Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob sie 10, 2019 23:35 Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Witam serdecznie. Mieszkam w Dublinie i niedlugo bede wracala na stale do Polski do Wroclawia. Dokarmiam tutaj trzy dzikie kotki. Jedna (trikolorka) mieszka w garazu podziemnym, a dwie (czarna dlugowlosa biala) na ulicy, pod golym niebiem. Wszystkie sa wysterylizowane. Chce im znalezc tutaj jakies domy, ale nikt nie chce dzikich kotow. Poza tym, wszystkie fundacje tutaj sa przepelnione. Proponuja mi nawet uspienie ich. Nikt wiecej ich nie dokarmia, a one czekaja na mnie o tej samej godzinie. Nie wiem juz co robic. Nie moge ich tak zostawic tutaj na pastwe losu.
Pisalam rowniez do polskich rescue i tez nic :(
Prosze, doradzcie cos i pomozcie mi jakos.

ella19

 
Posty: 5
Od: Sob sie 10, 2019 23:27

Post » Nie sie 11, 2019 15:39 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

ella19 pisze:Witam serdecznie. Mieszkam w Dublinie i niedlugo bede wracala na stale do Polski do Wroclawia. Dokarmiam tutaj trzy dzikie kotki. Jedna (trikolorka) mieszka w garazu podziemnym, a dwie (czarna dlugowlosa biala) na ulicy, pod golym niebiem. Wszystkie sa wysterylizowane. Chce im znalezc tutaj jakies domy, ale nikt nie chce dzikich kotow. Poza tym, wszystkie fundacje tutaj sa przepelnione. Proponuja mi nawet uspienie ich. Nikt wiecej ich nie dokarmia, a one czekaja na mnie o tej samej godzinie. Nie wiem juz co robic. Nie moge ich tak zostawic tutaj na pastwe losu.
Pisalam rowniez do polskich rescue i tez nic :(
Prosze, doradzcie cos i pomozcie mi jakos.

Na pewno nie zostawiaj ich tam na pastwę losu i na śmierć bo jak sama piszesz chcą je uśpić. Będąc w Polsce napewno znajdzie się DT lub nawet stały
Napisz gdzie w Polsce będziesz mieszkać.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 11, 2019 17:54 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Gosia, we Wroclawiu.

Szukam juz od dwoch miesiecy domu tymczasowego we Wroclawiu lub tutaj. I nic. A czas mnie goni. Niedlugo bede juz wracala, a tu dalej nic :(

Bede wracala z dwoma psami, jedno ze schroniska i nie mam, jak ich zabrac. Dlatego szukam kogos, kto moglby je przetrzymac ze 2-3 miesiace. Kurier juz zalatwiony.

ella19

 
Posty: 5
Od: Sob sie 10, 2019 23:27

Post » Nie sie 11, 2019 20:27 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Ja mam swoich trzy sztuki ale będę trzymać kciuki. Liczę że ktoś przeczyta i pomoże. :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 11, 2019 20:28 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Jak możesz to wstaw zdjęcia kotków.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 12, 2019 16:18 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

W UK/Irlandii dzikie koty maja troche inny status.
Najsensowniej byloby porozmawiac z okolicznymi gospodarstwami, stajniami (sporo tego jest na terenach podmiejskich) i tam przeniesc kotki.
Dzikie, wystraszone kotki na tak dluga trase do Pl w niewiadoma, z kurierem, to proszenie sie o klopoty.
Poza tym kwestia formalnosci, chipu, szczepien, paszportu, odczekania terminu (bodajze 3 tygodnie miedzy szczepieniem a podroza).
Nieraz zdarzalo sie, ze kurier malo przejety zwierzem, przy najmniejszym problemie, wystawial zwierzaka przy drodze, w transporterze. czy uwiazanego, badz wypuszczal luzem...
https://feralcatsireland.org/Feral_Cats ... _News.html

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon sie 12, 2019 18:42 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Futer, niestety masz racje :( Tutaj w ogole nie sa chronione

Tez myslalam nad ta podroza..., a jakby tak klatka sie otworzyla we Francji, np. To juz po kocie

Te Feral... to jest tylko strona informacyjna. Oni nic nie robia :(

ella19

 
Posty: 5
Od: Sob sie 10, 2019 23:27

Post » Pon sie 12, 2019 19:05 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Klatka nie musi sie otworzyc, wystarczy, ze kurierowi bedzie przeszkadzalo...
Duzo takich historii sie przewinelo przez fora i media spolecznosciowe, gdzie szly akcje poszukiwawcze.
A spokojne koty raczej nie beda, swiezo zlapane, wyrwane z otoczenia, przerazone zmiana. Sama podroz to tez ponad dobe, wielu przewoznikow wiezie rozne rzeczy, zwierzeta przy okazji.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon sie 12, 2019 19:22 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Podroz to prawie 50h. Promem z Dublina do Francji plus droga do Polski.
Sam ten prom plynie 19h, a kurierzy zatrzymuja sie jeszcze na nocleg

Nieznanemu kurierowi w zyciu bym nie dala zwierzakow

ella19

 
Posty: 5
Od: Sob sie 10, 2019 23:27

Post » Pon sie 12, 2019 20:44 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Moim zdaniem wyrwanie kotow i zafundowanie im szczepien, krotko po tym takiej podrozy i nowej miejscowki moze byc obciazeniem, z ktorym sobie nie poradza.
Tym bardziej, ze wymagaja doswiadczonego opiekuna, badz gospodarstwa/stajni, miejsca, gdzie by mogly zyc po swojemu, pod okiem czlowieka, ktory dokarmia, zapewni weta w razie czego. Skupilabym sie na samej wyspie raczej.
Ale to tylko moja opinia.

FuterNiemyty

 
Posty: 3600
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon sie 12, 2019 21:02 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

Futer, mam tutaj oferte farmy. Zadzwonilo jedno jedyne rescue.

Czyli radzisz, dac je na te farme? I tam mysle, ze tam lepiej niz na ulicy i w dodatku bez zadnego jedzenia, jak wyjade

ella19

 
Posty: 5
Od: Sob sie 10, 2019 23:27

Post » Pon sie 12, 2019 21:56 Re: Potrzebny dom tymczasowy lub staly

W Irlandii mieszka Irlandzka Myszka. Napisz do Niej, może coś doradzi.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości