OTW21- czas Sorrunia :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro kwi 21, 2021 7:23 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Dziś było pięknie rano. Lekko chłodno, z czystym aksamitnym powietrzem. Duże krople deszczu uderzały z głuchym odgłosem o rynny. Patrzyłam na świat i nadziwić się nie mogłam ,że kilka zimnych ale mokrych dni poczyniły takie zmiany. Gdzie się nie spojrzy tam łany wszystkich odcieni zieleni przeplatają się ze sobą. Krzaki nieśmiało okryły się delikatnym nalotem. Tak samo drzewa. "Moja" wierzba nawet puściła nieśmiałe liście. Białe zaczynki kwiatów wyglądają jak perły okrywające ciemne gałązki. Forsycja już kradnie blask słońcu i ozłaca się kwiatami. W szuwarach nagiego jeszcze jaśminu grupa wróbli czyni hałas niemożebny. Słychać je z dala. Powoli nie wyględne badyle wystające z ziemi zaczynają zmieniać się w piękności. Ziemia zmienia się. Czekam z niecierpliwością jak okryją swoją urodą cały syf na kotłowni istniejący.
W domu Sorruś doszedł do wniosku, że należy mu się więcej smaczków niż zwykle. Marszcząc swój nochalek ciągle żądał dokładek. Dał też nogę przy podawaniu leków. Znikł! Ma takie fazy ucieczkowe. Raz bez problemu udaje się je podać. Kiedy indziej jest to dzień polowań. Dziś był ten drugi. Mądry kotuś z niego. Źle reaguje na moją obecność wiążąc ją z uciśnieniem. Janusza nie unika. Szczególnie podczas krojenia wędliny. Należą się im ( w tym i jemu) spore okrawki. Resztki wzgardzone przez stado mogą iść na chleb!
Dzień jak co dzień. Tylko zupę mam do ugotowania i pomysła nie mam.

Ciąg dalszy fotek z DS-ków

Miecio. Rudo-biały. W środku. U nas Ramzik. Bardzo "stara" adopcja. 3-4 miesięczny kot został w święta Bożego Narodzenia wywalony na mróz. Tak darł ryja,że pół osiedla powstało. Ale to nic nie znaczy. Trafił i tak do nas w mocno zimną noc. Dałam szybko ogłoszenie i ...zgłosił się dom w Rudzie Śląskiej. Szybka wizyta. Transport załatwiła Tereska, Duża Miecia. I w Nowy Rok już był u siebie. Życie prowadziło Dom Miecia różnie. Ale koty zawsze i wszędzie były z nimi. Czy to liczne krajowe przeprowadzki czy wyjazd za granicę.
Obrazek

Lesiu z młodszym, mniejszym kolegą. Lesio to dziecko Mili (*). Największy z rodzeństwa. Brzydal o długich łapach, wielkich stopach i jajcorach, szczurzym pysiu i nietoperzowatych uszach. Trafił do Domu jako jedynak. Na "tyle" zgodził się Duży Lesia. Do tamtego roku gdzie Pan napomknął ,że może jednak by tak drugiego adoptować. Duża Agata nie czekała za długo i szybko "doniosła "młodzika. W typie urody Lesia.
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro kwi 21, 2021 7:24 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 879
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Śro kwi 21, 2021 11:16 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Jak można, no jak można? Żeby schody nie miały poręczy z drugiej strony i koteczki nie mogły się przytrzymać?
:kotek:
:D
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro kwi 21, 2021 12:49 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Pozazdroscilam pieknego poranka!
O, te schody to pelnia funkcje poleczek dla kotow :)
Tez musze dzis jakas zupe ugotowac, bo bez zupy to jak nie obiad. Tutaj duzo przepisow/pomyslow, tradycyjnych, nowoczesnych: zakochanewzupach.pl
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro kwi 21, 2021 14:20 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

pibon pisze:Pozazdroscilam pieknego poranka!
O, te schody to pelnia funkcje poleczek dla kotow :)
Tez musze dzis jakas zupe ugotowac, bo bez zupy to jak nie obiad. Tutaj duzo przepisow/pomyslow, tradycyjnych, nowoczesnych: zakochanewzupach.pl

Pójdę na łatwiznę. Będzie kartoflanka. Bo mi ... zostały ziemniaki. Z cebulką i tzw makaronem ( okrawki mięsa schabowego na którym gotowałam)
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro kwi 21, 2021 16:55 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

możesz ogórkową, kartoflankę, kapusniak, dyniową, krupnik, koperkową (choć ona raczej z makaronem i nie na gęsto) - tyle opcji... :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro kwi 21, 2021 19:26 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Alienor pisze:możesz ogórkową, kartoflankę, kapusniak, dyniową, krupnik, koperkową (choć ona raczej z makaronem i nie na gęsto) - tyle opcji... :ok:

Tak, mogę wszystko. Jest...kartoflanka. :mrgreen:
No, coś koło tego.

Strasznie od kilku dni boli mnie głowa. Taki ból, że mi oko wysadza. Nawet mnie żyłka trzasła w nim i mam super modny kolor. Czerwone, wampirze prawie. Ciśnienie. :placz:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro kwi 21, 2021 19:47 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Ja nie wiem co się dziejeostatnio ale to chyba pogoda. Ja wracam o 17 z roboty, zjadam, kładę się i śpię.
Ogólnie się czuje nie fajnie. Może to po COVID ale bardziej myśle ze pogoda... i to ze przez COVID człowiek nie może normalnie funkcjonować.na kawkę iść, na zakupy normalnie iść. Tylko z roboty do domu ...
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro kwi 21, 2021 21:21 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Tez tak mialam przez pewien okres, ze przychodzilam z roboty, zjadalam i zapadalam w 2 godzinna drzemke :strach: Na szczescie juz teraz lepiej sie czuje, czego i Wam zycze!
Wspolczuje takiego bolu glowy, z opisu wynika ze jest straszny.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw kwi 22, 2021 7:08 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Dokleję jeszcze schodowe "akty" Miecia by uwidocznić jego obfite tyły. :mrgreen:
Biedak na tym wygnaniu :wink: marnie wygląda :twisted:
Obrazek
Obrazek

Zimno się zrobiło i pada. Rano gdy wyszłam karmić koty było pięknie. Tak sobie nawet pomyślałam, że może dziś parapetnikowanie się zrobi kotom. Janusz na noc idzie to o nie zadbałby. Jednak nadeszła ciemna chmura i z nieba lunęło. Poprawiło też wiatrem. Wyszłam wcześniej by nerki kupić w odległym sklepie i normalnie tusz mi schlapało :roll: tak zacinało. Nie jestem wyspana. Wręcz przeciwnie.
Gdy wczoraj wróciłam z pracy aż nie mogłam ustać na nogach tak mi się spać chciało i łeb zapitalał. Przemogłam chęć uwalenia na rzecz garów. Tak sobie pomyślałam, że wcześniej się położę. Gdy wszyscy wrócą, przestaną dzwonić michami to ja zlegnę. Nic z tego. Przegapiłam moment i wieczorem już padałam. I z tego padu nie przychodził sen. Przypadkiem włączyłam Władcę Pierścienia, powrót króla. I tak zostałam przy tym. Wielu momentów nie pamiętałam z projekcji kinowej. Ale po latach spojrzałam na obraz innym okiem. Jaki to okrutny film! Bardzo krwawy i morderczy. Ile w nim brutalności i brzydkich wzorców.Książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Ale słowo pisane ma inną moc. Zależy od naszej wyobraźni. Film musiał oddać pełną grozę i brutalność opisanego świata.
Bardzo mnie przygnębił.
Starzeję się.
Oglądane któregoś razu Szczęki spowodowały ,że tego rekina było mi normalnie żal. Wdarliśmy się brutalnie w jego środowisko. Zniszczyliśmy jego dom. A on tylko walczył o swój świat. Nadano zwierzęciu wszystkie paskudne cechy ludzi. Mające usprawiedliwić przemoc i przelanie krwi.
Starzeję się. :placz:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw kwi 22, 2021 8:06 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Zimno i wieje. Najważniejsze to dobrze się zestarzeć. W dzisiejszych czasach dotrwać do starości to wyczyn, pandemia może wszystko przekreślić w sekundę.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw kwi 22, 2021 12:58 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

pibon pisze:...
Wspolczuje takiego bolu glowy, z opisu wynika ze jest straszny.

Jestem migrenowcem. Takim z efektami świetlnymi przed oczkami błękitnymi i światło/odgłosowstrętem. :twisted:
Niestety, po zapaleniu opon mózgowych mam większe jeszcze problemy z tzw głową niż "kiedyś". Łącznie z problemami z chodzeniem. Karuzelą w mózgu. Męczące to okrutnie.
Starzeję się :mrgreen:

Strasznie wolno czas mi dziś leci. Ledwo siedzę. Dobrze, że Janusz dziś na noc idzie ,to spokojny wieczór będzie. :smokin:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw kwi 22, 2021 20:35 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

MalgWroclaw pisze:Zimno i wieje. Najważniejsze to dobrze się zestarzeć. W dzisiejszych czasach dotrwać do starości to wyczyn, pandemia może wszystko przekreślić w sekundę.

Tak rzeczywiscie,zyjemy w dziwnym swiecie.Dwa lata normalnie bym nie uwierzyla,ze cos takiego na calym swiecie moze sie zdarzyc.Jednak mimo,ze wszystko stanelo na glowie,to my nadal kochamy swoje kociaki,
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pt kwi 23, 2021 7:21 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Wiosna mimo zawirowań pogody szybko zbliża się. Żywopłoty coraz bardziej zielone cieszą oczy. Lubię jak ich grzywy zmieniają kolor. A fryzura jest coraz piękniejsza wraz ze wzrostem liściastych włosów. Pięknie wyglądają. Oryginalnie. Są jeszcze przyozdobione ciemnymi koralikami jagód co się uchowały z tamtego roku. Aż dziwi, że owoce są takie intensywne i nie pomarszczone. Z przyjemnością mijam rzędy . Zerkam. Dotykam. Podziwiam szczególnie fragmenty gdzie każdy krzaczek jest inny. A Ich pękające pąki, otwierające się na świat i wypuszczające liście są inne. Wśród nieśmiałków co to dopiero się rozchyliły, panoszą się całkiem spore odrosty innych gatunków. Każdy ma swój kolor. Niby zielony ale nie zielony. łany przeplatających się odcieni zachwyca.
Co dzień mijam ogródek pod okienny i każdego dnia zatrzymuję się chłonąc jego zmiany. Szybko następują. Przyroda spieszy się niebywale kradnąc każdy promyk słońca i dnia.

Tutaj otwiera się na świat z pewną dozą lęku
Obrazek
A tutaj pozwala wychynąć z ziemi nowym roślinkom
Obrazek
I fotka z dzisiejszego ranka. Chłodnego i wietrznego.
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt kwi 23, 2021 7:41 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 879
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości