Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT !!!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt kwi 22, 2022 10:50 Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT !!!

Pela i Fredzia.
Dwie siostry seniorki, które przeżyły całe życie ze swoją opiekunką seniorką.
Pani zmarła w styczniu 2021 i od tego czasu kotki są same ... Przez kilka miesięcy mieszkały w domu, jesienią zostały wyprowadzone do piwnicy domu (z opcją wyjścia do ogrodu). Od kilku tygodni z powodu przygotowania domu na sprzedaż zostały wyprowadzone poza dom, do budynku gospodarczego. Za chwilę trafią do mnie ... Rodzina nie jest zainteresowana pomocą starszym kotkom

Kotki mają 16 lat, są wysterylizowane.
Pela (czarna) jest po poważnym wypadku w młodości, czego pozostałością jest języczek na wierzchu i trochę nie domykająca sie szczęka (miała nawet wątek na miau - ratowanie po wypadku też wtedy spadło na mnie ...).
Jest spokojnym kotem, chętnie spędza czas przy człowieku/na człowieku. Fredzia jest bardziej niezależna i potrzebuje czasu żeby podejść do ludzia. Obie przesypiały noce w łóżku przy boku swojej pani, do samego końca ...

Szukam domu dla kotek - wspólnego, spokojnego.
Choćby domu tymczasowego ...
Będą pod moją opieką (finansową) do końca swoich dni, lepiej dla nich jednak będzie zamieszkanie w innym domu niż mój (w którym mieszka juz sporo kotów).

To idealna opcja dla starszych ludzi, którzy boją się dać dom kotom z różnych względów. Proszę o opiekę nad nimi - nakładanie jedzonka, sprzątanie kuwet i głaski, resztę ja zapewniam (dostawę jedzenia, żwirku, wyposażenie i opiekę weterynaryjną).

Idealnie byłoby jakby znalazł sie taki dom w Poznaniu i okolicach - w takiej sytuacji mogę w każdej chwili podjechać i pomóc. Oczywiście może być dom gdziekolwiek, ale wtedy opieka weterynaryjna z mojej strony będzie polegała na finansowaniu.
Dowiozę wszędzie!

Fotki na razie z ich domu z "dobrych czasów"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń


Post » Sob kwi 23, 2022 6:35 Re: Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT

To jest koszmar dla tych kotków. Mam nadzieję, że znajdą spokojną przystań.

aga66

 
Posty: 6124
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw maja 26, 2022 8:28 Re: Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT

Dziewczynki od wczoraj są u mnie. Na razie w klatce - tylko tyle mogłam im na starcie zaoferować.
Wystraszone, nie wiedzą co sie stało. Na szczęście Pela ładnie wcina, Fredzia też po wczorajszym wstrząsie już dziś się ogarnęła i troche zjadła. Obie mruczą przy głaskaniu :D
Są trochę zaniedbane, Pela ma zrudziałe futerko, obie mają futra matowe i twarde w dotyku.
Na razie staram sie jak najmniej do nich zaglądać, żeby mogły w ciszy i spokoju przyzwyczaić się do miejsca.

Nie mają już dokąd wrócić - dzisiaj ich dom został oficjalnie przekazany nowym właścicielom ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń


Post » Pon maja 30, 2022 10:43 Re: Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT

Zapraszam na bazarek z kocimi gadżetami :kotek:

viewtopic.php?f=20&t=214354
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 30, 2022 11:24 Re: Pń : Pela i Fredzia, staruszki po zmarłej - DS, choć DT

Już coś wybrałam dla mojego Miszy, który uwielbia tory z piłeczkami.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości