OTW21- czas Sorrunia :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw cze 10, 2021 7:42 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

W taki upał nerki momentalnie się psują. Dziś musiałam wyrzucić takie się zrobiły byle jakie. Dobrze ,że przed kateringiem zajrzałam do pojemników. Bałam się podać kotom. Strasznie Maximek był zawiedziony, że po powrocie nie dostał nic. On bardzo lubi taką breję. Z dzieciństwa mu może zostało.
Dla Gabrysi skroiłam na popołudnie resztkę kuraka, serca wieprzowego i kupiłam rano świeże serduszka. Rano dostają wątróbkę kurzęca i pojemnik ugotowanych udzików. Podlanych rosołkiem by suche nie było.
Miski są puste rano i po pracy więc "coś" to zjada. Nie są to jeże bo one bajzel straszny robią.
Była Gabrynia rano. Wyszła nie wiem skąd na wołanie. Odwróciłam się i była. Prychała i łasiła się do krzaka jednocześnie. Chuda jest , z malunią głowiną i wyciągniętymi cyckami. Dzieci nie widziałam. Trzyma je gdzieś w ukryciu. Trawa jest wysoka i oby nikomu nie wpadło do łba kosić jej :twisted: Doskonale kryje rodzinkę jeśli wyłazi.
Na obrzeżu murku stoją pojemniczki po malunich serkach a w tym resztki czegoś. Jakieś skórki wędlin i inne badziewie. Ciągle wyrzucam by muchy i ptaki nie potruły się. :mrgreen:
Resztki ludzkie są bardzo cenione wśród pomagaczy. Zapukała do mnie sąsiadka. W ręku miała talerz z czymś co było mięsem (jak się okazało). Obok leżały resztki kiełbasy . W kolorze naturalnego węgla. Z uśmiechem wita się , podaje potrawy i rzecze
Asia, moi panowie nie chcą już żeberek. Z tydzień leżą. I kiełbasa z grilla nam się została. Te twoje wiejskie (!) koty z chęcią pewnie zjedzą.
No, na chwilkę mnie zatkało. Tylko chwilkę. Alem wzięła jęzorek w karby. Grzecznie podziękowałam. Mówiąc, że moje koty nie są śmietnikiem i za nic nie zeżrą starego jedzenia. Co dzień dostają świeże. Przy okazji kazałam jej to wyrzucić by nic nie dostało się. Bo jeszcze ptaki potruje.
Tak pomyślałam o tej chudzinie widzianej przed wczoraj. Rozchoruje się gdy napcha sobie brzuś mocno przyprawionym i zepsutym żarciem.
Szukam jej. W jednym, prawdopodobnym miejscu, miska wyczyszczona została. Mrówki resztki zaanektowały ale na pewno nie spożyły wszystkiego. Tylko że może być to wszystko. Szczury też. Dziś też zostawiłam. Zobaczymy.

Sorruniek jakiś taki "dziwny" jest. Jak zwykle pewnie szukam dziury. Może dlatego mniej przychodzi i gada bo wiele czasu na parapecie okna spędza. Kocha tam leżeć, patrzeć, gadać do ptaków... Z Teosiem jest regularna wojna. Drań poluje na niego. Jego pani nie odzywa się. On też nie ma fajnie. Stres bierze górą. Tęskni na pewno. Nie wie dlaczego stało się tak, że trafił do kocińca. Musimy mu zrobić badania. Nie podoba mi się sierść. Zaczął też posikiwać. Janusz go złapał na przymiarkach. Biedny kot z niego. Ale apetyt ma! To ważne bardzo.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw cze 10, 2021 8:29 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Apetyt ważny. Trzymajcie się. Ludzie są debilami. Dawno temu złapałam pana wrzucającego starą kanapkę kotom. Powiedział, że jest jeszcze dobra. Jak dobra, to niech pan je! - wrzasnęłam.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 10, 2021 9:06 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

MalgWroclaw pisze:Apetyt ważny. Trzymajcie się. Ludzie są debilami. Dawno temu złapałam pana wrzucającego starą kanapkę kotom. Powiedział, że jest jeszcze dobra. Jak dobra, to niech pan je! - wrzasnęłam.

U mnie w sezonie świątecznym i rybackim są różne rzeczy. Na wiosnę botwinka np króluje lub kompot rabarbarowy. Muchy mają używanie. A nas się czepiają za smród i chmary owadów.
Pani doktorka pediatra co "dożywia" koty, daje im wędlinę. Skrawki jakich sama nie zje. Na zwróconą uwagę ,trzepiąc rzęsami zakrzyknęła ,że to z ...wędliny bez konserwantów :?
Co dzień z wody ptaków wyrzucam wciepane tam suche, zielone pieczywo. By rozmiękło i dziobki się nie stępiły. :twisted: A, że to nie zdrowe dla ptasiorów zmilczę. O tym, że woda kwaśnieje i nie nadaje się dla zwierząt to już inna historia. Piją z niej jeże, psy, koty, lisy...nie tylko ptaki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw cze 10, 2021 12:29 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Ludzie jacys niereformowalni są, jest internet, mozna poczytać co kot może jeść, ale nie najlepiej dać resztki ze stołu, których nikt nie chce. W mojej miejscowości, nie ma domu, żeby tak nie było. jak słyszę od sąsiadki, ze kotek nie zjadł parówki, to az mnie trzęsie. nie pomoże tłumaczenie, ze kot ma jeść jedzenie kocie, a nie ludzkie z solą, pieprzem i nie wiadomo czym.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw cze 10, 2021 17:37 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Nie chodzi o to, żeby nakarmić, ale pozbyć się śmiecia i wyrzutów sumienia, że się marnuje.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 10, 2021 17:49 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

ASK@ pisze: Alem wzięła jęzorek w karby. Grzecznie podziękowałam. Mówiąc, że moje koty nie są śmietnikiem i za nic nie zeżrą starego jedzenia. Co dzień dostają świeże. Przy okazji kazałam jej to wyrzucić by nic nie dostało się. Bo jeszcze ptaki potruje.

Ekhm, jęzorek w karby :mrgreen: 8O
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pt cze 11, 2021 11:49 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Miauka nie było :placz: Ależ rozpacz czarna :strach:

Wczoraj zatargaliśmy Teosia do weta. Nawet grzecznie dał sobie pobrać krew. Czekamy na wyniki. Waży 8 kilosów. Nie potrafi sobie sam tyłka umyć i o sierść zadbać. Więc myje się moimi raczkami i wyczesuje. Dlatego zaniepokoiły mnie te dredy i tłustawa sierść.
Nasza doktorka poznała go. Był wpisany w kompie jako Mentos w 2014 roku. Urodził się w 2013r. Więc przegląd należy mu się generalny. Oby nic nie wyszło. :201494

W minioną sobotę zrobiłam przestawkę drapaka spod okna do przedpokoju. By dostać się do drzwi rzygownika i choć pranie wywiesić. Sorruś bardzo lubił tam na platformie spać i siedzieć. Wskakiwał sposobem. Z fotela na parapet. Z niego na półeczkę. Uliś i Tami od razu zaakceptowali zmiany. Sorrek przyglądał się tylko. Szkoda mi go było ale trudno. Suszenie w domu i zajmowanie pół korytarza jest nie opłacalne w taką pogodę. Ale dziś naszły zmiany. Naszukałam się go rano. Na wołałam. Wreszcie gadzina zaskrzeczał po swojemu i okazało się ,że mały siedzi na najwyższej platformie "swego" sprzęciora 8O zadowolony i dumny. Jak on wlazł ?Nie wiem. :roll: Ale zlazł więc musiał sobie poradzić. Taka jestem z niego dumna.
Kocio ma mniejszy apetyt. Smaczki tylko mu idą. To co zrobił w kuwecie nie zachwyciło. optycznie i zapachowo. Ale może to wina "diety smaczkowej".
Bez łapki radzą sobie. Co prawda by dostały się na parapet okienny muszą wskoczyć na stół. A by wskoczyć na tegoż, muszą mieć wybicie. Stoi więc pufka co im to ułatwia. Widać jak jej szukają wzrokiem wchodząc i schodząc. Choć Sonny ostatnio zastałam 8O na blacie kuchennym jak gary przeglądała. Jak ona wlazła tam? Widać zapędy obserwatorskie są dużą motywacją. Mały tylko podskakuje wyciągając łaputkę i warkoli. To znak ,że należy go podsadzić.
Największym smakoszem dań wszelkich jest Marion. Ona wszystko wyciągnie, zje, wyliże, sprawdzi ,rozwlecze ...
Bardzo się z Marion lubią. Bawią razem i coś tam dyskutują. Czasem polegują obok siebie. Głównie na parapetach. Marion to taka pchełka-glista co wlezie w każdy kąt. Jest szczuplusia o szczurzym pysiałku. Wielbicielka kolan. Sonny też lubi głaski ale na wyciągnięcie reki. Obie nie śpią w wyrku i nie pchają się. Są bardzo grzeczne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob cze 12, 2021 7:15 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

:ok: :ok: :ok:

IrenaIka2

 
Posty: 872
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Sob cze 12, 2021 14:21 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Grzmi.
Smażę dary jakie dostaliśmy od i dzięki przyjaciołom
Dziękuję :1luvu:
Koty śpią. Mocno leniwa sobota.
Janusz w pracy. Imieniny nam uciekły bo nie mógł zamienić się na zmiany. Dlaczego?! Paniusia ma wizytę u swego lekarza więc ktoś musi zatargać gruby tyłek.
Szkoda. Kocich przyjaciół byśmy spotkali.
Zaczęło lać. Ciemno się zrobiło. Wieje.
Oby Gabrysia znalazła bezpieczne schronienie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob cze 12, 2021 15:57 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Wielka szkoda z tymi imieninami. Zawsze milo sie spotkac z przyjaciolmi, a dodatkowo przez pandemie tyle czasu bylo to niemozliwe.
Fajne te opisy co kotelki porabiaja.
A ciekawe co to za dary sie smaza? Na pewno jakies pysznosci.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob cze 12, 2021 19:42 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Mam zabitego ćwieka :evil: kojarzy ktoś Rosyjski-Radziecki film wojenny ze sceną gdzie kobieta żołnierz zabija ukochanego nad morzem strzelając mu w plecy?? on jest jej jeńcem i jednocześnie ukochanym? płynie statek który ma ich uratować i on biegnie do niego a ona mu wtedy strzela w plecy.
Kurcze kołacze mi się po głowie a tytułu nie pamiętam :twisted:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie cze 13, 2021 5:22 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

meg11 pisze:Mam zabitego ćwieka :evil: kojarzy ktoś Rosyjski-Radziecki film wojenny ze sceną gdzie kobieta żołnierz zabija ukochanego nad morzem strzelając mu w plecy?? on jest jej jeńcem i jednocześnie ukochanym? płynie statek który ma ich uratować i on biegnie do niego a ona mu wtedy strzela w plecy.
Kurcze kołacze mi się po głowie a tytułu nie pamiętam :twisted:

Nie kojarzę w pełni.
Jest taka strona gdzie szukać można filmu po opisie. Nie pamiętam nazwy. Poszukaj.
Zimno i mokro. Powyrywane gałęzie ścielą się na drogach. W lesie widać jak strumienie wody wyżłobiły rowy. Szeregi śmieci i szyszek tworzą fantazyjne wzory. Pięknie pachnie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie cze 13, 2021 6:04 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Meg1 a to nie ył tytuł "41" ? Pamiętam ten film, byłam nastolatką i ryczałam jak bóbr!

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie cze 13, 2021 6:17 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

aga66 pisze:Meg1 a to nie ył tytuł "41" ? Pamiętam ten film, byłam nastolatką i ryczałam jak bóbr!

Tak mi się wydaje , tylko że szperałam w necie i nic znależć nie mogę :evil: jakieś bzdury mi wychodzą. Też ryczałam :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie cze 13, 2021 6:46 Re: OTW21- czas Sorrunia :(

Bywam, czytam, trzymam kciuki za całe stadko :ok:
Chodzi o film Czterdziesty pierwszy https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czterdz ... (film_1956)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: persik_ns i 42 gości