Koty z Hucianego Grodu cd. Frodo wrócił.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto paź 26, 2021 17:10 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Taka tabliczka nie ma mocy prawnej, że się tak wyrażę. Mogłabym umieścić "Zakaz noszenia czerwonych skarpetek" i byłoby to samo. Oczywiście, że obrzydliwe jest wyrzucanie resztek jedzenia, spleśniałego chleba...itd. Ja to sprzątam, chociaż się brzydzę :evil: Podobnie z wodą, która jest brudna, zielona od glonów, w zardzewiałych garnku. Daję ptakom ziarno i ono znika błyskawicznie, nie zostaje ani ziarenko. Miska z wodą też jest czysta i staram się, aby była w jakimś neutralnym kolorze, żeby nie rzucała się w oczy. Woda być musi, bo wszędzie beton, nie ma kałuży i usuwanie takich misek jest okrucieństwem.

Niestety prawie wszędzie jest to samo tzn wyrzucanie splesnialego pieczywa, ludzie kupują za dużo i najprościej to dać biednym ptakom chociaż wiedzą że takie jedzenie jest zabójcze. Nie kupią ziarna bo szkoda im pieniędzy ale marnotrawić jedzenie to nie szkoda. Ostatnio u mnie na trawniku był wylany barszcz ukraiński 8O :|

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 26, 2021 22:37 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Gosiagosia pisze:
ewar pisze:Taka tabliczka nie ma mocy prawnej, że się tak wyrażę. Mogłabym umieścić "Zakaz noszenia czerwonych skarpetek" i byłoby to samo. Oczywiście, że obrzydliwe jest wyrzucanie resztek jedzenia, spleśniałego chleba...itd. Ja to sprzątam, chociaż się brzydzę :evil: Podobnie z wodą, która jest brudna, zielona od glonów, w zardzewiałych garnku. Daję ptakom ziarno i ono znika błyskawicznie, nie zostaje ani ziarenko. Miska z wodą też jest czysta i staram się, aby była w jakimś neutralnym kolorze, żeby nie rzucała się w oczy. Woda być musi, bo wszędzie beton, nie ma kałuży i usuwanie takich misek jest okrucieństwem.

Niestety prawie wszędzie jest to samo tzn wyrzucanie splesnialego pieczywa, ludzie kupują za dużo i najprościej to dać biednym ptakom chociaż wiedzą że takie jedzenie jest zabójcze. Nie kupią ziarna bo szkoda im pieniędzy ale marnotrawić jedzenie to nie szkoda. Ostatnio u mnie na trawniku był wylany barszcz ukraiński 8O :|

Wydaje mi się, że tez nie wiedzą, że ptakom nie daję się chleba.Wszedzie nawet na obrazkach widac np. pani, dziecko chlebek i kaczki lub inne ptaki. Ludzie tak się przyzwyczaili. to tak jak z mlekiem i kotami, niektórzy daliby sobie głowę obciąć, że kot może pic mleko od krowy.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Śro paź 27, 2021 7:16 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Brak słów :(
Ogarnę trochę mieszkanie, siebie i pójdę na małe zakupy. Bratek dostanie porcję wołowiny, którą bardzo lubi. Wczoraj dałam mu też serduszka drobiowe i ładnie je zjadł. To przytulak, tak mówi p.Iza. Lgnie do człowieka, prosi o wzięcie na ręce, zasypia wtedy :lol:
Oczywiście po drodze nakarmię ptaki. Wróbelków i sikorek jest całkiem sporo, wyjadają ziarno z butelki i kule dla ptaków też im smakują. Rozkoszne są te malutkie ptaszki.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 28, 2021 6:47 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Zimno, ale ma być ładny, słoneczny dzień. Dobrze, bo mam parę kilometrów do przepedałowania. Domowe koty najedzone, fontanny włączone, kuwety sprzątnięte...id. Dzisiaj mam zamiar sprzątnąć koci domek, mam już pocięte polary. Nie wiem, czy koty z niego korzystają, ale musi być gotowy na zimę. Ptaszki na podwórku pewno już wszystko zjadły, bo apetyt maja, a jest ich sporo w tym roku.
Dzisiaj koty Doroty wybiegły jej na spotkanie, nie mogły się doczekać posiłku :lol: Urocze, prawda? Dostają sporo i to dobrego jedzenia, ładnie wyglądają.
Dostałam od p.Izy donicę z dorodnym owsem. Koty zachwycone, któreś już się porządnie odkłaczyło :mrgreen: Za jakiś czas Lucy sobie zrobi tam posłanko, jakoś jej pasuje spać na trawie :wink:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 28, 2021 11:25 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Wszystko, co miałam nakarmić nakarmione :ok: U Kulek były trzy kotki, myślę, że się najadły. Dla srok miałam takie trochę już nieświeże mięso, wyrzuciłam na trawę i jadły, koty miały spokój. Koci domek posprzątałam, nawet teren wokół, między innymi stare buty, które ktoś wyrzucił :wink: Nie rozumiem tego, bo zaraz obok jest śmietnik. Polarów miałam trochę za mało, dołożę, oczywiście.
Zaraz jadę do lecznicy, trzeba sprawdzić, czy uszka Lucy już czyste. Kotka zostanie w domu, wzięłam tylko patyczki. No i muszę kupić leki dla Beni, są drogie, niestety :(
waanka, bardzo, bardzo dziękuję za pomoc :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 28, 2021 11:32 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

https://stalowemiasto.pl/artykuly/artyk ... z&id=52400
W takim mieście mieszkam :placz: Prezes owej spółdzielni to mój kolega z pracy, wstyd chyba się przyznawać? :oops:
A moja ulica ma być modernizowana, czyli wytną resztki klonów, bo nic innego tu już nie ma :evil: :evil: :evil: Sąsiad z bloku kiedyś zmierzył takim specjalnym termometrem ( jest remonciarzem) temperaturę na podłodze balkonu. Oczywiście w lecie, pokazało 78 stopni :evil:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw paź 28, 2021 12:40 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Trudna sprawa... Wczoraj w radiu przy podbnej okazji mówili, że potrzeba trzech pokoleń dla zmiany świadomości... Tylko że trzy pokolenia później będą już pewnie inne problemy...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 28, 2021 13:49 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=52400
W takim mieście mieszkam :placz: Prezes owej spółdzielni to mój kolega z pracy, wstyd chyba się przyznawać? :oops:
A moja ulica ma być modernizowana, czyli wytną resztki klonów, bo nic innego tu już nie ma :evil: :evil: :evil: Sąsiad z bloku kiedyś zmierzył takim specjalnym termometrem ( jest remonciarzem) temperaturę na podłodze balkonu. Oczywiście w lecie, pokazało 78 stopni :evil:


u nas od razu po ociepleniu bloku są montowane budki dla jerzyków
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72793
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt paź 29, 2021 8:58 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Tylko zazdroszczę :oops:
Moje rude cudo. Uroda idzie w parze z charakterem. Na nosku strupki po zabawach z maluchami :wink: Już ich nie ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 29, 2021 9:30 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Tylko zazdroszczę :oops:
Moje rude cudo. Uroda idzie w parze z charakterem. Na nosku strupki po zabawach z maluchami :wink: Już ich nie ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

To fakt jest cudny :1luvu:
Gdybym blisko mieszkała to ukradłabym go. :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 29, 2021 12:05 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Gosiagosia pisze:
ewar pisze:Tylko zazdroszczę :oops:
Moje rude cudo. Uroda idzie w parze z charakterem. Na nosku strupki po zabawach z maluchami :wink: Już ich nie ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

To fakt jest cudny :1luvu:
Gdybym blisko mieszkała to ukradłabym go. :mrgreen:


moze byś nie musiała kraść :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72793
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt paź 29, 2021 13:05 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Nie takie odległości forumowe koty pokonywały. :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt paź 29, 2021 13:16 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Ależ dzisiaj upał 8O Robiłam porządki na cmentarzu i bardziej zmęczona jestem z powodu temperatury niż pracy fizycznej. Spotkałam kolegę, który jeździ na rowerze, był w krótkich spodenkach i koszulce z krótkimi rękawami :wink: Balkon mam otwarty cały czas, zupełnie nie czuć chłodu, wręcz przeciwnie.
Boję się pomyśleć, co będzie się jutro działo w sklepach, dwa dni wolne, a ludzie będą robili zapasy na dwa tygodnie, jak przypuszczam. I jeszcze zmiana czasu, okropne :evil:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 29, 2021 18:40 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Tylko zazdroszczę :oops:
Moje rude cudo. Uroda idzie w parze z charakterem. Na nosku strupki po zabawach z maluchami :wink: Już ich nie ma.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Brzunio rude bym ucałowała! Taki apetyczny! :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt paź 29, 2021 18:41 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Ależ dzisiaj upał 8O Robiłam porządki na cmentarzu i bardziej zmęczona jestem z powodu temperatury niż pracy fizycznej. Spotkałam kolegę, który jeździ na rowerze, był w krótkich spodenkach i koszulce z krótkimi rękawami :wink: Balkon mam otwarty cały czas, zupełnie nie czuć chłodu, wręcz przeciwnie.
Boję się pomyśleć, co będzie się jutro działo w sklepach, dwa dni wolne, a ludzie będą robili zapasy na dwa tygodnie, jak przypuszczam. I jeszcze zmiana czasu, okropne :evil:

O, zmiana czasu? Zapomniałam! Dzięki za przypomnienie!

U nas też dzisiaj ciepełko... W sumie niech jeszcze ciepło będzie zawsze to łatwiejsze dla bezdomniaków wszelakich i dzikich zwierzątek...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 171 gości