OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob mar 09, 2019 7:39 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Ludzi chorych wszędzie pełno. W Polsce nie można przymusowo leczyć psychiatrycznie, niestety.
Kiedyś dałam kota chorej psychicznie pani, dopiero, jak go odbierałam (na szczęście oddała i wszystko trwało bardzo krótko), powiedziała, że psychiatra kota zalecił. Psychiatrzy też powinni czasem myśleć, zwierzę nie jest pudełkiem tabletek.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob mar 09, 2019 7:43 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

o matko....

w sumie, nie wyobrażam sobie, by ktoś prowadząc chociaż 10 minut rozmowy nie odkrył, że Panią fale radiowe atakują za pośrednictwem kontaktów i gniazdek elektrycznych ( autentyczna skarga obywatela z mojej pracy ), ale są tacy przecież, którzy zwierzaki wydają znacznie szybciej :/

A Peselkowi domu, który niekoniecznie będzie szukał podobieństwa z nagranym kotem z przeszłości!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob mar 09, 2019 7:53 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

maczkowa pisze:w sumie, nie wyobrażam sobie, by ktoś prowadząc chociaż 10 minut rozmowy nie odkrył, że Panią fale radiowe atakują

Ludzie chorzy świetnie się ukrywają. Nie życzę Ci, żebyś tego doświadczyła.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob mar 09, 2019 7:58 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

MalgWroclaw pisze:
maczkowa pisze:w sumie, nie wyobrażam sobie, by ktoś prowadząc chociaż 10 minut rozmowy nie odkrył, że Panią fale radiowe atakują

Ludzie chorzy świetnie się ukrywają. Nie życzę Ci, żebyś tego doświadczyła.

To jest prawda. Pierwsze rozmowy (pisemne czy telefoniczne) nie zawsze dają możliwość "odkrycia" niedoskonałości. Nie wiem jak to napisać by było delikatnie. Słowo "nienormalność" jest nie normalne. Kociarze też tak są określani. :mrgreen: Każda dziwność jest nienormalna.
Smutne to wszystko.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 09, 2019 12:28 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Szanowne panie nie każdy upośledzony umysłowo jest mordercą zwierząt.Czasami lepiej się nimi opiekują niż tak zwani normalni.Nie generalizujcie.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19511
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob mar 09, 2019 12:48 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

meg11 pisze:Szanowne panie nie każdy upośledzony umysłowo jest mordercą zwierząt.Czasami lepiej się nimi opiekują niż tak zwani normalni.Nie generalizujcie.

Małgosiu, nie generalizuję. Ale nie oddam kota komuś, kto ma jakieś problemy. Do tego będącego tak daleko, gdzie nie mogłabym kontrolować jego stanu. Pomóc gdyby trzeba było. Gdy będzie coś będzie nie tak, to nie wyrobię się może przyjechać. Nawet wiedzieć nie będę. Co innego jak kogoś poznasz. Masz okazję widzieć co dzień jak się zachowuje i postępuje. Korespondencja nie wypadła pomyślnie. Mam bardzo złe doświadczenia, w tym osobiste, z osobami z zaburzeniami. W różnej formie. W dziedzinie opieki nad kotem także. Nasza Kićka była od osoby z dysfunkcją. Do tej pory żałuję ,że jej nie zabrałam wcześniej.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 09, 2019 13:20 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

:strach: o matko, Pani ze schizofrenia :( coz, wypada tylko zyczyc zdrowia....
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob mar 09, 2019 13:31 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

meg11 pisze:Szanowne panie nie każdy upośledzony umysłowo jest mordercą zwierząt.Czasami lepiej się nimi opiekują niż tak zwani normalni.Nie generalizujcie.


nie sądzę- po treści listu, by Pani była upośledzona, to raczej choroba psychiczna. I pewnie jeśli ktoś chory ma dobrze ustawione leki i choroba jest w remisji, to nie można nic zarzucić. NIestety, w przypadku zaostrzenia objawow chorobowych, wystąpienia urojen np- a treść listu może wskazywać na taki stan, osoby chore mogą w najlepszym przypadku przestać ogarniać rzeczywistość, a bywa tak, że są niebezpieczne dla siebie i otoczenia w różnym stopniu.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Sob mar 09, 2019 14:43 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

ASK@ pisze:
meg11 pisze:Szanowne panie nie każdy upośledzony umysłowo jest mordercą zwierząt.Czasami lepiej się nimi opiekują niż tak zwani normalni.Nie generalizujcie.

Małgosiu, nie generalizuję. Ale nie oddam kota komuś, kto ma jakieś problemy. Do tego będącego tak daleko, gdzie nie mogłabym kontrolować jego stanu. Pomóc gdyby trzeba było. Gdy będzie coś będzie nie tak, to nie wyrobię się może przyjechać. Nawet wiedzieć nie będę. Co innego jak kogoś poznasz. Masz okazję widzieć co dzień jak się zachowuje i postępuje. Korespondencja nie wypadła pomyślnie. Mam bardzo złe doświadczenia, w tym osobiste, z osobami z zaburzeniami. W różnej formie. W dziedzinie opieki nad kotem także. Nasza Kićka była od osoby z dysfunkcją. Do tej pory żałuję ,że jej nie zabrałam wcześniej.

Asiu dobrze wiesz że prawie 100% przypadków znęcania czy zagubienia kota to są domy gdzie wydawane są koty po uprzednim sprawdzeniu i nawet podpisaniu umowy.Niby sprawdzone,niby umowa i co z tego.Nie przewidzisz.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19511
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob mar 09, 2019 16:47 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

meg11 pisze:
ASK@ pisze:
meg11 pisze:Szanowne panie nie każdy upośledzony umysłowo jest mordercą zwierząt.Czasami lepiej się nimi opiekują niż tak zwani normalni.Nie generalizujcie.

Małgosiu, nie generalizuję. Ale nie oddam kota komuś, kto ma jakieś problemy. Do tego będącego tak daleko, gdzie nie mogłabym kontrolować jego stanu. Pomóc gdyby trzeba było. Gdy będzie coś będzie nie tak, to nie wyrobię się może przyjechać. Nawet wiedzieć nie będę. Co innego jak kogoś poznasz. Masz okazję widzieć co dzień jak się zachowuje i postępuje. Korespondencja nie wypadła pomyślnie. Mam bardzo złe doświadczenia, w tym osobiste, z osobami z zaburzeniami. W różnej formie. W dziedzinie opieki nad kotem także. Nasza Kićka była od osoby z dysfunkcją. Do tej pory żałuję ,że jej nie zabrałam wcześniej.

Asiu dobrze wiesz że prawie 100% przypadków znęcania czy zagubienia kota to są domy gdzie wydawane są koty po uprzednim sprawdzeniu i nawet podpisaniu umowy.Niby sprawdzone,niby umowa i co z tego.Nie przewidzisz.

Tak, wiem. Sama wydałam Bezę do domu sprawdzonego. Co kazał się być niezłym kłamczuchem, krętaczem i manipulantem. Czekałam aż pan zabezpieczy, zaszczepi i wykastruje swego podopiecznego. Zanim kot do niego trafił. Okazał się być skumany z socjopatą :wink: Sprawa dobrze się skończyła. A mogło być inaczej.

Tutaj pani ma wyraźnie problemy z rzeczywistością. Żyje w innym świecie. Mogę opierać się tylko na treści pisanej. Czasem inaczej to wygląda "na żywo". Czasem. Może nie jest tak jak pisze. Może nie miała nigdy kota. A wszystko to wyobraźnia?

Po Bezi ma całkiem spaczone spojrzenie na świat.

Strasznie leje i wieje. Czekolad przyszedł ale trzymał się z dala ode mnie. Fluczy. Wcale nie zainteresowany jedzeniem. Nie wiem co lubi. Czego nie. Na co go skusić. Podejmuję próby skrócenia dystansu by ew podbierakiem zadziałać. Lecz on bardzo się pilnuje. Boję się, że kiedyś nie przyjdzie.
Reszty też nie widuję. Tej zgrai nie kastrowanej. Przypadek zrządził, że je "odkryłam" i na tym koniec. Niewidoczne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 09, 2019 17:11 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Wszędzie chyba leje i wieje.
Ale generalnie (tak, meg11, generalnie) o człowieka chorego trudno zadbać, a dbać jeszcze o kota pod jego opieką, to już naprawdę jest trudne. I nie chodzi o to, że zamorduje, ale po prostu nie zadba.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie mar 10, 2019 5:57 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Całą noc wiało i lało.Zimno! Mam piach walący w okna. Biedne zwierzaki. Mam nadzieję, że znajdą ciepłe i suche miejsce.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 10, 2019 6:55 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

O kurczę.. Schizofrenia w pełnym rozkwicie u tej pani. Widać że zupełnie nieleczona. Tak... ja też bym się bała, że będzie miała jakieś urojenia w sprawie kota, i albo coś mu zrobi, albo go wyciepie, albo zaniedba z racji choroby. Dobrze, że wcześnie wyszło szydło z worka.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie mar 10, 2019 7:23 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

[*]
Smutno
viewtopic.php?f=1&t=189775

Koszmar każdego kociarza. Jakże ja się boję także niespodziewanek losu.
Zajrzyjcie, podrzućcie... proszę

Wątek kotów kotydwa12
viewtopic.php?f=1&t=163864&start=240
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 10, 2019 8:20 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

U nas już cisza i, po nocnej nawałnicy, nie ma wiatru.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości