OTW21- czas Sorrunia :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon sie 10, 2020 5:07 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Jestem zmęczona. Prawie całą noc nie spałam. Myślę, że wielu z nas ma nerwa na to co się dzieje.
Dziś idę do pracy. Pierwszy raz od wielu tygodni. Będę starać się wytrzymać bo muszę.
Nie jest łatwo. Wszędobylski strach wdziera się w każdy okruch snu.

Ale ja nie o tym chciałam.
Jakże mi przykro było słuchać wczoraj starszego Białorusina stojącego w Warszawie przed swoją ambasadą. Stał w długiej kolejce. W straszny upał. Chciał oddać głos,tak jak wielu innych. Ale drzwi były zamykane przed nimi.
Tak było i z naszymi rodakami jeszcze nie tak dawno. Cuda wymyślano by głosy nie były oddane. Oskarżając państwa gościnne o różne przepisy utrudniające przeprowadzenie wyborów. Same kłamstwa.
Ale ja nie o tym.
Ten starszy Białorusin prosił Polskę o pomoc w konstytucyjnym wyborze prezydenta !? Prosił o wsparcie swego państwa! Łykał łzy. Głos mu się łamał.
BożeTyMój, kogo prosił?! Nasz rząd?! O praworządność!? Toż to kpina w dzień biały.
Co się z nami stało?! Z tym dumnym narodem dającym przykład i zryw innym uciśnionym?!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 10, 2020 6:28 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Asiu mam takie same przemyślenia. Niestety u nas jest przedsmak białoruskich rządów. Mi po wyborach u nas teraz trochę odpuściło. Naród wybrał, widać większości to pasuje. Opłaciłam to nerwami ale kopanie się z koniem nie ma sensu :(

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sie 10, 2020 7:35 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Białoruski rząd za chwilę będzie się od naszego uczył opresyjnego traktowania obywateli.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sie 10, 2020 9:17 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

MalgWroclaw pisze:Białoruski rząd za chwilę będzie się od naszego uczył opresyjnego traktowania obywateli.

Na Białorusi , w niektórych miejscowościach, ichnia policja nie zgodziła się wystąpić brutalnie wobec obywateli. Można? Można!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sie 10, 2020 16:17 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

ASK@ pisze:
Co się z nami stało?! Z tym dumnym narodem dającym przykład i zryw innym uciśnionym?!

Kasiora łby zamuliła sprzedawczykom.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19510
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto sie 11, 2020 6:37 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Spokojnego dnia i siły w pracy.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto sie 11, 2020 7:52 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Wczoraj byłam pierwszy raz w pracy. Wpierw zaliczyłam lekarza medycyny pracy zawodowej by mnie "przywrócił" w poczet roboli. Farsa nad farsami. Nawet palcem mnie nie tknął ograniczając swe oględziny do ócz mych błękitnych. Potem przesiedziałam w upale przy biurku podejmując rozpaczliwe próby ogarnięcia mego niebytu. Trwam w tym marazmie i dziś. Z przerażeniem patrząc na zaległe błędy na kontach. Ledwo jedno sprostowałam wypływa drugie.
Może trza było siedzieć na tym zwolnieniu i ziemniaki posadzić by co do gara było włożyć :mrgreen:

Jedna z kotem, Krówka, chyba ma problemy z zębami. Pani Teresa radośnie mnie to obwieściła. Kazałam jej dzwonić do miejscowych gwiazd od zwierzaków by ją wyłapali i podleczyli. Nie mam fizycznej i finansowej możliwości zrobić tego. Zna je osobiście, ma jakieś układy (za moimi plecami), niech szuka pomocy. Tym bardziej ,że organizacja znana nam wszystkim :wink: otrzymała 130 tysiaków .
ja z powodu zdrowia nie jestem w stanie ganiać z łapką. Ale i ona nie wyraża chęci.
Krówka do niej podchodzi, daje się głaskać więc nie widzę problemu by chwyciła i w transporter wciepała. Jak to zrobi niech się odezwie to będziemy pomocy szukać. Jeśli Otwock się wyprze takowej.
Od razu kot wyzdrowiał.
Trzeba będzie pomyśleć i tak ale szlag mnie trafia. Coraz gorzej znoszę roszczeniowość. Co i raz mam od niej telefony ,że nie ma mokrej karmy. A zostawiam pojemnik i saszetkę dla piwniczniaków. Co i raz wydzwania ,że suche się skończyło. Sama jestem winna takiej sytuacji. Nauczyłam, że daje i pomagam. Trudno więc teraz pojąć , że nie jestem instytucją. Że w chorobie wszystko jest "biedniejsze" u nas.
Jestem zła na siebie. Na świat.
Martwię się Gabryśką i jej narodzonymi dziećmi. Mają dwa tygodnie. Namierzyć ich nie mogą.
Krówcią też się martwię. Na mój widok dziś uciekła. A zawsze czeka na swoje przysmaki.
One czują kiedy mam niecne zamiary.

Chcę zwolnienia i ...pieniędzy na godne życie :placz:

Sorki za wylewki ale mam zły dzionek.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sie 11, 2020 8:30 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Mam podobnie w pracy. Zaczęłam dawać karmę paniom co karmią kilka kotów. I teraz juz od 2 lat co tydzień domagają sie puszeczek. W zeszłym roku pojawił sie tasiemiec i miałyśmy złożyć się na odrobaczywienie. oczywiście miałyśmy się złożyć ale jak się okazało, że wydałam 25o zł to zalegla cisza. W tym roku w czerwcu pojawił sie temat odrobaczywienia stada ale powiedziałam, że najpierw składka a potem kupuję. I co, cisza do dziś! Nauczyłam, nauczyłam :( Wiem, że to dla kotow ale człowiek po prostu nie ma tyle kasy na to wszystko. :placz:

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sie 11, 2020 10:44 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Mam lepiej. Po prostu jestem do tego sama i się składam. Ale nie będę się licytować, kto ma lepiej/gorzej. Współczuję, bo ludzie nie mają wyobraźni, a jeśli ją mają, to wyobrażają sobie wyłącznie to, co ich dotyczy.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sie 12, 2020 5:37 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Mam Krówkę!!!
Czekam na przyzwoitą godzinę by zacząć dzwonić i szukać pomocy.
Gdzieś musimy ją umieścić i obrobić.
Otwock oczywiście nie odezwał się do dziś.
Mimo ,że wczoraj rano został kot zgłoszony z powodu nie ciekawego stanu.
Jest obśliniona i brudna i chuda. Nie jadła i nie piła. To widać.
Jest u Anki w aucie. Ona ew dowiezie gdzie trzeba.
Biedna jest. Widziałam z jakim trudem jadła wędzoną makrelę.
Bo na nią się złapała.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 12, 2020 6:00 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Super!!!

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Śro sie 12, 2020 6:01 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

:ok:

IrenaIka2

 
Posty: 876
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Śro sie 12, 2020 6:04 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Niech już będzie tylko dobrze!
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sie 12, 2020 6:41 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

aga66 pisze:Super!!!

Nie do końca super. Kot jest tylko gdzie go umieścić? Wiem, że powinnam miejsce mieć a potem łapać. Tylko mogłoby nie być co.
To prawie cud, że wlazła.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 12, 2020 6:54 Re: OTW21- mamy oczko ;)... jeszcze trwamy !

Mała jedzie do Koterii. Do piątku jest wetka i ma ją obrobić. Niestety, kasa też gra rolę bo oni słabo teraz stoją z nią. Będziemy musiały pokryć prawdopodobnie część/całość kosztów. Jutro Ania idzie do Urzędu by oni wzięli na siebie ciężar leczenia kota. Ale z nimi wiadomo jak jest...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 107 gości