od: Pon wrz 12, 2022 8:14

Post » Śro lis 30, 2022 15:31 Re: kot i pies w domu

U nas dawno temu dołączył szczeniak do dwóch dorosłych kotów, a w tym roku kocię do dwóch dorosłych psów.
W obu przypadkach było ok. I w obu przypadkach jeden z rezydentów trzymał i trzyma przybysza na dystans (zero agresji), a drugi baaardzo dbał i się zaprzyjaźnił.
Jakbyś miała konkretne pytania, pisz.
Boogie (15.04.2012), Bruno (5.06.2020), Nikoś (20.05.2023) & Cheetos (maj 2022)

drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1983
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

Post » Czw gru 01, 2022 1:49 Re: kot i pies w domu

najlepiej zrób tak: Najpierw zaproś jakichś znajomych z psem, który toleruje koty, niech posiedzi u Ciebie, zobaczysz czy Twój kot nie zacznie np. zawzięcie go atakować. Jeśli będzie obojętny, ciekawy lub przyjazny to idź śmiało do schroniska i poproś o przedstawienie Ci kilku psów, które koty lubią. Jeśli jest to schronisko, gdzie nie znają na tyle swoich zwierząt, to poproś o pomoc najbliższą fundację- oni dobiorą psa, a mają większe możliwości sprawdzenia ich w interakcji z kotami.
Jeśli Twój kot zareaguje źle na psa znajomego , to też nie znaczy, że nie da się nad nim "popracować" , tylko będzie trudniej - wówczas zgłoś się raczej jako dom tymczasowy dla jakiegoś psa, by móc bez nacisku sprawdzić czy się uda "wychować kota"

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 509
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Czw gru 01, 2022 8:13 Re: kot i pies w domu

Koty, które nie lubią/boją się psów tolerują/lubią swoje psy - tylko własciciel musi zapewnić komfort i psu i kotom/ kotu. Więc reakcja kota na nieznanego psa o niczym nie świadczy.
Jesli kot nie miał nigdy kontaktu z psami -lepiej zacząć od pokazania kotu swojego psa -bo ma się pełną kontrolę na tym spotkaniem.
Pies znajomych nie wiadomo jak się zachowa -więc szkoda byłoby pokazać kotu, że psy są okropne/ gonią, szczekają.

To nie jest kwestia wychowania kota. Dla przeciętnego kota (bez jakiś traumatycznych przeżyć z psami) pies to super atrakcja. Koty sa drapieżnikami -lubią atrakcję.
Tylko trzeba pokazać kotu , że jest bezpieczny i jego życie zmienia się na lepsze (nowa atrakcja) a nie na gorsze (zagrożenie/konkurencja).

Na pewno trzeba wychować psa i pokazać mu co wolno a co nie. Psy uwielbiają być wychowywane;
Wiadomo, ze raczej lepiej nie brać teriera/psa w typie teriera, lub psa o którym wiadomo że polował/poluje na koty.
Ryzykowny jest szpic/pies w typie szpica-chyba, ze wiadomo, ze zna i akceptuje koty.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 01, 2022 10:16 Re: kot i pies w domu

Bardzo ciekawy dla mnie wątek, bo po przejściu na emeryturę chciałabym przygarnąć starszego psa, a mam cztery koty w wieku 3 - 12 lat.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10924
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 01, 2022 11:00 Re: kot i pies w domu

Nie mam psa, chociaż bardzo je lubię. Kilka moich byłych tymczasów jest w domach z pieskami i jest super. Jeden z kotów, rudy Orlando pokochał dużego psa od pierwszego wejrzenia. Z wzajemnością. Duzi przygotowani byli na początkowe problemy, a tymczasem poszło aż za dobrze. Dodam, że pies początkowo odmawiał długich spacerów, było krótkie siusiu i do domu, bo chciał bawić się z kotami. Pojechały dwa, kociczka troszkę się bała na początku, ale to trwało krótko. Wystarczy też wejść na wątek Cheetos, żeby zobaczyć zdjęcia i to jest najlepsza rekomendacja. Wciąż wspominam mojego znajomego mastifa, który zamieszkał z małym kotkiem, taką biedą. Kotek urósł, ale od początku rządził olbrzymim psem, spali razem, było to urocze.

ewar

 
Posty: 54958
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto gru 06, 2022 15:28 Re: kot i pies w domu

Jesteście kochane dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Co do piesków akceptujących to chyba coś w rodzaju goldena będzie okay ? Albo tak jak ttuaj przeczytałam, ze fundacja dobierze ? też to bardzo dobry pomysł jest.

Renya88

 
Posty: 21
Od: Pon wrz 12, 2022 8:14

Post » Wto gru 06, 2022 16:23 Re: kot i pies w domu

Renya88 pisze:Jesteście kochane dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Co do piesków akceptujących to chyba coś w rodzaju goldena będzie okay ? Albo tak jak ttuaj przeczytałam, ze fundacja dobierze ? też to bardzo dobry pomysł jest.


Golden - a wcale nie wiadomo, to pies myśliwski. Choć jeśli będzie wzięty jako szczeniak, to pewnie po prostu zaakceptuje koty jako swoje stado (u nas przez jakiś czas mieszkał szczeniak goldena i tak właśnie było).
Boogie (15.04.2012), Bruno (5.06.2020), Nikoś (20.05.2023) & Cheetos (maj 2022)

drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1983
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

Post » Śro gru 07, 2022 8:26 Re: kot i pies w domu

Golden jak najbardziej.
Goldeny nie polują same, jedynie przynoszą upolowaną zwierzynę.
nie gonią zajadle, nie wypłaszają, nie szczekają zawzięcie. ( jak teriery czy niektóre szpice)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie gru 18, 2022 21:55 Re: kot i pies w domu

Ja brałam psa ze schroniska do rezydentki kotki. W schronisku zapytałam czy wybrana przezemnie piesia będzie mogła żyć z kotką. Pani mi doradziła wizytę piesi na smyczy w kociarni i to był strzał w dziesiątkę, na miejscu upewniłam się że sunia będzie dobrze odnosiła się do kotków. Piesia wymagała wielu miesięcy szczególnej opieki ale kotki nigdy nie atakowała a gdy przygarnęłam ze schroniska 6-cio tygodniową kicię to zaopiekowała się nią. Śpią ze mną w łóżku, wylizują się nawzajem, bawią się w ganianego, mocowanie, chowanego i chodzą za mną jak świta. Mam piesię w typie szpica nordyckiego. Myślę, że trzeba na wstępie sprawdzić reakcję psa na koty aby nie narobić zwierzakom i sobie kłopotu.
Żądam postawienia Andrzeja Dudy w stan oskarżenia zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 145. ustęp 2.

Senanta

 
Posty: 2364
Od: Nie paź 20, 2019 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 21, 2022 23:22 Re: kot i pies w domu

watek jak dla mnie ,bo odkad nie mam juz Kminka ,zostala Gwiazdka i mysle o psie ,ale Gwiazdka to persiczka , bardzo spokojna ,do tej pory tlumiona przez hiperaktywnego Kminka . Jak teraz jest sama to widze jak coraz bardziej sie otwiera na domowe atrakcje , moje obawy to ze pies na nowo zapedzi ja w kąt i tak sie bije z myslami i moze jakas porada sie znajdzie

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 21, 2022 23:31 Re: kot i pies w domu

kocka pisze:watek jak dla mnie ,bo odkad nie mam juz Kminka ,zostala Gwiazdka i mysle o psie ,ale Gwiazdka to persiczka , bardzo spokojna ,do tej pory tlumiona przez hiperaktywnego Kminka . Jak teraz jest sama to widze jak coraz bardziej sie otwiera na domowe atrakcje , moje obawy to ze pies na nowo zapedzi ja w kąt i tak sie bije z myslami i moze jakas porada sie znajdzie

Może nie szczeniak (będzie aktywny, będzie zaczepiał), tylko kilkuletni pies, który miał do czynienia z kotami i sam nie jest bardzo aktywny?
Boogie (15.04.2012), Bruno (5.06.2020), Nikoś (20.05.2023) & Cheetos (maj 2022)

drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 1983
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

Post » Pon sty 02, 2023 13:19 Re: kot i pies w domu

Cheetos pisze:
Renya88 pisze:Jesteście kochane dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Co do piesków akceptujących to chyba coś w rodzaju goldena będzie okay ? Albo tak jak ttuaj przeczytałam, ze fundacja dobierze ? też to bardzo dobry pomysł jest.


Golden - a wcale nie wiadomo, to pies myśliwski. Choć jeśli będzie wzięty jako szczeniak, to pewnie po prostu zaakceptuje koty jako swoje stado (u nas przez jakiś czas mieszkał szczeniak goldena i tak właśnie było).


Golden myśliwy ? To nie wiedziałam tego.

Renya88

 
Posty: 21
Od: Pon wrz 12, 2022 8:14

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości