Fudżi - klamka zapadła...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lis 13, 2019 18:20 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Nie jest. Oboje muszą bardzo kotkę chcieć. Ona jest chyba piękna, sądząc z opisu, warto poczekać na dobry domek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lis 13, 2019 18:21 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Tym bardziej bym się nie spieszyła z targaniem kota. Czy Ci Państwo mieli wcześniej kota? Wiedzą, czego mogą się spodziewać? Że kot może coś zniszczyć, potargać czy zachorować? Ona zasługuje na najlepszy dom. Już tyle stresów ma za sobą :(

SabaS

 
Posty: 4514
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lis 13, 2019 18:36 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Rumpus pisze:Może być ciężko...ona chce, on podobno nie jest do końca przekonany, bo kot może niszczyć....no cóż...taka prawda...może, nie jestem tu w stanie nic zagwarantować...nie wiem czy to jest dobra opcja:/

Nie, Obydwoje muszą być za.
Jeśli byłby to dom z Warszawy, to mogę pomóc z wizytą przedadopcyjna.

gusiek1

 
Posty: 1662
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 13, 2019 18:45 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Też pomyślałam o wsparciu kogoś z Miau w wizycie pa. Możesz napisać skąd jest to małżeństwo? Ale w takiej sytuacji, że tylko jedna osoba chce kota (z jakich pobudek? Bo ładny?), ja bym ich skreśliła.

SabaS

 
Posty: 4514
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lis 13, 2019 19:04 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Muszą być oboje na tak, w przeciwnym razie kotka wróci do Ciebie przy najmniejszym problemie. U mnie tak było, gdy wzięliśmy psa. Różnica zdań i brak wsparcia męża, ciągłe kłótnie i zestresowany zwierzak, który czuje że jest coś nie tak. Kicia już tak wiele przeszła, że musi mieć spokój i akceptację, inaczej dalej będą problemy. Może poczekaj jeszcze, porozmawiaj z innymi. Opis jest bardzo dobry i wszystko wyjaśnia. Ktoś kto się zdecyduje na opiekę nad Fuji musi wiedzieć, że nie będzie lekko i to nie przez pierwsze dni, ale miesiące.

Ewar, nie umiem skopiować zdjęcia, ale masz link do olx i zobacz jaka piękność
https://www.olx.pl/oferta/bardzo-pilnie ... 9;promoted

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw lis 14, 2019 6:41 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Koki-99, dzięki :1luvu: Przecudna, faktycznie. Znajdzie dobry domek, ale trzeba czasu. Oczywiście, że wizyta PA jest konieczna.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 14, 2019 8:54 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Kochani, dzięki za wsparcie. Dom jest z Bytomia, nie jesteśmy chętni do szybkiego oddawania kotki komukolwiek... dom musi być sprawdzony i odpowiedzialny . Fuji to bardzo mądra i baaaardzo wrażliwa kotka. Rozmawialiśmy już dwa razy z tymi chętnymi, ale muszą sami to przedyskutować, porozmawiamy jeszcze z nimi obojgiem i jeśli będzie to dobrze rokować, to w niedzielę wybieramy się na wizytę pa...niestety, nie jestem zbyt dobrej myśli...czuję, że to nie to :( Bardzo młodzi ludzie (co jeszcze o niczym nie świadczy oczywiście), ale chyba Ona nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Pobudki też nie wydają się zbyt znaczące...opiekowała się ostatnio przez dwa tygodnie maine coonem siostry, kot już z powrotem w domu, a jej jest bardzo smutno...słodkie , ale nie do końca przekonujące :( Jesteście Kochane (-ni?), dziękuję za rady, tak bardzo chciałabym, żeby była szczęśliwa... Spróbuję tu do posta dodać jeszcze raz jej zdjęcia, ostatnio nie dało rady:/

Rumpus

 
Posty: 38
Od: Wto lis 12, 2019 11:37

Post » Czw lis 14, 2019 9:29 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Udało się, zdjęcia w pierwszym poście...moja piękna Kicia Kocia <3

Rumpus

 
Posty: 38
Od: Wto lis 12, 2019 11:37

Post » Czw lis 14, 2019 9:31 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

jest piękna :1luvu: Rumpus masz pw

SabaS

 
Posty: 4514
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw lis 14, 2019 10:58 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Dziewczyna brzmi infantylnie. A jak z zabezpieczeniami balkonu/okien, to przecież ważne. Pośpiech jest zawsze złym doradcą. Naprawdę polecałabym kogoś z forum do sprawdzenia domku. Wiezienie kotki "w ciemno", zwłaszcza, że nie do końca jesteście przekonani co do domku to kolejny stres dla i tak już znerwicowanej kotki.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 14, 2019 11:12 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

To wszystko prawda, ewar...nie będziemy się spieszyć...jeśli dojdzie już gdzieś do wizyty pa to na pewno skorzystam z Waszej pomocy. Dziewczyna mieszka w domku jednorodzinnym, podejrzewam, że żadnych zabezpieczeń nie ma, a Fuji jest od zawsze kotem niewychodzącym, na balkonie mamy siatkę

Rumpus

 
Posty: 38
Od: Wto lis 12, 2019 11:37

Post » Czw lis 14, 2019 11:15 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Odrzuciłabym ten domek natychmiast. Kotka jest zdrowa, piękna, zadbana, znajdzie dobry domek.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 14, 2019 11:54 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

ewar pisze:Odrzuciłabym ten domek natychmiast. Kotka jest zdrowa, piękna, zadbana, znajdzie dobry domek.

Popieram. Nie wierzę ,że latem będą siedzieć z zamkniętymi otworami. Chyba ,że mają zabezpieczone okna, drzwi balkonowe, wolierę... :mrgreen:
Nigy nie bierz kota na wizytę przed adopcyjną. ona nie pokaże czy kot się odnajdzie w nowym miejscu a zwierzak tylko się zestresuje nie potrzebnie. Może nawet przypłacić stres chorobą. Co z nią zrobisz na miejscu poza tym? Wypuścisz by nie siedziała w transporterze? A niech się gdzieś zaszyje? wlezie w jakąś nie zabezpieczoną dziurę czy za meble? Wyjdzie przez nieuwagę? Zamiast spokojnej rozmowy będziesz kota pilnować?
Jedzie się na pa bez kota. Sprawdza zabezpieczenia. Rozmawia o kłopotach, przygotowaniach, wetach...
Ale ten dom bym odpuściła z braku zabezpieczeń.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lis 14, 2019 15:39 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

ewar pisze:Odrzuciłabym ten domek natychmiast. Kotka jest zdrowa, piękna, zadbana, znajdzie dobry domek.

Ewar ma rację, kotka jest piękna i napewno będzie dużo chętnych. Jednak musisz wybrać naprawdę jej dobry dom, który w pełni zrozumie jej problemy a nie tylko piękno. Ja już wszędzie pytałam tzn znajomych, problem w tym że każdy albo ma koty lub psa.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25562
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 14, 2019 15:54 Re: Fuji - bardzo pilnie potrzebny dom dla kotki !!!

Przede wszystkim trzeba otwarcie przyszłym opiekunom przedstawić sytuację kotki, jej problemy. Rozczarowany opiekun może chcieć ją zwrócić, a to będzie stres. Nie wydawajcie jej nikomu kto wzbudzi jakiekolwiek wątpliwosci.
Na pewno znajdzie się dobry domek.
Pozdrawiam.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 165 gości