OTW23-A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro cze 07, 2023 11:04 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Trafiłam na relację ratowania schroniska zalanego przez wodę z przerwanej tamy na Ukrainie. Wprost oddychać ze zgrozy nie można. Biedne zwierzęta. Biedni ludzie. Biedna przyroda.
Co te dranie czynią!!! to jest wprost nie wyobrażalne. Zgotować taki okropny los człowiekowi i przyrodzie.
Wojna i jej skutki są straszne. Tyle cierpienia.!!!
Tym bardziej "cieszę" się ,że byłam na marszu. To także był protest przeciwko wojnie, wyprowadzeniu nas z Unii, zamknięciu Polski na świat i pogrążeniu w ciemnocie, okrucieństwie...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro cze 07, 2023 12:13 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

ASK@ pisze:Tym bardziej "cieszę" się ,że byłam na marszu. To także był protest przeciwko wojnie, wyprowadzeniu nas z Unii, zamknięciu Polski na świat i pogrążeniu w ciemnocie, okrucieństwie...

Mnie duma rozpiera, zdycham do dziś ale jak szczęśliwie :mrgreen: :1luvu: :1luvu:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19484
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro cze 07, 2023 12:25 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

ASK@ pisze:Trafiłam na relację ratowania schroniska zalanego przez wodę z przerwanej tamy na Ukrainie. Wprost oddychać ze zgrozy nie można. Biedne zwierzęta. Biedni ludzie. Biedna przyroda.
Co te dranie czynią!!! to jest wprost nie wyobrażalne. Zgotować taki okropny los człowiekowi i przyrodzie.
Wojna i jej skutki są straszne. Tyle cierpienia.!!!
Tym bardziej "cieszę" się ,że byłam na marszu. To także był protest przeciwko wojnie, wyprowadzeniu nas z Unii, zamknięciu Polski na świat i pogrążeniu w ciemnocie, okrucieństwie...

Zoo w Nowej Kachovce zostało od razu zalane ponad 300 zwierząt się tam potopiło. Trwa ratowanie ludzi i zwierząt na stronie ukraińskiej. Na terenach okupowanych ludzie są zostawieni sami sobie. W wielu miejscach dużo wcześniej skonfiskowane zostały łodzie , część miejscowości jest odcięta od jakiejkolwiek pomocy przez ruskie wojsko - z obawy przed sabotażystami. Ludzie żegnali się z krewnymi przez komunikator, szykując się na śmierć :placz:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro cze 07, 2023 13:56 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Alienor pisze:
ASK@ pisze:Trafiłam na relację ratowania schroniska zalanego przez wodę z przerwanej tamy na Ukrainie. Wprost oddychać ze zgrozy nie można. Biedne zwierzęta. Biedni ludzie. Biedna przyroda.
Co te dranie czynią!!! to jest wprost nie wyobrażalne. Zgotować taki okropny los człowiekowi i przyrodzie.
Wojna i jej skutki są straszne. Tyle cierpienia.!!!
Tym bardziej "cieszę" się ,że byłam na marszu. To także był protest przeciwko wojnie, wyprowadzeniu nas z Unii, zamknięciu Polski na świat i pogrążeniu w ciemnocie, okrucieństwie...

Zoo w Nowej Kachovce zostało od razu zalane ponad 300 zwierząt się tam potopiło. Trwa ratowanie ludzi i zwierząt na stronie ukraińskiej. Na terenach okupowanych ludzie są zostawieni sami sobie. W wielu miejscach dużo wcześniej skonfiskowane zostały łodzie , część miejscowości jest odcięta od jakiejkolwiek pomocy przez ruskie wojsko - z obawy przed sabotażystami. Ludzie żegnali się z krewnymi przez komunikator, szykując się na śmierć :placz:

Straszne. To za małe i za słabe słowo. W zoo tylko łabędzie i kaczki przetrwały.
qrestwo i tyle.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw cze 08, 2023 21:36 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

To jakiś koszmar dla ludzi i zwierząt. Relacje filmowe porażają ogromem nieszczęścia. Czasem się wstydzę, że bywam smutna i niezadowolona....
a wokoło takie dramaty.

aga66

 
Posty: 6126
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw cze 08, 2023 21:59 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

aga66 pisze:To jakiś koszmar dla ludzi i zwierząt. Relacje filmowe porażają ogromem nieszczęścia. Czasem się wstydzę, że bywam smutna i niezadowolona....
a wokoło takie dramaty.

A ruskie do wolontariuszy i ewakuowanych strzelają, trwa ostrzał artyleryjski.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 09, 2023 6:38 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

To zbrodniarze są

aga66

 
Posty: 6126
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie cze 11, 2023 9:01 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Alienor pisze:
aga66 pisze:To jakiś koszmar dla ludzi i zwierząt. Relacje filmowe porażają ogromem nieszczęścia. Czasem się wstydzę, że bywam smutna i niezadowolona....
a wokoło takie dramaty.

A ruskie do wolontariuszy i ewakuowanych strzelają, trwa ostrzał artyleryjski.

Okradają też zalane domy.
Kacapy zawsze z wyjątkami byli bandytami i to się długo nie zmieni.
Taka mentalność.
Wczoraj rozwalił mnie filmik faceta głaszczącego kurę, który mówił że siedziały wysoko i się uratowały.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19484
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie cze 11, 2023 12:00 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Wojna to tragedia. Tylko doopki ją popierają. Ruscy, za czasów wojny, były złem. Babcia i mama opowiadały. Babcia podkreślała, że trzeba było chować dziewczynki. Że ciągnęli ze sobą wszystko co w łapy wpadło. Zostawiając gołe wsie i zgwałcone kobiety.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 11, 2023 12:13 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

ASK@ pisze:Wojna to tragedia. Tylko doopki ją popierają. Ruscy, za czasów wojny, były złem. Babcia i mama opowiadały. Babcia podkreślała, że trzeba było chować dziewczynki. Że ciągnęli ze sobą wszystko co w łapy wpadło. Zostawiając gołe wsie i zgwałcone kobiety.

Tak samo u mnie babcia opowiadała jak przebrała ciocię za babcię i do łózka wsadziła jak weszli skurwiele to mówiła że staruszka chora leży. Dobrze że bydlaki nie sprawdziły.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19484
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pon cze 12, 2023 8:07 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

meg11 pisze:
ASK@ pisze:Wojna to tragedia. Tylko doopki ją popierają. Ruscy, za czasów wojny, były złem. Babcia i mama opowiadały. Babcia podkreślała, że trzeba było chować dziewczynki. Że ciągnęli ze sobą wszystko co w łapy wpadło. Zostawiając gołe wsie i zgwałcone kobiety.

Tak samo u mnie babcia opowiadała jak przebrała ciocię za babcię i do łózka wsadziła jak weszli skurwiele to mówiła że staruszka chora leży. Dobrze że bydlaki nie sprawdziły.

babcia opowiadała, że kradli wszystko. Ciągnęli brudni wszystko ze sobą co zrabowali. W tym zwierzęta typu krowy i takie tam. Wszystko chude i zaniedbane. Bo nie było warunków do ich utrzymania. A może i wiedzy jak to czynić. Babcia twierdziła ,że część z nich to "wiocha głęboka" i analfabeci. Dla nich wszystko miało wartość. I to wszystko co zdobyli to do domów chcieli chyba dotargać. Szli ,wielu, bezwiednie bo ich zwerbowano. Ludzie różni . Cały przekrój "gatunkowy". Często ciągle pijani. Bo o ile nie było żarcia to alkohol zawsze był.
Babcia zawsze powtarzała ,że bardziej bali się ruskich niż Niemców.
Choć babcia Helena mało mówiła. Nie była wylewna. Nie wiem czy dlatego ,że taka się urodziła. Może co niektórzy pamiętają gdy pisałam na wątku ,że uważana była za "cholerę". Ale najprzystojniejszy facet w okolicy zabiegał o Nią. Wzięli ślub. Na zdjęciach to radosna młoda kobieta. Szczęśliwa. Wojna i śmierć męża na pewno zostawiły w niej trwały ślad.

Kochani dziękuję za wpłaty. :1luvu: Kupiłam żwirek i felixy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 12, 2023 18:48 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Mi też Tata powtarzał, że ruscy bywali gorsi od Niemców. Nasi "wyzwoliciele" :(

aga66

 
Posty: 6126
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto cze 13, 2023 0:59 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Trzymajcie się mocno!
Moja babcia, już nieżyjąca, zawsze przeżywała bardzo 1 września i 17 września. Urodziła się we Lwowie i tam wychowała.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto cze 13, 2023 7:06 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 875
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Wto cze 13, 2023 7:38 Re: OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Zrobiło się zimno i mokro. Już w nocy było wiadomo ,że coś się dzieje bo ptaki oszczędne były w wydzieraniu się. Nad ranem, zdziwiona ,że nadal ciemnawo usłyszałam krople uderzające w liście. Jaki to piękny dźwięk. Szemranie jakie dochodzi ze spadającej wilgoci. Z listka na listek. Z łodyżki na łodygę. Na konar. Ciurkają aż dotkną ziemi z rozpryskiem. Zmokłam gdy poszłam do kotów. kaptur momentalnie przyległ mi do kudłów i przykleił się :mrgreen: Znaczy żelu dostatek było. Kajutek czekał. Spokojny bo mu sroki dania nie ukradną. Doroślaki uczą swoje dzieci ,że "socjal" :strach: jest i wśród ptaków. :strach: Trzeba tylko na wydzierać się, nastraszyć, namachać skrzydłami i taki Kajtek spitala od "talerza". A zadowolone darmozjady wcinają na murku wszystko co jest. Do ostatniego okruszka.
Wiewiórek też nie było. I grzywaczy. Za to idąc puściusieńką ścieżką rowerową zauważyłam z dala kłąb leżący na niej. Zawsze martwieją mi ręce i nogi bo myślę o tym ,że jakieś zwierzę tam leży. Przyspieszyłam kroku. Biegusiem, biegusiem. Coraz bliżej. A to ...jakaś bluza zwinięta. Ktoś zgubił. Uff. Jaka ulga. Mózg już pracować zaczął co by było gdyby. Postanowiłam nie cofać się. Tylko zatoczyć koło. Po drugiej strony jest marny las. Niski ale dość gęsty. Obok murek i budynek. Przy wybitym czasem murku biegnie ścieżka. zauważyłam ruch. No, kurna co znowu. Rowerzysta? Ale dziwny by był bo ciągnący się w zgarbieniu po ziemi. A to ...duża dorodna dzikowa kobietka. Chyba kobietka. Bo szybko zniknęła w półmroku za sadzeń. Jaka przyroda jest mądra dając swoim podopiecznym taki dar! Gdyby nie jej ruch nie zwróciłabym uwagi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości