OTW23-A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon sie 08, 2022 13:32 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

RATOWACZKI ASK@ napisała. Wg mnie to pejoratywnie o tych, co to chcieli "ratować" na siłę łapane koty.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sie 08, 2022 14:48 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

tabo10 pisze:RATOWACZKI ASK@ napisała. Wg mnie to pejoratywnie o tych, co to chcieli "ratować" na siłę łapane koty.


Muszę do okulisty, przeczytałam( co prawda na tel.)ratowniczki, trochę wydało mi się dziwne,ale szpital, to sa i ratownicy medyczni :D
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Wto sie 09, 2022 10:21 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Myszorek pisze:
tabo10 pisze:RATOWACZKI ASK@ napisała. Wg mnie to pejoratywnie o tych, co to chcieli "ratować" na siłę łapane koty.


Muszę do okulisty, przeczytałam( co prawda na tel.)ratowniczki, trochę wydało mi się dziwne,ale szpital, to sa i ratownicy medyczni :D

Ratowaczki! Co to z nożem biegają i ludzi proszą o ratowanie kotów.
Tam są oddziały rehabilitacyjne, leczenia uzależnień, leczenia nerwic... Ludzi co w wyroku mają przymusowe leczenie. Pedagogów, policjantów... młodych zagubionych... Trzeba mocno uważać w rozmowach.
Kobietka która nam "pomaga" to policjantka na nerwicowym. Jej znajoma, z pokoju, to nauczycielka. Bardzo nas wspierają. Pilnują łapek. Dzwonią.
Na razie odpuściłam z Anką biegi. Koty muszą nawykonać do nowej rzeczywistości. Wyniosły się z klombu. Żarcie nie ruszane. Dopóki nie zniknie coś z łapki nie ma sensu tam dulczyć. Kocica wyprowadziła ostatnie młode i nie zbliża się do misek. Chodziłyśmy po balkonach, w kuchni, po kuracjuszach...prosząc o nie karmienie. Podobno to działa. Nie u wszystkich ale działa.
Wieczorem ruszamy.
Oby nic nie wypadło. Wczoraj podawałam kroplówkę, leki i karmiłam chore maleństwo na dt u znajomej. Była prezeska toz, dawne czasy, doprowadziła do rozmnożenia. Co mnie nie dziwi. Nasze drogi dawno się rozeszły gdy wyszło, że popiera brak kastracji i inne rzeczy. Typu, kotka raz musi urodzić. . Koty trafiły do znajomej i mają kalici.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 09, 2022 20:12 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Łapanka zawieszona.
PP
Odeszła malutka dziewczynka, o której pisałam.
Biedne, niechciane dziecko.
[*]
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 10, 2022 9:03 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Smutek.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sie 10, 2022 9:26 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

MalgWroclaw pisze:Smutek.

To była malutka dziewczynka. Z 8 tygodni. 750 wagi. Gdy przyjechałam wieczorem podać jej leki i kroplówkę było źle. Zabrałam ją do swojej wetki słysząc, jak nią się zajęło miasto. Olano wyraźne sygnały kalici. Miała okrutne nadżerki w buzi i bolesność stawów.
Niestety.
Odeszła mi na rękach. Podczas próby ratowania przez naszą. Rzutem na taśmę, na wyczucie, wetka zrobiła testy. By mieć spokojną głowę z powodu siebie, mnie i innych. Choć twierdziła, że mało prawdopodobne bo nie ma objawów.
Wyszło mocne pp.
Mała Asia nie dała rady z dwoma cholerami.
Asia, bo tak nazwała ją wetka.
By nie odeszła bezimienna.
Nie przyniosło jej szczęścia to imię.
Może tylko to dobre , że moje ręce i słowa były ostatnie co słyszała i czuła. Że nie odeszła sama zamknięta w transporterku.

Nie skomentuję "leczenia" kota w wyznaczonej przez miasto lecznicy. Jestem tylko kociara.

Brykaj dzieciaku za Mostem Tęczowym
[*]
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 10, 2022 9:31 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

A teraz liczymy dni...
Moje wszystko szczepione i do szczepione.
Gdy byłam u małej wcześniej, od razu rozbierałam się. Myłam. Dezynfekowalam ręce i nie ręce.
Czekamy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 10, 2022 9:55 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

oby było dobrze :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sie 10, 2022 12:19 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Oby się nie zaraziły!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 10, 2022 17:20 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 875
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Czw sie 11, 2022 12:14 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Doszedł podbierak :201494 Sorki, że nie pisałam :oops:
Za dużo się działo. Jest... nierozpakowany :roll: Bo koty na nim śpią :mrgreen: Szczególnie Ritunia uwielbia na nim się bawić i drzemać. A Rita to Rita.
Serdecznie dziękuję za pomoc w jego kupieniu :201494

Jesteśmy po 4 szczepieniu. Niespodziewanie zwolnił się termin i pojechaliśmy. Nie wiem czy to skutek kucia ale wczoraj, gdy czekałam na kolejkę Janusza, myślałam, że padnę na ławce. Tak okrutnie spać mi się zachciało. Potem drzemutałam prawie całe popołudnie. Dobrze się czujemy choć ręka nas pobolewa dziś. Ale podłogi dało radę pomyć. :smokin:

Nie mam w ogóle sił zabrać się za cokolwiek. Już od dłuższego czasu. Wszystko czeka na zapał, który zaginął w przestworzach. Beznadzieja. Odkładam i odkładam...

Z Ds-ów przyszły nie fajne wieści. Maczek zatkał się. Zadzwoniła Monika w nocy z prośbą o pomoc. Podali nospę i trafili do weta. Czekamy!
Pani Jola od Amelki też dzwoniła w nocy. Przedwczoraj. Amusia ma kryzys. Ona jest po wycięciu raka listew. Do tego doszło IBD. Weci u których byli powiedzieli ,że umiera. Poryczałam się ja i ona. Wróciła wetka, która się ich zwierzakami opiekuje i mają do niej od razu pojechać. Czekam na informacje. Oby lepiej było.

W szpitalu matka wyprowadziła małe. Dzwoniłam do pacjentek. Wyjaśniłam dokładnie z czym się je pp. Mają karmić i powiedzieć w kuchni ,żeby żarcie ponownie wystawiali. Podskoczymy któregoś dnia z karmą. Na razie żaden kot w kociarni maluszkowej i w DT z matką i rodzeństwem nie wykazuje objawów. Mieli wczoraj podać surowicę. Czy to zrobią? Nie wiem.
Nie obchodzi też ich co z moimi kotami.
Nikt ale to NIKT z UM nie zainteresował się kto ma zapłacić fakturę za próby ratowania, testy i utylizację małej Asi. Wetka i ja wzięłyśmy je na siebie. To ja przywiozłam kocię do niej i narobiłam kłopotu. Ale jeśli ktoś miałby ją wyciągnąć to tylko ona.

Ritunia skończyła ROK!
Długi i ciężki.

Poplątałam jej historię i Janusz mnie naprowadził. To jej rodzeństwo było wcześniejsze. Faktycznie łapaliśmy ją jak było już zimno i ciemno. Przy latarkach!

Bądź szczęśliwa i zdrowa Dziecinko :1luvu:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 11, 2022 17:44 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

DROGA Ritunia nadal DROGO je?

Solenizantka z piekła rodem :mrgreen:
Najlepszego paskudzie :balony: :balony: :piwa: :birthday: :torte: :201430 :201437 :201439 :201440
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19478
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Czw sie 11, 2022 19:01 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

Rituniu, bądź zdrowa
:1luvu:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sie 11, 2022 21:25 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

:balony:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4807
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw sie 11, 2022 22:31 Re: OTW23-Cienie ...!Same cienie i deczko błysku światła!

:piwa:
Rituniu, zdrówka dla Ciebie! :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości