Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sie 27, 2019 8:32 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Martimi86 pisze:Dilah- to ja wezme jutrzejszy dyzur, sroda 28.08, bo mi z kolei piątek w ogóle nie pasuje, a skoro trzeba latać to najwyzej pociągnę dwa dni pod rząd i juz

oki dzięki raz jeszcze :mrgreen: to ja wezmę piątek
Obrazek
Lara [*] 28.03.2012 Fibi [*] 19.11.2012 Basia [*] 03.02.2013 TRUSIA [*] 24.07.2013 Miłek [*] 01.08.2013 Romisia [*] 24.04.2014 Lidzia [*] 06.05.2015 Gniewko [*] 03.09.2015r. Agat [*] 30.11.2015 Feliks [*] 27.03.2017r. RUDA ['] 07.03.2018r. Kocia ['] 11.07.2019r. LOLA ['] 24.03.2020r. MILKA ['] 03.04.2020r. za dużo Was tu

dilah

Avatar użytkownika
 
Posty: 12482
Od: Wto maja 10, 2011 7:39
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 27, 2019 8:32 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Łatać powinno byc, a nie latać :D

Martimi86

 
Posty: 28
Od: Sob cze 29, 2019 11:29

Post » Wto sie 27, 2019 8:41 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Martimi86 pisze:Łatać powinno byc, a nie latać :D

właśnie zastanawiałam się gdzie Ty chcesz latać :ryk:
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Wto sie 27, 2019 9:50 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

pyma pisze:
Martimi86 pisze:Łatać powinno byc, a nie latać :D

właśnie zastanawiałam się gdzie Ty chcesz latać :ryk:

No na miotle lub mopie, a gdzie ;)

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8573
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

Post » Wto sie 27, 2019 9:57 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

latać na miotle może? :D

Do kociarni wczoraj przywiozłam Farcika, to kotek który ma złamaną miednicę, obsługujemy go BEZWZGLĘDNIE w rękawiczkach. Obserwujemy go pod kątem objawów brak apetytu, wymioty, biegunka. Podajemy wieczorem, jak najpóźniej dwa zastrzyki Synulox (antybiotyk, tylko wieczorem) i Bupaq (przeciwbólowy rano i wieczorem). Dziś rano podała Ola, jutro rano podam ja.
Andrzejek =^..^= Ela =^..^= Szarak =^..^= Szajba =^..^= Józefina =^..^= Piegus =^..^=

Kociambra1989

Avatar użytkownika
 
Posty: 1006
Od: Pt paź 20, 2017 17:57

Post » Wto sie 27, 2019 20:08 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Dzisiejszy dyżur (wtorek, 27.08) opiszę bez szczegółów, bo jutro też mam dyżur i wtedy napisze więcej.
Dzięki temu, że Olek jest w szpitaliku na ogólnym było baaaaardzo spokojnie. Nawet Bystry ruszył się ze swojej strefy komfortu, żeby się pomiziać i przytulić :201461 moje kochane kocię :1luvu:
Tymek bardzo wygaszony, wykazywał entuzjazm tylko przy jedzeniu. Poza tym nie działo się nic niepokojącego.
Komplety w kuwetach ok, nigdzie nie było nasikane. Apetyty dopisywały. Nie wsypywałam dziś suchego, bo faktycznie te nasze koty zaraz będą się toczyć! 8O Jutro trochę im nasypię.
Bigosik cudo! Taki kociaczek, tylko by tulić :D
W szpitaliku był armagedon. Żwirek z kuwety powysypywany na całą podłogę, gdzieniegdzie walały się resztki jedzonka. W kuwetach ok. Olek kompletnie przygasł - tak jakby było mu zupełnie wszystko jedno. Mimo, że atakuje mojego ulubieńca to i tak strasznie mi go żal :placz: Ale przynajmniej zjadł trochę mokrego :ok:

Wieczorem wróciła Blanka ze sterylki, Farcik z badań, a do domu pojechał Melonik :lol: Kociaku, będziesz miał cudny, kochający dom! :kotek:
Klatkę po Meloniku wymyję jutro, dziś włożyłam tylko do wanny jego zabawki, kuwete i łopatkę - mocza się w virkonie. Dołożyłam też kubeł na żwirek, który stał w kuchni.
Może jak się wymoczy w virkonie to zapach moczu zniknie i koty nie będą go tak ambitnie obsikiwać :roll:

Martimi86

 
Posty: 28
Od: Sob cze 29, 2019 11:29

Post » Śro sie 28, 2019 6:55 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Klatkę po Meloniku, to trzeba porządnie odkazić virkonem i ścianę za klatka też. Może trzeba by małą lampę wsadzić do środka na jakąś godzinkę przynajmniej, tylko wtedy trzeba klatkę szczelnie okryć jakimś kocem.
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Śro sie 28, 2019 8:19 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

poproszę 4.09

mgska

 
Posty: 13377
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 28, 2019 19:40 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Nowy mieszkaniec kociarni- Zeus. Przez tydzień musi dostawać Synulox, w następną środę trzeba go pokazać w Seidlu. Musi dostawać dobre, mięsne jedzenie, bo jest bardzo mizerny. Do obserwacji ma skórę na brzuszku, jest bardzo brzydka, może to być nowotwór :(
Obrazek
Obrazek
Kocie posłanka: https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=180429

Obrazek
https://www.facebook.com/Foszkowo-210350603059086/
https://www.facebook.com/Foszkovo-354082631836187/

Peggy ['] Gucio ['] Filipek ['] Pusieńka ['] Timuś ['] Maksio ['] Maja ['] Koksik ['] Belcia ['] Szarusia ['] Figunia ['] Baltazarek ['] Duduś ['] Tadzik ['] Bercik ['] Darwinek ['] Mentos ['] Pipi ['] Chmurka ['] Bambi ['] Płomyczek [']

pandadp

Avatar użytkownika
 
Posty: 1532
Od: Nie lip 20, 2014 22:20
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 28, 2019 19:45 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

pyma pisze:Klatkę po Meloniku, to trzeba porządnie odkazić virkonem i ścianę za klatka też. Może trzeba by małą lampę wsadzić do środka na jakąś godzinkę przynajmniej, tylko wtedy trzeba klatkę szczelnie okryć jakimś kocem.

Kurczę, za późno przeczytałam ten post.
Klatke odkaziłam virkonem, ale lampy nie włączałam. Prawde mówiąc nie wiem nawet gdzie mamy takie mniejsze, które zmieściłyby się do klatki.
Wymieniłam osłonki, łopatkę, przygotowałam kuwetę i miseczki z woda i suchym + legowisko. Ściany za klatką nie myłam.

Pozostała część dzisiejszego, środowego dyżuru:
W szpitaliku Baton wporwadza terror i już w krew mu weszło wylewanie wody i wysypywanie żwirku z kuwety, najlepiej w tę wodę właśnie.
Apetyty u każdego ok - dostali Carny. Farcik zjadł wszyściutko dzisiaj, z wczoraj zostało. Synulox podany. A ponieważ był to mój debiut, który na dodatek zakończył się sukcesem więc śmiem twierdzić, że kociak dobrze znosi nakłucia ;) Welfon wyjęty. Na jego klatce postawiłam sucha karmę dla niego zgodnie z ustaleniami.
Na tabliczce zmieniłam rozpiskę leków. Przy czym dziś nie podałam lactulose, bo nie znalazłam :(
Blanka po sterylce ma się bardzo dobrze. Wczorajsze jedzonko zjadła i nie zwróciła.
W kuwetach komplety. Olek ma wywalone na wszystko, ale potwierdzam teze z wczoraj - w klatce je mokre :)
Przyjechał nowy kociak - Zeus. Trafił do klatki po Melonie.

Na ogólnym sposkój. Bystry z dnia na dzień wraca do normalności. Znów przychodzi sie pomiziać i daje się głaskać. Nie chowa się już, chociaż nadal jego ulubionym miejscem jest daszek chatki na drapaku.
W kuwetach ok, apetyty baaaardzo dopisywałay, ale to może tez dlatego że nie miały suchego. Dosypałam im dzisiaj troszkę, ale to naprawde troszkę.
Zauważyłyście jak Irina i Nadia wypiękniały? Teraz to nareszcie wyglądają jak kotki, a nie kocięta ;)

Bigos jest pełen energii i strasznie ciągnie do kolegów z ogólnego. Od razu opróżnił całą miseczkę jedzonka, w kuwecie komplet ok.
Witek dzisiaj był prawie tak samo napastliwy jak Baton, przy czym nie jest agresywny. No ale strasznie chciał się tulić, trudno było na krok odejść.

To co było umyte w łazience schowałam do kantorka, kosz wystawiłam na ogólny i ułożyłam tam koc.
Pojemnik na żwirek z ogólnego umyłam, suszy się, podobnie jak zabawki, kuweta i łopatka z klatki Melona. Jak pojemnik wyschnie to można wsypac tam żwirek - zostało w kuchni pół worka i można wstawic do Witka, bo ten pyusty pojemnik na żwirek od Witka ustawiłam w kuchni i wsypałam do niego wór żwirku.
Połowa worka poszła do Bigosa.
I tym sposobem rozdzieliłam cały żwirek. Nie ma juz więcej worków.

W szpitaliku i kuchni wymieniłam ręczniki i gabeczki do mycia.
Podłogi pozamiatane i pomyte.
Wstawiłam pranie, jutro będzie do rozwieszenia.

Martimi86

 
Posty: 28
Od: Sob cze 29, 2019 11:29

Post » Czw sie 29, 2019 6:34 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Zabawki po Melonie, to trzeba wyrzucić.
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Czw sie 29, 2019 6:35 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Dyżury:

czwartek (29.08)-Kociambra1989
piątek (30.08)-dilah
sobota (31.08)- ??????????????????
niedziela (01.09)-??????????????????????
poniedziałek (02.09)-pyma
wtorek (03.09)-
środa (04.09)-mgska
czwartek (05.09)-
piątek (06.09)-
sobota (07.09)-
niedziela (08.09)- kasik30/wujo średniak
poniedziałek (09.09)-
wtorek (10.09)-
środa (11.09)-
PROSZĘ WPISYWAĆ SIĘ NA DYŻURY :P
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Czw sie 29, 2019 7:55 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Czy ja mogę dla Farcika zabudować kratkami przestrzeń pod dwoma stołami w szpitaliku? (szukałam dużego kennela lub kojca, ale mają takie wymiary, że są niezbyt ustawne)? Zwolni w ten sposób klatkę, a pod stołami będzie miał większy "wybieg" bez możliwości wspinaczki, czy skakania. Ile po podaniu surowicy należy odczekać przed szczepieniem i testami FIV FELV?
Andrzejek =^..^= Ela =^..^= Szarak =^..^= Szajba =^..^= Józefina =^..^= Piegus =^..^=

Kociambra1989

Avatar użytkownika
 
Posty: 1006
Od: Pt paź 20, 2017 17:57

Post » Czw sie 29, 2019 8:10 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

Kociambra1989 pisze:Czy ja mogę dla Farcika zabudować kratkami przestrzeń pod dwoma stołami w szpitaliku? (szukałam dużego kennela lub kojca, ale mają takie wymiary, że są niezbyt ustawne)? Zwolni w ten sposób klatkę, a pod stołami będzie miał większy "wybieg" bez możliwości wspinaczki, czy skakania. Ile po podaniu surowicy należy odczekać przed szczepieniem i testami FIV FELV?

Testy nie wiem, szczepienie 10-14 dni po. A czy on nie powinien być właśnie w małej klatce, żeby jak najmniej się ruszał ?
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5791
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Czw sie 29, 2019 8:13 Re: Kociarnia Kotyliona X - koty do adopcji, dyżury

dzięki Iza, chodzić po płaskim może
Andrzejek =^..^= Ela =^..^= Szarak =^..^= Szajba =^..^= Józefina =^..^= Piegus =^..^=

Kociambra1989

Avatar użytkownika
 
Posty: 1006
Od: Pt paź 20, 2017 17:57

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 177 gości