OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie maja 19, 2019 20:56 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

ASK@ pisze:
meg11 pisze:
ASK@ pisze:Spadłam za piecyk.

8O

Wątkowo. Już dopisałam wyjaśnienie. Pomyślunek blondynki :oops:

Wyobrażnię mam dość bogatą :mrgreen: zaczęłam się zastanawiać gdzieś Ty piec dorwała w bloku i to w dodatku w maju i po jaką cholerę za niego lazłaś :ryk: i jak żeś tam wlazła :ryk:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19607
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Pon maja 20, 2019 5:14 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Wróciłam z obchodu. Mimo wczesnej godziny wszystkie koty były.
Jest teraz pięknie. Spokojnie i ciepło. Bzowe kwiaty umierają. Wczoraj końce ukraszone były jeszcze kolorem. Dziś już brąz panuje na kiściach. Smutne. I piękne. Jak z nami. Tylko wolniej idzie zmiana jaka w nas następuje. Kiedyś stałam w tym samym miejscu i patrzyłam na młode zawiązki co walczyły o przetrwanie. Teraz to dorosłe, dojrzałe drzewa. Wyższe ode mnie. Upływ czasu widać w takich szczegółach. Które zmieniają się niepostrzeżenie. Co dzień patrzę na nie i raz na jakiś czas dociera do mnie ,że już nie jest tak samo.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon maja 20, 2019 9:00 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Do mnie upływ czasu najbardziej dochodzi jak ktoś o wiek zwierzyńca/ile u mnie siedzą pyta. No i jak znienacka trafię na zdjęcia z wyjazdów i jest "moment, to ja tak długo już się w to bawię?"
U mnie bzy wycięli pod blokiem - zasłaniały widok tym z parteru. Tylko zamiast ściąć do wysokości podłogi (czyli circa 1 - 1,20) to tuż przy ziemi powycinali. :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon maja 20, 2019 10:30 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Alienor pisze:
U mnie bzy wycięli pod blokiem - zasłaniały widok tym z parteru. Tylko zamiast ściąć do wysokości podłogi (czyli circa 1 - 1,20) to tuż przy ziemi powycinali. :(

Ciekawe na co widok. Mojej znajomej kazali zlikwidować krzaki, bo durni wolą gapić się na kontenery ze śmieciami, przepełnione najczęściej. Ludzie są beznadziejni.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon maja 20, 2019 12:25 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Widok na duży trawnik i blok kawałek dalej. W sumie bardziej im światło zasłaniały, bo sięgały wysoko do połowy okien. Nadal mi szkoda - zwłaszcza że mogły się w nich chronić jeże, zające (na gościnnych występach :wink: ) i koty wolnożyjące.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon maja 20, 2019 12:30 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

To niech im tak słońce świeci w okna, żeby mieli dość 8)
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon maja 20, 2019 15:25 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

MalgWroclaw pisze:To niech im tak słońce świeci w okna, żeby mieli dość 8)


Okna są na południe - słońce zaczyna operować od circa 2-3h po wschodzie słońca a przestaje jakieś 2h przed zachodem więc na pewno mają słońca pod dostatkiem :D .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto maja 21, 2019 6:26 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Też mam słońca pod dostatkiem, drzewa nie zasłaniają, bo mieszkam wysoko. Ale słońce jest dobre. Są plamy i można się wygrzewać.
Mam nadzieję, że macie się dobrze.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto maja 21, 2019 7:09 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Jestem zmęczona. Ale to już permanentny stan.
Nie dospana. To też normalne. Jeśli można to tak nazwać.

U nas przepiękne, wieloletnie żywopłoty wycięto na wyraźne życzenie mieszkających na parterze. Mamy w blokach niski parter, na poziomie ziemi. Blisko przebiegają chodniki. Są wejścia do klatek. Świat chcieli zobaczyć. Zasadzono w to miejsce wypierdki, które nie przyjęły się jakoś specjalnie. Rozdeptane przez ludzi, nie podlewane bo woda oszczędzana i takie tam. Teraz ci sami luzie mordki piłują, że im przechodnie głowy w okna wsadzają. Bo tak jest. Wielu odruchowo gapi się w nie widząc co i jak w środku się dzieje. Co niektórzy nawet zaglądają ukradkiem. Co widziałam osobiście. Nasza osiedlowa "zakonnica" ma we krwi łypanie. Wysokie i gęste krzaluny , te stare, nie pozwalały na przejście ciekawskich. Były też siedliskiem drobnego ptactwa. Schronem zimą i latem. Taki krzewostan żył prawdziwie. Ale ludziom wszystko zawadza. Od drzew wysokich, traw nie skoszonych do ptaków, kotów, dzieci... Aby auto pod klatką postawić i mieć spokój. No, nie całkiem. Bo dobrze wiedzieć co inni robią i plotkować, plotkować...
Sami chcieli widzieć ale przeliczyli się. Nie pomysleli, że będą jak na widelcu.
Szkoda tych pięknych drzew i krzewów jakie zostały przetrzebione. Wyciąć jest łatwo. Odrastają latami. Jeśli się to im uda. Boe nie tylko aura nie pomaga. Ale i lepkie ręce. Wieczorem jest nowy nasad. Z rana tylko dołki zostają. Komuś na działkę się przydaje. Dzieciom w ogródki. Niczyje wszak jest! Ano, może być jego.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto maja 21, 2019 20:34 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Łączę się w bólu jeśli chodzi o niewyspanie i zmęczenie. Jak jeszcze jest wysokie ciśnienie i słońce, to łatwiej funkcjonować, ale u nas szaro buro i ponuro...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 22, 2019 5:35 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Tak Ruda i Krówka co dzień mnie witają.
Albo siedzą pod autami gdy pada. Mając widok na drwi klatki schodowej.
Albo, gdy jest ciepło, czekają usadzając doopki na ławeczce. Która stoi między forsycjami.
Obrazek

Potem prowadzą mnie na "stołówkę" co i raz sprawdzając czy idę za nimi.
A popędzaniom końca nie ma
Obrazek

Obie mają ponad 12 lat.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro maja 22, 2019 6:42 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

U mnie dziś nikogo nie było. Lunęło dopiero, jak wróciłam do domu, w nocy też chyba padało, w każdym razie miski zalane wczorajszym deszczem, przynajmniej porządnie dały się umyć.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro maja 22, 2019 7:17 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Śliczne koteczki. Jak pięknie ogonki splecione. :D
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro maja 22, 2019 10:27 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

mimbla64 pisze:Śliczne koteczki. Jak pięknie ogonki splecione. :D

One bardzo się kochają. Tulą, ocierają, płaczą za sobą gdy jakieś znika z oczu. Były jeszcze dwa chłopaki w tej grupie. Noski. Całą czwórka zawsze razem. Odeszły w ciągu roku na mocznicę.
Po ich śmierci jeszcze bardziej się zbliżyły. Choć Ruda to szwendaczka i czasem łazi gdzieś sobie. A Krówcia jej szuka. My też.
Chyba opisywałam już poniższą sytuacją.
Ale raz jeszcze naskrobię.

Kiedyś spotkałam Krówcię w dziwnym miejscu. Na tyłach jednego bloku. Przypadkiem ją wypatrzyłam. Nie czekały rano i zaniepokoiłam się. Szukając zastałam ją wciśniętą w róg dużego okna od pralni. Zawołałam. Wypytałam o siostrunię. Dałam jeść. Była niespokojna. Ciągle rozglądała się na boki. Dreptała niespokojnie. Wracała do wykusza. Złożyłam to na karb nowego miejsca w jakim dostała żarcie. Na drugi dzień gdy ich nie było znowu poszłam na tyły bloku. Króweńka była. Przyklejona znowu do szyby. Podbiegła z miaukiem. By nie drażnić ludzi dałam jej jeść w krzalunach obok rosnących. Ale ona wzgardziła. Skubnęła tylko i niespokojnie kręciła się. Gdy odchodziłam biegła za mną z jojczeniem. Gdy wracałam, uciekała ku oknu. Olśniło mnie. Poszłam za nią. Odwracała się i sprawdzała czy lezę. Coś tam memłała pod nosem. Stanęła przy oknie i nie spuszczała oka ze mnie. Ożywiła się gdy zaczęłam zaglądać przez szybę. Dostała pałera.. Podbiegła do ostatniego w szeregu okna i stała drąc się. A za oknem, drapiąc w szybę stała ... Ruda. Wlazła do środka przez uchylone okno, ktoś potem zamknął je, a ta została. Trzy dni jej szukałyśmy. A ona siedziała w tej piwnicy. Innego niż zwykle bloku. Bo ma swoje ulubione. Krówcia dulczyła po drugiej stronie i cierpiała. Nie opuściła koleżanki. Wolała nie jeść. Próbowała dać mi już wcześniej do zrozumienia co i jak. Tylko ja nie gramotna byłam. Poleciałam do znajomej mieszkającej w tym budynku. Ona wzięła klucze od innej. Wypuściła małą. Jak one się witały. Jak gadały. Jak odeszły "w dal" oparte barkami o siebie. Sytuacja filmowa. Ale prawdziwa.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro maja 22, 2019 10:39 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Niesamowite! Piękna przyjaźń i jaka kocia mądrość!!!

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@ i 173 gości