OTW23-A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie gru 04, 2022 18:25 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Zimno ale woda nie zamarzła. Więc obchód skończyłam dość szybko bo targać wiader nie musiałam.
Kupiłam ponad 3kilo orzechów i na ten czas wiewióry zabezpieczone.
Przespałam prawie cały dzionek. Janusz w pracy więc spokój był. :mrgreen:
Ritunia "dziwnie" się zachowywała. Niby głodna a nie głodna. Kręciła się. Popijała często wodę. Danka dołożyła niepokoju każąc zwrócić na nią uwagę bo za bardzo tuli się. Boję się jej kuć. Wprost mam paraliż w ręku. Dałam jej deczko tolfiny w tabletce i nowo narodzony kot się stał.
Nie wiem jak opisać czułość jaką do Rituni czuję. I do Sorrunia. Kocham je wszystkie ale oni + Uliś wywołują we mnie całe pokłady czułości.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 04, 2022 19:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 874
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Pon gru 05, 2022 15:40 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Ciężko mi ostatnio pozbierać się w kawałek. Ciągle coś się dzieje. Nad ranem wpadłam stan paniki. I to taki ,że oddychać nie mogłam. Niby nic się nie dzieje. Koty chorują. Wydatki piętrzą się. Ludzie też chorują. Za miedzą wojna. Nie da rady o tym pomyśleć spokojnie ...
Coraz bardziej jestem zmęczona łażeniem do pracy czy kotów. Choć te ranne spacery lubię bardzo. Jednak gdy jest ciemno i zimno to jednak stresuję się okrutnie. Nie byłam nigdy strachliwa ale są dni gdy byle szelest mnie płoszy.
W świetle lampionka byle pędzony wiatrem liść wygląda jak stwór z horroru. Opadające zmarzliny deszczu łomoczą krzaki jak pociski strzelane z karabinu. Witkowate gałązki, bujane powiewem mają na pewno złe zamiary. Czepną się mnie i nie puszczą. :mrgreen: Ścięte mrozem liście spadają łamiąc swoje wnętrza. Aż dziwne, że tak delikatne materie wydają takie jękliwe odgłosy. Pnie drzew namokłe deszczem susząc się trzeszczą przeraźliwie. A gdy zetnie je szron wręcz jęczą. Jest przeraźliwie cicho. Ptaki już nie wydają odgłosów. Nawet kawki siedzą cicho wtulone w siebie.
A z drugiej strony jest pięknie. Szron osiadły na opadłych liściach i igliwiu skrzy się w słabym świetle. Ścięte jeziorka kałuż połyskują tajemniczo. Pięknie wygląda głóg. Ogołocony z liści, stoi rozczochrany ,z nagimi ramionami ustrojonymi czerwonym koralem. Białe kulki na krzewach wyglądają jak rozrzucone niedbale perły. A jagodziaki czarują czarnym, połyskliwym owocem. Nawet odsłonięte korzenie drzew mają swój urok. Jak tajemniczy istoty wyciągają ramiona by ...mi nogę podstawić. :mrgreen: Wiecie ,że wyrzucone śmieci (folia, butelki, opakowania...) gapią się świetliście w mroku. Nie raz zamierałam przygladajac się czy to nie pożeracz groźny czai się przy ziemi. czy za drzewem.
A w tym wszystkim jestem ja. W polarowych spodniach i znoszonej kurtce. Wytartej przez ciągłe wkładanie łap przez pręty. Przez plecakowe paski na pagonach. Na ramieniu (lub na szyi :twisted: ) wisi mi torba. Plecak obecny mam za mały więc chodzę jak wielbłąd przodogarbny. W rękach kiwają się mi wiaderka. Idę jak strach na wróble by cennej wody nie wylać. A butelki w plecaku telepią się piskliwym tarciem .Może mnie nie widać od razu ale słychać na pewno. Tylko ja rzężę rączką od pompy studziennej o tak wczesnej porze budząc najbliższe okna. Klnę gdy wdepnę w kolejną psią wydzielinę :mrgreen: Kiciam na całą okolice bo wydaje się ,że słyszę ciche miauczenie. Moje uszy strzygą wtedy na wszystkie strony wysłuchując dźwięków nocy. Ale tylko ja widzę nietoperka jak cichym lotem pikuje w dół. Słyszę popiskiwania małych sówek. Wiecie ,że one płaczą jak dzieci? Tylko ja, w zdjętych okularach bo parują, biorę od lat betonowy słupek za czekającego kota. Zawsze się nabieram. Jak to blondynka. :roll:
Gdyby nie było tak zimno ,gdybym nie karmiła kotów i nie kotów :? to by całkiem pięknie było.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon gru 05, 2022 18:03 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Asiu, twoje przemyślenia w punkt!!! Ja się boję jak idę po ciemku karmić koty. Wyglądam jak górnik z czołówką na głowie i kaloszach Darka :)

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto gru 06, 2022 13:05 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Dziś było fajnie. Niby ciemno i mokro ale powietrze było przytulnie "miłe". a kapiące krople z nieba nie wadziły. Nie lubię chodzić w kapturze i rękawiczkach. Ciągle mi wadzi ,zsuwa się, moknie. To samo rękawiczki. Cięgiem brudne i mokre. Zużywam je pasjami. Powinni mi dać abonament na wykup tanioch w "naszym" Społem. Mamy w swoim mieście taki twór. Kosztowały, takie mało atrakcyjne" 2,5 zeta. W tym roku nie pokazały się jeszcze. A jeśli nawet będą to już nie będzie tak atrakcyjnie cenowo :placz:
Popatrzyłam dziś na drapaki. Marne okrutnie. Poduszkom i hamakom już nic nie pomaga tak przesiąkły pierzem kocim. :placz: Szczególnie jeden, w przedpokoju jest mocno okaleczony. Sklecony z kilku części zdobytych przez gusiek1 okazał się być wyjątkowo udanym przybytkiem. Nigdy nie był w świetnej formie, nie gusuek1 :mrgreen: . Ale teraz trudno nazwać jego wygląd jakąś formą. :roll:
Zajrzałam na strony kocie. Są podobne. A nawet lepsze. Tylko te milion pieniążków :placz: Jakbym tak podliczyła, patrząc realnie te wszystkie gerberki, puszki, suche, żwirki, weta ...to byłby taki mebel osiągalny. Koty by schudły. :strach: Nie leczone miałyby mniejszy stres. Ritka miała by wybór. Żreć czy nie żreć wszystko. Wszystko to realne. Żyłyby oszczędniej w luksusowym drapaku. :smokin:
Ja to się boję zerkać na ceny. Nie tylko kocich delicji. To co się dzieje w sklepach przyprawia o zawrót głowy. Zwykła woda gazowana to teraz luksus. Makaron 8O powala ceną i spadającą gramaturą. Ser żółty to odlot. Myślę sobie, że mam jakieś sosy pomrożone to fasolkę "po bretońsku" upichcę. Opakowanie fasolki przyprawiło mnie o palpitację. Nie dość ,że małe to "kiedyś" za jedno kupiłabym 2. O koncentracie nie wspomnę nawet. Nie ma teraz oszczędnego żarcia. Zwykła biała kapusta zwala z nóg. A gdzie reszta? Gdzie w tym my? Gdzie mój drapak :placz:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 06, 2022 16:38 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Finansowo jest to paskudny czas :/ Nie wiem, czy korzystacie z wszelkich apek i w jakich sklepach robicie zakupy. Ale warto naprawdę je zainstalowac, mam carefoura, lidla, biedronkę i intermarche i naprawdę można fajne okazje znaleźć, wszystkie opcje typu ileś tam plus ileś tam gratis, znizki o 50%, kupony, to daje naprawdę dobre ceny, plus w apkach znacznie lepiej widoczne są wszystkie takie ogólne znizki w sklepach, niż np w gazetkach. Trochę to wymaga pilnowania, trochę inwestowania na zapas, ale ostatecznie się opłaca. Faktem jest też, że trzeba mieć te sklepy w zasiegu, o co w duzym mieście trudniej. Ja wszystkie mam maks 2km od domu, więc wyskoczenie po drodze z pracy, czy do pracy po drobne nawet zakupy, to drobiazg.

I tak pomyślałam, może chciałabyś spróbowac trochę renowacji tych drapaków? Mam spory worek słupków od drapaków, sizal praktycznie nienaruszony, moze pasowałyby na wymianę? Nie ma jednego standardu, są różnej grubości śruby, ale może a nuż? I tak będę słać paczkę do Ciebie, to mogę "odrobinę" większą posłać.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto gru 06, 2022 20:28 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Koleżanka powiedziała mi dziś, że wszystko z mężem kupują przez net. Ostatnio kapustę pekińską, bo była po 5 zł za kg. Kupili warzyw w necie za 60 zł 8O
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto gru 06, 2022 22:14 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Ja też mam różne apki i do tego zainstalowane na komputerze różne rabaty bo za zakupy na zooplusie mam dodatkowe zniżki.
Jak coś to objaśnie,instalacja łatwa a za poleconych też płacą :mrgreen: też staram się kupować jak najwięcej przez internet.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19459
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro gru 07, 2022 7:56 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wczoraj były Mikołajki. Idę więc ja sobie rano do pracy zastanawiając się , czy zasługuję na jakiś tantiem :wink: No i jest! Na fasadzie sklepu bilbord wisi ,że schab środkowy kosztuje 17,99. 8O Skręcam więc do sklepu licząc, że będzie. Kupię "sobie" zamrożę i będzie na święta jak znalazł. Nie to ,że jakoś uroczyście święta obchodzimy. Ale przed nimi w sklepie jest szaleństwo i trudno coś dostać. Trudno też dopchać się. Stać w godzinnych kolejkach by kawałek ochłapu na obiad dostać.
No więc sunę sobie ku wejściu gdy podjechało autko i stanęło cisnąć hamulce. Wysiadł z niego ... Święty Mikołaj 8O Poprawił brodę. Pasek u stroju też zacisnął. Młody był bo chudy. Albo kryzys dopadł też Mikołajowo. :placz: Sięgnął do wnętrza i wyciągnął worek z prezentami. Zarzucił na plecy i biegiem podążył ku blokowi jaki stoi w pobliżu. Rzucił mi uśmiech. :s3: :201443 Też rzuciłam. I nieśmiało wydukałam
a dla mnie?
Spojrzał na mnie uważnie. Srogo zmarszczył brwi. Jego oczy stały się poważne. Odezwał się piskliwym głosem ale z wielką powagą i smutkiem
Niegrzeczna byłaś :placz:
:s1:
I poleciał w swoją stronę.
.....
Schab był. Pewnie Mikołaj załatwił w ramach rekompensaty. Wychodząc zobaczyłam Mikołaja już bez brody i worka. Białe włosy brodziska dyndały mu w ręce.
Gdzie tak pędzisz Mikołaju?
A wiesz ile ja mam dzieci przed przedszkolem odwiedzić ?!

I pojechał!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro gru 07, 2022 8:58 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Asiu porządzę się jeszcze u Ciebie :mrgreen:
Dziewczyny,panowie też :mrgreen: jest fajny program gdzie skanuje się zakupy a za nie dostaje się punkty, które można wymienić na rózne towary albo kasę :mrgreen: skanujecie spożywkę,hemię i co najważniejsze żarełko dla zwierzaków :mrgreen: leki też możnai ludziowe i zwierzęce, prasę też.
Zajmuje 5 minut dziennie a są wymierne korzyści .
Apkę na telefonie się zakłada i przez telefon wszystko się robi.
Właśnie 350 będę zlecać :mrgreen: I tak robicie zakupy do domu więc jest podwójna korzyść, część zakupów jest darmo :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19459
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro gru 07, 2022 20:37 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

"Wpadłam" dziś na Janusza Radka. Tyle lat mija a ja płaczę przy groszkach, kiedy umrę... Śmiać się potrafię przy Romanie...
Aż mnie ściska. Gdzieś tam. Głęboko.
Uwierzycie, że zachłystuje się łzami gdy go słucham?!
Głupie, co nie?!
Wiem, mam chandrę .
Tym większą, że był Radek w Warszawie w listopadzie. Przegapiłam.
Nie wiem co bym wybrała. Radka czy np gerberki. Tylko nie dałam sobie wyboru.
Strasznie, ale to strasznie strasznie chciałabym posłuchać go znów na żywo.

Pocieszyć mnie może Stare Dobre Małżeństwo i Bieszczadzkie anioły.
Choć przy tym też ryczę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw gru 08, 2022 2:14 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Nie nazwałabym tego chandrą :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw gru 08, 2022 8:12 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Coś dziś piszczało przy kotłowni. Wczoraj wydawało mi się ,że słyszę. Dziś jestem pewna. Obeszłam okolicę. Zajrzałam pod auta. Wlazłam na teren i przeszukałam budki. Marnie coś widać przy czołówce ale starałam się. Wiem ,że brak duszyczki piszczącej nie gwarantuje ,że jej nie ma. Po prostu może nie znalazłam. Zadzwoniłam do Ani by za dnia po zerkała. Idąc do pracy też poszłam sprawdzić. Teraz nie daje mi to spokoju.
Z drugiej strony przewrażliwiona jestem. W każdym jęku silnika, drzewa czy kwileniu ptaka ... słyszę kota :roll: Szukam, chodzę jak kretynka w koło, wołam...Cieszę się, że nie znajduję. Ale i martwię się bo może przegapiłam.

Sorrek coś słabuje po tym przeziębieniu. Strasznie się klei. A z drugiej strony izoluje. Lubi siedzieć w brodziku. Chłopak ma zdecydowanie dość podawania leków. Znika gdy są godziny ordynowania. Nie zmuszam go. Nie będę wyciągać i ścigać. Trudno. Z drugiej strony jak tak marnie się czuł nie robił uników. Wrócił do swego zwyczaju robienia słupka , opierania jedynej łapeczki na rączce piecyka i szukaniu kontaktu. Gdy udaję ,że nie widzę to gada, gada i mantyczy. Gdy już złapie kontakt, ton wypowiedzi się zmienia. Trzeba kucnąć, objąć go tak by mógł się rozluźnić, utulić i całować głowinę. Jeszcze specjalnie ją nadstawia. Teraz ja muszę szeptać mu czułości. Widać ,że lubi to. Gdy jestem cicho to mnie smyra i zwraca uwagę.
To taki cudny kot.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw gru 08, 2022 11:52 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

ASK@ pisze:Pocieszyć mnie może Stare Dobre Małżeństwo i Bieszczadzkie anioły.
Choć przy tym też ryczę.


Asiu, popatrz na stronę SDM, mają trasę koncertową (w lutym będą w Gdańsku), na razie nie widzę Warszawy, a najbliższe miejsca to Kutno i Piotrków, ale dodawane są nowe plany koncertowe, może akurat się trafi?
(też przy nich płaczę)
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 668
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Czw gru 08, 2022 14:23 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Agnieszka- pisze:
ASK@ pisze:Pocieszyć mnie może Stare Dobre Małżeństwo i Bieszczadzkie anioły.
Choć przy tym też ryczę.


Asiu, popatrz na stronę SDM, mają trasę koncertową (w lutym będą w Gdańsku), na razie nie widzę Warszawy, a najbliższe miejsca to Kutno i Piotrków, ale dodawane są nowe plany koncertowe, może akurat się trafi?
(też przy nich płaczę)

Patrzyłam. Nie ma ich.
Oni swego czasu nawet w Otwocku byli. Tutaj chodziłam na koncert. Dosłownie na piechtę. Sama gdy facet nie mógł. Ale teraz omijają nas z daleka. To nie muzyka kościelna :mrgreen:
Choć sporo osób przyszło. Stali pod ścianami, siedzieli na podłodze, na parapetach. Szczególnie młodych i strasznie mnie to ucieszyło. Darliśmy się na całą salę śpiewając z nimi. Mają wielkie poczucie humoru. Było więc i radośnie i łzawo.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości