Kotki z działek

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw paź 24, 2019 11:48 Kotki z działek

Bardzo potrzebny dom dla kotek z działek.
W niedzielę przechodząc obok ogródków działkowych zobaczyłam małego kotka. Podeszłam, ale przeszedł na teren jednego z ogródków. było już późno więc w poniedziałek rano poszłam tam znowu, kotek był, ale na terenie tej działki. Kilka metrów wcześniej była dorosła biała kotka pomyślałam że to matka, nakarmiłam ją a kociakowi pod ogrodzeniem wsunęłam pasztet Gurmeta. We wtorek poszłam ponownie, była biała kotka, czekała przy miskach w które przełożyłam jej dzień wcześniej jedzenie, nakarmiłam znowu i poszłam do maleństwa, był z mamą, szarą kotką, ssało ją. Nakarmiłam oboje. Dziś zaniosłam im rosół, było tylko maleństwo. Bawiło się w słońcu, jest malutkie, tak ok. 5-6 tyg. Na tej działce są miski, zawsze kiedy jestem puste, ale koty raczej nie są wygłodzone, nie rzucają się na jedzenie. Mam ogromną prośbę o DT dla mamusi i kociaka. Kotka jest oswojona, daje się głaskać, mruczy, podobnie jak biała kotka. Mogę pomóc w kosztach karmy i w szukaniu domu.
Zrobiłam zdjęcia, ale nie umiem wstawić, może wieczorem w domu mi się uda.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Czw paź 24, 2019 16:24 Re: Kotki z działek

Jednym z bezpłatnych serwerów, na które można wrzucać zdjęcia, jest: https://naforum.zapodaj.net/
Tylko fotki znikną za jakiś czas (miesiąc może?).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 05, 2019 12:12 Re: Kotki z działek

Sytuacja wygląda tak.
Kotki mieszkają na jednej z działek, tj. szara kotka, mały szary prawdopodobnie kocurek i biała kotka z szarym ogonkiem. Zaniosłam sklecony przeze mnie domek styropianowy i postawiłam przy ogrodzeniu. Następnego dnia domek stał na terenie działki, okazało się że właściciel działki jest pro-koci. To starszy pan, miły, dziękował za domek, mówił że koty z niego korzystają. Niestety domek bardzo prowizoryczny i mały jak na 3 koty. Zrobiłam taki by zmieścił się między żywopłotem a ogrodzeniem i nie rzucał za bardzo w oczy. Jeśli ktoś ma wolny większy domek którego nie potrzebuje to chętnie przyjmę. Mam też inne pytanie. Chcę wysterylizować kotki. Czy lepiej zrobić to teraz, w grę wchodzi następny tydzień lub za dwa tygodnie, czy poczekać do wiosny?

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Śro lis 06, 2019 20:09 Re: Kotki z działek

Kastracja zalezy od wieku kotow, pogody i warunkow bytowania. Jesli kociaki 2 tygodnie temu mialy 6 tygodni to sa jeszcze za malutkie, najlepiej je kastrowac na wiosne, tj pod koniec lutego jesli nie bedzie mrozow a juz roztopy. Przy zalozeniu ze koty wracaja na dzialki. A co do doroslych kotek to sa 2 - to warto by teraz ciachnac zabierajac na zabieg jedna a druga dopiero po powrocie pierwszej ze szpitalika tak, zeby z kociakami byla jakas dorosla.

A co do domkow to na allegro mozna kupic pudelka styropianowe, mozna tez zapytac w aptece lub w supermarkecie czy nie maja styropianow do oddania. Instrukcja robienia zawarta jest w watku Praksedy na Kotach.
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 16, 2020 20:43 Re: Kotki z działek

Biała kotka bardzo potrzebuje domu, choćby tymczasowego. Prawdopodobnie ma nowotwór uszu. Postaram się wrzucić film, może ktoś coś doradzi, może kogoś urzeknie tak jak mnie i będzie miał więcej możliwości niż ja by jej pomóc.

https://www.youtube.com/watch?v=W5O9ICk ... e=youtu.be

Tu widać uszy.
https://www.youtube.com/watch?v=3g2X4qu ... e=youtu.be

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie sty 19, 2020 20:12 Re: Kotki z działek

Biała kotka ma ranę na grzbiecie. Rana świeża, podejrzewam że mogła się zranić o drut kolczasty którym są ogrodzone działki, ale tego się pewnie już nie dowiem. W tym tygodniu raczej nie uda mi się jej zanieść do weterynarza, może rana sama się zagoi. I tu moje pytanie, czym to można doraźnie przemyć, posmarować popsikać?

Na filmie widać ranę.

https://youtu.be/F1g4re5yGMs

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie sty 19, 2020 20:34 Re: Kotki z działek

Ja bym smarowała Maxibiotic - maść bez recepty. Dobra na takie rany, ma antybiotyk.

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sty 19, 2020 20:45 Re: Kotki z działek

Dziękuję za podpowiedź. A co myślicie o maści konopnej lub maści z kitem pszczelim? Mam w dom,tylko nie wiem czy kota można posmarować. Mak ktoś wiedzę?

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie sty 19, 2020 20:57 Re: Kotki z działek

Z kitem pszczelim jest ten problem, że u ludzi zdarza się uczulenie. Nie wiem, czy u kotów też, ale na wszelki wypadek wspominam o tym.
Co maść konopna ma w składzie? Bo same konopie używa się w leczeniu zwierząt, pytanie tylko, co oprócz konopi tam jest.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 19, 2020 21:57 Re: Kotki z działek

Własnie wiem że propolis może uczulać, tylko nie wiem czy koty też. Jeśli chodzi o maść konopną to jej skład:
Skład według INCI
Aqua (Water), Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Glycerin, Polyglyceryl-6 Stearate, Pentylene Glycol, Lanolin, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Polyglyceryl-6 Behenate, Cera Alba (Beeswax), Cannabis Sativa (Hemp) Seed Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydroxyacetophenone, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalane, Glycine Soja Oil, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Lactic Acid.
Konia z rzędem temu, kto to zrozumie;-)
Myślałam też o srebrze, może uda mi się tanio kupić.

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Nie sty 19, 2020 22:33 Re: Kotki z działek

To w składzie jakoś budzi moje wątpliwości: Pentylene Glycol
O srebrze koloidalnym czytałam kiedyś artykuł. Na jego podstawie wytypowałam sobie takie: https://allegro.pl/oferta/niejonowe-nan ... OTllYmM%3D
Ten sprzedający jak dotąd był w porządku, wysyłał szybko i bez problemów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 19, 2020 21:49 Re: Kotki z działek

Dziś wysterylizowana została biała kotka.Do transportera weszła praktycznie sama, ale po zamknięciu wpadła w panikę. Zabieg zniosła dobrze, odebrałam ją o 17. Teraz siedzi piwnicy w psim transporterze, takim dla owczarka. Spory, ale szału nie ma, może swobodnie siedzieć i leżeć, ze dwa kroki też zrobi oczywiście ma też małą kuwetkę i wodę. Pić nie chciała, zostawiłam jej też kilka chrupek kociego przysmaku. Kotka nie jest szczęśliwa, ale jakoś wytrzymać musi, głaskana mruczy. Nie mam dużego doświadczenia w opiece po sterylizacji kotów nie domowych, Mam kilka pytań. Ile trzeba ją trzymać w klatce? weterynarz mówiła że po dwóch dniach można wypuścić. Dostała antybiotyk na 3 dni i przeciwbólowe, czy poprosić weta by dał jeszcze coś na ból,i antybiotyk? Nie ma kubraczka, Weterynarz mówiła by zrobić taki z rękawa jeśli będzie się interesować raną, ale jak mam to zaobserwować nie ma mnie do 17,poza tym jak ją mam ubrać, nawet swoją miałam problem. Ma ktoś jakieś sposoby?

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Śro lut 19, 2020 22:36 Re: Kotki z działek

Wypuścić w sensie na dwór? Ja trzymam min. 10 dni, bo reakcja alergiczna na szew może się przydarzyć pod koniec.
Czy wypuścić z transportera na resztę piwnicy? Wtedy trzeba pilnować, żeby nie miała gdzie wskoczyć i otworzyć sobie rany.

Ja polegam na kubrakach. Na cito kupiłabym jakiś z olx albo allegro, może być używany. Tylko rozmiar trzeba dobrać. Nie wiem, ile waży kotka. Zwykle rozmiar S jest w sam raz, czasami XS (to też zależy od firmy).
Bawełniane kubraki robi firma Kuna i niektóre modele Grande Finale.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lut 29, 2020 18:00 Re: Kotki z działek

Kotka była u mnie 8 dni. Było trochę problemów, zainfekowała sobie ranę, potrzebny był dodatkowy antybiotyk. Ostatecznie wszystko się zagoiło a ponieważ kotka okazała się bardzo pro-ludzka, to postanowiłam spróbować znaleźć jej dom, no i udała się. Kotka już w nowym domu. Dom duży, cztery koty do towarzystwa i wielki, osiatkowany taras. Została przebadana, wyniki testu ujemne, ani białaczki ani fipa nie ma;-)Na razie jest dobrze, oby tak dalej.

Zdjęcia z domu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob lut 29, 2020 20:26 przez tosiatosia1, łącznie edytowano 2 razy

tosiatosia1

 
Posty: 333
Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Sob lut 29, 2020 20:22 Re: Kotki z działek

Ogromne gratulacje w związku ze znalezieniem dobrego domku dla kotki!
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości