OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie wrz 18, 2022 11:09 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wczoraj dom od gruzowałam. Wyszorowałam kąty kosztem swych kolan. Ileż było śladów po rzygach i nerach! Pomyłam też sanitariaty. Zrobiłam zakupy i spacer. Potem padłam na wyrku z Berni w ramionach. I tak drzemkę robiłyśmy sobie. Aż mi kręgosłup siadł od płaskiego :mrgreen:
Ritunia zjadła i poszła spać do Danki. Siedzi tam większość czasu. Leki dostała na sobotę do domu. Więc spokój był. Ranka wygląda lepiej. Ale dziura okrutnie duża. Mała je więcej. Nie zaglądałam ile gerberkow (przywalone podkładami) nam zostało. Na wszelki wypadek dokupiłam wczoraj w Rossmannie . Tak jak paszteciki Winstona dla Kasi. Matko, jaka drożyzna!!! Nawet sobie przedłużacza do rzęs nie sprezentowałam :placz: Kocie żarcie wszystko pożarło :strach:
Martwi mnie Bunia z lasu. Schudła. Ma swoje lata. Ale martwi mnie najbardziej to, że dziś zaczęła się ocierać o nogi. Nigdy tak nie robiła. Strasznie się zmartwiłam. Podzieliłam się z Januszem obawami i wnioskiem zimowym. Jakim? Chyba nie muszę mówić. Chłop przełknął to. Nie wiem co będzie. Ale jeśli nie będzie dawać sobie radę to będę ją łapać. Głupie! Co nie!?
Kajtusiek z kotłowni też dziwnie się zachowuje. Nie siedzi w swej dziurze śmieci tylko na zewnątrz. Nie wiem czy ktoś tam łazi czy bytuje. Czy też położony koc na butelki, zbite szkło i puszki, koc o obcym zapachu, go wystraszył. Bo stary nasz koc tam zaniosłam i zabezpieczyłam "wejście". By siebie nie poranił.
Dziś czekał na mnie. Albo jest wystraszony. Albo suche się skończyło i jest głodny. Albo jest inny kot.
Nadchodzi okrutny czas i wpadam w wielką nerwowość. Jestem coraz starsza i boję się o przyszłość.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 18, 2022 12:05 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Kciuki za wszystkie kotki. niestety lato się skończyło, jest ,zimno, a bedzie jeszcze chłodniej, bez sensu ten wrzesien, inne były ciepłe słoneczne, a ten jest do du...y, Najgorzej bezdomnym zwierzetom , tez zawsze sie martwie. Wszystko jest drogie, ostatnio kupowałam na Zooplus żwirek, na drugi dzien chciałam jeszcze 10 l dokupic, a tutaj prosze 4 zł, droższy :placz: , o karmach nie wspomne, bo co dostawa to cena inna, zwłaszcza monobiałkowe.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie wrz 18, 2022 12:35 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

My co 2-gi dzionek kupujemy 5 kilo nerek i 2 kilo wątróbki. Wiadomo, że dochodzi suche i puszki. Nerki kosztowały jeszcze na początku roku 3,90. Wątrobka około 5. Teraz nery to 8 złotych a wątroba 10.
O żwirku zmilczę bo idzie tonami. Gerberki i mleko Rity to inna sprawa. Było 4,39 w tygodniu zapłaciłam 5,39. Winstony Kasi także. 1,19 zmieniło się na 1,79. A gdzie leki i szczepienia?! Środki czystości, woda, prąd, gaz...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 19, 2022 7:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Fot kilka

Rita i Lewusek Noskiem zwany. Oboje najlepiej się ze sobą bawią.
Obrazek

Ritunia i Sorrek w "swoim" pokoju.
Obrazek

Mała jakby lepiej deczko. Wczoraj byłam z nią u weta. Pojechaliśmy ze 40 minut przed otwarciem i to był strzał prawidłowy. Jako pierwsi pojawiliśmy się. mała została w nagrzanym aucie ja poszłam dulczyć pod drzwiami. Na schodkach. Trafiliśmy w dziesiątkę z tym przyjazdem. :ok: Zaraz za nami przyszedł prawie tłum. Zaskoczona każda osoba ,że pierwszyzna już zajęta. Gdybyśmy przyjechali "na czas" to naczekalibyśmy się więcej niż 40 minutek.
Ranka goi się. Choć "zgnilizny" jeszcze sporo. Strasznie mała nie lubi ubranka ale co zrobić. Bardzo pomaga. A nakładka na chorą nóżkę pozwala obsługiwać krater bez ściągania.
Przepastna torba z Gerberkami okazała się być pusta. Zostało 6 sztuk. Sięgało się i sięgało aż się dogrzebać nie mogło. Dokładne przetrzepanie bambetli wykazało brak góry słoiczków.
Rita nie odstępuje od swych przyzwyczajeń.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 19, 2022 9:06 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Maleństwo
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon wrz 19, 2022 9:20 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

MalgWroclaw pisze:Maleństwo

Lewusek 6,450 kg
Sorrek 5,450 kg
Ritunia 2,650 kg
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 19, 2022 12:37 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

ASK@ pisze:
MalgWroclaw pisze:Maleństwo

Lewusek 6,450 kg
Sorrek 5,450 kg
Ritunia 2,650 kg



dwóch solidnych panów i jedna delikatna panienka.... :)
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Pon wrz 19, 2022 17:51 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

A napisz coś więcej jak Sorrek. Czy nadal broi radośnie i ściąga ściereczki kuchenne? Spojrzenie ma takie na tej fotce, jakby psoty były mu w głowie cały czas...
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Pon wrz 19, 2022 18:21 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wlasnie! Ostatnio malo o Sorrku pisalas. On ten pysio ma do zacalowania :1luvu:
Odnosnie tego bolacego kregoslupa to ciagle sie zastanawiam, jak ludzie z problemami w kregoslupie (w tym ja) maja niby odpoczywac - na stojaco?? :roll:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto wrz 20, 2022 9:44 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Będzie o Berni.
Bernusia oswaja się. Powolutku. Martwiła mnie bardzo bo strasznie spokojna jest. Długo się łamała zanim odkryła hamaczek jeden. Potem odkryła drugi. A bardziej czarny włamywacz jej pokazał pchając tłustą doopę na delikatny sprzęt. Koło-tunelik z kulką też odkryła. I widzę ,że wiszące maskotki są okręcone o wystające końcówki wiszących wyrek. Więc się bawi. Niestety, nadal kuli gdy rękę się do niej wyciąga. Trudno ją złapać gdy jest poza klatką . Ale nie gryzie i nie walczy. Za chwilkę przytulona mruczy. W ramionach tuli się , wdzięczy, ostatnio nawet zaczepia i kokietuje. Już jej się dłuższy pobyt nudzi i kombinuje kręcąc wałki ciałkiem co by sobie atrakcję zrobić. A to zaczepia pazurkiem. A to liże palce. Lub nos...A to podejmuje próby ucieczki. Wczoraj wieczorem usłyszałam popiskiwanie. Dopiero co wróciłam do domu. Późno było. Szukając źródła dźwięku dotarłam do pokoiku. A tam na drapaczku siedziała Berni i gadała do powietrza. usłyszała mnie i wołała na swój sposób. Dziś rano było tak samo. dałam jeść i na chwilkę ją wypuściłam. Szykując leki kotom moje uszy zarejestrowały dziwny odgłos. A to ona tunelikiem się bawiła waląc kulką przesuwaną łaputką. Wzrusza moment gdy nasi podopieczni zaczynają się bawić. A to maluni dzieciaczek przecież.

Berni zaliczyła pierwsze sen w piernatach. Janusz spał po nocy a ona razem z nim.
Zobaczcie jakiego ma zezola :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 20, 2022 11:44 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Wto wrz 20, 2022 12:04 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Takie spanie jest najlepsze.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto wrz 20, 2022 13:07 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Cudny zezolek. A jak z ufnością się przytula...
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Śro wrz 21, 2022 7:13 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

pibon pisze:Wlasnie! Ostatnio malo o Sorrku pisalas. On ten pysio ma do zacalowania :1luvu:


Sorruniu bardzo wydoroślał. Ma "ten" błysk w oku ale jest spokojniejszy. Nie przyłazi też do mnie tak często. Ale lubi się przytulić, szzcególnie nad ranem gdy oboje wracamy z kuwety :lol: Wybiega przede mnie i pcha się na poduszkę. Potem wali jakoś tak bokiem i nadstawia do miziania. Nie wiem jak to robi ale potrafi tak łepinę wielką jak sagan podetkać mi pod sam nos. Potrafi długo tak terroryzować moje umęczone ciałko co by jeszcze oko przymknęło. Strasznie się zrobił drażliwy i warkoli na każdego prawie co podejdzie bliżej niego. Lub mnie gdy spędzamy czas razem. Lubi za to fibunia. Jego chyba każdy kot lubi. I Ritkę. Często ocierają się łebkami.
W obecnej chwili jest bardzo na mnie obrażony za leki jakie dostaje. Niby już łyka je :wink: dobrowolnie wiele miechów ale teraz ma okres buntu młodocianego. :mrgreen: Potrafi wyczuć kiedy napełniam strzykawki i spitala w miejsca gdzie wyciągnięcie go to spora gimnastyka dla mego kręgosłupa :strach: Więc czekam aż wyjdzie i "dzięki" temu ma zaburzone :placz: godziny podawania. Mając na uwadze moją podstępność :twisted: woli nie stawiać się na posiłkach. Które do tej pory były łączone z próbą zapodania specyfików. Za to czeka gdzieś ulokowany by miskę mu podstawić. Nie wiem czy martwić się czy śmiać. Bo znając życie takie zachowanie może oznaczać to różne różności.
Onkolog uważa, że ma doskonała opiekę :oops: Badania są bardzo dobre. Waga nie koniecznie bo klocio okrutny z niego. :wink: Pani Ula, wetka, ciągle podkreśla, że jest uroczym kotem i pełnym uroku. Wysyłam jej zawsze zdjęcia podopiecznego. Mamy fakturę do opłacenia i do odebrania leki i receptę. Rita tak nam zajmuje czas ,że nie ma kiedy podjechać. Nawet nie zdajecie sobie sprawę jak obecnie jest trudno o leki dla "takiego" kota. Na skutek kontroli jest zakaz wypisywania recept ba ludzki Bunandol bo jest odpowiednik wetowski. Tylko za 5 ampułek człowieczego płace 50-60 zeta. A tutaj za 1 ml mam zapłacić około 27 złotych. :strach: Bałam się o Interferon. Nie było go w przepastnych magazynach. Sorruś łyka ludzki, tańszy. Zamówiłam więc koci ale pani doktorka wytrzepała jeszcze dla niego pojemniczek. I tak jest ze wszystkim. Braki ogromne.

Wracając do Sorreczka. Nie wiem co jest powodem, może upały jakie były, ale teraz brodzik jest ulubionym miejscem bytowania. Zero kocyków tylko gołe podłoże. gdy chcę postawić miskę z praniem czy skorzystać z prysznica :201431, to jego wzrok mówi wiele.
Spływaj bom groźny jak rekinio
:201486
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro wrz 21, 2022 15:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

ASK@ pisze:
Wracając do Sorreczka. Nie wiem co jest powodem, może upały jakie były, ale teraz brodzik jest ulubionym miejscem bytowania. Zero kocyków tylko gołe podłoże. gdy chcę postawić miskę z praniem czy skorzystać z prysznica :201431, to jego wzrok mówi wiele.
Spływaj bom groźny jak rekinio
:201486


Sorruś jako rekin prysznicowy! Piękne! :lol:
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości