OTW23-Sorreczek(*)A życie prozaicznie się toczy:(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lis 27, 2022 19:26 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

mir.ka pisze:
ASK@ pisze:Mała Iga dziś, przy karmieniu, cały czas stała przytulona do nogi. Wzruszyłam się ale i cholernie wkurzyłam.
Qrwa maciorka, nie potrzeba mi oswojonej kotki.



Może cos jej dolega? tfu tfu odpukać

Nie daje mi spokoju jej zachowanie. Ale nie wygląda na chora. Oby! Proces zmian w małej zachowania postępował powoli. Powoli.
Ciągle czuję jej drobne ciałko, ciepłe i miękkie, wtulone w spodnie. Ledwo się powstrzymałam by ręki nie wyciągnąć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 27, 2022 19:31 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Asiu, ja też dokarmiam takiego buraska. Ociera się o nogi a mnie rozpacz ogarnia. Nie wiem czy on ma dom, wygląda ładnie, karmię go 2 razy dziennie ale na pewno nie czuje się dopieszczony :(

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie lis 27, 2022 20:36 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

aga66 pisze:Asiu, ja też dokarmiam takiego buraska. Ociera się o nogi a mnie rozpacz ogarnia. Nie wiem czy on ma dom, wygląda ładnie, karmię go 2 razy dziennie ale na pewno nie czuje się dopieszczony :(

Igunia to urodzona na wolności kotka. Jest ponad rok w naszej okolicy. Urudzona przez podrzucona kocice, którą zabił samochód.
Nie weszła do łapki gdy była dzieckiem. To siostra Fibusia. Zawsze bardzo ostrożna i płochliwa. W tym roku udało się ją złapać i przeprowadzić kastrację aborcyjną. Od kilku tygodni zmienia się i to mnie martwi.
Jestem pewna, że nigdy nie miała domu i właściciela.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lis 28, 2022 8:47 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Dziś powtórka z tulenia była . Tak na mnie czekała, tak kręciła się pod nogami gdy szłyśmy do stołówki, że prawie ją zdeptałam. A potem stała wtulona w łydki.
Buni nie było.
Obce oczy świeciły się w dali.
Jeże śpią. Pierdolniku brak.
Sorrek źle się czuje.
Autko nam padło.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lis 28, 2022 13:35 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Potrzymam za całokształt :ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Wto lis 29, 2022 8:02 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Koleżanka zamawiała leki z apteki Gemini i przy okazji ja zerknęłam na Gerberki. Były za 3,99 zł 8O W Rossmanie 5,39. W Markecie 6,50 8O . Bez zastanowienia zamówiłam 50 sztuk. By było już na grudzień dla Ritki. Nie wiem czy mleka starczy ale to już zerknę po pensji. Te koty puszczą nas z torbami. Szczególnie ona.
Trzeba już myśleć o zastojach świąteczno-noworocznych. Przede wszystkim żwirek, suche, puszki, leki ... nerki i wątróbka...
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc jaka spływa. :1luvu:

Dziś jest zimno. Sucho ale zimno. Co prawda woda nie zamarzła.
Niech tak zostanie :kotek:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lis 29, 2022 10:57 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

ASK@ pisze:Koleżanka zamawiała leki z apteki Gemini i przy okazji ja zerknęłam na Gerberki. Były za 3,99 zł 8O W Rossmanie 5,39. W Markecie 6,50 8O . Bez zastanowienia zamówiłam 50 sztuk. By było już na grudzień dla Ritki. Nie wiem czy mleka starczy ale to już zerknę po pensji. Te koty puszczą nas z torbami. Szczególnie ona.
Trzeba już myśleć o zastojach świąteczno-noworocznych. Przede wszystkim żwirek, suche, puszki, leki ... nerki i wątróbka...
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc jaka spływa. :1luvu:

Dziś jest zimno. Sucho ale zimno. Co prawda woda nie zamarzła.
Niech tak zostanie :kotek:

4.99.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto lis 29, 2022 15:20 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

meg11 pisze:
ASK@ pisze:Koleżanka zamawiała leki z apteki Gemini i przy okazji ja zerknęłam na Gerberki. Były za 3,99 zł 8O W Rossmanie 5,39. W Markecie 6,50 8O . Bez zastanowienia zamówiłam 50 sztuk. By było już na grudzień dla Ritki. Nie wiem czy mleka starczy ale to już zerknę po pensji. Te koty puszczą nas z torbami. Szczególnie ona.
Trzeba już myśleć o zastojach świąteczno-noworocznych. Przede wszystkim żwirek, suche, puszki, leki ... nerki i wątróbka...
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc jaka spływa. :1luvu:

Dziś jest zimno. Sucho ale zimno. Co prawda woda nie zamarzła.
Niech tak zostanie :kotek:

4.99.

To była chwila to 3,99 zeta. I oby spełniła się w ilości Gerberów. Na fakturze mam 3,99. Gdyby dało radę więcej to bym też wzięła ale nie wpuściło nas. Widać trzeba zaglądać co dzień a nawet kilka razy dziennie.
Z tego wszystkiego zapomniałam podkładów kupić Babci Kasi. Niestety, kocica utrzymuje swoje preferencje lania na nie. A tak obiecująco się zaczęło. Wiem, może być chora. Tylko tak dzikiego kota nie jestem w stanie leczyć, podać leków a przede wszystkim zdiagnozować bez pełnej pacyfikacji. Nie wiem, mam takie obawy, że to trauma związana z jej leczeniem ( siatka, łapanie, kucie...) spowodowało cofniecie się. Ona bardzo się mnie boi. tak sobie zasłużyłam na sympatię :roll:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lis 30, 2022 0:10 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Aż mi się serce ścisnęło, kiedy czytałam o oswajającej się wolnej kici. Asiu :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro lis 30, 2022 8:24 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

MalgWroclaw pisze:Aż mi się serce ścisnęło, kiedy czytałam o oswajającej się wolnej kici. Asiu :(

Oj, ciężko jest. Biegnie przede mną i pokłada się pokazując białe stringi. Potem klei się do nogi. Dużo gada.
Bunia też się tuli ale tylko w lesie. W innych rejonach omija mnie łukiem.
Kajtek kotłowniany też się oswajać zaczął ale teraz, jak trafili bezdomni "do niego" :wink: zaczął mnie unikać. I dobrze.
Stefuś też łasi się.
Straszne to wszystko gdy koty zaczynają reagować przyjaźniej na człowieka . Zawsze były przywykłe do karmiciela. Ale niektórym to odbija totalnie i postanawiają zmienić się . Szczególnie zimą jest trudno patrzeć na takie miluski.

Chyba jakiś zabłąkany jeż nie śpi. Pod kopułką mu się poprzewracało. Widzę po chrupach i zostawionych odchodach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lis 30, 2022 23:39 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Wszystko inaczej :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw gru 01, 2022 11:55 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Dostałam pensyjkę. Postanowiłam po zerkać na felixy. Zaraz święta, braki w sklepach, potem równie źle w nowy rok jest. Nie chcę by koty zostały bez niczego. I przeżyłam szok totalny. :strach: Nie dość ,że niczego nie ma. :placz: Wykupione. Widać nie tylko ja wpadłam na taki pomysł. To jeszcze ceny zwaliły mnie z nóg. Od ostatniego zamówienia minęło nie cały miesiąc a wszystko wzrosło o 30-40 złotych. 8O
Qrwa, nie ma szczepionek, leków, zakazy wystawiania tańszych odpowiedników ludzkich kotom. Nie ma i ludzkich specyfików. Nie ma żwiru (uff, mam zapas) , gerberki windują się na Himalaje. Żarcie nasze też drogie jak piorun. Ja zjem ,nie tani chleb, z niby masłem, ale kot? Orzechy wiewiór już ponad dychę. Takie marniejsze. Bo te pokaźne to 20-25 złotych. Słonina dla ptaków i zwierząt nie dość ,że "chuda" z wyglądu to też kosztuje majątek. Chuda to nie znaczy mięsna. Podeszwa moich zdartych butów jest grubsza niż ona. Sikora jednym pacnięciem dzioba drobnego robi dziurę na wylot. Zaraz się zrywa i tarza w ziemi. Kupuję zawsze "stare" banany, owoce i warzywa ptakom i zwierzakom leśnym. Teraz to majątek i tak kosztuje.
Jest strasznie.
Martwię się okropnie.
Adopcje stoją. Nie dziwię się. Ludzie boją się o siebie. O przyszłość. Ja też się boję.
A Iga dziś biegi za mną na ulicę urządziła. Musiałam nastraszyć ją okrutnie by zawróciła. Wyraz jej oczu, ustawienie ciałka pokazywało ,że jest okropnie zdziwiona i wystraszona. Stała i patrzyła za mną. taka skulona. Poryczałam się.

Ktoś zapierdoli* ptasie wiadra.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw gru 01, 2022 22:08 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Jest źle. Ceny poleciały w górę jak głupie. Te same zamówienia, żarcie, żwirek, suche - kupowane co parę tygodni, za każdym razem kosztują więcej. Nie mówiąc już o jedzeniu specjalistycznym. Ludzkie żarcie - masz rację, można łatwiej dopasować i zaoszczędzić, jesteśmy wszystkożercami. Taki mem gdzieś widziałam, już nie znajdę teraz, ale idea była taka, że prawdziwy dobrobyt jest wtedy kiedy jadłospis na następny dzień wybiera się wedle własnych chęci a nie promocji w supermarkecie. Tiaa. No i co zrobić. Nie idzie się nie martwić.
Trzymaj się - i trzymajmy się wszyscy
Obrazek

Agnieszka-

Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Od: Wto sty 17, 2006 16:27
Lokalizacja: 3miasto lub koniec swiata (Umea)

Post » Pt gru 02, 2022 8:23 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Pt gru 02, 2022 11:20 Re: OTW23- Cienie i blaski :(

Dzięki Cioci Ani mamy 4 puszki mleka dla Drogiej Rity.
:201494
Są i gerbery w zapasie. Ritka zabezpieczona na jakiś czas.
Dzięki Waszej pomocy, za którą dziękuję ślicznie :201461

Promocje to święta rzecz w obecnych czasach. Kupuję gdy trafię i ew mrożę dzieląc na porcje, takie akuratne dla ludzi na jedną zupę czy obiad.
Z kotami nie da rady. Nie kupię wagonu nerek bo nie mam gdzie upchać. Jeśli jest mróz to za oknem mogę potrzymać zapas świąteczny. Jak nie ma zimna to wszystko do wyrzucenia. Nie wytrzyma.
Suche, puszki, felixy... Owszem niby można zgromadzić. Ale gdzie wszystko upchać? I tak wyglądamy jakbyśmy z domu magazyn zrobili.
Zimno. Woda zamarznięta.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości