Kot szylkretowy do udomowienia

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lis 21, 2020 15:59 Kot szylkretowy do udomowienia

Cześć miłośnicy kotów!

Ja koty lubię chociaż chyba aż tak wielkim miłośnikiem raczej nie jestem, bo nie mam żadnego :) Konto tutaj założyłem w jednym celu. Otóż w Okunince nad jeziorem Białym (woj. lubelskie) jest półdziki kot szylkretowy. Nie ma domu - jak wiele innych kotów w tamtej okolicy żyje z tego co wysępi od turystów i letników, którzy licznie ściągają nad tamto jezioro w okresie letnim. Urodził się chyba na wiosnę - jestem prawie pewien, że to ten sam, chociaż widziałem go ostatnim razem jako małego kociaka gdzieś w okolicach kwietnia. Razem z żoną i innymi osobami z sąsiedztwa dokarmiamy te koty, sterylizujemy kotki, a kociętom znajdujemy domy. Ale do rzeczy - ostatnio dowiedziałem się, że nietypowe umaszczenie tego kota nazywa się szylkretowym, a szylkretowy kocur to wielka rzadkość. W dodatku większość szylkretowych kocurów jest bezpłodna, a płodne egzemplarze są szczególnie poszukiwane przez hodowców i miłośników kotów.
W związku z powyższym postanowiłem podzielić się z Wami jego fotografiami. Może komuś wpadnie ten kocur w oko i zechce go zabrać i udomowić? Razem z innymi kotami powinien dać radę przetrwać zimę z niewielką pomocą miejscowych ale wiadomo - w ciepłym domu z kochającym właścicielem to co innego :D
Kilka informacji o nim - przebywa w stanie półdzikim z innymi kotami w Okunince, urodzony prawdopodobnie na wiosnę 2020 r. Jest dość miły - lubi wejść do domku letniskowego i pogrzać się przy kominku. Jest trochę nieufny chociaż daje się pogłaskać gdy zajada z miski jedzenie. Chociaż nie byłem w stanie sprawdzić jego płci to jestem na 99% pewny, że to kocur, bo widziałem jak obsikuje samochód sąsiada :D a potem jak obsikuje moje auto :(

Jeżeli ktoś byłby nim zainteresowany to proszę o wiadomość tutaj na forum. Chętnie wskażę dokładną lokalizację gdzie można go będzie zastać.
Poniżej kilka jego fotek.
https://ibb.co/QPY6gbJ
https://ibb.co/QPY6gbJ
https://ibb.co/LztzYWT
https://ibb.co/dk6JvFn

MarcinPP

 
Posty: 2
Od: Sob lis 21, 2020 15:28

Post » Sob lis 21, 2020 22:58 Re: Kot szylkretowy do udomowienia

Kotki też mogą znaczyć teren jak kocury.
Jak dla mnie jest to trikolorka czyli kocica bo ma biały krawat i białą plamę na łapie. Do wykastrowania zanim urodzi młode.

Ja wiem, że napisałeś to w dobrej wierze:
MarcinPP pisze:płodne egzemplarze są szczególnie poszukiwane przez hodowców i miłośników kotów.

ale my tu na forum nie popieramy rozmnażania kotów innych niż rodowodowe. A kot z ulicy, choćby był najpiękniejszy na świecie, nie jest rasowy (nie ma rodowodu) i zasadniczo nie wprowadza się takich do hodowli. Przy czym mam na myśli hodowle a nie pseudohodowle.
Zatem nawet gdyby to był kocurek, to przed wydaniem komuś nieodpowiedzialnemu, kto połaszczyłby się na rzadki okaz szylkretowego samca, powinien zostać wykastrowany. Żeby nie pomnażać biedy kotów.
Ale jest to trikolorka, a więc żadna rzadkość. Śmiało można umawiać zabieg.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 22, 2020 11:10 Re: Kot szylkretowy do udomowienia

@Stomachari

Dzięki za odpowiedź i cenne informacje.

MarcinPP

 
Posty: 2
Od: Sob lis 21, 2020 15:28

Post » Nie lis 22, 2020 13:56 Re: Kot szylkretowy do udomowienia

Zgadzam się w zupełności ze Stomachari.

To trisia. Łapać i kastrować bo za chwilę będzie przychówek.
Kocice, o czym już wspomniano, w kocurzy sposób znaczą teren. Strzykając moczem zna stojaka z podniesionym ogonem. Ten sposób nie jest zarezerwowany tylko dla samców. Opiekuję się wolno bytującymi kotami i nie raz takie znaczenie widziałam. U was oznacza, że kota dojrzała i znaczy teren dając sygnał o gotowości rozrodczej.
Łap i kastruj!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości