OTW21- czas Sorrunia :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lip 04, 2020 6:10 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

smutna prawda :( Ale Tola żyje i ma szansę na szczęśliwe życie, dzięki Tobie oczywiście.

aga66

 
Posty: 6132
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lip 04, 2020 6:11 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

FI.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19566
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob lip 04, 2020 6:12 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

FI
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19566
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob lip 04, 2020 6:12 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

FI.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19566
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob lip 04, 2020 8:28 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Spokojnego dnia. Fajną ma podpórkę burą.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob lip 04, 2020 17:28 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Za zdrowie i spokoj na froncie.
Piekna Tola - rekinek :).

FuterNiemyty

 
Posty: 3632
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie lip 05, 2020 11:21 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Sobotni wczesny wieczór. Janusz już wyszedł do pracy. nerki pokrojone. Myślę, że zaraz się położę tylko przeciw bólowe łyknę. Dzwoni telefon. Zerkam kto to. Pani Teresa. Odbieram. Trochę trwa zanim załapuję ,że to nie jej głos. To słowicza gadka Małgosi co w tym samym bloku mieszka. Włos marny mi się zjeżył bom pomyślała ,że P.T. coś się stało. Wyszła nie dawno ze szpitala. Ale nie o to chodzi. Gosia jest chaotyczna więc poprosiłam by od początku mi wsio powiedziała. A więc tak. Streszczę.

Pod blok PT przyszła pani w poszukiwaniu swego zaginionego kota. Burej,dorosłej dziewczynki. Jak po nitce trafiła pod klatkę PT więc ktoś ją nakierował. Mam swe podejrzenia. Kocica ponoć zwiała dwa tygodnie temu na osiedlu Ługi. Tak z 5-6 kilosów od nas. Kocica u tych państwa była dwa tygodnie. I "uciekła". Cudzy słów" jest celowy ale o tym później.
Gosia kontynuuje. W potoku słów wyłapałam podstawowe pytanie. Czy ja , czy mąż nie zauważył nowego kota na karmieniu. Burego. Kręcącego się po okolicy.Zanim zdążyłam odpowiedzieć, Małgośka zakrzyknęła już nie aktualne, znalazła się! 8O I się rozłączyła.
No dobra. Lekkie zdziwko, lekki niepokój... bo co można było znaleźć pod oknem PT.
Położyłam się.
Za dwie godzinki, coś kole tego, dzwoni znowu PT. W telefonie już jej głos. Dzwoni by mi streścić całe wydarzenie. Okazuje się, że poszukiwacze zauważyli naszą Mamuśkę i zaparli się, że to jest ich zaginiona kotka. Nie uwierzyli w tłumaczenie ,że to nasza bezdomniaczka. Przez nas kastrowana. Bytująca tutaj już kilka lat. Kazali PT ją łapać by sobie jej pazurki obejrzeli. Bo ponoć ich przycięte miała. PT stwierdziła, że nie będzie ryzykować podrapania. Poza tym to nie ich futro i niech szukają u siebie. Nie odpuścili i chcieli Mamuśkę udybać. Z nie powodzeniem.
Jeszcze wspomnieli ,że słyszeli o stanowisku karmienia w lesie (ta wiedza wyraźnie nakierowuje na jedną osobę informującą) i oni tam widzieli swoją kotką. PT znowu tłumaczy co i jak. Że to dzikunka kilku letnia, zaopiekowana, wykastrowana, dokarmiana od wielu lat. Tutaj też się nie dali przekonać i postanowili zaglądać w chaszczory leśne by te pazurki sprawdzić. Nie wiem ile dyskusja trwała . Wreszcie poszli. Tylko przypomniałam PT, że nasze kastrowane futra mają nacięte uszy więc to jest wyraźne oznaczenie potwierdzające naszą "własność". Jakby co to niech się na to powołuje.
Niepokój wzrósł bo wyobraźnia podpowiedziała mi ,że zaczają się na nasze buranie chcąc je złapać. Jako swoje. Może i opcja domu była by fajna. Tylko co to za dom jeśli kot "ucieka" po dwóch tygodniach. Stawiałam na otwarte okna i balkon nie zabezpieczone.
Przeczucie nie myliło mnie.
Ranek niedzielny. Telefon. Wyświetla się Pani Teresa. Odbieram i słyszę ciąg dalszy wczorajszej akcji. Państwo byli o 6 rano w lesie. Widzieli burego i pingwinowatego kota. Czekały. Próba podejścia skończyła się ich ucieczką. Babon wyobraził sobie ,że czekają "na ratunek". A one tylko Janusza i kateringu wypatrywały.
Śmiem podejrzewać ,że na Mamuśkę zaczaili się także. Tylko ona najedzona idzie na swe salony i nie pokazuje się do po południa. Lub śpi w wysokiej trawie czy kwiatkach. Na obcych głos nie reaguje.
PT zdenerwowana kazała kobiecie odczepić się od naszych podopiecznych. Zająć się szukaniem swego futrzaka pod nosem a nie tracić czas na zaopiekowane koty. Powiedziała, że nasze mają przycięte uszy co świadczy o ich kastracji. Więc to niej bure choć kolor ten sam.
Przy okazji dowiedziała się jak zaginęła kicierzyca. Paniusia postanowiła wyprowadzać swoje futro na smyczy. Obróżka, smyczka... i idą na spacerek. Pierwsze wyjście ( a miała ją, podkreślam, dwa tygodnie) ,pierwsze postawienie łapek na trawce, pierwszy strach bo coś tam się zadziało ... i została kobiecina z obrożą w ręku. Kot wylazł z niej i dał długą. Za lekko zapięta. Za wielka lekkomyślność.
Tak koty płacą za bezmyślne podejście swoich właścicieli.
TŻ mówił ,że przy wejściu do lasu wisi ogłoszenie. Tak jak przy bloku PT.
Myślę,że to nie koniec sprawy. Łatwiej drążyć temat na terenie , który wzbudza nadzieje.Tracą czas, który mogą poświęcić na intensywne przeszukiwanie swego terenu.
Tylko kota żal.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lip 05, 2020 11:28 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Oby te przycięte uszy pomogły tym bezmyślnym ludziom się odczepić od kotów...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10675
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 05, 2020 12:49 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

ASIU- FI
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19566
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie lip 05, 2020 15:07 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

meg11 pisze:ASIU- FI

Już wiem o co chodzi :oops: A ja w Googlach szukałam wyjaśnienia :placz:
Jutro wieczorem wsio podeślę.
Gapa jestem!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lip 05, 2020 15:48 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

ASK@ pisze:
meg11 pisze:ASIU- FI

Już wiem o co chodzi :oops: A ja w Googlach szukałam wyjaśnienia :placz:
Jutro wieczorem wsio podeślę.
Gapa jestem!

:mrgreen: jak ja Cię lubię :201494 :201494 :201494
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19566
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie lip 05, 2020 20:29 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Panna Tola :201443

Obrazek
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie lip 05, 2020 21:09 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Jaki malutki wampirek :)
Ale oczka ma chore chyba?

A z ludzmi- z jednej strony zachowanie nieodpowiedzialne, przy czym myslę, że nie, że świadomie zlekceważenie zasad, tylko się człowiek naoglądał filmów i naczytał o kotach, co mogą na smyczy i miał taką wizję kooegzystencji z kotem bez sprawdzenia zagrożeń :(
Z drugiej- chyba im zależy na kocie, skoro przyjechali na drugi koniec miasta i nie raz chyba w poszukiwaniu zguby. No, ale tu znowu- zamiast poczytać naprawdę, jak się zaginionych kotów szuka, to działają na hurra, wg swoich z ...wzietych koncepcji. Masa energii w gwizdek :(

A w ogóle skąd u nich pomysł, że 5 km od nich może być ich kot? skad sie o Was dowiedzieli ( chyba przegapiłam )
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie lip 05, 2020 21:55 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Obawiam się, że to dopiero początek i sprawa będzie się ciągnąć.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie lip 05, 2020 22:00 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

maczkowa pisze:Jaki malutki wampirek :)
Ale oczka ma chore chyba?


Tak, Asia je zakrapla i podaje Toli antybiotyk. Z dnia na dzień jest lepiej.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości