OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw sty 26, 2023 9:13 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 26, 2023 9:23 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Czw sty 26, 2023 9:59 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Rano był przymrozek. W naczyniach ptaków, kotów i wiewiórek ścięło wodę. Byłam zaskoczona.
Od kilku dni spotykam w lesie panią z młodą wilczycą. Na smyczy i w kagańcu. Okazało się ,że wzięła ją z jakiegoś ciasnego i pełnego błota kojca. Dopiero sunia dochodzi do siebie. Fakt, jest chuda a sierść mocno zwichrowana.
Pierwszy raz zobaczyłam je gdy wyłaziłam z krzaków rosnących między sosnami na dukt. W mroku czaiła się skulona postać z wielkim garbem i długim chałacie. Jak z koszmarów. Serce drgnęło mi lękliwie. Trwało zanim zaskoczyłam ,że to człowiek trzyma blisko siebie piesa. Okazało się ,że ona widziała plamkę czołówki, słyszała nawoływania i myślała, że to jakiś właściciel idzie ze swym pupilem. A młoda konkurencji nie toleruje. Człeków też. Mam ten zaszczyt, że przychodzi do mnie i podstawia się do głasków. Dziś radziłam by nie spuszczano jeszcze jej przez jakiś czas z uwięzi. Poleci gdzieś i zaginie. Lub wpadnie pod auto. O tym ,że pogoni moje koty zmilczałam.
Igunia brała udział w dyskusji siedząc na płocie. Darła ryja denerwując psinę. Mądra dziewczynka, nie złazi na drogę gdy wilczka się pokazuje. Tylko biegnie od strony kortów przełażąc przez malutką dziurę.
Przyszły wyniki. Muszę z wetem pogadać. Nie są złe ale są takie co mnie niepokoją. Teosiek miał bardzo gęstą krew. On mało pije. No i ma swoje lata + stan zapalny w paszczy. Lewuniek jest po długotrwałej i potężnej dawce sterydów. Musi się odbić na wątrobie. I całym kocie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 26, 2023 10:38 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

nadal :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 26, 2023 15:24 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Według naszej wetki, nie ma dramatu. Oby. Zobaczymy co powie wet od zębów. Muszę jeszcze "tylko" Sorrka i Tomisia zatargać na badania. A tego drugiego na dodatkowy przegląd paszczy. Bo może trzeba i z nim ruszyć na rwanie. Nasza Ciocia Asia musi ustalić co tam w paszczy się u niego dzieje po zejściu stanu zapalnego.
Ciągle coś. :roll:

Podobno zamówione szczepionki mają być ale niebotycznie ....cenne. :strach: Zobaczymy . Teraz nie będę płakać :placz:

Zawsze są serie kłopotów. Nic nie może iść bez problemu.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sty 27, 2023 1:31 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Zamawiałam w zooplusie i wyświetlił mi się komunikat, że zooplus sprzeciwia się podwyżkom narzuconym przez RC. Całego nie przytoczę, bo nie wnikałam, spieszyłam się.
Złapcie do weta te koty, co mają być u weta :kotek: :kotek:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sty 27, 2023 7:49 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wczoraj w nocy i dziś rano przyszły dwie okropne wiadomości.
Odeszła Dusia u Halinki
Odeszła Pusia u Małgosi
Przytulam mocno
Koteczki, biegajcie za TM
[*]
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt sty 27, 2023 13:10 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

[*] [*]

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Pt sty 27, 2023 15:18 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Trwa pakowanie Sorrka i Tomiłka do weta. Znaczy się Janusz pakuje. Obu nie można pomylić...chyba. :roll:
Odpuszczę mu Ritę. Choć źle się i ona czuje. Rankiem ciemnym Danka zrobiła rabanu ,że Siora nie fajnie według niej. Danka nigdy się nie myli. Dałam jej leki. Kotce nie jej :mrgreen: Przy tabletce zauważyłam, że ma czerwone gardło. Potem flukała. IBD też swoje robi. Poleguje chroniąc brzuszek. najchętniej na ciepełku. Zawsze tak jest gdy jej coś tam boli.
Jednak 3 problematyczne koty to deczko dla nich za długo. Oba chłopaki krew. Tomisiek dodatkowo zastrzyki, badanie, ogląd paszczy...
Będzie bal :placz:
Jutro nasza jest też. Pogadam z nią może gdyby Janusz jednak córci nie wziął.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sty 28, 2023 15:53 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Jest Bunia!!!
Żyje paskuda. Tylko nie chce się jej przyłazić lub pokazać. Spóźniona dziś przyszłam na korty a ona za chwilkę zjawiła się. I z godnie uniesionym ogonem ominęła mnie i wlazła pod podłogę.
W budce na kortach zamieszkał wreszcie kot. Długo trwało. Chrupy wyjedzone. Ścinki odgniecione w precelek. Nareszcie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sty 29, 2023 18:49 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wrony.
Czarne, hałaśliwe, drące dzioby na siebie i wszystko. Jak przekupy kłócą się o każdy kawałek chleba uschniętego na wiór. Lub lepsze miejsce na rynnie. Obsiadają wszystko co można obsiąść. Kominy, dźwigi, wierze,drzewa ,dachy...Jak latają to wyglądają jak paczki inpostu.
Ale to nie jest do końca prawda. Nie jest!
Stojąc w oknie zauważyłam w dali, na tle pochmurnego nieba, stado latających ptaków. Takie widoki spotyka się na filmach przyrodniczych z egzotycznych zakątków świata. Nie u nas! A jednak! Byłam świadkiem takiego zachwycającego tańca w przestworzach.
"Moja" grupa, ściśle siebie uczepiona, dokonywała cudów ekwilibrystyki. Jak wyszukana jazda figurowa na lodzie. Wspólnie dokonywały zwrotów, piruetów, przechyłów, nagłych zakrętów i cofek. Niektóre spóźniacze dodawały tylko uroku. Szybko machając skrzydłami podejmowały próby zrównania się. Mieniły się . Były raz czarne a raz lekko kreskowate, srebrne . Okrągłe lub szlachetnie sylwetkowe. W zależności jaka część ciała była w przechyle. Odległe, nad koronami drzew swój taniec urządzały w milczeniu. Jak jedno ciało. Jedne nerwy. Stałam...Stałam... Ptaki wyglądały jak animacja komputerowa. W głębokim biało siwym tle zmieniające się punkty. Liście opadające... Szlachetne sylwetki czarowały pięknie ułożonymi skrzydłami. Załamanymi jak skrzydła myśliwca. Powoli zbliżały się. Dopiero blisko usłyszałam ten znajomy jazgot. Wrony!!! To one utworzyły piękne widowisko.te paskudy o workowatych ciałach i dziobach nie wybrednych. W trakcie wspólnego tańca nabrały szlachetności nawet w postawie. Cieszyły się nim. Bliskością i finezją.
Nie doceniamy tego co mamy. Nie patrzymy w dal. W górę na wszechświat.
To było niezwykłe.
A najbardziej to ,że te niby pospolite wrony :wink: , podczas wspólnych baletów nabrały szlachetnych sylwetek, gracji.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 30, 2023 1:05 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 30, 2023 6:52 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

MalgWroclaw pisze:https://www.youtube.com/watch?v=qIhtocIKe4o

Cudne. Nie znałam tego. :oops:
Gdy tak płynęły na nieboskłonie to wglądały nierealnie. Taki matrix ptasi. Układały ze swoich złączonych lotem ciał wszelkie fantazyjne figury.
Wrony są mądre bardzo.Nie raz widzę jak się zachowują. Cwane też są. A każda jest inna. Ugładzone lalusie. Rozczochrańce gdzie każdy podmuch rozwiewa ich fryzurę. Coraz częściej spotykam wronidła z białymi refleksami. Gdy karmię ptaki one nie lecą pazernie. Tylko czekają aż okruch spadnie gdzieś dalej i bez problemu go przechwytuj. Inną sprawą jest gdy dwie sztuki mają na to samo ochotę. Klękajcie narody zatykając uszy bo klnięciom nie ma końca. Zawsze, gdy się napiją , wycierają sobie dziobki o kanty muru lub gałązki. Opiekują się niepełnosprawnymi towarzyszami. Nigdy z nimi się nie kłócą o przysmaki. Jakby czekały aż taka bieda złapie swoje a dopiero po tym zaczyna się "ich bal". Mają bystry wzrok i uroczo strzygą oczami gdy są czymś zainteresowane. Poznają ludzi. Mam wrażenie ,że inne ptaki też znają. Widzą, który jest doopkiem i da sobie odebrać dobroci. W lato ustawia się kolejka do kąpieli i tego nie przepuszczą. Potrafią rypać w innego ptaka dziobem by szybciej z wanny wylazł. Besztając delikwenta na całą okolicę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 31, 2023 11:55 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Przyniosłam szczepionki kocie. 543 zł. :placz: Zamówiłam dawno deczko inne, pojedyncze. Ale nie będę nosem kręcić na łączone bo mnie nie pomogą więcej. Straszny problem z nimi jest.
Przyszły badania. Chyba pisałam. Albo i nie. Nie pamiętam :oops: Nie jest źle. Kręcimy się za dentystą. Terminy...I nie tylko.
Szlag mnie trafił. Dopiero drukując wszystko walnęło mnie to, że nie ten labek. :strach: Onkolog prosił by w konkretnym robić. Trudno. Muszę Sorrka z nią umówić. Jutro dermatolog Lewusia. Oby ostatnia wizyta była.
Ostatnio jest takie zamieszanie ze wszystkim. U weta także. Nowy człek w gabinecie. 4 koty . Rita chora.
Mam wrażenie, że czas ucieka mi przez palce. Brak mi snu. Denerwuję się i zasnąć nie mogę. A jak już się uda to budzę wcześnie i leżę gapiąc w mrok. I denerwując futra, które uważają ,że skoro oczęta otwarłam to micha musi być zapodana. Co i raz jakieś wskakuje i kontrolnie w zęby mi zagląda :mrgreen:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 31, 2023 12:34 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, waanka i 40 gości