OTW23-A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sie 02, 2022 11:50 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Przepraszam Was za milczenie.
Powaliło mnie totalnie.
Wiem, znowu ja :oops:
Ale...kończyły mi się leki na nadciśnienie. Dostatecznie wcześniej złożyłam papierki na koleją receptę. Niestyty. Czekać na nią musiałam o wiele dłużej niż zwykle. Brak lekarzy. Kilka dni byłam bez niektórych leków. Straszny czas. A nocka ostatnia prawie skończyła się pogotowiem. Prawie. Było i strasznie i śmiesznie.
Mam nauczkę. 7 dni to mało. Muszę składać zapotrzebowanie co najmniej dwa tygodnie. Inaczej zostanę z ręką w nocniku.
Okropne co się porobiło w naszej Polsce . Do czego doprowadzono nas i naszą opiekę zdrowotną. Gdzie na leki, na receptę, trzeba czekać w nieskończoność. Bo nikt nic nie przyspieszy!!! Ludzie będą umierać jak muchy. Bo nie dość, że trzeba czekać na recepty to w aptece zostawia się majątek.
Inny przykład. Jestem u neurologa. Mam dostać zwolnienie no kondycja mocno słaba. I co? I siada przestarzały system, nie przyjmując wypisywanych zwolnień i recept. Już raz przeszłam przez to. 2 miechy bujałam się po różnych poradniach, które przedłużały mi recepty i dokumenty . Z wielką łaską. Wtedy gdy każdy krok sprawiał ból, musiałam bujać się między różnymi punktami. Taryfy i takie tam. Wyszłam. Nie wróciłam kolejnego i kolejnego dnia. Bo może odpali.
Nigdy ale to NIGDY tak źle nie było. A leczę się od ponad 10 lat.
Ostatnie wydarzenia przeraziły mnie. Będziemy umierać jak muchy jeśli nic się nie zmieni!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 02, 2022 11:59 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

IrenaIka2

 
Posty: 880
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Wto sie 02, 2022 12:09 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

https://allegro.pl/oferta/jaxon-podbier ... 1777462281
Kto ma smarta i może nam zakupić taki podbierak. Zwrócę forse. Nasz siadł totalnie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 02, 2022 12:22 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Kupię.Kupione.
Ostatnio edytowano Wto sie 02, 2022 12:27 przez FunduszImmuno, łącznie edytowano 1 raz

FunduszImmuno

 
Posty: 232
Od: Wto gru 02, 2014 22:50

Post » Wto sie 02, 2022 12:23 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

IrenaIka2 pisze:https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/niezbednik-pacjenta/recepta-farmaceutyczna-kiedy-farmaceua-moze-wystawic-recepte-aa-XdLL-FZj6-KVaQ.html
to tak na przyszłość ...
trzymam :ok: :ok: :ok:

Dzięki. Choć nasze okoliczne apteki mają w d...
Dochodzi do tego, że...peselu chcą przy wykupie leków wetowskich. O innych atrakcjach zmilczę.
Tylko jedna jakby co idzie na rękę, tylko jest potwornie droga!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 02, 2022 12:23 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

FunduszImmuno pisze:Kupię.

Dzięki. :1luvu:
Wieczorem prześlę forse
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 02, 2022 18:15 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

ASK@ pisze:
IrenaIka2 pisze:https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/niezbednik-pacjenta/recepta-farmaceutyczna-kiedy-farmaceua-moze-wystawic-recepte-aa-XdLL-FZj6-KVaQ.html
to tak na przyszłość ...
trzymam :ok: :ok: :ok:

Dzięki. Choć nasze okoliczne apteki mają w d...
Dochodzi do tego, że...peselu chcą przy wykupie leków wetowskich. O innych atrakcjach zmilczę.
Tylko jedna jakby co idzie na rękę, tylko jest potwornie droga!


Asia , a nie masz jakiejś "zaprzyjaźnionej" apteki, w której kupujesz leki?. ja mam taka , w niej zawsze wykupuje, jak nie mam recepty, to mi sprzedają"na kredyt", tzn. płacę całą cenę, a jak przyniosę kod, to mi albo zwracaja kasę, albo i nie zalezy, czy lek płatny, czy refundowany.
Co do zwolnien, to pamietam, jak weszły elektroniczne, moja lekarka mogła wystawic normalne lub e zwolnienie, stwierdziłam,że lepiej e zwolnienie, bo nie bedę jechała do księgowości z papierkiem. Pod koniec miesiaca okazało sie, że cos się zadziało i nie było go w systemie.
Musiałam do lekarki jechac, prosic o to zwolnienie. tak sobie czas zaoszczędziłam, że jeszcze na okoliczność jazdy po zwolnienie urlop brałam :mrgreen:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro sie 03, 2022 12:57 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

FunduszImmuno pisze:Kupię.Kupione.

Wysłane. Dzięki :201494
Nie mogłam się zebrać :oops:
Bardzo Wam dziękuję za wsparcie :1luvu: Zajrzałam na konto :lol: Czego okropnie nie lubię :placz:

Myszorek, mam taką aptekę ale ona bardziej kocie sprawy mi ogarnia. W tym przypadku nawet nie chcieli rozmawiać. Dlaczego? Bo był koniec miecha a oni muszą się z recept i dotacji NFZ rozliczyć. Nie chcieli ryzykować. Nie wiedzieli kiedy dostarczę recepty i czy zmieści się w lipcu. Bali się i ja to rozumiem.
Moje złe samopoczucie na pewno było wynikiem braku regularnych leków. A to było kila dawek tylko!!! Już widzę poprawę. Choć nadal jestem lekko ospała.

Babcia Kasia chyba leje poza kuwetę. Tak mi się zdaje. Kolejny kocyk zabieram uchechłany wilgocią. Martwię się bo wcześniej nie było problemu. Jeśli jej zdrowie szwankuje to nie ma szans na leczenie. Dostawię jej zwykłą miskę dodatkowo. Misio uciekł od miski z płaczem. Więcej nie podszedł. Obawiam się ,że mogą to być zęby. Może nie koniecznie psujące się. Jutro weta ogarniemy. Oby nic nie było "poważnego" bo to kolejny, nie obsługiwalny kot!

Niestety, Janusza ręka mocno nas ogranicza. Finanse też cierpią. Odebrał wyniki tomografii i nie jest różowo. Tylko nie wiem co teraz można zrobić jeśli tyle czasu minęło?! Oby lekarz miał inne zdanie. Jednak unieruchomiony jest totalnie i wszelkie wycieczki z kotami do Warszawki odpadają. W tym wymiar finansowy też ma swoje prawa.
W kolejce czeka Teosiek i jego paszcza!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 03, 2022 13:19 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Cholerka, tak nalane ,że musiałam ją popędzić na okno i sprzątać idę. Chyba drapaki trzeba rozmontować i wypitolić. Jeszcze niedawno spała w hamakach a teraz wszystko ocieka. No, dobra. Lecę robić za pomywaczkę :strach:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 03, 2022 13:27 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Zawsze coś
:201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sie 04, 2022 19:38 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Żyjemy. Straszny upał. Nie jesteśmy wszyscy w stanie funkcjonować. Nie zawiozłam kotów do weta. Poczekamy, aż ochłodzi się. Nie mam dobrych doświadczeń pobierania krwi w taki skwar.
Wszyscy ledwo żyjemy. 4 piętro, dach, strona zachodnia...daje nam popalić. Miałam w ramach programu "doopa +" ćwiczyć. Znaczy się biegać lub jeździć na rowerku. A nie mam siły ręki czy nogi podnieść. :oops:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 04, 2022 22:40 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Od soboty ma być chłodniej, u Was chyba też.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sie 05, 2022 5:54 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

MalgWroclaw pisze:Od soboty ma być chłodniej, u Was chyba też.

Oby!

Budzę się w nocy. Poduszka obok mnie pusta. Janusza nie ma. Za to na jego miejscu rozwala się Żwirek. No dobra. Idę spać dalej. Janusz wstaje często nocą i albo podjada kiełbasę świecąc sobie lodówkowym światłem. Albo idzie na peta. W kuchni ciemno to pewnie papieros.
Budzę się w nocy. Poduszka obok mnie pusta. Żwirek ciągle obecny. Z kuchni idzie świetlista poświata. Słychać przecierkę. No, córuni żarcie szykowane jest. Normalka. Ale słyszę, że to głos Danki co z siorą się dogaduje. Janusza dalej nie ma. Albo ponownie nie ma. Zasypiam.
Budzę się w nocy. Poduszka obok pusta. Prawie, bo Żwirek nadal byczy się. Wstaję. Sprawdzam drzwi. Zamknięte. Dzwonię. Telefon został w domu. Mój facio , wykorzystując swoje złamanie łapki i bezrobocie, podsypia w dzień. Potem w nocy łazi na spacery. U nas sauna. Uspokojona zasypiam.
Budzę się w nocy. Nie, nad ranem już. Żwirek nadal dulczy obok. No, cholera faceta mi wcięło. Jednak nadal jestem spokojna. Bywa, że dostaje telefon od Andrzeja. Ma czekoladowego labradora Wedla. Starego i chorego.Bywa, że Janusz łazi robić mu zastrzyki czy kroplówki gdy jest źle. To bardzo schorowany piesio.Bardzo też kochany. Jego właściciel zrobi wszystko by pupilowi ulżyć. Więc czasem "wzywa" TŻ-ta na pomoc.
Budzę się o 4 rano. To mój czas. Budzi się i Żwirek. Wraz z resztą. To czas śniadania! Trafiam do kuchni. Wstawiam wodę dla Rituni. Ona lubi ciepłą przecierkę. Rozpuszczam sobie leki. Drzwi, sprawdzam, zamknięte. Janusza nie ma. Nie mam zbytnio czasu zastanawiać się. Może otworzyli z Andrzejem piwko i zasiedzieli się. Może ... Nie ma czasu bo koty poddenerowane głodem, kłócą się. Podczas ugniatania saszetek słyszę skrobanie w drzwi. Rusza się klamka. Idę otworzyć. A za drzwiami, w świetle pierwszych promieni słonecznych, stoi Januszek.
Włos rozczochrany. Tors goły. Blady. Ze śladami pazurów Rituni. Zostawiła je podczas walki "o życie" czyli zastrzyku. Wyglądają jak zjeban* harakiri. Na biodrach wiszą ...spodnie od piżamy. No tak to on nie wędrował po okolicy.
Zamarłam. Wpuściłam. Zbieram szczękę. Wpycham oczy w oczodoły.
Co się okazało.
Janusz opiekuje się kotami sąsiadów co wyjechali. Chodzi tam kilka razy dziennie. W tym nocą. Bywa, że zajmuje mu taka wizyta dużo czasu. Wiadomo, kuwetki, garnuszki, rozmowy, piwko może jakieś, wspólny dymek... Spokój. Czas leci szybciusio. Tak było i teraz. Danka, idąc z siorą, sprawdziła drzwi. Zamknęła je więc. W ten sposób zamykając Januszowi możliwość dostania się do domu. Telefonu nie miał. Kluczy także. Nikt pukania nie słyszał. Dzwonka do tej chwili nie zamontował. Musiał czekać na moją pobudkę :mrgreen:
Ale moje zdziwko bezcenne.
:201446
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sie 05, 2022 15:06 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Człowiek ma z Wami ciężko :201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sie 05, 2022 15:21 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Już się bałam, że finał historii będzie zgoła inny :strach:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 138 gości