Koty z Hucianego Grodu cd. Frodo wrócił.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lis 27, 2021 10:03 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

U nas jeszcze sucho, ale zobaczymy, co dalej.
W kuwecie rzadka kupa i dorodna glista :evil: Nie wiem czyja, ale i tak trzeba odrobaczyć będzie całe stado. Jutro niosę Draco do weta, przy okazji kupię tabletki.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 27, 2021 11:18 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Obrzydlistwo tzn ta glista.
Jak maluszki się czują i Mimek ?
Ciepło pozdrawiam. :1luvu: :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 27, 2021 11:32 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Fuj. Ja rozumiem, że „glista też człowiek” (noo, żywe stworzenie, w tym sensie), ale jednak nie jest to moje ulubione zwierzątko.

Kiedy tylko otworzę okno, cała trójka się pcha do tego chłodu. Dzisiaj rano nie mogłam zamknąć, bo Bezia wyskoczyła na górną część siatki i tam przysiadła, nawet ją straszyłam, że zamknę okno zostawiając ją na zewnątrz, ale na szczęście perspektywa mięska ją ściągnęła do wnętrza kuchni.

Zdrowia dla kotków!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 27, 2021 11:54 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:U nas jeszcze sucho, ale zobaczymy, co dalej.
W kuwecie rzadka kupa i dorodna glista :evil: Nie wiem czyja, ale i tak trzeba odrobaczyć będzie całe stado. Jutro niosę Draco do weta, przy okazji kupię tabletki.


oj to nie fajnie :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lis 27, 2021 12:47 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

mir.ka pisze:oj to nie fajnie

Oczywiście, że nie, ale cieszę się, że wiem, że są robale. Radko można je znaleźć w kupie. Po rożnych moich przejściach z kotami, bardzo dbam o porządne odrobaczenie. Ważniejsze to dla mnie nawet niż szczepienie. Robale mogą dawać objawy ciężkich chorób neurologicznych nawet, boję się tego bardzo.
Gosiagosia pisze:Jak maluszki się czują i Mimek ?

A, dziękuję :1luvu: Maluchy wyglądają na zdrowe, ładnie jedzą. Mimek z Gabrysiem jakoś funkcjonują. Po powrocie od Kulek zastałam na kanapie koty ( od lewej) : Mimek, Gabryś i Draco. Zdjęcia nie zrobiłam, bo ładuję akumulatorki. Mam jednak zdjęcie Orlando, Wenus i Draco w pościeli. Orlando mył uszka Drakusiowi, lubią się bardzo. Kochane kotki :1luvu:
U Kulek byłam, natychmiast zjawiła się Lila i kocia mama. Dużo zjadły, naprawdę. Wyrzuciłam też na trawę sporo mięsa, takiego już nie pierwszej świeżości, ale nie śmierdzącego. Dla srok, żeby kotom nie podkradały. Okazało się, że kocia mama je wyczuła i pozbawiła srok posiłku :wink: Kotka jadła, aż jej się uszka trzęsły. Sreberka nie było. Spotkałam młodego człowieka, mówił, że Sreberko zjawia się, ale nie codziennie. Aha, ktoś dał kotom całą reklamówkę nieświeżych drożdżówek :evil: , część w workach foliowych. Pozbierałam i powiesiłam w reklamówce na kontenerze na śmieci. Koty nie są zagłodzone, wyglądają lepiej niż niejeden domowy kot, nie ma potrzeby ich dokarmiać jakimś świństwem. Dobrze, że one tego się nie czepiają. Jakiś czas temu ktoś im zostawiał marketową karmę. Wiem, bo puszki były wyrzucone obok domku. Dwa dni leżała, w końcu wyrzuciłam. Dorota też swoim daje dobrą karmę. Bezdomne, wiec skrzywdzone przez los, niech więc chociaż dobrze jedzą.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 28, 2021 12:47 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 28, 2021 12:49 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Paskudnie dzisiaj :evil: Ponuro, pada, pogoda pościelowa. Ptaki nakarmiłam, do Kulek podjechałam, ale tylko kocia mama przybiegła na posiłek. Jedzenia zostało, jak spóźnialskie się zjawią, to coś tam zjedzą. Na mięso jednak nie maja co liczyć, kocia mama wsunie wszystko :D
Wieczorem muszę zanieść Draco do weta na zastrzyk. Kot wygląda na zdrowego, ale antybiotyk musi dostać.
Gosia, dziękuję :1luvu:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 28, 2021 12:53 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Paskudnie dzisiaj :evil: Ponuro, pada, pogoda pościelowa. Ptaki nakarmiłam, do Kulek podjechałam, ale tylko kocia mama przybiegła na posiłek. Jedzenia zostało, jak spóźnialskie się zjawią, to coś tam zjedzą. Na mięso jednak nie maja co liczyć, kocia mama wsunie wszystko :D
Wieczorem muszę zanieść Draco do weta na zastrzyk. Kot wygląda na zdrowego, ale antybiotyk musi dostać.
Gosia, dziękuję :1luvu:


A sama nie podajesz kotom zastrzyków?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lis 28, 2021 13:05 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Nie. Tutaj też chodzi o kontrolę jego stanu zdrowia.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lis 28, 2021 13:10 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

U nas chłodno ok 4° ale świeci słoneczko.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 29, 2021 8:19 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Wieczorem byłam z Draco w lecznicy. Dostał zastrzyk i na tym koniec. Nie kupiłam tabletek, bo wetka była sama, a kolejce czekało sporo zwierzaków, w tym trzy rude koty :lol: Były też dwa babony ze śliczną, czarną kotką o ogromnych oczach. 16-letnia, spokojniutka, przyniesiona do uśpienia, bo babcia zmarła i nie ma kto się nią zająć :evil: :evil: Wetka na pewno jej nie uśpiła, o ile nie było wskazań zdrowotnych. Bardzo mnie to przygnębiło :cry:
Dzisiaj niosę Wenus do lecznicy, ma zmianę na pyszczku, może to być grzyb, trzeba działać. Mam dość tych peregrynacji, ale przy tylu kotach tak czasem jest. Pogoda paskudna, zimo, mokro...

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lis 29, 2021 9:50 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Wieczorem byłam z Draco w lecznicy. Dostał zastrzyk i na tym koniec. Nie kupiłam tabletek, bo wetka była sama, a kolejce czekało sporo zwierzaków, w tym trzy rude koty :lol: Były też dwa babony ze śliczną, czarną kotką o ogromnych oczach. 16-letnia, spokojniutka, przyniesiona do uśpienia, bo babcia zmarła i nie ma kto się nią zająć :evil: :evil: Wetka na pewno jej nie uśpiła, o ile nie było wskazań zdrowotnych. Bardzo mnie to przygnębiło :cry:
Dzisiaj niosę Wenus do lecznicy, ma zmianę na pyszczku, może to być grzyb, trzeba działać. Mam dość tych peregrynacji, ale przy tylu kotach tak czasem jest. Pogoda paskudna, zimo, mokro...

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lis 29, 2021 12:10 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Jest coraz gorzej, pada deszcz ze śniegiem, no, paskudna pogoda. Wróciłyśmy z Wenus od weta, nie wiadomo, co to za zmiana na pyszczku, wetka pobrała próbkę. Wyniki będą koło 15-ej. Kupiłam 18 ( tak!) tabletek na robaki. Kupiłam też żel przeciwbólowy dla Nadusi. Chyba zaczął działać, udało mi się podać jej już tabletkę odrobaczającą. Znowu zostawiłam sporo pieniędzy u weta. Wczoraj 45 zł, a dzisiaj 243 zł. Trudno, zwierzęta kosztują, ale tego nie da się uniknąć.
waanka, bardzo Ci dziękuję za pomoc :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Jestem wzruszona, kiedy patrzę na Wenus i Draco :1luvu: One żyć bez siebie nie mogą. Wczoraj i dzisiaj były rozdzielone na około godzinę i od razu po wyjęciu z torby przytuliły się do siebie.
Aha, w Rossmannie są w mega promocji fontanny dla kotów. Fajne, po 9,99zł ! 8O

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lis 29, 2021 12:23 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

ewar pisze:Jest coraz gorzej, pada deszcz ze śniegiem, no, paskudna pogoda. Wróciłyśmy z Wenus od weta, nie wiadomo, co to za zmiana na pyszczku, wetka pobrała próbkę. Wyniki będą koło 15-ej. Kupiłam 18 ( tak!) tabletek na robaki. Kupiłam też żel przeciwbólowy dla Nadusi. Chyba zaczął działać, udało mi się podać jej już tabletkę odrobaczającą. Znowu zostawiłam sporo pieniędzy u weta. Wczoraj 45 zł, a dzisiaj 243 zł. Trudno, zwierzęta kosztują, ale tego nie da się uniknąć.
waanka, bardzo Ci dziękuję za pomoc :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Jestem wzruszona, kiedy patrzę na Wenus i Draco :1luvu: One żyć bez siebie nie mogą. Wczoraj i dzisiaj były rozdzielone na około godzinę i od razu po wyjęciu z torby przytuliły się do siebie.
Aha, w Rossmannie są w mega promocji fontanny dla kotów. Fajne, po 9,99zł ! 8O


na stronie Rossmana nic nie ma :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lis 29, 2021 12:55 Re: Koty z Hucianego Grodu cd.

Kupiłam, bo za taką cenę warto. Fajna jest, woda zostaje w misce po wyłączeniu. Jest i osłona na kabelek, aby koty nie przegryzły.
Obrazek
Tabletki podane wszystkim kotom, oprócz Mimka, bo ten gdzieś się schował. Nie minie go to jednak. Poszło szybciutko, palce mam całe :lol:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości