Kotki z działek

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw paź 24, 2019 11:48 Kotki z działek

Bardzo potrzebny dom dla kotek z działek.
W niedzielę przechodząc obok ogródków działkowych zobaczyłam małego kotka. Podeszłam, ale przeszedł na teren jednego z ogródków. było już późno więc w poniedziałek rano poszłam tam znowu, kotek był, ale na terenie tej działki. Kilka metrów wcześniej była dorosła biała kotka pomyślałam że to matka, nakarmiłam ją a kociakowi pod ogrodzeniem wsunęłam pasztet Gurmeta. We wtorek poszłam ponownie, była biała kotka, czekała przy miskach w które przełożyłam jej dzień wcześniej jedzenie, nakarmiłam znowu i poszłam do maleństwa, był z mamą, szarą kotką, ssało ją. Nakarmiłam oboje. Dziś zaniosłam im rosół, było tylko maleństwo. Bawiło się w słońcu, jest malutkie, tak ok. 5-6 tyg. Na tej działce są miski, zawsze kiedy jestem puste, ale koty raczej nie są wygłodzone, nie rzucają się na jedzenie. Mam ogromną prośbę o DT dla mamusi i kociaka. Kotka jest oswojona, daje się głaskać, mruczy, podobnie jak biała kotka. Mogę pomóc w kosztach karmy i w szukaniu domu.
Zrobiłam zdjęcia, ale nie umiem wstawić, może wieczorem w domu mi się uda.

tosiatosia1

Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Czw paź 24, 2019 16:24 Re: Kotki z działek

Jednym z bezpłatnych serwerów, na które można wrzucać zdjęcia, jest: https://naforum.zapodaj.net/
Tylko fotki znikną za jakiś czas (miesiąc może?).
Obrazek

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

Post » Wto lis 05, 2019 12:12 Re: Kotki z działek

Sytuacja wygląda tak.
Kotki mieszkają na jednej z działek, tj. szara kotka, mały szary prawdopodobnie kocurek i biała kotka z szarym ogonkiem. Zaniosłam sklecony przeze mnie domek styropianowy i postawiłam przy ogrodzeniu. Następnego dnia domek stał na terenie działki, okazało się że właściciel działki jest pro-koci. To starszy pan, miły, dziękował za domek, mówił że koty z niego korzystają. Niestety domek bardzo prowizoryczny i mały jak na 3 koty. Zrobiłam taki by zmieścił się między żywopłotem a ogrodzeniem i nie rzucał za bardzo w oczy. Jeśli ktoś ma wolny większy domek którego nie potrzebuje to chętnie przyjmę. Mam też inne pytanie. Chcę wysterylizować kotki. Czy lepiej zrobić to teraz, w grę wchodzi następny tydzień lub za dwa tygodnie, czy poczekać do wiosny?

tosiatosia1

Od: Czw sie 25, 2011 12:59

Post » Śro lis 06, 2019 20:09 Re: Kotki z działek

Kastracja zalezy od wieku kotow, pogody i warunkow bytowania. Jesli kociaki 2 tygodnie temu mialy 6 tygodni to sa jeszcze za malutkie, najlepiej je kastrowac na wiosne, tj pod koniec lutego jesli nie bedzie mrozow a juz roztopy. Przy zalozeniu ze koty wracaja na dzialki. A co do doroslych kotek to sa 2 - to warto by teraz ciachnac zabierajac na zabieg jedna a druga dopiero po powrocie pierwszej ze szpitalika tak, zeby z kociakami byla jakas dorosla.

A co do domkow to na allegro mozna kupic pudelka styropianowe, mozna tez zapytac w aptece lub w supermarkecie czy nie maja styropianow do oddania. Instrukcja robienia zawarta jest w watku Praksedy na Kotach.
ObrazekObrazek

Romi85

Od: Wto lut 18, 2014 12:29