OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sty 30, 2019 8:54 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

już wiem, o tej miedzi, to ja chyba na barfnym forum przeczytałam, tam jest dość długa dyskusja o tym, jak to suplementować.
Powiem szczerze, że gdyby nie to, że jest to zmiana i z tego punktu widzenia niepokojąca, w zyciu nie powiedziałabym, że kotku może coś być, a ten kolor futerka jest naprawde śliczny.

p.s. u nerkowców to chyba bardziej widziałam takie wyrudziałe plamy- a tu jest jednolita, gładziutka czekoladka :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 30, 2019 10:23 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Piękny Entuś jest. Enterek jak do nas trafił miał lekko brązowawy połysk futra. Potem zmienił się w czerń ale nie taką czerń , czerń :mrgreen: Miałam koty w tym kolorze i NIGY nie powiem ,że są jednakowo czarne. Strasznie to zawiłe ale tak jest. Ostatnia para Emirek i Emmunia także sie różnili i po odcieniu potrafiłam ich poznać.
Mnie brąz kojarzy się z niedoborami (też o miedzi słyszałam) lub (niestety) z nerkami. Ale jak miał niedawno gruntowne badania to nery można wykluczyć. Może jonogram ?
Pięknie chłopak wygląda. :1luvu:
Znam też koty, które z wiekiem zmieniają odcień i nie było to z niczym związane.

Bardzo, bardzo dziękuję Dobrej Cioci za wpłatę. :1luvu: Jak zwykle zauważyłam dopierop teraz. :oops: Zainwestowałam to w 56 literków żwirku i... dwie miseczki :ryk:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 30, 2019 15:10 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

:ok: :smokin:

IrenaIka2

 
Posty: 880
Od: Czw lut 11, 2016 18:19

Post » Śro sty 30, 2019 18:47 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Troszkę zdjęciowo po raz kolejny :oops:
Troszkę fotek wpadło w ostatnim czasie.
Zapytacie może co je łączy? Ano, świąteczny nastrój. I adopciaki od nas :wink:

Ignaś. Jest nawet uwieczniony w banerku ze swą siostrą Igunią.
Obrazek

Gawroszek zwany Ciapciakiem. Fota w stylu "znajdź go" :wink:
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 30, 2019 19:01 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

ASK@ pisze:Piękny Entuś jest. Enterek jak do nas trafił miał lekko brązowawy połysk futra. Potem zmienił się w czerń ale nie taką czerń , czerń :mrgreen: Miałam koty w tym kolorze i NIGY nie powiem ,że są jednakowo czarne. Strasznie to zawiłe ale tak jest. Ostatnia para Emirek i Emmunia także sie różnili i po odcieniu potrafiłam ich poznać.
Mnie brąz kojarzy się z niedoborami (też o miedzi słyszałam) lub (niestety) z nerkami. Ale jak miał niedawno gruntowne badania to nery można wykluczyć. Może jonogram ?
Pięknie chłopak wygląda.


Jonogramu nie robiliśmy właśnie, pogadam z wetką, ale nie sadze żeby uznała ze warto juz przyjeżdżać- póki co nalegała na surowizne (Barfa nie robię sama, tylko kupuje tzw komercyjny barf, bardzo tutaj popularny, zbilansowany i świetnej jakości, ale ja mam do takich produktów ograniczone zaufanie, dlatego nie chce póki co częściej niz 2 dni w tyg). Oprócz łzawiącego oczka (co udało się zahamować) to zgadzam się, ze Entusiek wyglada doskonale i zachowuje się bardzo zdrowo. Całe futro mu się zmieniło, nie tylko odcień. Jak był mniejszy był bardzo mocno błyszczący. Teraz tez lśni ale trochę mniej i jakoś inaczej, za to futerko ma bardzo miękkie, puszyste, ma znacznie więcej podszerstka niż kiedyś, a ten podszerstek jest bardzo jasny u podstawy. Brąz zaczął się pojawiać pozna wiosna/na początku lata, to zdecydowanie nie są plamy tylko jednolity odcień właśnie, głównie w słońcu to widać.

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Śro sty 30, 2019 19:20 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

she's a witch pisze:
ASK@ pisze:Piękny Entuś jest. Enterek jak do nas trafił miał lekko brązowawy połysk futra. Potem zmienił się w czerń ale nie taką czerń , czerń :mrgreen: Miałam koty w tym kolorze i NIGY nie powiem ,że są jednakowo czarne. Strasznie to zawiłe ale tak jest. Ostatnia para Emirek i Emmunia także sie różnili i po odcieniu potrafiłam ich poznać.
Mnie brąz kojarzy się z niedoborami (też o miedzi słyszałam) lub (niestety) z nerkami. Ale jak miał niedawno gruntowne badania to nery można wykluczyć. Może jonogram ?
Pięknie chłopak wygląda.


Jonogramu nie robiliśmy właśnie, pogadam z wetką, ale nie sadze żeby uznała ze warto juz przyjeżdżać- póki co nalegała na surowizne (Barfa nie robię sama, tylko kupuje tzw komercyjny barf, bardzo tutaj popularny, zbilansowany i świetnej jakości, ale ja mam do takich produktów ograniczone zaufanie, dlatego nie chce póki co częściej niz 2 dni w tyg). Oprócz łzawiącego oczka (co udało się zahamować) to zgadzam się, ze Entusiek wyglada doskonale i zachowuje się bardzo zdrowo. Całe futro mu się zmieniło, nie tylko odcień. Jak był mniejszy był bardzo mocno błyszczący. Teraz tez lśni ale trochę mniej i jakoś inaczej, za to futerko ma bardzo miękkie, puszyste, ma znacznie więcej podszerstka niż kiedyś, a ten podszerstek jest bardzo jasny u podstawy. Brąz zaczął się pojawiać pozna wiosna/na początku lata, to zdecydowanie nie są plamy tylko jednolity odcień właśnie, głównie w słońcu to widać.

Może on się na zimę ciężką ciepło odział :wink:
Kotom faktura sierści zmienia się. Nie wszystkim ale jednak. Nasz bury Angel był gładkim burasem. Z czasem nabrał podszersta w kolorze szarości i zrobił się prawie puchaty :wink: i wiecznie rozczochrany. :mrgreen:
Bożenko, pogadaj z wetką dla spokojności. Ale bez paniki. To roczny dzieciak i ma przed sobą jeszcze kilka zmian.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 30, 2019 19:50 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Pewnie ze bez paniki, nie ma powodu. Z wetka w stałym kontakcie jestem i tak bo ustalamy dawkę lekarstwa Igrisiowego. Ona to samo mówi, ze to młody gówniarz i ze nie wszystko się jeszcze ustabilizowało. Zreszta Enterek mi obiecał kiedyś, ze już chorował nie będzie, bo już się wystarczająco nachorowal za dzieciaka

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Śro sty 30, 2019 19:53 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

she's a witch pisze:Pewnie ze bez paniki, nie ma powodu. Z wetka w stałym kontakcie jestem i tak bo ustalamy dawkę lekarstwa Igrisiowego. Ona to samo mówi, ze to młody gówniarz i ze nie wszystko się jeszcze ustabilizowało. Zreszta Enterek mi obiecał kiedyś, ze już chorował nie będzie, bo już się wystarczająco nachorowal za dzieciaka

kropka!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 30, 2019 23:29 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

maczkowa pisze:ale jeśli mu się tak „zrobiło”, gdzieś mam wrażenie, że ostatnio czytalam o takim zbrązowieniu, że może to być brak miedzi..? tak mi się kołacze..

Brązowienie futra (u różnych gatunków) może być związane z niedoborami miedzi w organizmie, które z kolei mogą wynikać między innymi ze złego wchłaniania i przyswajania. W pokarmie może być dostateczna ilość miedzi, ale w wyniku chorób (u ludzi np. genetyczna choroba Menkesa) jej poziom w organizmie utrzymuje się na zbyt niskim poziomie.
Wchłanianie miedzi powinno się odbywać w jelitach, dlatego różne choroby jelit (jak u ludzi celiakia czy choroba Crohna) mogą to zaburzać.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 31, 2019 7:54 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Stomachari pisze:
maczkowa pisze:ale jeśli mu się tak „zrobiło”, gdzieś mam wrażenie, że ostatnio czytalam o takim zbrązowieniu, że może to być brak miedzi..? tak mi się kołacze..

Brązowienie futra (u różnych gatunków) może być związane z niedoborami miedzi w organizmie, które z kolei mogą wynikać między innymi ze złego wchłaniania i przyswajania. W pokarmie może być dostateczna ilość miedzi, ale w wyniku chorób (u ludzi np. genetyczna choroba Menkesa) jej poziom w organizmie utrzymuje się na zbyt niskim poziomie.
Wchłanianie miedzi powinno się odbywać w jelitach, dlatego różne choroby jelit (jak u ludzi celiakia czy choroba Crohna) mogą to zaburzać.

Dzięki

Nie zapomnijcie się Kochani pozachwycać Ignasiem i Gawroszkiem a raczej choinką :wink:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 31, 2019 8:01 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

To z Gawroszkiem może być sprzedawane jako kartka świąteczna.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw sty 31, 2019 19:53 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Kiedyś tam na fb trafiłam na wpis ze strony fanów Marii Czubaszek. Ta błyskotliwa kobieta o przecudnych nogach widziała świat bardzo ostro. A tą ostrość przekazywała w konkretny i przystępny sposób :mrgreen: Wpis będzie mój dowolny ale mam nadzieję ,że odda ducha wypowiedzi.
Pani Maria z całym przekonaniem uważała ,że kobieta jest czarownicą. Dlaczego?
Przychodzi chłop do kobiety i pyta o swą czapkę. Biedaczyna nie może jej odszukać. Ona rzuca mimochodem ,zajęta pitoleniem się przy garach, gdzie leży. Czyli co i jak z pełnym planem drogi spodniarz dostaje. Idzie facio po tą czapunię na głowną ale... za moment wraca z pretensjami, że nie ma. No nie ma we wskazanym miejscu! Więc baba-czarownica z krwi i kości, rusza zadek uroczy i człapie we wskazane przez siebie miejsce leżenia nakrywki. I co? I czapka qrwa jet! To nie są czary :smokin: Czyste czary :roll:

Czemu to piszę...
A bo jest ciąg dalszy. :lol:
I ciąg dalszy nastąpi :wink:
Trza poczekać. Nie ma tak lekuchno :ryk:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55375
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sty 31, 2019 20:21 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

ASK@ pisze:Troszkę zdjęciowo po raz kolejny :oops:
Troszkę fotek wpadło w ostatnim czasie.
Zapytacie może co je łączy? Ano, świąteczny nastrój. I adopciaki od nas :wink:

Ignaś. Jest nawet uwieczniony w banerku ze swą siostrą Igunią.
Obrazek

Gawroszek zwany Ciapciakiem. Fota w stylu "znajdź go" :wink:
Obrazek

Zachwycam się :1luvu: :love:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21542
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw sty 31, 2019 20:22 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Ale się bestia ukryła :)

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 31, 2019 21:33 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Gawroszek podchoinkowy do zakochania :1luvu:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: muza_51 i 155 gości