Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków w DS-ie.

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw lis 07, 2019 15:44 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Okienko w butelce tak wycinam, aby tworzyło daszek. Butelkę przebijam patykiem do szaszłyków, tak aby sikorki miały drążek do siedzenia.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 07, 2019 15:45 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Nul pisze:Właśnie, myślałam o słoneczniku, bo ostatnio sporo sikorek widuję u nas, no tak mi przyszło do głowy, że wtedy ciekawie będzie też w kociej okiennej telewizji... :)

A u mnie na podwórku były i sikorki i wróbelki, a teraz ich nie ma :(

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 07, 2019 16:54 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

O, taki do szaszłyków wystarczy? Dobrze wiedzieć, myślałam o jakimś nieco masywniejszym patyczku :) Ale może źle pamiętam patyczki do szaszłyków :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 08, 2019 7:33 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Może być solidniejszy, ale to akurat miałam pod ręką, sprawdziło się. Sikorki są leciutkie.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lis 08, 2019 7:55 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Bardzo wzruszają mnie takie zdjęcia. Benia i Mimek
Obrazek
Obrazek
Stella nigdy jakoś specjalnie nie lgnęła do innych kotów. Piksel bardzo starał się pozyskać jej względy. Udało mu się. Stella coraz częściej przytula się do niego i Daszki, wylizują sobie główkę, uszka, bardzo mnie to cieszy :D
Obrazek Obrazek

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lis 08, 2019 8:57 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

[quote="ewar"]Bardzo wzruszają mnie takie zdjęcia. Benia i Mimek
Obrazek
Obrazek

jak one się kochają :1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lis 08, 2019 10:49 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Bardzo :lol: U mnie część kotów "poparowana".

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lis 08, 2019 16:15 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Przyszło zamówienie z Zooplusa :ok: Wykorzystałam 11% rabat , opłacało się. Zaraz biegnę do Meli i kociaków, a także do p.Izy zanieść trochę jedzonka. Punkty, których miałam trochę wykorzystałam na dwa małe Purizony i suchą karmę dla psa. Musiałam podzielić zamówienie na dwa, bo za punkty można było wybrać tylko jeden produkt.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 09, 2019 8:16 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Pani od Meli wypucowała łazienkę domestosem, czy czymś podobnym. Koty tam wchodzą, mają tam jedną kuwetę. Prawdopodobnie jedna koteczka zatarła sobie oczka :( Dowiedziałam się o tym wczoraj wieczorem. Przed nami długi weekend, niedobrze. Zaraz idę zobaczyć, jak wyglądają te oczka i chyba będę musiała ją wziąć do weta, ale to jak przyjadę spod huty. Mam dość, naprawdę. Kotka cierpi, ja fizycznie już opadam z sił, jeszcze wet będzie kosztował. Trudno jest pomagać :(

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 09, 2019 10:31 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Nie wiem, co z tymi oczkami. Muszę pokazać wetowi. Nie łzawią, nie są zaropiałe, ale chyba bolą. Dobra wiadomość jest taka, że oczka Lucy z kolei są coraz lepsze :ok:
Mam już wszystko przygotowane do jazdy pod hutę. Zakupy musiałam zrobić na trzy dni, ale nawet nie było jakiejś niesamowitej kolejki w mięsnym, kupiłam, co chciałam. Dzisiaj cieplutko, słońce świeci jak w lecie, koty wietrzą się na balkonie. Przyjemnie będzie wsiąść na rower, koty pewno zjawią się w komplecie. Dla sikorek też mam słoninę, kulę i karmnik z butelki ze słonecznikiem.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 09, 2019 13:11 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

ewar pisze:Pani od Meli wypucowała łazienkę domestosem, czy czymś podobnym. Koty tam wchodzą, mają tam jedną kuwetę. Prawdopodobnie jedna koteczka zatarła sobie oczka :( Dowiedziałam się o tym wczoraj wieczorem. Przed nami długi weekend, niedobrze. Zaraz idę zobaczyć, jak wyglądają te oczka i chyba będę musiała ją wziąć do weta, ale to jak przyjadę spod huty. Mam dość, naprawdę. Kotka cierpi, ja fizycznie już opadam z sił, jeszcze wet będzie kosztował. Trudno jest pomagać :(


domestos jest bardzo szkodliwy nawet dla ludzi, a tym bardziej dla zwierząt :(
ktoś jakiś czas temu w ten sposób otruł kota
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lis 09, 2019 14:13 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Mówiłam. Ocet i soda też działają.
Wróciłam z małą od weta. Ma silny stan zapalny, spojówki krwistoczerwone. Rogówka nie jest uszkodzona, to dobra wiadomość. Kotka jest malutka, waży 2,17 kg, taki mikrokotek z niej. Dostała dwa zastrzyki, od poniedziałku antybiotyk dopyszcznie i cały czas tobrex do oczek. Zapłaciłam 53 zł i tylko dlatego tak mało :wink: , bo tobrex miałam w domu, nie musiałam kupować. Następna wizyta w czwartek.Trzeba obserwować pozostałe koty, ale na razie ( sprawdziłam osobiście ) oczka mają w porządku.
Pod hutą byłam, czekałam długo, ale żaden kot nie przyszedł. Ich strata, miałam dobre jedzonko. Mój przyjaciel Kulek przybiegł od razu, jadł ze smakiem. Było też nadrzewne cudo i po raz pierwszy jadło , aż mu/jej się uszy trzęsły. Jeszcze pojawiła się Kuleczka z niezbyt ładnym oczkiem i z daleka widziałam kocią mamusię. Dzika dzicz, naprawdę.
Powiesiłam sikorkom słoninę, kulę z ziarnami i butelkę-karmnik ze słonecznikem. Jutro tam też podjadę, może sikorki przylecą, bo dzisiaj nie widziałam, aby zainteresowały się jedzeniem.
Parę zdjęć zrobiłam, wkleję później.
Nadrzewne cudo

Obrazek Obrazek
Mój przyjaciel Kulek
Obrazek
Obrazek
To z takim sobie oczkiem
Obrazek
I mamusia
Obrazek

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 09, 2019 14:28 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

ewar pisze:Może być solidniejszy, ale to akurat miałam pod ręką, sprawdziło się. Sikorki są leciutkie.

Jak możesz to zrób zdjęcie tego pomyslowego karmnika.
Ja mam taki zwykły drewniany. A twój pomysł z butelką jest super. :1luvu:
Czy to ma być ta bardzo duża butelka czy 1,5 litrów starczy?

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 09, 2019 16:30 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

Pomysł nie jest mój
https://www.google.com/search?q=karmnik ... GUM:&vet=1
Wolałabym drewniany, ten z butelki nie jest zbyt estetyczny, ale i tak kilka razy mi zniknął :wink: Anatolek ma piękny i bardzo drogi na swoim bazarku, ale nie dla "bezdomnych " ptaszków, wcięłoby taki natychmiast. Oczywiście, zrobię zdjęcie, butelka taka 1,5 l.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 09, 2019 16:33 Re: Koty z Hucianego Grodu.Parka kociaków.

ewar pisze:Pomysł nie jest mój
https://www.google.com/search?q=karmnik ... GUM:&vet=1
Wolałabym drewniany, ten z butelki nie jest zbyt estetyczny, ale i tak kilka razy mi zniknął :wink: Anatolek ma piękny i bardzo drogi na swoim bazarku, ale nie dla "bezdomnych " ptaszków, wcięłoby taki natychmiast. Oczywiście, zrobię zdjęcie, butelka taka 1,5 l.

Bardzo fajny pomysł i tani :1luvu:
Drewniane są ładne ale masz rację zaraz by ktoś sobie przywlaszczyl. :mrgreen:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości