Nikodem odszedł za TM [**] Żegnaj Nikusiu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie kwi 19, 2020 16:37 Nikodem odszedł za TM [**] Żegnaj Nikusiu

Trafił do schroniska w Białej Podlaskiej miesiąc temu, chodził po ulicy szukając schronienia, bezpiecznej przystani. Głodny i zziębnięty. W schronisku dostał ciepły kąt i posiłek, niestety nawet najlepsze warunki schroniskowe nie zastąpią tych domowych, własny kochający, troskliwy opiekun to marzenie wszystkich bezdomniaków, także Nikodema....

Obrazek

Jest jeszcze młodym kocurkiem, ok. 4 letnim, ale domu dla niego szukamy wyjątkowego, specjalnej troski, bo Nikodem to kocurek, który ma padaczkę, musi mieć podawane leki do końca życia, ale przecież padaczka to nie wyrok i można z nią żyć ! Po zmianie leków Nikodem czuje się znacznie lepiej, ataki są rzadsze, ale jednak potrzebuje całodobowej opieki, nie wykluczamy, że w swoim nowym domu, przy boku opiekuna, który otoczy go troską, miłością, przy podawanych lekach ataki będę występowały z mniejszą częstotliwością. Zdarza się, że przy ataku nie kontroluje swoich potrzeb ! Ale życie w warunkach schroniskowych to dla Niego stres, więc sprzyja to atakom padaczki. Może spokojne życie w domu będzie też głównym lekarstwem a ataki padaczki będą przeszłością! lub zmniejszy się ich nasilenie! Może znajdzie się osoba, która poświęci się NIKODEMOWI, a tym samym spróbuje Go uzdrowić. On bardzo potrzebuje spokoju, więc przyszły domek to musi być oaza spokoju! Czy znajdzie się taki ….? Może u Ciebie będzie szczęściarzem? , a tym samym uszczęśliwi kogoś kto Go po prostu pokocha


Bardzo prosimy też o pomoc rzeczową dla NIKODEMA (wysokomięsne karmy mokre, suche) bądź pomoc finansową na zakup. Ewentualnie prosimy o pomoc rzeczową za pośrednictwem paltformy dlaSchroniska.pl

https://dlaschroniska.pl/?view=animal&id=B1lF3aju_L

Obrazek
Ostatnio edytowano Śro kwi 22, 2020 13:24 przez AZYLschronisko, łącznie edytowano 2 razy

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Nie kwi 19, 2020 18:26 Re: Mam padaczkę, ale nie przechoć obojętnie, zajrzyj do mni

Jak pięknie umaszczony :1luvu:

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon kwi 20, 2020 9:12 Re: Mam padaczkę, ale nie przechoć obojętnie, zajrzyj do mni

ewar pisze:Jak pięknie umaszczony :1luvu:


On cały jest piękny i kochany, potrzebujący miłości i domku :placz:

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Pon kwi 20, 2020 9:34 Re: Mam padaczkę, ale nie przechoć obojętnie, zajrzyj do mni

Wygląda na takiego i jest naprawdę prześliczny.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon kwi 20, 2020 9:54 Re: Mam padaczkę, ale nie przechoć obojętnie, zajrzyj do mni

o to jest Nikodem, czemu ja myślałam, że to dziewczynka? ... niech mu się uda....
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon kwi 20, 2020 10:11 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

Dziękuje za odwiedziny u Nikodema, jemu bardzo potrzebna jest obecność człowieka, nawet "wirtualnie" :1luvu:

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Pon kwi 20, 2020 10:29 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

Nikodem ty siem nie martw chłopaku, będzie dobrze ! Zobaczysz. Dasz radę, bo kto jak nie my - epikotki ! to mówiłam ja - Lilka , miau :kotek:
Obrazek

wtenczas

 
Posty: 1056
Od: Pon wrz 07, 2015 19:08
Lokalizacja: Wrocław


Post » Pon kwi 20, 2020 16:55 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

alessandra pisze:zapraszam na bazarek viewtopic.php?f=20&t=199696


alessandra Ty jesteś cudowna :1luvu: :1luvu: przepięknie Ci dziękujemy :1luvu: :1luvu:

ps Miałam jakiś problem z logowaniem (automatycznie mnie wylogowało) i ... na szczęście jakoś dotarłam, ale gdyby coś to podaję tutaj emaila (mój, schroniskowy) w ogóle też wcześniej nie miałam opcji, żeby coś napisać na wątku :roll: schroniskobialapodlaska@o2.pl

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Pon kwi 20, 2020 17:34 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

Zupełnie nie znam się na padaczce, ale mam w domu kotkę, która do końca życia będzie musiała brać leki. Wiozłam ją do weta na uśpienie, tak mi się wydawało, była w strasznym stanie, kiedy ją znalazłam. Prawdopodobnie jest z chowu wsobnego, ma wadę genetyczną, chore oczka, które nigdy nie będą zdrowe.Postanowiliśmy z wetem o nią zawalczyć. Na początku leki nie skutkowały, dostawała wściekle drogą maść, było naprawdę kiepsko. Teraz to kotka, o której nikt by nie powiedział, że cokolwiek jej dolega. Wystarczą kropelki do oczek raz dziennie i po kłopocie. Jest szczęśliwa, śpi na mojej poduszce, bawi się, dostaje dobre jedzonko...itd. Dom to dom, a nie warunki schroniskowe. Miłość czyni cuda i myślę, że Nikodem otoczony miłością, zadbany będzie żył długo, a choroba nie będzie uciążliwa ani dla niego, ani dla jego opiekunów. Miałam mnóstwo tymczasów w domu, ale bardzo niewiele pingwinków. Są piękne. Kiedyś czytałam, że to koty w stroju wieczorowym. Naprawdę są eleganckie.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon kwi 20, 2020 18:08 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

ewar pisze:Zupełnie nie znam się na padaczce, ale mam w domu kotkę, która do końca życia będzie musiała brać leki. Wiozłam ją do weta na uśpienie, tak mi się wydawało, była w strasznym stanie, kiedy ją znalazłam. Prawdopodobnie jest z chowu wsobnego, ma wadę genetyczną, chore oczka, które nigdy nie będą zdrowe.Postanowiliśmy z wetem o nią zawalczyć. Na początku leki nie skutkowały, dostawała wściekle drogą maść, było naprawdę kiepsko. Teraz to kotka, o której nikt by nie powiedział, że cokolwiek jej dolega. Wystarczą kropelki do oczek raz dziennie i po kłopocie. Jest szczęśliwa, śpi na mojej poduszce, bawi się, dostaje dobre jedzonko...itd. Dom to dom, a nie warunki schroniskowe. Miłość czyni cuda i myślę, że Nikodem otoczony miłością, zadbany będzie żył długo, a choroba nie będzie uciążliwa ani dla niego, ani dla jego opiekunów. Miałam mnóstwo tymczasów w domu, ale bardzo niewiele pingwinków. Są piękne. Kiedyś czytałam, że to koty w stroju wieczorowym. Naprawdę są eleganckie.


Nikodemowi też znajdzie super dom, opiekuna, który się o niego zatroszczy, zaopiekuje i pokocha :mrgreen: Troszkę go musimy podkarmić, chociaż apetyt ma, być może trochę wyniszczony przez chorobę, nie wiem ja też nie bardzo znam się na padaczce (nigdy nie miałam w domu takiego psiaka czy kocaka)

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Wto kwi 21, 2020 9:17 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

Przy padaczce najważniejszy jest spokojny, cichy dom, jak najmniej bodźców związanych z hałasem i stresem, wówczas naprawdę mogą być długie okresy bez epizodów . Gdyby ktos potrzebował porady, pomocy polecam kontakt z wtenczas , wspaniała osoba i ma doswiadczenie w tej materii, mnie bardzo pomogła.

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 21, 2020 9:52 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

alessandra pisze:Przy padaczce najważniejszy jest spokojny, cichy dom, jak najmniej bodźców związanych z hałasem i stresem, wówczas naprawdę mogą być długie okresy bez epizodów . Gdyby ktos potrzebował porady, pomocy polecam kontakt z wtenczas , wspaniała osoba i ma doswiadczenie w tej materii, mnie bardzo pomogła.


No właśnie, domek potrzebny dla Nikusia i kochający, troskliwy opiekun :!:

Nikodem dzisiaj jest na badaniach, zostaje w lecznicy do jutra, trzymamy kciuki za chłopaka :!:

AZYLschronisko

 
Posty: 107
Od: Wto paź 18, 2016 18:27

Post » Wto kwi 21, 2020 9:54 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

już wtenczas w weekend "nasłałam" na fb :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Wto kwi 21, 2020 10:08 Re: Mam padaczkę, ale nie przechodź obojętnie, zajrzyj do mn

Kciuki za chłopaka o hipnotycznym spojrzeniu :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10239
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości