Dwie kocie sierotki. Kotki w DT u Madie

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto wrz 01, 2020 21:15 Dwie kocie sierotki. Kotki w DT u Madie

Działkowych kocich historii ciąg dalszy. Kiedyś pisałam o dwóch kotkach z działek. Kotki zostały wysterylizowane, jedna ma dom. Niestety na te same działki ktoś podrzucił dwie kolejne kotki. To nie jest rodzeństwo, pojawiały się osobno, w odstępie czasowym i jest między nimi różnica wieku. Jedna ma około 3-4 miesiące, druga tak do trzech miesięcy. Zaprzyjaźniły się i trzymają razem, mają tylko siebie. Karmię je. ale one potrzebują domu, są oswojone. Młodsza mruczy na widok człowieka, są wesołe i bardzo słodkie. Niestety idzie jesień, zima, i już dziś w taki deszczowy dzień nie radzą sobie, mają styropianowy domek, ale nie korzystają z niego. Bardzo proszę może ktoś da im DT, lub zna kogoś kto szuka kociaka. Pokryję w przyszłości koszty sterylizacji. Mogę pomóc w utrzymaniu w DT.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Pon paź 12, 2020 17:25 przez tosiatosia1, łącznie edytowano 1 raz

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Pt wrz 04, 2020 0:22 Re: Dwie kocie sierotki.

Takie sliczne malenstwa, niech ktos je pokocha i da im domek do konca ich dni :201494 :201494 :201494 :201494
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie wrz 06, 2020 20:49 Re: Dwie kocie sierotki.

Kotki są bardzo ładne, ale też bardzo słodkie, szczególnie biało czarny maluszek, to on nauczył starszą kotkę ufać ludziom. Martwię się o nie, bo zimno się robi, a one jeszcze małe. Jednego kotka mogła bym próbować wziąć na tymczas, ale dwóch nie mogę. Mam ponad 13 letnią kotkę, która nigdy nie tolerowała innych kotów, jest przerażona jak jest inny kot, przestaje jeść, korzystać z kuwety i wycofuje się zupełnie. Jest bardzo specyficzna, zawsze była a z wiekiem jest jeszcze gorzej. Boję się że znowu zacznie chorować. Z kolei jednego na działce nie zostawię i sytuacja się komplikuje. Bardzo proszę, jeśli ktoś może pomóc, to obiecuję pomóc w ogłoszeniach i wspierać DT lub stały w kosztach sterylizacji.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Pon wrz 07, 2020 11:20 Re: Dwie kocie sierotki.

skąd jesteś?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 07, 2020 21:12 Re: Dwie kocie sierotki.

Jestem z okolic Radomia. To ok 30 km od Radomia w stronę Kielc.
Ostatnio edytowano Nie paź 11, 2020 18:47 przez tosiatosia1, łącznie edytowano 1 raz

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Pon wrz 07, 2020 21:23 Re: Dwie kocie sierotki.

jeśli znajdę tymczas dla młodszej to weżmiesz starszą?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 07, 2020 22:53 Re: Dwie kocie sierotki.

Jednej na działce nie zostawię. Przyznam że wolałabym ich nie rozdzielać. Ludzie którzy mają tam ogródki mówił mi, że jak szara była sama to bardzo płakała, nie chciała jeść, jak pojawiła się młodsza, to kotka ożyła. One dają sobie całuski, to znaczy mała całuje szarą, a tamta się patrzy na nią i uczy jak wyginać grzbiet kiedy człowiek głaszcze i barankuje, ale tylko przy małej. Półtora tygodnia temu miałam dom dla jednej z kotek. Nie zdecydowałam się, nie chciałam ich rozdzielać. Bałam się że kotka znów będzie w depresji ale przestałam się łudzić że znajdą dom razem i jeśli to jedyne wyjście. to nie ma rady, trzeba to zrobić.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Wto wrz 15, 2020 20:21 Re: Dwie kocie sierotki.

Podbiję kotki. one czekają tam na tych działkach.
Madie, czy jest szansa na tymczas dla choćby jednego kotka? Nie chciałam ich rozłączać, ale już nie liczę na to że uda mi się ich nie rozdzielać

Nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia obrazującego ich przyjaźń, ale widać że są zżyte. Nie mogę jednak odmawiać szansy jednemu ze względu na drugiego.

https://www.youtube.com/watch?v=VBUjKjt8kd4
https://www.youtube.com/watch?v=-Msy7x49EBc
Obrazek

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Śro wrz 16, 2020 11:25 Re: Dwie kocie sierotki.

jest mozliwosc przetrzymania ich razem przez do 28 wrzesnia i odrobaczenia/odpchlenia? po 28 mogłabym wziac jedna na tymczas
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 22, 2020 19:31 Re: Dwie kocie sierotki.

Tak, odrobaczę ję jutro i dam coś na pchły. Jutro napiszę więcej.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie wrz 27, 2020 20:01 Re: Dwie kocie sierotki.

Długo się nie odzywałam, bo nie miałam dłuższej chwili by przysiąść i coś napisać. "Trafiła" mi się kotka z maleńkim dzieckiem do ogarnięcia, ręce mi opadły ale co było robić, zostawić je...... Były u mnie w piwnicy w transporterze przez chwilę, teraz są na jakiś czas zabezpieczone, mam tydzień, dwa na wymyślenie co dalej. Ale do rzeczy. Kotki odrobaczyłam. W międzyczasie wyszło że starszy biało szary kotek to na 99% kocurek a mała czarno biała ma coś z oczkiem. To jest od dawna, nie pogłębia się, wygląd to jak niebieskawy refleks. Kotek widzi, ale czy nie ma ubytków nie mogę zagwarantować. Rozmawiałam z właścicielami działki. To starsi ludzie, bardzo pro koci, karmią kotki, utuczyliśmy je nieźle. Oni są na działce codziennie. Poprosili mnie by wysterylizować kotki w przyszłości, upierali się że za to zapłacą za zabieg, że ja już sporo zrobiłam i nie chcą mnie wykorzystywać, kiedy powiedziałam że mogę jednego zabrać zgodzili się, ale martwią się o drugiego kotka. Z opowieści tych ludzi oba kotki miały rodzeństwo. które straciły zanim trafiły na tą działkę. Jedno z kociąt ponoć siedziało kilka dni przy zabitym przez samochód bracie/siostrze. Ponoć dwa razy wzywana była straż, bo kotek wspinał się na drzewo w miejscu zabicia drugiego kotka. Tam jest cmentarz i spory ruch. Kotka chodziła na drzewo, bo pewnie na wysokości bezpieczniej się czua, a nie chciała stamtąd odejść pomimo że, zabity kotek został zabrany. Straż zdejmowała kotkę i zostawiała, w końcu ktoś ją przyniósł pod tę działkę i kotka przylgnęła do szaro białego kotka, który płakał po swoim rodzeństwie i tak zostali kumplami. Ci ludzie nie zanegowali mojej propozycji zabranka kotka, choć chcieli by jeden kotek został, na działce, tylko tak ja ja martwią się jaka będzie reakcja kotków na rozłączenie, Porozmawialiśmy trochę i doszliśmy do wniosku że Kotki dorastają, może już nie będą dla siebie tak ważne. Ja dwóch na raz wziąć nie mogę, mam kotkę, która ma zapalenie dziąseł i musi mieś usuniętych kilka zębów, gdyby nie inne koty już by to miała zrobione, a tak nie mam czsu :? Spróbuję wziąć jednego na dzień, dwa i zobaczymy jak drugi zareaguje na rozłąkę, jak będzie "płakał", tęsknił to muszą zostać ich razem. Ja kotka mogę przetrzymać awaryjnie przez krótki czas, bo mam tylko duży psi transporter w piwnicy, używam go do przetrzymywania kotek po zabiegu sterylizacji, na dłuższą metę to było by znęcanie się. a znaleźć domu nie dam rady w tak krótkim czasie. Madie, jeśli uda się w miarę bezboleśnie rozłączyć kotki, to będę wdzięczna za DT dla jednego a jak nie, to będę musiała je zostawić razem,
Ostatnio edytowano Pon wrz 28, 2020 18:56 przez tosiatosia1, łącznie edytowano 4 razy

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie wrz 27, 2020 22:41 Re: Dwie kocie sierotki.

Tosia, ile one mają? Są proludzkie?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 28, 2020 6:30 Re: Dwie kocie sierotki.

Myślę. że serce na plecach biało czarnej jest warte zaakcentowania.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5841
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pon wrz 28, 2020 18:46 Re: Dwie kocie sierotki.

Madie, starszy, biało szary kotek jest prawdopodobnie z końca maja, czarno biała kotka jest troszkę młodsza , na moje oko tak 2-3 tygodnie. Oba kotki są bardzo pro ludzkie. Dają się brać na ręce, mały mruczy na widok człowieka, starszy też się nauczył i perkocze, jakoś tak nierównomiernie, jak by się dziwił że też umie;-) One są wpuszczane do altanki działkowej, kiedy jest tam właściciel. Pchają się na łóżko, szczególnie starszy, mały bryka, wspina się. Pan mówił, że ciężko je wyprosić, kiedy chce już iść.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Pt paź 09, 2020 19:05 Re: Dwie kocie sierotki.

na pewno ktoś jej pokocha są przepikne kociaki :) <3 na pewno znajdą dom

ogilek

 
Posty: 1
Od: Pt paź 09, 2020 14:44

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Nul i 38 gości