Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw sie 06, 2020 10:47 Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

Po śmierci kotki szukam nowego kota, który sprawdzi się jako towarzyszka/towarzysz dla 12-letniego przyjaźnie nastawionego do innych kotów persa. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami? Lepszy będzie maluch, który podporządkuje się seniorowi, czy taki kot zamęczy już trochę starszego pana?

karishma

 
Posty: 139
Od: Nie sty 23, 2011 19:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 06, 2020 10:55 Re: Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

Napisz coś więcej o seniorze.o jego charakterze, zwyczajach.

Mam dwa koty, ok 11 letnie, i jeden głównie śpi, a drugi szaleje, bawi się i jest pełen energii (taka rakieta ziemia powietrze), i jest dość duży i cięzki -gdybym dopierała kota do seniora, to każdy z nich by potrzebował zupełnie innego towarzysza

na pewno nie brałabym jednego malucha, jeśli rzeczywiscie maluch - to od razu dwa

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 06, 2020 11:03 Re: Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

To pers, więc generalnie zawsze był spokojny, ale lubi się bawić-ganiał się z naszą zmarłą kotką. To też taki typ opiekuna:umyje drugiego kota, przytuli się. Dwa koty odpadają- chcemy adoptować tylko jednego.

karishma

 
Posty: 139
Od: Nie sty 23, 2011 19:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 06, 2020 11:05 Re: Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

to nie bierzcie malucha, tylko takiego kota odpowiedniego wiekiem - aktywnego, przyjaznego, znającego i lubiacego inne koty 8-10 latka
podobnej wielkosci; nie dużo większego

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 06, 2020 11:42 Re: Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

Dziękuję za radę!

karishma

 
Posty: 139
Od: Nie sty 23, 2011 19:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 06, 2020 18:28 Re: Jakiego kota adoptować na dokocenie do seniora?

Miałam 10 l. perską kotkę i zaadoptowałam 2 l. kocurka. Od razu czuł się jak u siebie i gonił kotkę. Bała się go, ale z czasem koty przywykły do swojej obecności. Nigdy się jednak nie polubiły.
Myślę, że starszy kot będzie lepszym towarzyszem dla Twojego i najlepiej gdyby też był spokojny, z podobnym charakterem. Najlepiej gdybyś zdecydowała się wziąć kota z domu tymczasowego, gdzie będzie wiadomo wszystko o nim. Nie takiego z przypadku czy schroniska, w którym nie zawsze opiekunowie mają czas aby poobserwować koty.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości