Zorka i Lulu - dwie bardzo pozytywne i kochające się kotki

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw cze 10, 2021 18:41 Zorka i Lulu - dwie bardzo pozytywne i kochające się kotki

Zorka i Lulu szukają wspólnego domu

Obrazek Obrazek

Można by napisać o nich książkę. O historii ich przyjaźni i krętej ścieżce na szczyt góry, jakim jest zaufanie człowiekowi. Ich nieidealnych charakterach, ale przy tym niepodważalnym uroku i o milionie kreatywnych pomysłów, na jakie wpadają każdego dnia. Planach podboju świata, które nieustannie - zwłaszcza Zorka - obmyślają. I o tym ile potrafią wnieść do życia pozytywnej energii i śmiechu.

Trafiły do schroniska osobno, nie znały się wcześniej. Po kilku miesiącach zamieszkały razem w jednej klatce. Lulu straciła mamę i potrzebowała towarzystwa, a Zorka rozpadała się w samotności. Okazało się, że ta znajomość zapisana była w gwiazdach - od razu pokochały się jak siostry i stały nie do rozdzielenia.

Lulu to śmieszek z ostatniej szkolnej ławki, z głową pełną kolorowych kwiatków i chochlików. Jest bardzo kreatywna - potrafi dostrzec potencjał na zabawkę w nawet najzwyklejszym drobiazgu, lubi przeglądać się w lustrze i wierzy, że jest Batmanem, a kursor myszki na ekranie to znak, że czas ratować świat przed nudą. Za jedzenie oddałaby nawet trzecią nerkę, dlatego do jej serca droga wiedzie przez pierwszy i drugi żołądek. Jest ciekawska, zainteresowana ludźmi, trzyma się zawsze blisko, a w chwilach zapomnienia pozwala się głaskać i mruczy, a nawet sama doprasza uwagi, przychodząc na kanapę i wpraszając się na film. Staje się coraz kochańszym kotem.

Zorka ma swój świat, swoje kolorowe kredki i - najważniejsze - swoją Lulu, cała reszta jest nieważna i niepotrzebna. Żyje trochę obok ludzi, bardzo powoli przekonuje się do człowieka, tkwi w niej dużo lęku i dystansu. Jest tą stateczniejszą, kocim filozofem, Mózgiem w duecie Pinky i Mózg. W planach podboju świata to ona obmyśla każdy następny krok, obserwuje i nadzoruje, działanie powierzając roztrzepanej, ale pełnej zapału Lulu. Jej ulubionym zajęciem w wolnych chwilach jest zwijanie w kłębek dywanu, obserwowanie ptaków za oknem i przytulanie się do przyjaciółki.

Obie kotki są płochliwe (choć Lulu zaskakuje każdego dnia coraz większą śmiałością) i wymagają jeszcze wiele pracy. Wiele cierpliwości i zrozumienia. Nie wiemy co przeszły, być może ktoś kiedyś mocno je skrzywdził. Mają przed sobą długą drogę.
W schronisku nikt ich nie chciał. Dwie strachliwe kotki, wbite w kąt nie podbiły niczyjego serca. Dodatkowo Zorka kuleje na jedną łapkę (i tak już jej zostanie, jest to stary uraz, w niczym jednak jej to nie przeszkadza) - wystarczyło, by ich szanse na adopcje zmalały jeszcze bardziej.
Trafiły do domu tymczasowego. Przebywają w Bytomiu. Tutaj oswajają się i przekonują do ludzi - zwłaszcza Lulu. Są naprawdę cudownymi kotkami, nawet z tymi nieidealnymi charakterami, lękami i dystansem jaki utrzymują. Swoją obecnością rozświetlają dom, mają w sobie bardzo dużo uroku i jest z nimi śmiesznie. Moglibyśmy opowiadać o nich bez końca.

Kotki szukają odpowiedzialnego, kochającego domu, który będzie cierpliwie walczył o zdobycie ich zaufania i podbicie serca, ale i zaakceptuje je takimi jakimi są. Wspólnego, bo nie można ich rozdzielić. Uwielbiają się razem bawić, przytulają się do siebie, wspierają we wszystkim. Zwłaszcza dla Zorki obecność Lulu jest bardzo ważna.
To nie są łatwe koty. Ale to niezwykłe koty:) Dla niezwykłej osoby, niezwykłego domu!
Mają około 2 lat, są dwukrotnie zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane i wysterylizowane. Zorka pomimo niesprawnej łapki (stopy) porusza się całkiem sprawnie, nie wskakuje tylko na wyższe powierzchnie i meble.
Lulu ma czarny pyszczek, Zorka więcej białego.

Wymagania:
Kotki szukają domu niewychodzącego (warunek konieczny). Wymagane jest osiatkowanie balkonu, jeśli jest oraz zabezpieczenie okien. Przy adopcji podpisywana jest umowa adopcyjna oraz przeprowadzana wizyta przedadopcyjna.
W razie zainteresowania, zapraszamy do kontaktu: 690 677 824 (w tygodniu proszę dzwonić po 18) / domtymczasowybytom@gmail.com


Obrazek Obrazek

Misia.

 
Posty: 212
Od: Nie gru 14, 2014 22:49Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości