Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob cze 03, 2023 20:42 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur sobota 3.06

Gosia ogarnęła ogólny i laseroterapie Ilii, Aneta zrobiła zastrzyki i podała leki dopyszczne. Dziękuję. Gdyby nie Wy zamiast 4 godzin spędziłabym w kociarni 6.

W szpitalu:
Wszyscy ładnie jedli, kupy ok oprócz kotki tri, która miała trochę na rzadko. Dostała bentoactiv.

Wszystkie suple z rozpisek podane, jak juz nikogo nie było i Dyzio się wyciszył po tabletkowej traumie dostał zel-masc do oczek i przyjął to spokojnie.

Wrzosek ma apetyt za dwóch, dałam mu oprócz standardowego zestawu 1 ml oleju z omega3. Pamiętajcie aby codziennie nabierać w strzykawke ten 1 ml i dodawać mu do karmy. Wylizuje do sucha michę. Ta szczotka, która jest w jego pudełku, nic nie usunie z jego sierści, może służyć tylko do celów relaksacyjno-rozrywkowych. On potrzebuje szczotkę do wyczesywania, metalową z ciasno ustawionymi zębami. Przemyłam mu oczko, bo miał odrobinę wydzieliny. Złoty kot, pozwala na wszystko.

Kenia jest znudzona jak mops, marudzi bo chce wyjść.

Czarny pampuch cudowny miziak Rademenes, apetyt wzorowy.

Korbka je, ale była nie w sosie, bo trochę warczała.

Faworek grzeczny, zjadł z dokładką.

Ilii zostawiłam karmę w automacie.

Eljot uciekinier wszystkich dziś zaskoczył umiejętnościami kota-pająka. Mnie zamurowało jak go zobaczyłam:)

Jola.A

Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Od: Pon lut 07, 2022 2:14

Post » Pon cze 05, 2023 6:41 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur niedziela 04/06

Miecio zszedł trochę do nas i przeniosłam go na wieżę. Ładnie jadł i dał sobie posmarować ząbki.
Arizona i Ptyś dostali lek - on zjadł w sosiku, ona tylko część więc 1/4 dostała podajnikiem do buzi. Oboje mieli kiepskie apetyty.

Eljot w porządku, pomocnicy zauważyli strupki przy szyi ale zapomniałam spojrzeć. Jemu i z ogólnego zabrane na wyjściu jedzenie.

Ilia w porządku tylko ta skóra rozlizana biedna :( Dostał wszystkie suple w filetowce, zastrzyk i laser zrobione. Kochany jak zawsze. Nastawilam karmniki z Carny.

Na szpitalu trochę kuwetowego zamieszania - Dyzio robi piaskownicę pod klatką, a Zuli miała mega sraczkę - jej klatka będzie do umycia w wannie jak ją opuści. Zmieniłam im kuwety na takie z wyższym brzegiem i stare zalałam wirkonem w wannie - uznałam, że tak bezpieczniej dla Faworka, niż żeby leżały w workach. Zuli dostała Bentoactive w mokrym ale średnio jadła więc dodałam attapectin bo buzi.
Dyzio dostał zastrzyk i masc do oczu x2. Cała trójka bo ostrej bitwie dostała też ostatnie tabletki. Tylko Zulcia grzecznie łyknęła.
U Korby brak kupy i tkliwy brzuch - podałam Espumisan. Apetyt ok.
Kenia wszystko ok, Wrzosek też. Bardzo mu smakuje mokre z olejem.

Jedno pranie zrobione i wywieszone, drugie do wywieszenia dziś.

Dziękuję wszystkim pomocnikom ❤️

OlaMak

 
Posty: 130
Od: Pt maja 28, 2021 13:03

Post » Wto cze 06, 2023 7:03 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 5.06 poniedziałek.

Dyżur z Renatą i Gosią.

W kuwetach wszędzie ok oprócz Zuli, apetyty wszystkim dopisywały.
Na ogólny wypuszczony Bonus i Dyzio, zostawiłam ich pod kanapą, klatki umyte i zdezynfekowane, można przyjmować z kolejki.
W pralce pranie do powieszenia.

Ptyś dostał tabletki i zastrzyki gdyby nie chciał zjeść tabletki.
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Pt cze 09, 2023 18:19 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur piątek 9.06
Z ogromną pomocą Gosi :201494 i centerko :201494
Ogólny, Ilia i Eliot kuwety ok.
W szpitalu u Faworka i Korby brak kupy. Korba dostała lactulose.
Eliot zjadł carny z dokładka, Ilia miał w karmniki nie do końca zjedzone, dziś też jadł niechętnie, wpakowałam mu żarcie do karmnika na raz i dostał dokładkę do miski jak przyjechalyśmy na zastrzyk. Dostał też chrupy.
Ogólny niechętnie carny, w zasadzie wszystko zostalo w miskach. Pampuszki zjadają gourmeta aż mu się uszy trzęsą. Dyzio został w kuchni, nie chciał wyleźć mimo, że z Gosia probowalysmy wykurzania kijkiem wysuniętym pod pralkę... :roll:
Leki i suple wszystkim podane. Wrzoskowi wymienilysmy kuwetę bo była mocno brudna. Moczy się w wannie.
Pranie powiesiłam, podłogi wszędzie zamiecione i pomyte.
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto cze 13, 2023 6:19 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur niedziela 11/06

Ptyś nie chciał antybiotyku w sosie - dostał zastrzyk (dziękuję, Aneta!). Dakota zjadła w Gourmecie. Potem dostała steryd do buzi.
Pampuchy pod kanapą ale ładnie jedzą, Ptyś też. Kenia wypuszczona była grzeczna więc została na ogólnym - klatka zlikwidowana.

Eljot poszedł do domu. Pokój odkurzony i umyty, pracowała lampa. Tekstylia wstawione do pralki do wywieszenia i druga część w kuchni do wyprania. Miski, kuwety itd. w wannie zalane Wirkonem.

Ilia dostał zastrzyk, laser i wszystko z tabliczki. Jadł filetowkę, do karmników dostał Carny. Zapomniałam zebrać kupy, przepraszam. Noga posmarowana ale mocno się interesował, więc popsikałam też tym sprayem z jego pokoju i chyba mu przypasowało bo schłodziło też. Na wyjściu dostał kołnierz.

W klatkach ok, Korba markotna ale Gourmet saszetka bardzo jej przypasował. Zuli zapakowana na noc bez jedzenia.

Dziękuję pomocnikom ❤️

OlaMak

 
Posty: 130
Od: Pt maja 28, 2021 13:03

Post » Śro cze 14, 2023 13:06 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Informacyjnie Kenia od dziś jest w lecznicy wraca w piątek koło 15
Obrazek
Lara [*] 28.03.2012 Fibi [*] 19.11.2012 Basia [*] 03.02.2013 TRUSIA [*] 24.07.2013 Miłek [*] 01.08.2013 Romisia [*] 24.04.2014 Lidzia [*] 06.05.2015 Gniewko [*] 03.09.2015r. Agat [*] 30.11.2015 Feliks [*] 27.03.2017r. RUDA ['] 07.03.2018r. Kocia ['] 11.07.2019r. LOLA ['] 24.03.2020r. MILKA ['] 03.04.2020r. za dużo Was tu

dilah

Avatar użytkownika
 
Posty: 12478
Od: Wto maja 10, 2011 7:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 14, 2023 14:30 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Wklejam na prośbę Renaty
Dyżur 12.06
Byłam z Iwonką i Krzysiem.
W szpitalu komplet kup. U Korby wielka. Wrzosek e dobrym humorze, wyczesany. Faworek też - swoja prywatną rękawicą Wszyscy zjedli i dostali suple.
Kupa Ilii z soboty 10 i z pon 12 w lodówce. Laser zrobiła Ola przed zastrzykiem. Rana ładnie się goi, ale kołnierz trochę go denerwuje, bo nie może się umyć. Pojechał z Zuli do weta.
Na ogólnym najgorzej z jedzeniem. Chyba im gorąco. Dyzio pod sufitem, Bonus pod kanapą, Kenia się darła, ale ma najlepszy apetyt ze wszystkich więc można ją było szybko uspokoić żarciem. Iwonka za Prysiem chodziła tak długo, aż zjadł antybiotyk. Z Dakotą nie ma problemu - wpakowałam jej leki do gardła i poszło. Dziąsła ma bardzo zaczerwienione. Już w sobotę pryskałam jej vetprotektorem, który został chyba po Mieciu. Ja mam takich troje w domu☹️.
Podłogi zamiecione i umyte. Wszystko uprane z zabawkami włącznie.
Andrzejek =^..^= Ela =^..^= Szarak =^..^= Szajba =^..^= Józefina =^..^= Piegus =^..^=

Kociambra1989

Avatar użytkownika
 
Posty: 1006
Od: Pt paź 20, 2017 17:57

Post » Śro cze 14, 2023 19:06 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur środa 14.06

Z pomocą Klaudii, Ani i Oleny.
Na ogólnym apetyty średnie - zostały chyba 4 miski bo miałam pootwierane różne karmy.
Dyzio początkowo na szafie, później wrócił pod kanapę do Bonusa. Biszkopt zjadł trochę, Bonus nieuchwytny.
Ptyś zjadł w antybiotyk w karmie, łyżka filetówki polewana kilka razy sosikiem.
Dakota dostała antybiotyk. Zuli posmarowane oczy.
W kuwetach w porządku.

U Ilii rządziła Ola, nie miał chyba zbyt dużego apetytu. Puszka z wczoraj schowana z powrotem do lodówki bo jak wychodziłam nie miał jeszcze zjedzonego. W kuwecie podobno dużo sików, ale kupa ładna.

Wrzosek zjedzone, w kuwecie komplet. Siedzi pod kanapą, ale jest ciekawski i wychodzi popatrzeć przez siatkę. Jak człowiek idzie to spierdziela pod kanapę. Vetoskin przełożyłam do niego, bo tylko on dostaje w tym momencie a był w szpitalu.

Szpital
Faworek w porządku.
Racuch… trudny temat. Jest zły, chce uciec z klatki, potrafi pacnąć, burczy. Na faworka reaguje bardzo źle. Nie zjadł nic. W kuwecie komplet. Dostał dzisiaj suche i bozite. Przy mnie nie zjadł.
Korba z apetytem i humorem. Klaudia ją wyczesywała. W kuwecie komplet.

Mała klatka złożona. Tungus pojechał do domu. Jego klatka umyta. Rzeczy w pralce, kuweta w virkonie.
Klatka łapka zpsikana płynem dezynfekcyjnym.
Kociarnia cała wymyta. Jeden worek żwirku przesyłamy do szpitala. Pranie w pralce brudne

Burajulia

Avatar użytkownika
 
Posty: 455
Od: Śro cze 24, 2020 21:17

Post » Czw cze 15, 2023 19:11 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 13.06
Dziękuję za pomoc Monice, Sal i Visowi
Na szpitalu pustki, ale Korba w miarę spokojna. Tungus wracał do domu to odrobaczenia nie dawałam.
Ptyś antybiotyk zjadł w filetówce, Dakota dostała doustnie. Kenia i Dakota nie dogadywały się, ale z tego co słyszałam ten problem już zniknął ;)
Pampuchy pochowane, poza Zulą, która jest słodka :)
Apetyty na ogólnym średnie, Wrzosek pod kanapą.
Nie ja sprzątałam kuwety, nikt nie mówił żeby coś było nie ok.
Podłogi zamiecione i umyte. Dużo ludzi było po fanty.

Olkaj

 
Posty: 60
Od: Pon maja 31, 2021 19:28

Post » Pt cze 16, 2023 7:59 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżury:

Piątek (16.06) - Kasia P-W
Sobota (17.06) - Iza Izabela
Niedziela (18.06) - Ola M
Poniedziałek (19.06) - Renata + Iwona
Wtorek (20.06) - Iza Izabela
Środa (21.06) - Kasia C
Czwartek (22.06) - Renata + Janusz + Emilian i Piotr
Piątek (23.06) - Ola R
Sobota (24.06) - ❗❗❗
Niedziela (25.06) - Ola M
Poniedziałek (26.06) - Renata + Iwona
Wtorek (27.06) - Ola K
Środa (28.06) - Iza Izabela
Czwartek (29.06) - Renata + Janusz + Iwona?
Piątek (30.06) - Kasia P-W
Sobota (01.07) - ❗❗❗
Niedziela (02.07) - Ola M
Poniedziałek (03.07) - Renata + Iwona
Wtorek (04.07) - Ola K
Środa (05.06) - Iza Izabela
Czwartek (06.07) - Renata + Janusz + Emilian i Piotr
Piątek (07.07) - Kasia P-W
Sobota (08.07) - ❗❗❗
Niedziela (09.07) - Ola M
Poniedziałek (10.07) - Renata + Iwona
Wtorek (11.07) - Ola K
Środa (12.06) - Iza Izabela
Czwartek (13.07) - Renata + Janusz + Emilian i Piotr
Piątek (14.07) - Kasia P-W
Sobota (15.07) - ❗❗❗
Niedziela (16.07) - Agata + Ola M?

dominika.zuza

 
Posty: 621
Od: Sob paź 28, 2017 18:45

Post » Pt cze 16, 2023 15:17 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 15.06.2023
Na szpitalu nowa podopieczna Balbinka.
U Korby brak kupy. Dostała laktuloze.
Racuch od cholery, ale udało się ogarnąć diabła dzięki pomocy Marzeny, bo mi spierniczył, ale został natychmiast złapany i w niewoli u Marzeny przeczekał sprzątanie.
Korbie i Racuchowi dobrze idą gourmety.
Faworek jak zwykle kochany. Wygłaskany jego osobistą rękawicą od cioci Małgosi

Ilija - zastrzyk normalnie. Dominika dzięki. Laser zrobili Marzena i Emilian. Dostał leki do pyszczka. Niestety Ewelina na chwile zdjęła mu kołnierz, żeby odetchnął i to wystarczyło, żeby rozlizał ranę na boku☹️.

Na ogólnym Ptyś dostał zastrzyk co skończyło się z jednej strony sukcesem, a z drugiej praniem spodni - obsikał nas . Suple zjadł z mokrym żarciem.
Dakota bez problemu - kochane kociątko - leki do pysia i z vetoprotektorem też spoko.
Dyzio pod sufitem cały dyżur. Chyba było za dużo ludzi (10 osób). Dostał jeść tam gdzie był.
Bono pod kanapą. Za to Zuli dobrała się do pojemnika z saszetkami, dlatego wchodząc wstawiliśmy go do kuchni. Zastrzyk bez problemu. Tak była zajęta pojemnikiem, że prawie nie zauważyła.

Wrzosek pod kanapą, ale na jedzenie wyszedł i wrąbał całą michę z suplami. Niestety nie był wyczesany. Nie chciał.

Piotr pozamiatał i umył wszystkie podłogi. Klatki odkażone. Kuwety i wszystkie drobiazgi z wanny umyte.

Racuch miał odwiedziny.

Renata Żurawska

 
Posty: 39
Od: Czw cze 15, 2023 18:00

Post » Pt cze 16, 2023 18:51 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur sobota
Z nieocenioną pomocą Gosi i jej chrzesnicy, a także Oli, która ogarnęła zastrzyk Ilii, Zuli, złapała Ptysia żebym mogła mu wcisnąć tabletkę oraz podała leki Dakocie :201494 Była też na chwilę Aga, która posprzątała kuwety na ogólnym :201494
Dyżur zdominowała akcja wykurzania zza pralki Rudego, który wlazł i ani myślał wyleźć...
Po wywaleniu go stamtąd Ola napchala opakowań z ręcznikami papierowymi żeby już nikt tam nie wszedł.
Kuwety wszędzie ok, u Wrzoska duuuzo kup, miekkawych.
Szpital ok, Fawcio jak zawsze zjadł z dokładka. Racuchy odrobaczony.
Nowa dziewczynka przerażona. Wcisnęłam jej do jedzenia kalmveta, ale jedzenia nie ruszyła. Trzeba jej może jakieś zylkene rozpisać...
Korba wciagnela gourmeta.
Podłogi pozamiatane, pranie powieszone.
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 19, 2023 6:34 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur niedziela 18/06

Dyzur bez niespodzianek, wszędzie w kuwetach ok, na szpitalu każdy kupę miał. Zrobiłam im dzień dziecka i wszyscy oprócz Ilii dostali Gormety/Felixy. Byli zachwyceni, mam nadzieję, że nie będzie w poniedziałek przez to kuwetowego armagedonu :ryk:

Ilię laserowała Agata, wysmarowany i popsikany po ranie, rozkołnierzowany i pilnowany na dyżurze, potem znów uwięziony. Uważajcie na ciasność tego kołnierza - myślę, że wczorajiał trochę za mocno związany. Trzeba mu lać dużo wody do misek bo nie sięga z kloszem :!:
Dakota antybiotyk zjadła w sosiku, Ptyś nie chciał - poprosiłam ekipę zastrzykową o podanie. Dziewczyny też dały zastrzyk Zuli.
Oczki jej smarowałam, chyba wyglądają trochę lepiej. Ma za to brzydkie dziąsła i chłopaki zauważyli, że je tylko z jednej strony.
Wrzosek trochę płochliwy ale jak się spokojnie posiedzi to wychodzi.
Racuch przetestowany - ujemny. Korba w lepszym humorze, Balbina boi się ale chce mizianek.

Pranie zrobione i wywieszone, w pralce kolejne do puszczenia, ale trochę za mało to nie włączałam. Nie zdążyłam umyć rzeczy z wanny - przepraszam.

OlaMak

 
Posty: 130
Od: Pt maja 28, 2021 13:03

Post » Pon cze 19, 2023 21:33 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

Dyżur 19.06.2023

Szpital - w zasadzie ok. Nie było sensacji po "dniu dziecka". Kupy we wszystkich kuwetach. W niektórych dwie: u Korby. Była uprzejma dostawić drugą już po sprzątaniu. Korba znudzona, rozdrapuje głowę koło lewego ucha. Racuch i Balbinka w dobrych humorach. Zjedli ładnie. Racuch 2 saszetki Felixa! Korba gurmeta. Balbinka ślicznie sie bawi. Przybył nowy kocurek z Tomaszowa. Louis. Kastrowany, odrobaczony raz, odpchlony, testy ujemne.

Wrzosek niechętnie opuszcza azyl pod kanapą, ale apetyt mu dopisuje.

Ilia - zastrzyk w prawy bok, bo wczoraj nastąpiła nieoczekiwana zamiana. Laser po 11 min z każdej strony. Miał też gości. Skradł serce pani, która przywiozła Louisa. Został więc dodatkowo wymiziany. Kołnierz przeszkadza mu bardzo w piciu.

Ogólny - Zuli i Ptyś zastrzyki. U Ptysia ostatni. Dakota dostała antybiotyk do pysia. Encortolon się skończył (powinien być do 21.06., ale nie ma). Dyzio nie opuszcza swojej twierdzy pod sufitem, więc tam dostał jedzenie.

Pranie zostało, bo Janusz próbował w miarę możliwości jeszcze raz ją wypoziomować po polowaniu na Dyzia. Lepiej nie będzie, bo podłoga krzywa. Podłogi umyte, rzeczy z wanny też.

Renata Żurawska

 
Posty: 39
Od: Czw cze 15, 2023 18:00

Post » Wto cze 20, 2023 12:18 Re: Kociarnia Kotyliona XI - koty do adopcji, dyżury

U Korby wczoraj zobaczyłyśmy dwa rozdrapania z prawej strony - przy uchu i bliżej karku. Posmarowałam maścią, którą dostała na swoją ranę, a którą ma teraz Ilią. Na kark psiknęłam srebrem

dominika.zuza

 
Posty: 621
Od: Sob paź 28, 2017 18:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka-, IrenaIka2 i 43 gości