OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt maja 08, 2020 10:36 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

asigo pisze:Chory kraj.... że można ciąć drzewa w okresie lęgowym ptaków, bo się tak komuś zachciało...

Wydaje mi się, że w okresie lęgowym nadal nie można. Trzeba by sprawdzić.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34180
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 08, 2020 11:48 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Od kilku lat rozpasa się bezczelność, kradziejstwo, chamstwo, kombinowanie i krętactwo... Nagminne łamie się prawo z aureolą "dobra" w tle. Jest na to pozwolenie władzy, która daje zielone światło dla różnych przekrętów. Wręcz jest to na topie. Ot, taka niszczycielska moda. Niszczy się wszystko z takim trudem wyhodowane. Drzewa, lasy, parki, skwery...które wiele lat cieszyły oko ,teraz znikają w zastraszającym tempie. Nikt nie myśli co będzie gdy wytniemy ostatnie drzewo. Zamordujemy ostatnia pszczołę. Zabijemy ostatnie zwierzę. A na ziemię opadnie ostatni ptak.
Wręcz gloryfikowani są ludzie, którzy w innej epoce byliby zhańbieni przez swoje postępowanie. Obudziło to w społeczności najgorsze instynkty. Sprzeczność goni sprzeczność. Podłe postępowanie jest coraz gorsze. Akceptowane i wynagradzane. A wszystko w majestacie i przyzwoleniu tych co są "przewodnikami".
Upada wszystko czym się chlubiliśmy przed światem. Co było naszym dobrem i dumą.

Widziałam fotkę gór Sowich gdzie przeprowadzono mord na rosnących tam lasach. Wytrzebiono prawie wszystko. Posadzenie w zamian maluniej sadzonki nie uratuje krainy. Na jej wyrośnięcie, jeśli się uda, trzeba lat. Tylko kto o tym myśli mając na uwadze swe zboczone pasje (np myśliwi) i chęci napełnienia swego trzosu srebrnikami.
Nikt nie patrzy w przyszłość , z tych "mądrych" inaczej. Nie zastanawia się jakie to będą skutki dla nas ludzi, gdy się już nachapiemy tego niby dobra. Zamieniając w gruz kraj nas otaczający.
Po nas choćby potop.
Osobiście jestem przerażona tym co w około się dzieje.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt maja 08, 2020 12:11 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Cokolwiek by nie zrobić, żeby ukarać wycinających te drzewa, drzewa już umarły. Straszni ludzie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob maja 09, 2020 12:18 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Widok z dziś
Obrazek

Życie trwa dalej. Moją uwagę odwrócił szelest za plecami. I kląskanie z ciumcianiem. Na sośnie za płotem, dwoje wiewiórczych dzieci urządziło wczesnym rankiem gonitwę w berka połączoną z zabawą w chowanego. Dół, góra, bok, szczypanko, siorbania...Tak były zajęte ,że nawet nie zauważyły mnie.

W kotłownianym karmniku za płotem, z pudełka chrupkowego wyjadało resztki coś nie wielkiego i czarnego. Nawet się mocno nie wystrachało widząc mnie. Grzecznie poczekało aż nałożę między szczeblami frykasy. Śledząc mnie uważnie oczkami wielkości złotówki. Nie dało się dotknąć. Słyszałam o czymś czarnym i młodym szwendającym się na stołówce. Może to to?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 10, 2020 6:56 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Oby jedno "to", o którym słyszałaś, a nie kolejne, czyli znienacka dwa.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie maja 10, 2020 12:40 Re: OTW20- Angelek(*)... a życie musi toczy się dalej!

Dziś zauważyłam, że dzielną wisienkę też wycieli.
Umieszczona wśród swoich pociech, skurczona przez złamanie pnia była nie widoczna.
Nie ma jej. Tyle lat dzielnie walczyła by zakwitnąć. Pokonała ją piła.

Smutne zakończenie watki.
Zapraszam na nowy
viewtopic.php?f=13&t=200316&p=12338040#p12338040
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka- i 37 gości