Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon kwi 26, 2021 6:52 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyzury:

wtorek (27.04)-Weronika
środa (28.04)-Burajulia
czwartek (29.04)- Kociambra
piątek (30.04)-
sobota (01.05)- Burajulia
niedziela (02.05)- kasik30
poniedziałek (03.05)-
wtorek(04.05)-pyma
środa (05.05)-
Czwartek (06.05)-Kociambra
Piątek (07.05)-
Sobota (08.05)-
Niedziela (09.05)-
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Wto kwi 27, 2021 7:51 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Wczorajszy dyżur:

Na ogólnym apetyty duże, ktoś ma luźną kupę, ale nie udało mi się nikogo przyłapać.
Józek ganiał i atakował Tolę, a Ramzes cały dyżur śledził Józka i go zaczepiał, w końcu raz się spieli.

U Kuby apetyt na jedzenie nerkowe kiepski, dwie luźne kupy, smutny bardzo i wydaje mi się, że schudł.

W szpitaliku :strach:
Misia dostała ruję, rozpisałam jej proverę na 3 dni, poza tym apetyt i humor wspaniały, tak się bawiła, ze klatkę roznosiła, urobek niestety nadal poza kuwetą.
Irmina, apetyt doskonały, w kuwecie rozwolnienie, dałam jej atapectin.
Zyta , apetyt wilczy, humor doskonały, w kuwecie ok.
Pszemek, apetyt i kuweta ok, był na kontroli i dostał leki, Aneta wie więcej.
Czaruś, też wszystko ok.
Kazimierz, też wszystko ok, został zaszczepiony.
Lenka, w kuwecie ok, zjadła whiskasa, ale cały czas siedzi w kuwecie, bardzo grzeczna.

W pralce jest pranie do powieszenia.
U Kici została do umycia podłoga i inne powierzchnie płaskie oraz sprzątniecie leków z szafki. Trzeba też tam włączyć na trochę lampę.
W wannie moczą się transportery.
Klatka pusta z podłogi w spzitaliku też jest do sprzątniecią.
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Wto kwi 27, 2021 8:29 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Czaruś wczoraj został zaszczepiony. W drodze powrotnej zwymiotował takie ilości jedzenia, że kompletnie nie wiem gdzie mu sie to zmieściło. Rzuca się na żarcie jak opętany, naprawdę dawajcie mu na dyżurach kilka razy małe porcje, bo on się zachowuje jakby głodował miesiącami :twisted:
Wstawiłam mu do klatki mały karmnik na suche. Nie umie z niego korzystać, matołek mały. Zobaczymy, czy da radę

Pszemek chory
Koci katar prawdopodobne. Węzły powiększone, oczy szkliste i ropna wydzielina z tych oczu.
W uszach kopalnia świerzba - hodował go chyba od urodzenia, taki tam syf zebrał.
I teraz leki:
zastrzyk tolfina pod skórę - dziś, jutro i w czwartek - chyba, że będzie ładnie to czwartkowy można odpuścić
krople TOBREX - 3 x dziennie do każdego oczka
Vetomune lub scanomune codziennie do jedzenia
w poniedziałek 3 maja - do każdego ucha wpuścic po pół zawartości przezroczystego płynu, który jest w strzykawce na jego klatce - podpisany do uszu

dobrze byłoby mu też podać zylexis. Postaram się już to sama ogarnąć
Karmel['] Taurus['] Miki [']Andzia [']
http://kotylion.pl/
https://www.facebook.com/kotylion.viva

Duszek686

 
Posty: 23749
Od: Sob kwi 25, 2009 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 28, 2021 8:45 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyzury:

środa (28.04)-09666
czwartek (29.04)- Kociambra
piątek (30.04)-Wilka
sobota (01.05)- Burajulia
niedziela (02.05)- kasik30
poniedziałek (03.05)-
wtorek(04.05)-pyma
środa (05.05)-
Czwartek (06.05)-Kociambra
Piątek (07.05)-
Sobota (08.05)-
Niedziela (09.05)-
Poniedziałek (10.05)-
wtorek (11.05)-
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Czw kwi 29, 2021 10:50 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 28.04
Na ogolnym w kuwetach ok. Apetyt też. Leki podane. Jozek pojechał na nadania, byl dziś pobudzony i ganiał koty, ale moze to z głodu. Kuba w kuwecie ok. Też bez jedzenia bo też jechał na kontrole. Lek podany i rana przemyta. Chyba zesilał się kiedyś na kamapę bo było czuc. Zmieniłam posłanka.
Umyte w łazience rzeczy, jedna kuweta się moczy. Pranie zrobione, dugie wstawione. Podlogi pomyte, woda wymieniona.
W szpitalu w kuwetach ok. Apetyt bardzo dobry. Leki podane. Misia pojechala do lekarze. Juz koniec z zastrzykami. Ma dostwac kalmvet i zylkene. Wydrapuje sie podobno.

09996

 
Posty: 168
Od: Czw kwi 25, 2019 20:23

Post » Czw kwi 29, 2021 10:59 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Wyniki Kuby :)
Jest nienajgorzej.
Fosfor w normie, krea 3,8; mocznik 144, nie ma anemii, ciśnienie 135.

Zalecenia:
Przeciwwymiotny na razie co drugi dzień i obserwujemy jak je. On działa też przeciwbólowo na brzuch.
Kroplówki ok 100 ml dziennie, ale co parę dni może mieć przerwę.
USG brzucha jeśli pojawią się znów biegunki.
Badanie moczu za jakieś dwa tygodnie. Badania krwi za około miesiąc.
Jak mamy wolną jakąś fontannę to mamy mu dostawić żeby pił ładnie.
Pozostałe leki bez zmian.

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8558
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

Post » Pt kwi 30, 2021 6:33 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyzury:

piątek (30.04)-Wilka
sobota (01.05)- Burajulia
niedziela (02.05)- kasik30
poniedziałek (03.05)-Burajulia
wtorek(04.05)-pyma
środa (05.05)- 09666
Czwartek (06.05)-Kociambra
Piątek (07.05)-
Sobota (08.05)-
Niedziela (09.05)-
Poniedziałek (10.05)-
wtorek (11.05)-
Środa (12.05)-09666
czwartek (13.05)-
Ostatnio edytowano Pon maja 03, 2021 8:36 przez pyma, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Pt kwi 30, 2021 8:09 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

weżmiemy 3.05

Burajulia

Avatar użytkownika
 
Posty: 456
Od: Śro cze 24, 2020 21:17

Post » Pt kwi 30, 2021 9:40 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 29.04. - czwartek

Kuba, takiego cierpliwego kota jeszcze nie widziałam, leki podane (1/4 amodip w sosiku, pronefra do pyszczka, prevomax - zastrzyk dziś nie, jutro trzeba podać, kroplówka 100 ml w 3 minuty (polecam różową igłe 0,9), ranke popisikałam, ładnie się goi i chyba po tym go nie swędzi bo nie drapie, wiec golfik mu odpuściłam, w kuwecie ładna kupa, sporo małych sików i kilka dużych, bardzo dopisywał mu apetyt ale zdecydowanie woli renal chicken i fish niż zwykły, z bergiem nie próbowałam. wszystkie jego leki są w kartonie. Do Pani dr Pauliny niestety sie nie szło dodzwonić.

Szpital: Maciek drze się i wkurza tym koty na ogólnym, puściłam na chwile ale Danio się rzucił na niego i wszystkie koty spiete chodziły.
W Szpiatlu wszyscy dostali zielone puchy smilli, apetyty ok, kupy siki wszedzie ok, u Misi wszystko na podkładzie.
Lenka pochodziła z Maćkiem dogadują się, maciek dostał płyn do uszu. Zapomiałam odrobaczyć tego kawalera w klatce przy drzwiach :( postaram sie dzis mu podać.
Na ogólnym drobne spięcia, Józek jest wrażliwy jak ktoś zabuczy lub pogoni to on szybko się nakręca.
Danio moim zdaniem oddycha gorzej niż tydzień temu.
Ogólny dostał Macsa, w kuwetach łądne komplety.
Któryś miły kotek nasikał do pudełka z lekami na pralce, blistry suszą się na ręczniku na niej.

KUBA badanie moczu w połowie maja, morfologia kontrolna na koniec maja.
Andrzejek =^..^= Ela =^..^= Szarak =^..^= Szajba =^..^= Józefina =^..^= Piegus =^..^=

Kociambra1989

Avatar użytkownika
 
Posty: 1006
Od: Pt paź 20, 2017 17:57

Post » Sob maja 01, 2021 13:51 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 01.05 - święto pracy obchodziliśmy dziś hucznie! :D

Do dużego pokoju wrócił domek oraz drapak słupek. Przeniesiona została Lenka oraz Maciej. Leki Macieja oraz jego tabliczka stoją na komódce. Lenka ma wpisane hepiatiale forte (informacja na drzwiach).

Ogólny
Danio dostał orungal, hepatiale i genomune. Ma rozwolnienie, więc od dziasiaj przez 3 dni ma dostawać attapectin - ma wpisane na tablicy. W sumie mamy dyżur w poniedziałek, więc tylko Kasika to interesuje ;)
Józek umyta broda i posmarowana.
Józek nienawidzi Pianki, są bitwy, łapoczyny. Wpijają się w siebie i nawalają.
W kuwetach placki - ale to może również Danio.

Kuba dostał leki - oprócz posmarowania rany, zabrała go Alicja.
Jego pokój oprócz zabranych przez Alę miseczek i kocyków jest nieruszony.

Szpital
Klatka Czarka umyta i zdezynfekowana. Włożyłam po odczekaniu do niej Maję. Jej klatka, stojąca na parapecie, jest nieposprzątana!
Klatka Lenki zlikwidowana i umyta oraz zdezynfekowana. Jutro chyba można ją złożyć.
Kuwety po Maćku i Lence moczą się wraz z pudełkiem czarka i łopatkami.
Szpital posprzątany.
Wiewiór - odrobaczony, apetyt w porządku.
Maja grzeczna, apetyt ok, w kuwecie ok.
Pszemek dostał vetomune i tobrex 2x. Apetyt, kuweta ok.
U Misi była Kasia, siku i kupa na podkładzie. Apetyt ok, ale przestraszona i nie lubi dostawać kalmvetu prostu do pyska.
Irmina zaszczepiona na grzyba, w kuwecie ok, apetyt ok.
Zyta, w kuwecie ok, apetyt mniejszy niż kiedyś, ale w porządku.
Czarek apetyt średni, w kuwecie ok.


Pilnujcie Maćka, bo ucieka, i potem buczy i syczy na ogólnym i trudno go dorwać spod kanap.


Zdjęte pranie, nie włączaliśmy pralki, bo nie było szansy obserwować skąd cieknie. A prania jest pewnie na 3 prania...
W wannie moczą się kuwety po Maćku i Lence.
Podłogi odkurzone i umyte, więc powinien być jutro błysk.
Była pani po fanty, trochę się bawiła z kotami.

Burajulia

Avatar użytkownika
 
Posty: 456
Od: Śro cze 24, 2020 21:17

Post » Nie maja 02, 2021 12:46 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 2.05
Kuwety na ogólnym, u Maćka i Lenki ok.
Wszyscy dostali Carny tylko Ptyś Grau, który przywiozła Anita, a Lenka Winstona bo na Carny miała długie zęby. Plecy Maćka posmarowane, broda Józka też, Danio dostał orungal i attapectin i resztę tego, co miał dostać.
Szpital: wszyscy oprócz Misi dostali Carny.
Drzewne chłopaki ok, w kuwetach ok, Wiewiór apetyt super, dwie porcje wciągnął, Pszemek trochę gorzej z apetytem. Dostał zastrzyk od Anety, ja mu zakroplilam oczy raz, Aneta drugi raz prośba o zakroplenie trzeci raz wieczorem. Fajne chłopaki, oba :D
Maja cuuuudna. Aż się wije żeby tylko głaskać, i po brzuszku i wszędzie :1luvu: Ale apetyt kiepski, może jej carny nie podpasowalo bo z wczoraj zjedzone.
Zyta w kuwecie ok, apetyt świetny, pochłonęła dwie porcje.
Irmina - niewidoczna. Bez problemu posprzątałam, żarcie z wczoraj zjedzone całe, dziś też zjadła, kuweta ok.
Misia.. strasznie mnie martwi ta kicia... Jest wystraszona okropnie, ale jak się ją zaczyna miziac to się odpręża i zaczyna mruczeć... Ona się zachowuje tak jakby miała jakaś traumę związaną z człowiekiem... :cry: Nic nie zjedzone z wczoraj, dziś paw albo rzadka kupa na podkładzie, siku na podkładzie. Przy nas rzygnela dwa razy, Aneta dała jej przeciwwymiotny zastrzyk, w kuwecie zmienilysmy jej żwir na zwykły piaskownicowy piasek.

Pokój po Kubie sprzątniety, lampa chodziła prawie godzinę, wywietrzylismy i przenieśliśmy tam Czarusia, chyba jest zadowolony ze zmiany miejscówki :D
To, co moczylo się w wannie umyte, pudełko z akcesoriami z klatki 2 zostało od razu wytarte i postawione na klatce więc u Mai jest czym sprzątać już :D
Rzeczy z pokoju Kuby wymoczyly się w domestosie i zostały też umyte.
W pralce Krzysztof wyczyścił filtr, zrobiliśmy i wywiesilismy jedno pranie, drugie kończyło sie prac jak wychodziliśmy, prośba o powieszenie.
Podłogi zamiecione i pomyte.
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 02, 2021 14:05 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Hejo, miałby może ktoś pożyczyć dyfuzor do Feliway do kontaktu? Mam jeden który już jest wpięty w starym mieszkaniu, ale potrzebuje jeszcze jednego do nowego.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 03, 2021 14:01 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyzury:


wtorek(04.05)-pyma
środa (05.05)- 09666
Czwartek (06.05)-Kociambra
Piątek (07.05)- ??????????????????????
Sobota (08.05)-????????????????????????
Niedziela (09.05)-Burajulia
Poniedziałek (10.05)- ?????????????????????
wtorek (11.05)-Burajulia
Środa (12.05)-09666
czwartek (13.05)-Kociambra
Piątek (14.05)-
Sobota (15.05)-kati.2012
Niedziela (16.05)-
Poniedziałek (17.05)-
Ostatnio edytowano Wto maja 04, 2021 6:41 przez pyma, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Pon maja 03, 2021 14:36 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Poprosimy niedzielę 23.05
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 03, 2021 18:49 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Weźmiemy niedzielę 9.05 i wtorek 11.05.
Później między 13,a 16 nie damy rady już wziąć dyżuru.

Burajulia

Avatar użytkownika
 
Posty: 456
Od: Śro cze 24, 2020 21:17

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości